| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Samochód > Finansowanie > Czym różnią się oferty kredytów samochodowych?

Czym różnią się oferty kredytów samochodowych?

Jestem zdecydowany na to, aby wziąć kredyt na samochód. Oferty przedstawia wiele firm. Czym różnią się ich propozycje? O jakie kryteria powinienem opierać swój wybór?

Największe banki specjalizujące się w kredytach samochodowych realizują prawie całą sprzedaż nie przez swoje placówki lecz przez komisy samochodowe, dealerów, biura pośrednictwa kredytowego oraz partnerów finansowych.

Tak jak w przypadku analizy oferty leasingowej, tak wybierając osobę realizującą kredyt powinieneś kierować się nie tylko proponowaną przez niego ceną (choć jest ona kluczowa), lecz również profesjonalizmem, fachowością i rzetelnością otrzymywanych informacji.

Polecamy: serwis Leasing

Wielkość miesięcznej raty, wymagany udział własny, rzeczywista wysokość kredytu, ilość rat, prowizja bankowa, oprocentowanie, procedura – wszystko jest istotne.

Nie zapominaj jednak, że bezpieczeństwo przebiegu Twojej inwestycji, zależy od odpowiedzialności i wiedzy doradcy kredytowego, którego doświadczenie i znajomość branży może pomóc Ci uniknąć kupna pojazdu z niepewnego źródła, ustrzec przed błędnymi decyzjami podejmowanymi na podstawie bezpodstawnych obietnic oraz realnie i elastycznie dostosować procedurę działania do specyfiki Twojej firmy.

Polecamy: Wynajem samochodu może być tańszy

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marek Pasiński

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »