REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

E-marketing, Działalność gospodarcza

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Kto udziela pomocy de minimis i kto jest jej adresatem?

Pomoc publiczna jest przydatnym narzędziem przy prowadzeniu działalności gospodarczej. Może przybierać ona różne formy. Jedną z nich jest pomoc de minimis. Czym ona tak naprawdę jest, kto jej udziela i kto może być jej adresatem?

Macierze dyskowe – jakie mają znaczenie w firmowym serwerze?

Serwer w firmie to bardzo ważne urządzenie, dzięki któremu bezpieczeństwo plików jest na wysokim poziomie. Jak wiadomo, jedną z najbardziej wrażliwych i jednocześnie najważniejszych części serwera są dyski twarde. Już od jakiegoś czasu standardem stało się wykorzystywanie w serwerach macierzy RAID, które poprawiają bezpieczeństwo i zwiększają odporność na awarię. Dowiedzmy się więcej na ten temat.

Jak założyć w Warszawie firmę przez interne?t - krok po kroku

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy daje jej mieszkańcom możliwość założenia własnej działalności gospodarczej bez opuszczania domu. Urzędnicy wychodzą naprzeciw potencjalnym pracodawcom i ułatwiają im załatwianie formalności.

Dyski, zasilacze i procesory – wybieramy serwer do firmy

Własny serwer firmowy to ogromna wygoda i bezpieczeństwo przechowywania danych. Wiele osób przed wyborem takiego urządzenia waha się i obawia wysokich kosztów utrzymania. Prawdą jest jednak fakt, że serwer przeznaczony dla małej firmy w zasadzie niewiele różni się od zwykłego komputera. Serwer to również urządzenie z procesorem, pamięcią, procesorem i zasilaczem. Różnica tkwi jednak w szczegółach i specyficznych zadaniach, jakie wykonuje serwer.

REKLAMA

Windows Live OneCare – sprawniej i bez wirusów

Jak już zdążyliśmy dowiedzieć się z poprzednich opisów usług Microsoftu, oferuje on bardzo szeroki wachlarz usług i narzędzi, które z pewnością mogą przypaść do gustu wielu użytkownikom. Kolejnym narzędziem jest usługa OneCare, która dba o nasz komputer. Jak ona działa?

Wygodne zaznaczanie plików i folderów w Windows 7 – jak włączyć?

Zaznaczanie, kopiowanie i przenoszenie plików to prawdopodobnie najczęściej wykonywana czynność w komputerze, zarówno w domu, jak i w pracy w biurze. Niekiedy, przy zaznaczaniu większej ilości plików z wciśniętym klawiszem Ctrl wystarczy chwila nieuwagi, aby zaczynać od początku. Na szczęście w Windows 7 znajdziemy bardzo wygodną alternatywę. Jak ją włączyć?

Hotmail i Windows Live Favorites – poczta i ulubione strony internetowe w jednym miejscu.

Poczta elektroniczna i przeglądanie stron internetowych – to podstawowe czynności, które wykonujemy praktycznie codziennie. Im wygodniej możemy to robić, tym większą przyjemność nam to sprawia. Poznajmy więc Hotmail oraz Windows Live Favorites, które z pewnością ułatwią nam codzienną pracę przy komputerze.

Czym różnią się oferty kredytów samochodowych?

Jestem zdecydowany na to, aby wziąć kredyt na samochód. Oferty przedstawia wiele firm. Czym różnią się ich propozycje? O jakie kryteria powinienem opierać swój wybór?

REKLAMA

Czy można zbyć pojazd będący przedmiotem leasingu?

Obecnie mam pojazd, który jest leasingowany. Chcę go sprzedać. Czy w związku z tym grożą mi jakieś konsekwencje?

Gigabyte GSmart G1317 Rola – nieco egzotyczny telefon z Dual SIM

Nie da się ukryć, że telefony obsługujące dwie karty SIM są świetnym wyborem dla ludzi, którzy musza korzystać z dwóch numerów jednocześnie, a nie chcą nosić dwóch telefonów przy sobie. Doskonale zdają sobie z tego sprawę producenci i coraz częściej wprowadzają na rynek modele telefonów z Dual SIM. Poznajmy kolejny dwukartowiec na rynku, tym razem spod znaku Gigabyte.

