REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

30 mln złotych inwestycje dla MŚP z woj. Mazowieckiego. Wnioski do 23 stycznia

AYMING POLSKA
Konsulting operacyjny i finansowanie innowacji
inwestycje dla podmiotów z sektora MŚP
inwestycje dla podmiotów z sektora MŚP
Materiały prasowe

REKLAMA

REKLAMA

Rozpoczęto nabór do konkursu „Innowacje w MŚP” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Program ten jest wsparciem firm z sektora miko, małych i średnich przedsiębiorstw z regionu Mazowsza, które są najbardziej narażone na negatywne skutki inflacji. Dostępne środki to prawie 30 mln złotych.

Wsparcie mniejszych firm z Mazowsza. Dla kogo?

Głównym założeniem konkursu „Innowacje w MŚP, typ projektu: Wprowadzanie na rynek nowych lub ulepszonych produktów lub usług” jest pobudzenie aktywności inwestycyjnej sektora MŚP poprzez wdrażanie innowacji produktowych, procesowych oraz wyników prac B+R.  To w konsekwencji ma przełożyć się na zwiększenie zatrudnienia i trwały rozwój firm. Do konkursu kwalifikowane są podmioty, które aktywnie prowadzą działalność gospodarczą, czyli odnotowały przychody z tego tytułu w ciągu przynajmniej 6 miesięcy przed złożeniem wniosku o dofinansowanie. Minimalny wkład własny wynosi 20% kosztów kwalifikowalnych projektu. Dostępne środki na projekty to 29,6 mln zł.

REKLAMA

Znaczny odsetek upadłości na Mazowszu  

REKLAMA

– Według danych Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej w III kwartale 2022 roku co trzecie przedsiębiorstwo ogłaszające upadłość miało siedzibę w województwie mazowieckim. Najwięcej wśród nich było firm produkcyjnych. Dodatkowe środki na inwestycje w nowym roku to duża szansa na poprawę koniunktury regionu, a także pobudzenie wzrostu innowacyjności polskiej gospodarki – komentuje Maria Leszczyńska, manager ds. dotacji i stref inwestycyjnych w Ayming Polska.

– Dostęp do środków publicznych, co pokazują wyniki najnowszego badania Grupy Ayming „Międzynarodowy Barometr Innowacji 2023”, to dla przedsiębiorców w Polsce główny bodziec do zainteresowania się działaniami badawczo-rozwojowymi, wskazywany przez blisko 60% prowadzących firmy. Początek nowego roku to więc dogodny termin nie tylko na planowanie nowych inwestycji, ale także pozyskiwanie dostępnych instrumentów do ich sfinansowania – dodaje ekspertka.

Zgłoszenia tylko do 23 stycznia

Przedsiębiorcy będą mogli przeznaczyć pozyskane środki m.in. na rozbudowę przedsiębiorstw, w szczególności związaną z wprowadzaniem na rynek nowych lub ulepszonych produktów i usług. Do programu kwalifikują się  również działania związane z realizacją zasadniczych zmian procesu produkcyjnego, zmianami w zakresie sposobu świadczenia usług czy wdrożeniem wyników prac B+R do działalności gospodarczej. Uprawniony do finansowania projekt musi zostać zakończony do końca bieżącego roku. Nabór wniosków potrwa tylko do 23 stycznia.

REKLAMA

Program „Innowacje w MŚP” nie jest jedyną szansą dla firm na pozyskanie finansowego wsparcia rozwoju działalności. Pod koniec 2022 roku do informacji publicznej podana została informacja o planowanym na koniec I kwartału starcie naborów do programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

FENG to kolejna  szansa na inwestycje dla podmiotów z sektora MŚP, które są szczególnie narażone na negatywny wpływ wzrastających kosztów prowadzenia biznesów i cięcia budżetowe – komentuje Maria Leszczyńska. Konkurs w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego to zatem dopiero początek strumienia dotacji, który popłynie do przedsiębiorców w bieżącym roku.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

REKLAMA

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

REKLAMA

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

REKLAMA