REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

30 mln złotych inwestycje dla MŚP z woj. Mazowieckiego. Wnioski do 23 stycznia

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
AYMING POLSKA
Konsulting operacyjny i finansowanie innowacji
inwestycje dla podmiotów z sektora MŚP
inwestycje dla podmiotów z sektora MŚP
Materiały prasowe

REKLAMA

REKLAMA

Rozpoczęto nabór do konkursu „Innowacje w MŚP” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Program ten jest wsparciem firm z sektora miko, małych i średnich przedsiębiorstw z regionu Mazowsza, które są najbardziej narażone na negatywne skutki inflacji. Dostępne środki to prawie 30 mln złotych.

Wsparcie mniejszych firm z Mazowsza. Dla kogo?

Głównym założeniem konkursu „Innowacje w MŚP, typ projektu: Wprowadzanie na rynek nowych lub ulepszonych produktów lub usług” jest pobudzenie aktywności inwestycyjnej sektora MŚP poprzez wdrażanie innowacji produktowych, procesowych oraz wyników prac B+R.  To w konsekwencji ma przełożyć się na zwiększenie zatrudnienia i trwały rozwój firm. Do konkursu kwalifikowane są podmioty, które aktywnie prowadzą działalność gospodarczą, czyli odnotowały przychody z tego tytułu w ciągu przynajmniej 6 miesięcy przed złożeniem wniosku o dofinansowanie. Minimalny wkład własny wynosi 20% kosztów kwalifikowalnych projektu. Dostępne środki na projekty to 29,6 mln zł.

REKLAMA

Znaczny odsetek upadłości na Mazowszu  

REKLAMA

– Według danych Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej w III kwartale 2022 roku co trzecie przedsiębiorstwo ogłaszające upadłość miało siedzibę w województwie mazowieckim. Najwięcej wśród nich było firm produkcyjnych. Dodatkowe środki na inwestycje w nowym roku to duża szansa na poprawę koniunktury regionu, a także pobudzenie wzrostu innowacyjności polskiej gospodarki – komentuje Maria Leszczyńska, manager ds. dotacji i stref inwestycyjnych w Ayming Polska.

– Dostęp do środków publicznych, co pokazują wyniki najnowszego badania Grupy Ayming „Międzynarodowy Barometr Innowacji 2023”, to dla przedsiębiorców w Polsce główny bodziec do zainteresowania się działaniami badawczo-rozwojowymi, wskazywany przez blisko 60% prowadzących firmy. Początek nowego roku to więc dogodny termin nie tylko na planowanie nowych inwestycji, ale także pozyskiwanie dostępnych instrumentów do ich sfinansowania – dodaje ekspertka.

Zgłoszenia tylko do 23 stycznia

Przedsiębiorcy będą mogli przeznaczyć pozyskane środki m.in. na rozbudowę przedsiębiorstw, w szczególności związaną z wprowadzaniem na rynek nowych lub ulepszonych produktów i usług. Do programu kwalifikują się  również działania związane z realizacją zasadniczych zmian procesu produkcyjnego, zmianami w zakresie sposobu świadczenia usług czy wdrożeniem wyników prac B+R do działalności gospodarczej. Uprawniony do finansowania projekt musi zostać zakończony do końca bieżącego roku. Nabór wniosków potrwa tylko do 23 stycznia.

REKLAMA

Program „Innowacje w MŚP” nie jest jedyną szansą dla firm na pozyskanie finansowego wsparcia rozwoju działalności. Pod koniec 2022 roku do informacji publicznej podana została informacja o planowanym na koniec I kwartału starcie naborów do programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

FENG to kolejna  szansa na inwestycje dla podmiotów z sektora MŚP, które są szczególnie narażone na negatywny wpływ wzrastających kosztów prowadzenia biznesów i cięcia budżetowe – komentuje Maria Leszczyńska. Konkurs w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego to zatem dopiero początek strumienia dotacji, który popłynie do przedsiębiorców w bieżącym roku.

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Polski Akt o Dostępności – jakie zmiany czekają przedsiębiorców?

Od 28 czerwca 2025 r. produkty i usługi wprowadzane na rynek będą musiały spełniać określone wymogi i być dostosowane również do osób z niepełnosprawnościami. To oznacza wiele zmian również dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Polski Akt o Dostępności – jak się przygotować?

