reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Najlepsze kredyty hipoteczne w EUR – ranking z września 2011

Najlepsze kredyty hipoteczne w EUR – ranking z września 2011

Coraz mniej banków chce słyszeć o kredycie hipotecznym w EUR. Zainteresowanie instytucji finansowych kredytami hipotecznymi w CHF w praktyce odeszło już do przeszłości. Gdzie warto jeszcze pytać o kredyt hipoteczny w EUR?

Przygotowując ranking, przyjęliśmy założenie, że najlepszej oferty będziemy szukali wśród kredytów hipotecznych w EUR, których wysokość stanowi równowartość 300 000 zł, spłacanych w ratach równych przez 30 lat, udzielonych klientowi, nie posiadającemu wkładu własnego (ze wskaźnikiem LtV w wysokości 100%).

W którym banku kredyt hipoteczny w EUR jest najtańszy?

Zwycięzcą wrześniowego rankingu został, podlegający dosłownie od kilku dni polskiemu nadzorowi finansowemu, Polbank EFG. Numer jeden nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu i oferuje marżę w wysokości 1,4%. Rata kredytowa w Polbanku obciąży nasz domowy budżet kwotą 1 255 zł miesięcznie, a rzeczywista stopa oprocentowania wyniesie 3,57%.

Na niższym stopniu podium ulokował się (podobnie zresztą jak w rankingu kredytów złotowych) Bank Ochrony Środowiska. Prowizja za udzielenie kredytu hipotecznego w EUR wynosi w jego przypadku 0,5% kwoty kredytu. Marża w pierwszym roku kredytowania opiewa na 0,9%, w drugim – 1,7%, a od trzeciego roku – 2,9%. Miesięczna rata kredytu wynosi 1 292,55 zł, a rzeczywista stopa oprocentowania – 2,70%.

Najważniejsze oferty kredytów hipotecznych w jednym miejscu!

Miejsce trzecie w naszym zestawieniu zdobył Multibank. W jego przypadku prowizja za udzielenie kredytu hipotecznego w EUR zawiera się w przedziale 0% - 4%. Marża zaś wynosi 1,80%. Miesięczna rata kredytu plasuje się na poziomie 1 377,73 zł.

Kto może liczyć na korzystne warunki kredytowania?

Na korzystne warunki kredytowania mogą liczyć klienci, którzy z bankiem „zwiążą” się nie tylko kredytem hipotecznym w EUR. Niższa marża, 0% prowizji za udzielenie kredytu to przywileje dla tych osób, które w danym korzystają też z innych produktów. Zobaczmy, jak wygląda to u zwycięzców naszego zestawienia:
• w Polbanku EFG trzeba sięgnąć po Pakiet Korzyści w wersji Złotej;
• w Banku Ochrony Środowiska należy otworzyć lub posiadać Konto bez Kantów, na które wpływa co miesiąc co najmniej 3000 zł, kupić kartę kredytową, posiadać lub kupić dowolne ubezpieczenie do ROR i przystąpić do ubezpieczenia nieruchomości lub od utraty stałego źródła dochodów, oferowanego przez Bank;
• w Multibanku należy „wylegitymować” się dochodem w wysokości powyżej 12 000 zł i przystąpić do promocji Własny Dom.

Potrzebujesz kredytu hipotecznego? Sprawdź oferty!

Czy opłaca się wybrać kredytowanie w EUR?

Raty kredytów hipotecznych w EUR są niższe niż raty kredytów złotowych. Nasze zestawienie pokazuje to dość wyraźnie. Pamiętajmy jednak, że wysokość comiesięcznych zobowiązań, przekładająca się na obciążenie dla naszego portfela, to rzecz dość istotna, lecz nie najważniejsza. Musimy pamiętać o ryzyku walutowym – każda rata przeliczana jest na złote po aktualnym kursie euro, a on może zmienić się niespodziewanie dla nas. Zatem czy warto? Na pewno kredyty hipoteczne w EUR są poważną alternatywą dla kredytów złotowych. Nie należy jednak dokonywać wyboru pochopnie – w podjęciu decyzji pomogą nam porównywarki internetowe. Dzięki nim możemy dobrać najlepszą dla nas ofertę kredytu hipotecznego w EUR.

Eksperci TotalMoney.pl

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

E-Kancelaria Grupa Prawno-Finansowa sp. z o. o.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama