Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu pełnomocnictwo. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące pełnomocnictwo.
Ułatwienia dla przedsiębiorców według nowej ordynacji podatkowej
Aktualizacja: 20.05.2015
Nowa ordynacja podatkowa ma ułatwić przedsiębiorcom prowadzenie działalności gospodarczej. Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy ordynacji podatkowej, która upraszcza procedury podatkowe, m.in. poprzez wprowadzenie pełnomocnictwa ogólnego do reprezentowania podatnika we wszystkich sprawach podatkowych. »
Różnice pomiędzy pełnomocnictwem a prokurą
Aktualizacja: 06.02.2015
Prokura to szczególnego rodzaju pełnomocnictwo i podobnie jak każde pełnomocnictwo, dotyczy wyłącznie stosunków między mocodawcą, a osobami trzecimi. Posiada jednak istotne różnice co do sposobu w jaki jest udzielana, podmiotów jakie mogą być prokurentem, jej zakresu i wygaśnięcia. »
Aktualizacja: 08.12.2014
Zgodnie z kodeksem cywilnym prokura jest specjalnym rodzajem pełnomocnictwa udzielanym przez przedsiębiorstwo, które podlega wpisowi do rejestru przedsiębiorców. Jej wygaśnięcie może być spowodowane m.in. śmiercią lub utratą zdolności do czynności prawnych prokurenta. »
Czy można wpisać pełnomocnika do CEIDG?
Aktualizacja: 14.08.2014
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej to jawny rejestr przedsiębiorców będących osobami fizycznymi lub będących członkami spółki cywilnej. Istnieje jednak także możliwość, by w tym rejestrze ujawnić swojego pełnomocnika, co znacznie uprości procedurę korzystania z jego pomocy przed urzędem. »
Aktualizacja: 02.03.2012
Zawód rzecznika patentowego jest mało znany w Polsce. Jest to zawód z długą tradycją i ugruntowaną pozycją w świecie. Rzecznik patentowy świadczy profesjonalną pomoc w sprawach własności przemysłowej. »
Czy pełnomocnik może wyręczać przedsiębiorcę w postępowaniu administracyjnym?
Aktualizacja: 04.08.2011
Pełnomocnik prowadzący sprawy firmy w postępowaniu administracyjnym może zaoszczędzić nie tylko czas przedsiębiorcy, ale również zapewnić profesjonalną reprezentację. Ekspert wyjaśnia, krok po kroku, czy pełnomocnik może wyręczać przedsiębiorcę w postępowaniu administracyjnym. »
Co to jest e-pełnomocnictwo i dlaczego jest takie ważne dla przedsiębiorców?
Aktualizacja: 21.02.2020
Przeglądając witrynę internetową Ministerstwa Gospodarki, możemy się dowiedzieć, że misją Ministerstwa jest „stworzenie najlepszych w Europie warunków prowadzenia działalności gospodarczej”. Znając polskie realia, można i należy przypuszczać, że jeszcze sporo wody w Wiśle upłynie, nim ten szczytny cel zostanie zrealizowany, niemniej jednak warto odnotować kroki, które mają nas do tego celu przybliżyć. Jednym z nich jest wprowadzenie elektronicznego rejestru przedsiębiorstw. »
Pełnomocnik będzie doręczał wszystkie pisma stronie przeciwnej
Aktualizacja: 13.10.2011
Zbliża się uchwalenie nowelizacji kodeksu postępowania cywilnego, zmieniającego treść art. 132 kpc. Nowelizację przyjął już Sejm, po ewentualnych poprawkach Senatu i podpisie Prezydenta, ustawa wejdzie w życie po 3 miesiącach od ogłoszenia. »
Adwokat jako pełnomocnik przed sądem
Aktualizacja: 13.10.2011
Adwokat to zawód polegający na świadczeniu pomocy prawnej. Jednym z głównych zadań adwokatów jest zastępstwo procesowe w sprawach karnych i cywilnych. »
Kiedy warto skorzystać z pomocy radcy prawnego?
Aktualizacja: 13.10.2011
Radca prawny to profesjonalny pełnomocnik. Jest to prawnik, który za wynagrodzeniem zastępuje strony toczących się postępowań. Radca prawny sporządza również pisma procesowe w tym pozew i apelację. »
HoReCa podsumowała rok – w 2020 zadłużenie branży wzrosło o 1/3
Nawet 70 tyś. zł dotacji na rozwój rekreacji
Doświadczony manager i profesjonalistka z dziedziny ekonomii zdrowia, specjalizująca się w analizie biznesowej, w tym w kontroli zarządczej w placówkach medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem kontrolingu i analizy finansowej szpitala oraz w analityce rynku farmaceutycznego i analizach refundacyjnych.
Zostań ekspertem portalu Infor.pl »