Na co zwracać uwagę w OWUL?

Zamierzam skorzystać z leasingu. Czy powinienem zwrócić szczególna uwagę na tzw. OWUL (Ogólne Warunki Umowy Leasingowej)? Co jest w nich charakterystycznego?

Czy warto przejąć leasing?

Na portalu aukcyjnym znalazłem interesujące ogłoszenie o możliwości przejęcia leasingu. Czy warto się tym zainteresować? Na co uważać?

Czy wpłacać zaliczkę sprzedawcy samochodu, który ma być leasingowany?

Firma, która sprzedaje mi samochód domaga się zaliczki. Czy powinienem ją wpłacić? Jeżeli tak, to w jakiej wysokości i co się z nią stanie przy leasingu (kredycie)?

Czym jest ubezpieczenie AC?

Jednym z typów ubezpieczenia komunikacyjnego jest AC. W odróżnieniu od OC nie jest obowiązkowe, stąd też mniejsza jego popularność. Co można dzięki niemu zyskać, a co stracić?

Wycena pojazdu używanego – kiedy jest wymagana?

Firmy leasingowe stawiają wymóg wyceny pojazdu , który jest używany. Czy jest to niezbędne? Czy trzeba korzystać z usług niezależnego rzeczoznawcy majątkowego?

Czy leasing w jenach jest opłacalny?

Czy bardziej opłacalny jest leasing w złotówkach, czy jenach? Ekspert odpowiada na pytania czytelników.

Co zrobić w razie zatrzymania dowodu rejestracyjnego auta w leasingu?

Co należy zrobić w sytuacji, gdy policja zabrała mi dowód rejestracyjny leasingowanego samochodu? Ekspert odpowiada na pytanie czytelnika.

Co z VAT-em przy leasingu?

Jak rozliczany jest VAT przy leasingu samochodów osobowych oraz ciężarowych "z kratką"? Ekspert wyjaśnia jakie zasady rządzą rozliczaniem VAT-u przy autach osobowych i "z kratką".

Jak wyliczyć wskaźnik Okresu Bezpieczeństwa Gotówkowego

Na ogół wszyscy doskonale wiedzą jak ważny dla funkcjonowania przedsiębiorstwa jest dodatni wynik finansowy (zysk). Nikt też nie zaprzeczy, że dobrze jest mieć środki na regulowanie bieżących zobowiązań firmy. Warto posłuchać zwolenników tezy, że można śmiało postawić znak równości pomiędzy zyskiem i płynnością finansową, jeśli rozpatrywać ważność tych miar funkcjonowania przedsiębiorstwa z uwagi na jego istnienie. Mogę zaryzykować jeszcze bardziej śmiałą tezę, że rację mają ci, którzy płynności finansowej dają pierwszeństwo nad zyskiem. Dlaczego?

Jakie trudność napotka w wydziale komunikacyjnym leasingobiorca?

Zakupiłem auto na kredyt. Teraz muszę wybrać się do wydziału komunikacji. Czy mam w związku z tym jakieś ograniczenia? Jak to jest w przypadku leasingu?

Czy warto leasingować używane auto?

Decydując się na zakup używanego samochodu, spotkałem się z propozycją leasingu jako metody finansowania. Czy warto skorzystać z takiego rozwiązania?

Czym jest wysoki wykup w leasingu?

Na czym polega wysoki wykup w leasingu oraz jak można wykorzystać odliczenie 6 tys. zł VAT-u?

Jaka faktura przy sprzedaży poleasingowego auta?

Wykupiłem auto po leasingu. Obecnie chciałbym je sprzedać. Z jakim VAT-em muszę w takiej sytuacji wystawić fakturę?

Jak od nowego roku rozliczymy samochody ciężarowe?

Wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej na stałe wpisał się do historii polskiego rynku leasingodawców. Zmiany jakie w związku z nim zostały wprowadzone spopularyzowały samochody z "kratką". Co czeka przedsiębiorców w 2011 roku?

Nowy procesor, karta graficzna i ram – co można wymienić w notebooku?

Notebooki, podobnie jak inne urządzenia elektroniczne z biegiem czasu przestają być konkurencją dla nowych rozwiązań pojawiających się na rynku. Na szczęście istnieje możliwość lekkiej modyfikacji laptopa, aby jego wydajność skoczyła do góry niewielkim kosztem. Jak to zrobić i co można wymienić?

Na czym polega metoda pomiaru satysfakcji klienta o nazwie „blueprinting”?

Blueprinting ma na celu ukazać tzw. punkty kontaktowe czyli punkty aktywności klienta względem transakcji zawieranych z oferentem. Pozwala to zidentyfikować problemy dotyczące spełnienia oczekiwań klienta i poznać przyczyny niezadowolenia. Zaletą tej metody jest włączenie klienta w procesy wewnętrzne przedsiębiorstwa i odczytanie, które z nich mogą być istotne dla odbiorcy wyrobów bądź usług.

Notebook – kupować nowy czy wymienić podzespoły?

Coraz częściej decydujemy się na kupno notebooka. Przemawia za nim mobilność, możliwość pracy bez kabli oraz ostatnio spora wydajność. Tego typu urządzenia pojawiają się nie tylko w domach, ale przede wszystkim w biznesie wypierając komputery stacjonarne. Niestety technika idzie do przodu, i nawet roczny notebook nie jest już tak wydajny w porównaniu do nowych modeli w sklepach. Co zrobić w takiej chwili? Kupować nowy czy modernizować stary?

Firmowy serwer kopii zapasowych – jaką obudowę wybrać?

Pisaliśmy już o tym, jak ważne jest bezpieczeństwo firmowych danych. Można je poprawić stosując macierze RAID i kilka dysków twardych. Zmniejsza ono ryzyko awarii sprzętu i utraty danych. Można również zainwestować w osobne urządzenie, czyli w serwer kopii zapasowych.

Kolokacja i własna serwerownia – co wybrać?

Wybór serwera firmowego nie jest łatwy. Sama decyzja o tym, że chcemy zastosować takie rozwiązanie w swojej firmie nie przychodzi łatwo. Jednak korzyści płynące z takiego rozwiązanie są nieocenione. Podpowiadamy, jak zabezpieczyć pomieszczenie z firmowymi serwerami.

Jak skutecznie prowadzić marketing relacji – 10 kluczowych zasad

Kluczowe zasady działania pełnią taką samą rolę jak prawa fizyki: korzystając z nich, możesz zbudować urządzenia wzmacniające lub umożliwiające pożądany efekt (np. samochody, dźwigi, otwieracze do konserw, maszyny zwijające blachę w konserwy). Prowadzenie marketingu relacji (tj. korzystanie z narzędzi budowania lojalności) musi opierać się na kluczowych zasadach – w przeciwnym razie ten samolot daleko nie poleci.

BlackBerry Torch 9800 – nowa „pochodnia” już w Polsce

Firma Research In Motion wprowadziła na nasz rynek nowe urządzenie - smartfon BlackBerry Torch 9800. Zdaniem producenta jest to idealny telefon dla osób, którzy chcą być w stałym kontakcie ze znajomymi i partnerami biznesowymi. BlackBerry Torch 9800 jest pierwszym tego typu smartfonem dającym swojemu użytkownikowi możliwość wyboru pomiędzy pojemnościowym ekranem dotykowym a klawiaturą BlackBerry. Poznajmy bliżej najnowsze urządzenie od firmy RIM.

Jak wybrać system finansowo-księgowy?

Wybór systemu finansowo-księgowego jest istotny, ponieważ dotyczy bardzo ważnej sfery prowadzenia działalności gospodarczej. Jeśli w księgach coś się nie zgadza może się to wiązać ze sporymi kosztami inwestycyjnymi (pieniądze, czas przeznaczony na opanowanie poruszania się po systemie).

Do kiedy firma odliczy VAT od samochodu z kratką

Odliczenie VAT-u od wydatków połączonych z zakupem, wynajmem i leasingiem samochodów z kratką będzie możliwe tylko do końca 2010 r. Dotyczy to także zakupionego do aut paliwa. Wprowadzone zmiany będą obowiązywały od 1 stycznia 2011 r. do końca 2012 r.

Co zrobić, gdy firma popadnie w długi?

