reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Dotacje > Małopolscy przedsiębiorcy teraz z szansą na unijną dotację

Małopolscy przedsiębiorcy teraz z szansą na unijną dotację

Prowadzisz działalność gospodarczą na terenie województwa małopolskiego? Chcesz rozwijać swoje przedsiębiorstwo, ale unijne dotacje to dla Ciebie „czarna magia”? Jeśli Twoje odpowiedzi są twierdzące to koniecznie przeczytaj poniższy artykuł. Dzięki unijnej dotacji masz bowiem szanse na rozwój swojego przedsiębiorstwa i pozostawienie konkurencji daleko w tyle.

Przedsiębiorcy z województwa małopolskiego mogą ubiegać się o unijne dotacje w ramach tzw. programów krajowych oraz programu regionalnego. Warto zainteresować się zwłaszcza tym drugim, gdyż za chwilę ruszają unijne konkursy. Najlepsze projekty będą mogły otrzymać nawet do 45% unijnego dofinansowania na pokrycie wydatków w ramach projektu. Wszystko co należy zrobić to posiadać pomysł oraz złożyć wniosek o dofinansowanie.

Małopolski Regionalny Program Operacyjny

Unijna pomoc dla przedsiębiorców zainteresowanych rozwojem swoich firm będzie udzielana w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Programy regionalne charakteryzuje to, że są one wdrażane na poziomie województw i za ich realizację odpowiadają władze regionalne. W zależności od potrzeb danego województwa, pieniądze z funduszy unijnych mogą być kierowane na różne obszary interwencji. W przypadku Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego wsparcie unijne dla przedsiębiorców jest udzielane w ramach działania 2.1.

Działanie 2.1 „Rozwój i podniesienie konkurencyjności przedsiębiorstw"

Dotacje unijne dla przedsiębiorców są udzielane w trybie i terminie naboru wniosków. W przypadku działania 2.1 terminy naboru wniosków są uzależnione od wielkości przedsiębiorstwa.

W przypadku tegorocznego konkursu dla przedsiębiorców, wnioski o udzielenie wsparcia należy składać w następujących terminach:
- 21 kwietnia - 20 maja 2011 r. - konkurs dla małych przedsiębiorstw,
- lipiec - sierpień 2011 r. - konkurs dla średnich przedsiębiorstw,
- listopad - grudzień 2011 r. - konkurs dla mikroprzedsiębiorstw.

Wnioski o udzielenie dofinansowania powinny być wypełnione zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji konkursowej oraz w instrukcji wypełniania wniosku o dofinansowanie.

Dokumentacja konkursowa dla działania 2.1 oraz instrukcja wypełniania wniosku o dofinansowanie są dostępne na stronie internetowej: http://www.mcp.malopolska.pl
Wnioski o dofinansowanie należy wypełnić za pośrednictwem aplikacji internetowej (Regionalnego Systemu Informatycznego) dostępnej na powyższej stronie internetowej, a następnie w terminie naboru dostarczyć wraz z wymaganymi załącznikami do Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości.

Wnioski o dofinansowanie wraz z kompletną dokumentacją należy dostarczyć osobiście, pocztą lub przesyłką kurierską na adres Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości (Zespół wyboru projektów) ul. Kordylewskiego 11, 31-542 Kraków.

Przeczytaj również: Duże dotacje dla podlaskich przedsiębiorców!

reklama

Czytaj także

Ekspert:

Tomasz Wydra

Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Jakie projekty mogą otrzymać dofinansowanie?
Jakie projekty mogą otrzymać dofinansowanie?

VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Rudzka Kancelaria Doradcy Podatkowego

Kancelaria posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze podatkowo-prawnej dużych i średnich polskich firm, międzynarodowych korporacji oraz podmiotów publicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama