REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Pomoc de minimis, Dotacje

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak otrzymać dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej w 2014 r.

Pomysł jest, środków brak – to najczęstsze twierdzenie potencjalnych przedsiębiorców. Pomimo usilnych starań, często nie jesteśmy w stanie samodzielnie zdobyć zadowalającego kapitału umożliwiającego nam rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Co robić w takiej sytuacji? Gdzie szukać źródeł wsparcia? Czy istnieje możliwość zdobycia dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej?

Jak uzyskać dotację na utworzenie nowych miejsc pracy?

Przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność przez co najmniej sześć miesięcy mogą starać się o uzyskanie dotacji na utworzenie nowych miejsc pracy z urzędu pracy. Jakie warunki muszą spełnić?

Najwyższe dotacje unijne na badania i innowacje

Nowy unijny projekt „Horyzont 2020”, czyli najnowszy program badań i innowacji zostanie znacznie dofinansowany w ciągu pierwszych dwóch lat. Unia chce przeznaczyć na badania nawet 15 mld euro celem wsparcia projektów promujących zatrudnienie.

Gwarancje de minimis dla przedsiębiorców

Rządowy program gwarancji de minimis działa już od wiosny 2013 roku. Polega on na zabezpieczaniu kredytów obrotowych udzielanych w ramach dopuszczalnej pomocy publicznej. Kiedy przedsiębiorca może skorzystać z gwarancji de minimis?

REKLAMA

Firmy chętnie korzystają z pomocy de minimis

Blisko 15 tys. firm w ciągu 5 miesięcy działalności programu pomocy de minimis skorzystało z tego rozwiązania. Eksperci z sektora bankowego podkreślają, że pomoc de minimis dla firm może stać się równie popularna jak rządowe dopłaty w ramach Rodziny na swoim. Z programu gwarancji de minimis korzystają zarówno firmy, jak i banki.

Dotacje dla przedszkoli 2013r.

Unijne wsparcie finansowe pozwoliło na utrzymanie już istniejących przedszkoli oraz na dofinansowanie założenia nowych przedszkoli. Jednakże miejsc w przedszkolach jest w dalszym ciągu za mało, a koszty utrzymania dziecka za wysokie. Od 2013r. w założeniu nowelizacji ustawy o systemie oświaty samorządy powinny otrzymywać dotacje na pokrycie bieżących wydatków ponoszonych na dziecko.

Umowa partnerska w projekcie współfinansowanym ze środków unijnych

Umowa partnerstwa zawierana jest między podmiotami w celu realizacji projektu i wymaga podjęcia uchwał właściwych organów. Każdy z partnerów może ubiegać się o dofinansowanie ze środków unijnych. Sama realizacja projektu na podstawie umowy partnerstwa wymaga ustanowienia lidera będącego beneficjentem projektu.

Państwo pomoże nam oszczędzić na mieszkanie

Państwo pomoże nam oszczędzić na mieszkanie, jeśli Sejm przyjmie projekt ustawy o kasach oszczędnościowo – budowlanych i o wspieraniu przez państwo oszczędzania na cele mieszkaniowe. Projekt ten został wniesiony do Sejmu 17 maja tego roku, przez grupę posłów SLD.

REKLAMA

Gwarancje de minimis są niewystarczające

Pomoc de minimis to za mało dla małych firm, by przetrwać na rynku. Aby przetrwać firmy potrzebują dziś wyraźnego wsparcia – mówi Jarosław Dąbrowski, prezes firmy doradczej Dąbrowski Finance. Kredyty z gwarancją de minimis to krok w dobrym kierunku, ale muszą zwiększyć się wolumeny oraz zmodyfikować zasady ich udzielania. Konieczne są szybkie działania, których efekt przedsiębiorcy odczują od razu, a nie za 3 czy 5 lat.

Rządowa pomoc dla przedsiębiorców

Przedsiębiorcy, którzy odnotowali spadek obrotów gospodarczych o co najmniej 15 proc. będą mogli liczyć na bezpośrednią pomoc finansową. Zostanie ona przeznaczona na dopłaty do wynagrodzeń zatrudnionych pracowników, dzięki czemu będą zachowane miejsca pracy, a sytuacja ekonomiczna firmy poprawi się.

Pieniądze z urzędu pracy na start własnego biznesu

Ponad 21 tysięcy złotych na założenie biznesu może dostać z urzędu pracy osoba, która straciła zatrudnienie i zarejestrowała się jako bezrobotna. Jakie warunki należy spełnić, żeby liczyć na pieniądze z urzędu pracy?

EFRR, czyli Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego - co to jest?

EFRR, czyli Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego to jeden z funduszy unijnych, z którego korzyści mogą czerpać przedsiębiorcy. Dowiedz się jak skorzystać ze wsparcia w ramach EFRR.

PO Innowacyjna Gospodarka - co można zyskać?

Zwiększenie innowacyjności przedsiębiorstw, rozwój polskiej gospodarki i umocnienie roli nauki w rozwoju gospodarczym to jedne z najważniejszych celów, które można osiągnąć poprzez wsparcie z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Jest już nabór do poddziałania 5.4.1 PO IG w roku 2012

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła nabór wniosków do poddziałania 5.4.1 PO IG w roku 2012. Wnioski będą przyjmowane od 4 czerwca do 31 grudnia 2012 roku.

Poddziałanie 6.5.2. POIG - ruszył kolejny nabór

17 maja wystartowały kolejny etap naboru wniosków w ramach poddziałania 6.5.2. POIG. Tym razem szansę na dotacje ma przemysł medyczno-farmaceutyczny i szkutniczy.

Dotacje 2012: Rusza nabór wniosków na działanie 8.2 – elektroniczny biznes

Od 11 czerwca do 6 lipca 2012 roku mikro-, małe i średnie firmy będą mogły ubiegać się o dotację w ramach działania 8.2 POIG, czyli wspierania wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B. Ilość środków przeznaczonych na dofinansowania wynosi prawie 400 mln zł.

Działanie 8.2 - Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B - II runda naboru wniosków

Działanie 8.2 - Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B. Od 11 czerwca 2012 roku przedsiębiorcy mogą składać wnioski o dotację w ramach działania 8.2 POIG, czyli wspierania wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B. To już II runda naboru wniosków.

Dotacje unijne - prawidłowa klasyfikacja przedsiębiorstwa

Wraz ze wstąpieniem Polski do Unii Europejskiej przedsiębiorcy mający siedzibę na terenie naszego kraju zyskali możliwość wykorzystania unijnych dofinansowań. Jednak ze względu na różnorodne warianty otrzymania pomocy ważne jest prawidłowe sklasyfikowanie swojego przedsiębiorstwa.

Program Operacyjny Pomoc Techniczna

Założeniem Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna jest sprawna organizacja systemu wydatkowania środków unijnych. Zasoby finansowe Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna mają na celu pomoc w terminowym przyznawaniu dofinansowania oraz udzielanie informacji pomocnych, aby otrzymać środki z Unii Europejskiej.

Instytucje, na które może trafić beneficjent – poradnik

Beneficjent ubiegający się o dofinansowanie trafia na instytucje, których nazwy mogą przyprawić o zawrót głowy. Czym różni się instytucja pośrednicząca od certyfikującej i zarządzającej? Ekspert pomaga beneficjentowi odnaleźć się w gąszczu definicji i pojęć.

RegioStars 2013

Regiony korzystające z funduszy unijnych mogą wziąć udział konkursie REGIOSTARS. Komisja Europejska planuje nagrodzić innowacyjne projekty.

Inicjatywa „Szanse dla młodzieży"

„Szanse dla młodzieży" to nowa inicjatywa zapoczątkowana przez Komisję Europejską. Nowe przedsięwzięcie ma zapewnić zwiększenie szans absolwentów na zdobycie pracy.

Nabór wniosków 2012 - terminy

Nabór wniosków o dotacje 2012. Poznaj terminy naboru wniosków o dotacje z funduszy unijnych.

Dotacje inwestycyjne dla samorządów

Inwestycje i dotacje w samorządach muszą opierać się na potrzebach i celach dla wybranego obszaru. Efektywność inwestycji jest kluczowym wskaźnikiem przy wprowadzaniu firm na rynek, przy ich ekspansji oraz przy ubieganiu się o dofinansowanie.

Pomoc de minimis dla zakładów pracy chronionej

Wydatek z Zakładowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (ZFRON) może stanowić pomoc de minimis. Ekspert podpowiada jakie obowiązki spoczywają na przedsiębiorcy, który chce skorzystać z pomocy de minimis dla zakładów pracy chronionej.

Pomoc de minimis 2012

Pomoc de minimis w 2012 roku zasadniczo podlega limitom obowiązującym w latach poprzednich. Ekspert radzi jakiej wysokości wsparcie może otrzymać przedsiębiorca oraz kto może ubiegać się o pomoc de minimis w 2012 roku.

Dotacje unijne 2012 - poradnik przedsiębiorcy

Dotacje w 2012 roku dla firm będą realizowane w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka i Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Jak skorzystać z dotacji unijnych w 2012 roku?

Dotacje 2012 dla firm: PO Rozwój Polski Wschodniej

Dotacje w 2012 roku dla firm planowane są m.in. PO Rozwój Polski Wschodniej. Informujemy o terminach i zasadach naboru w 2012 roku w ramach PO Rozwój Polski Wschodniej.

Dotacje 2012 dla firm: PO KL

Dotacje w 2012 roku dla firm będą pochodziły m.in. z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Poniżej prezentujemy planowane konkursy dla przedsiębiorców w 2012 r.

Dotacje 2012: fundusze unijne dla firm

Dotacje w 2012 roku obejmą przedsiębiorców m.in. w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. W sumie jest to 12 działań i poddziałań. Podpowiadamy gdzie szukać dotacji dla firm w 2012 roku.

Pomoc de minimis - formularz

Jak uzyskać pomoc de minimis? Dzięki wykorzystaniu odpowiedniego formularza. Pobierz formularz informacji przedstawiany przy ubieganiu się o pomoc de minimis.

Dotacja z urzędu pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej 2012

Od 1 września 2011 dotacja z urzędu pracy na założenie własnej działalności gospodarczej dla bezrobotnego nie może przekroczyć kwoty 20,2 tys. zł. Jak wysoka będzie dotacja z urzędu pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej w 2012 roku?

Unia Europejska dla samorządów terytorialnych i grup podmiotów z jednego sektora gospodarczego

W jedności siła! Dlatego Unia Europejska zadbała o możliwość finansowania samorządów terytorialnych oferując Poddziałanie 6.2.2 „Wsparcie działań studyjno-koncepcyjnych w ramach przygotowania terenów inwestycyjnych dla projektów inwestycyjnych”. Na dofinansowanie mogą też liczyć grupy współpracujących ze sobą przedsiębiorców, w ramach Działania 5.1 „Wspieranie powiązań kooperacyjnych o znaczeniu ponadregionalnym”.

Konkurs na zakładanie firmowych żłobków i przedszkoli

Godzenie życia prywatnego ze służbowym może teraz być łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Ruszył właśnie długo oczekiwany nabór wniosków o dofinansowanie projektów polegających na tworzeniu przedszkoli, punktów przedszkolnych lub złobków dla dzieci pracowników. Firmy zainteresowane udziałem w konkursie będą mogły składać wnioski o dofinansowanie takich projektów w terminie do 30 września br.

Zagraniczne staże dla początkujących przedsiębiorców

Program „Erasmus” oferuje możliwość dofinansowania zagranicznych staży dla polskich przedsiębiorców w wybranym przez nich kraju oraz w firmie. Wszystko co należy zrobić to złożyć formularz aplikacyjny i czekać na pozytywny wynik procesu rekrutacji.