Już pod koniec czerwca wchodzi w życie Polski Akt o Dostępności. Nowe przepisy oznaczają dla przedsiębiorców nie tylko obowiązki, ale i nowe możliwości. Kogo dotyczą te zmiany? Co czeka konsumentów, a co przedsiębiorców? Skąd można wziąć pieniądze na ich wprowadzenie?

Zaprojektuj z nami swoją pierwszą innowację – poznaj bezpłatną usługę Innovation Coach i weź udział w wydarzeniu w Łodzi

W dobie dynamicznych zmian technologicznych i rosnącej konkurencji, przedsiębiorcy coraz częściej poszukują sposobów na wdrażanie innowacji w swoich firmach. Nie każdy jednak wie, od czego zacząć, jak zdobyć fundusze na rozwój, czy jak skutecznie przejść przez proces planowania i realizacji innowacyjnego projektu.

Odroczenie terminu płatności składek ZUS. Kto i na jakich zasadach może skorzystać z odroczenia terminu płatności składek?

Odroczenie terminu płatności składek ZUS. Kto i na jakich zasadach może skorzystać z odroczenia terminu płatności składek? W ubiegłym roku z odroczenia terminu płatności składek najczęściej korzystali mali płatnicy.

REKLAMA

Przewodnik po spółce w Delaware – wszystko, co musisz wiedzieć zanim założysz firmę w USA

Założenie spółki w Stanach Zjednoczonych, a w szczególności w stanie Delaware, to marzenie wielu przedsiębiorców – zarówno z Polski, jak i z całego świata. Delaware od dekad uważany jest za światowe centrum dla biznesu dzięki swojej wyjątkowej legislacji, przyjaznemu klimatowi dla przedsiębiorców oraz elastycznym strukturze prawnej. Ale czy spółka w Delaware to dobry wybór dla każdego? I co warto wiedzieć zanim złożysz wniosek o rejestrację?

Europejski Akt Dostępności zacznie obowiązywać od 28 czerwca 2025 roku. Za niespełnienie wymagań dyrektywy wysokie kary

Zbliża się termin, od którego wszystkie firmy świadczące określone usługi lub sprzedające wybrane produkty będą musiały zapewnić ich dostępność dla osób z niepełnosprawnościami. Od 28 czerwca 2025 r. niespełnienie wymagań może wiązać się z wysokimi grzywnami oraz utratą reputacji.

JDG a spółka z o.o. Którą formę działalności wybrać? [Porównanie]

Podejmując decyzję o własnym biznesie, każdy przedsiębiorca staje przed wyborem formy działalności. Większość z nas waha się pomiędzy jednoosobową działalnością gospodarczą (JDG) a spółką z ograniczoną odpowiedzialnością (sp. z o.o.). Każda z tych form ma swoje plusy i minusy. W artykule spróbuję przybliżyć czym się różnią.

Pożyczka dla firm: Szansa na rozwój czy ryzyko?

Prowadzisz firmę? Na pewno doświadczasz różnych wyzwań związanych z zarządzaniem własnym biznesem. Zmieniające się trendy, rosnąca konkurencja, potrzeba implementowania nowych technologii – to tylko niektóre z powodów, dla których musisz stale szukać sposobów na rozwój i reklamę. Pytanie nierzadko brzmi, skąd wziąć na to pieniądze?

REKLAMA

Prognozy: zamiast powrotu Koniunktury, europejskie firmy może dotknąć fala bankructw na niespotykaną dotąd skalę

Po kilku latach wysokiej inflacji i restrykcyjnej polityki pieniężnej banków centralnych, europejskie przedsiębiorstwa z nadzieją patrzyły na rok 2025, oczekując wreszcie wzrostu gospodarczego. W obecnej sytuacji geopolitycznej trudno jednak zachować optymizm.

Kontrole podatkowe. 2025 rok przyniósł ważną zmianę, ale to dopiero początek ułatwień

Urzędy skarbowe przeprowadzają kontrole podatkowe od kiedy tylko istnieją podatki. Zmienia się jedynie charakter służb kotrolnych oraz zasady przeprowadzania samych kontroli. Kluczowe zmiany w kontroli podatkowej nastąpiły z początkiem 2025 roku, choć nie wszyscy o nich pamiętają.

REKLAMA