Rosnące zobowiązania i malejące przychody to problem, który dotyka wiele firm. Okres kryzysu na stałe odcisnął piętno na budżetach małych i średnich przedsiębiorstw. Jak sobie poradzić z długami, aby wyprowadzić biznes na prostą drogę?

Czy można uzyskać kredyt od fiskusa?

Przedsiębiorcy mogą uzyskać tzw. kredyt podatkowy. Skorzystanie z niego uzależnione jest od umiejętnego wyboru metody wpłacania zaliczek na podatek dochodowy i płatności podatku VAT.

Czy można amortyzować mieszkanie?

Ustalenie wartości początkowej mieszkania, a także wprowadzenie go do środków trwałych otwiera drogę do jego amortyzowania. Podatnicy mogą wybrać jedynie metodę liniową. Stosować mogą zaś stawkę z wykazu stawek amortyzacyjnych bądź określoną indywidualnie.

Wydarzenia Microsoft Live i Windows Live Spaces – serwisy uspołeczniające

Niewiele osób wie, że Microsoft ma pod swoimi skrzydłami wiele narzędzi internetowych związanych z uspołecznianiem. Mówiąc prościej, chodzi tu o serwisy, w których przebywają inni użytkownicy, nasi znajomi lub rodzina. Poznajmy dwa kolejne serwisy – Wydarzenia Microsoft Live i Windows Live Spaces.

Poczta elektroniczna i bezpłatny serwer plików – kolejne aplikacje z pakietu Windows Live

Wiele osób nie docenia tego, co może mieć za darmo od Microsoftu. Większość myśli, że firma ta potrafi tylko wyciągać pieniądze od swoich klientów. Mimo to, obok drogich systemów operacyjnych gigant z Redmond oferuje darmowe aplikacje i narzędzia internetowe. Poznajmy dziś klienta poczty elektronicznej i serwis umożliwiający przechowywanie i udostępnianie plików.

Jak oznaczyć cenę sprzedawanych towarów lub usług?

W praktyce wiele osób prowadzących działalność gospodarczą nieświadomie łamie przepisy o ustalaniu cen. Powodem takiego stanu rzeczy jest to, że w wielu branżach przedsiębiorcy oferują swoje usługi zarówno konsumentom, jak i przedsiębiorcom rozliczającym podatek od towarów i usług, dla których istotniejsze mogą być ceny netto.

Czy pozwalać klientom na negocjowanie zawieranych umów

W obrocie gospodarczym, zwłaszcza z udziałem konsumentów, do zawierania umów powszechnie wykorzystuje się tzw. wzorce umowne. Najprościej mówiąc, umowy te charakteryzują się tym, że ich postanowienia są opracowywane przez jedną ze stron i narzucane drugiej, która nie może wpłynąć na ich treść. Czy takie rozwiązania są korzystne dla przedsiębiorcy? Czy warto przychylać się do rozwiązań zgłaszanych przez klientów?

Postanowienie w przedmiocie zabezpieczenia – czym jest i co dalej?

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z ryzykiem, że nieuczciwy kontrahent nie wywiąże się ze swojego zobowiązania. Przedsiębiorca ma jednak oparcie w przepisach prawa, które umożliwiają mu wystąpienie do sądu w celu dochodzenia swojej należności. Jeżeli miałaby miejsce sytuacja, w której przedsiębiorca obawia się, że zasądzone świadczenie nie zostanie wykonane z racji np. wyzbywania się majątku przed dłużnika, może on wystąpić z wnioskiem o zabezpieczenie.

Jak ograniczyć zużycie prądu przez komputer?

Oszczędzanie energii elektrycznej, zarówno w domu, jak i w firmie to bardzo ważna kwestia. Niestety obecnie produkowane komputery do energooszczędnych nie należą. Poza tym, procesor komputera chodzi na pełnych obrotach, niezależnie od tego, czy właśnie na komputerze gramy, korzystamy z wymagającego programu lub po prostu przeglądamy Internet. Na szczęście przy pomocy odpowiednich narzędzi w prosty sposób możemy obniżyć częstotliwość pracy procesora i ograniczyć w ten sposób pobór mocy. Jak to zrobić?