Jakie są źródła finansowania innowacji w Polsce?

Stwierdzenie, że pojęcie innowacji weszło do powszechnego użycia dzięki funduszom unijnych nie powinno być aż nadto przesadzone. To właśnie dostępność środków finansowych ukierunkowanych na wzrost innowacyjności polskich przedsiębiorstw nadała temu pojęciu nowego, ostrego znaczenia. Jak zdefiniować innowacje i jak poznać źródła ich finansowania – o tym w poniższym artykule.

Jakie dotacje dla przedsiębiorców na obszarach wiejskich?

Potrzeba wspierania przekształceń strukturalnych, ekonomicznych i społecznych w polskim rolnictwie wynika z panujących w tym sektorze zapóźnień rozwojowych. Instrumentem takiego wsparcia w obecnej perspektywie finansowej jest Program Obszaru Rozwoju Wiejskich na lata 2007-2013, w ramach którego realizowanych jest wiele ciekawych inicjatyw. Jedną z nich jest wsparcie osób zainteresowanych tworzeniem przedsiębiorstw na obszarach wiejskich.

Jak unijne dotacje przeciwdziałają skutkom klęsk żywiołowych w rolnictwie?

Rolnicy, którzy ponieśli straty z tytułu klęsk żywiołowych mogą otrzymać pomoc z Unii Europejskiej. Przekonali się o tym w zeszłym roku rolnicy, których gospodarstwa zostały zniszczone przez powódź lub osunięcia ziemi. W tym roku z takiej pomocy mogą skorzystać rolnicy, którzy utracili swoje uprawy ze względu na przymrozki, suszę, powódź, huragan, grad. Wnioski o taką pomoc będą przyjmowane przez Oddziały Regionalne Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od 18 lipca 2011 roku.

Jak skorzystać z dotacji na rozwój innowacyjnych produktów w firmie?

Będąc na finiszu wydatkowania środków unijnych w obecnej perspektywie budżetowej 2007-2013, warto zastanowić się nad innymi źródłami finansowania rozwoju naszej firmy. Poszukując ciekawej propozycji na pewno natkniemy się na ofertę Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Instytucja ta wdraża wiele interesujących programów skierowanych do sektora nauki i przedsiębiorców, a wśród nich program INNOTECH.

Jak rozwinąć karierę naukową dzięki unijnym funduszom?

Zdobycie unijnego stypendium wcale nie jest niemożliwe. Świadczą o tym sukcesy poprzednich edycji Programu „TEAM”, który realizowany jest w Polsce przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej. Młodzi naukowcy zainteresowani rozwojem swojej kariery naukowej będą mogli składać formularze aplikacyjne już na przełomie lipca i sierpnia tego roku. Ale pod pewnymi warunkami – i o tym między innymi w artykule.

Dotacje UE na poprawę jakości powietrza w regionie

Przedsiębiorcy z województwa zachodniopomorskiego będą mogli skorzystać z unijnej pomocy w formie dofinansowania inwestycji sprzyjających poprawie środowiska naturalnego. Ogłoszenie konkursu planowane jest na połowę czerwca br. i jak zapowiadają organizatorzy, podczas tegorocznego naboru: „ma być łatwiej”.

Dodatkowe środki z funduszy norweskich pomogą polskiej gospodarce?

Nowa edycja funduszy norweskich zapewni polskiej gospodarce wsparcie w wysokości 578 mln euro. Jest to efekt dotychczasowej pomyślnej współpracy w ramach tzw. Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Potwierdzone to zostało dwustronnym porozumieniem podpisanym w Gdańsku pomiędzy Ministrem Rozwoju Regionalnego i ambasadorem Norwegii w Polsce. Dodatkowa pula środków wzmocni rozwój wielu kluczowych dziedzin polskiej gospodarki.

Jak zdobyć dotację z Unii Europejskiej?

Polska jest członkiem Unii Europejskiej od 2004 roku, jednak z unijnej pomocy korzystała już wcześniej. Wielu, nie tylko małych i średnich przedsiębiorców pragnie rozwijać swoje firmy. Często głowią się nad tym jak zminimalizować koszty inwestycji. Pomocne okazują się fundusze europejskie. Wtedy jednak pojawia się pytanie: co trzeba zrobić, aby uzyskać dofinansowanie?

Prezydencja Polski w Radzie UE a promocja firm

Co sześć miesięcy kolejne państwo członkowskie Unii Europejskiej (UE) przewodzi pracom Rady Unii Europejskiej (RUE). 1 lipca 2011 roku po raz pierwszy Polska objęła przewodnictwo w RUE. Podczas trwania prezydencji Polska będzie gospodarzem wielu unijnych wydarzeń. W tej sytuacji warto przypomnieć, iż RUE jest jednym z trzech organów w Unii Europejskiej biorącym udział w procesie decyzyjnym UE.

Jakie zmiany w „Bonie na innowacje” w 2011 roku?

„Bon na innowacje” od kilku lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród przedsiębiorców. Najbardziej innowacyjne przedsiębiorstwa mogą otrzymać tutaj nawet do 15 tys. złotych unijnej dotacji. Nie czekaj już dłużej tylko aplikuj!

Unijne granty na promocję przedsiębiorstw za granicą

Jeśli szukasz nowego rynku zbytu dla swoich produktów lub chcesz nawiązać nowe kontakty zagraniczne możesz zrobić to teraz bez ponoszenia przez Twoją firmę dodatkowych kosztów. Unijne fundusze mogą pokryć znaczną cześć kosztów związanych z udziałem polskich przedsiębiorców w międzynarodowych targach, wystawach lub konferencjach. Zaplanuj swój udział w konkursie i zdobądź unijną dotację już teraz.

E-usługi znów z szansą na unijne dotacje

Dotychczasowe konkursy na świadczenie e-usług cieszyły się zawsze ogromną popularnością. Przez jednym krytykowane za brak rezultatów, przez innych oczekiwane z dużą niecierpliwością. W maju tego roku rusza kolejny nabór wniosków o dofinansowanie projektów w ramach działania 8.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Na tegoroczny nabór przeznaczono do rozdysponowania pomiędzy przedsiębiorców kwotę ponad 300 mln zł.

Jakie są prawa i obowiązki rolników podczas kontroli projektów unijnych?

Jedną z najczęstszych kontroli, której mogą podlegać rolnicy realizujący projekty ze środków unijnych jest tzw. kontrola na miejscu. Jest to kontrola przeprowadzana przez osoby do tego uprawnione bezpośrednio w gospodarstwie rolnika. W przypadku takiej kontroli warto znać prawa i obowiązki zarówno kontrolujących i kontrolowanych. O tym w niniejszym artykule.

Małopolscy przedsiębiorcy teraz z szansą na unijną dotację

Prowadzisz działalność gospodarczą na terenie województwa małopolskiego? Chcesz rozwijać swoje przedsiębiorstwo, ale unijne dotacje to dla Ciebie „czarna magia”? Jeśli Twoje odpowiedzi są twierdzące to koniecznie przeczytaj poniższy artykuł. Dzięki unijnej dotacji masz bowiem szanse na rozwój swojego przedsiębiorstwa i pozostawienie konkurencji daleko w tyle.

Jak działają sieci transeuropejskie?

Program Trans-European Networks (TEN), który w Polsce znany jest pod nazwą sieci transeuropejskie, został przygotowany z myślą o rozbudowie oraz modernizacji infrastruktury drogowej, energetycznej oraz telekomunikacyjnej w krajach członkowskich. Na mocy Traktatu z Maastricht, podjęto decyzję o stworzeniu i ciągłej rozbudowie sieci, które zwiększyłyby stopień integracji państw członkowskich.

REKLAMA