GPS czy AGPS – koszty i współpraca między technologiami

Kupując telefon komórkowy z wyższej półki i zależy nam na nawigacji satelitarnej, często borykamy się z wyborem między GPS a AGPS. Na pierwszy rzut oka obie te opcje mają w swojej nazwie kluczowy element, jednak jak się okazuje sposób działania obu technologii jest całkiem inny. W poprzedniej części poznaliśmy podstawy obu technologii, teraz sprawdzimy jak szybko oba urządzenia „łapią” sygnał i jaki jest koszt pracy obu technologii.

Jak przygotować samochód i kierowcę flotowego do jazdy zimą

Zima to okres zdecydowanie najtrudniejszy dla kierowców. To właśnie wtedy dochodzi najczęściej do wypadków, choć większość z nich nie jest aż tak groźna jak te z okresu jesiennego czy letniego. Co sprawia, że popełniamy tak wiele błędów zimą?

GPS czy AGPS – czym się różnią i co jest lepsze?

Żyjemy w czasach, w których podróżowanie z nawigacją GPS jest o wiele przyjemniejsze i wygodniejsze. Oprócz tego, nawigacje GPS nie są jedynie wyposażeniem dodatkowym luksusowych samochodów, obecnie GPS można znaleźć w droższych modelach telefonów komórkowych. I w tym momencie pojawia się pewna niejasność, gdyż można spotkać się zarówno z modułami GPS jak i AGPS w telefonie. Na czym polega różnica i jakie są wady i zalety obu rozwiązań?

Czym jest leasing zwrotny samochodów?

Leasing zwrotny samochodów czyli tzw. sale and lease back to rodzaj umownego stosunku cywilnoprawnego. Polega on na tym, że klient firmy leasingowej uprzednio sprzedaje jej swoje samochody firmowe, a następnie przystępuje do umowy leasingowej, na podstawie której nadal korzysta z tych samochodów.

Sanyo Taho – telefon do zadań specjalnych

Większość osób szanuje i dba o swoje telefony szczególnie w przypadku, gdy są warte spore pieniądze. Niektórzy jednak, mimo szczerych chęci często niszczą swoje komórki. Dzieje się tak głównie wtedy, gdy pracują w ciężkich warunkach, w których nawet dbanie o telefon niewiele daje. Świetną alternatywą dla takich osób są telefony o podwyższonej odporności na warunki niesprzyjające. Jednym z takich urządzeń jest Sanyo Taho. Niestety na początku należy zaznaczyć, że prawdopodobnie telefon nie ukaże się na naszym rynku. Mimo to, w ramach ciekawostki sprawdźmy, co takiego oferuje nowe urządzenie.

Huawei Ideos X5 i X6 – ładnie i funkcjonalnie

Firma Huawei jest kojarzona na naszym rynku głównie z produkcji dobrej jakości modemów bezprzewodowych do notebooków. Mimo to, firma ta ma na swoim koncie dwa ciekawe urządzenia. Chodzi oczywiście o smartfony z serii Ideos – X5 oraz X6. Oba urządzenia nie cierpią na przerost kompromisów, mają ciekawy styl i równie ciekawe dane techniczne.

Jak ustalana jest wartość początkowa mieszkania? - porada

Działalność gospodarcza prowadzona w domu to nie tylko bieżące wydatki, ale także stopniowe zużycie lokalu. Co to oznacza? Otóż lokal mieszkalny może zostać zaliczony do środków trwałych firmy, a w rezultacie także amortyzowany.

Jak zabezpieczyć firmowe dokumenty Office?

Bezpieczeństwo i poufność danych w firmie to bardzo ważna kwestie. Niekiedy na dyskach firmowych komputerów przechowujemy bardzo ważne dane, które nie mogą zostać zniszczone albo odczytane przez osobę postronną. Na szczęście mechanizmy oferowane przez pakiet Office oferują dość wysoki poziom bezpieczeństwa przesyłanych innym osobom dokumentów. Za pomocą wbudowanych funkcji możemy między innymi zablokować dostęp do dokumentów lub możliwość formatowania. Możemy również przypisać uprawnienia do dostępu tylko konkretnym osobom. Jak sprawnie korzystać z możliwości zabezpieczeń dokumentów?

REKLAMA