REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

E-learning, Szkolenia

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak wybrać dostawcę e-learningu?

Na polskim rynku e-learning wciąż jeszcze raczkuje, na dodatek jego potencjał w szkoleniach biznesowych pozostaje niedoceniany. A szkoda, bowiem – jak przekonują specjaliści – e-learningowe szkolenia w biznesie mogą być nie tylko równie efektywne co szkolenia stacjonarne, ale w niektórych przypadkach wpisują się lepiej w specyfikę danej firmy. Decydując się na tego typu rozwiązanie w naszej organizacji, powinniśmy jednak pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

Kim będzie dzienny opiekun?

Dzienny opiekun to nowa forma sprawowania opieki nad najmłodszymi dziećmi wprowadzona przez ustawę o opiece nad dziećmi do lat trzech, którą uroczyście podpisał prezydent Bronisław Komorowski w dniu 23 lutego br. Kim tak naprawdę będzie dzienny opiekun?

Jak przeprowadzić ćwiczenie coachingowe „rozmowa re-autoryzująca”?

Celem tego ćwiczenia jest rozbudowanie umiejętności i wiedzy osoby coachowanej przez ponowne stworzenie historii odzwierciedlających jego życiowe doświadczenie. Rozmowy re-
autoryzujące budują pomost, z którego uczestnik może wejść w najbliższą przyszłość pejzażu aktywności swojego życia. To ćwiczenie nie jest formalnym wywiadem, dlatego podane niżej pytania stanowią pewien punkt odniesienia. Należy rozmawiać naturalnie, bez pospieszania, a także bez powracania uporczywie do pytania, którego okazja zadania ewidentnie minęła. Najlepiej po prostu podążać tam, dokąd prowadzą odpowiedzi osoby coachowanej.

Jak zbadać swoją gotowość na podjęcie coachingu?

Badanie polega na oszacowanie jak bardzo zgadzasz się lub się nie zgadzasz z kilkunastoma stwierdzeniami. Stwierdzenia te dotyczą otwartości na proces coachingu, otwartości na podjęcie roli coacha dla innego człowieka lub roli koordynatora coachingu (zlecasz coaching, ale go nie prowadzisz osobiście).

REKLAMA

Jak przeprowadzić analizę sytuacji problemowej metodą Empsy?

Metoda Empsy przyjmuje za punkt wyjścia szeroki kontekst sytuacyjny i wymaga wnikliwego zrozumienia związanych z nim kwestii. Zgodnie z metodą Empsy każda sytuacja problemowa składa się z czterech następujących po sobie elementów: źródła, czynników psychologicznych, wyniku, wzmocnienia. Po wzmocnieniu pętla może wrócić do nowego źródła lub do nowych czynników psychologicznych.

Jakie są strategie wyboru odpowiedniej formy outsourcingu?

Patrząc na rynek firm, które prowadzą działalność szkoleniową dla swoich pracowników, łatwo jest odnieść wrażenie, że można go podzielić na dwie części : te firmy, które korzystają z outsourcingu i te, które nie korzystają. Powody zastosowania jednego i drugiego modelu działania są bardzo różne, począwszy od negatywnych (lub bardzo pozytywnych) doświadczeń z zewnętrznymi dostawcami, poprzez skalę działania przedsiębiorstwa, aż po aspekty czysto finansowe oczywiście. Kluczowe pytanie związane z outsourcingiem szkoleń nie powinno jednak brzmieć : „korzystać czy nie z outsourcingu?

Jaka jest opłacalność e-learningu we wdrażaniu nowych pracowników biurowych?

E-learning, jako alternatywna forma dla szkoleń tradycyjnych, bardzo szybko zyskuje na popularności. Coraz częściej wykorzystywany jest nie tylko w firmach prywatnych, ale również w urzędach, na uczelniach wyższych oraz w innych instytucjach.

Jak zwiększyć skuteczność rozwijania wiedzy i umiejętności?

Zwykłe uczenie się polega na słuchaniu, czytaniu i zapisywaniu – czyli w pewnym zakresie zachodzą procesy socjalizacji i kombinacji wiedzy. Aby nauka miała trwały efekt, potrzebne są jeszcze dwa dodatkowe procesy: eksternalizacja i internalizacja.

REKLAMA

Jakie techniki uczenia najlepiej kształtują postawy?

Postawy to zabarwiona emocjonalnie gotowość osoby do zachowania się w określony sposób wobec przedmiotów świata zewnętrznego, podmiotów społecznych lub sytuacji. Nie są to działania jednostkowe czy przypadkowe, lecz powtarzające się i konsekwentne. Najpowszechniej stosowanymi technikami uczenia w tym obszarze są: technika odgrywania ról, technika oparta na systemach interaktywnych (zajęcia video-live) oraz modelowanie zachowań.

Jakim osobom najbardziej pomaga coaching?

Każda osoba może skorzystać z coachingu. Jednak nie każdy skorzysta z niego zawsze, w każdym momencie. Nasze samopoczucie i aktualna sytuacja życiowa mogą bardzo ograniczyć korzyści z sesji coachingowych.

Coaching - dobra inwestycja czy stracone pieniądze?

Coaching jest dziedziną stosunkowo młodą. Szacuje się, że na świecie jest co najmniej 30 tys. coachów, a liczba ta stale wzrasta (Lindbom, 2006).1 Coaching, mimo swojej popularności, nie ma jeszcze wypracowanej spójnej koncepcji, wciąż brakuje jasnych wytycznych co do sposobów jego prowadzenia. Problemy pojawiają się nawet przy próbie określenia, czym jest coaching, a zjawisko to bardzo dobrze opisuje stwierdzenie „ilu coachów, tyle definicji”.

Jak otrzymać dotację na samozatrudnienie na Mazowszu

W czasach spowolnienia gospodarczego założenie własnego biznesu może być jedyną szansą na wyjście z bezrobocia. Dzisiaj taką szansę finansuje Unia Europejska ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Jak precyzyjnie wytyczyć cel coachingu – kryteria CLEAR

Kryteria CLEAR podchodzą do poszukiwania celu nieco inaczej niż najpopularniejsze kryteria SMART.

Jak pogłębić umiejętność słuchania w coachingu?

Doskonalenie dobrych nawyków słuchania należy do kluczowych atrybutów doświadczonego coacha kadry menadżerskiej. Kiepski coach słyszy co mówi klient, wspaniały coach słucha klienta.

Jak nawiązać dobry kontakt z klientem coachingu? – 5 głównych faz

Nawiązanie dobrego kontaktu z klientem na początku coachingu umożliwia pracę skuteczną dla obu osób: coacha i klienta (menedżera, prezesa). Osobą odpowiedzialną za nawiązanie kontaktu jest coach, to on powinien kierować rozmową podczas pierwszych spotkań.

Czy e-learning jest skuteczny?

Na rynku szkoleń z roku na rok rośnie zainteresowanie e-learningiem. Z czego to wynika oraz czy e-learning może być skuteczny? Odpowiedzi szukaj w poniższym artykule.

Kim jest idealny trener?

Bardzo często, gdy przedstawiam się, jako trener, pada pytanie: „.. a jakiej dyscypliny sportu?” Pytanie dość zasadne, bo zawód trenera – szkoleniowca istnieje na rynku od niedawna. To profesja, która wraz z gospodarką rynkową i potrzebą ciągłego rozwoju firmy weszła w krąg usług.

Czy pracodawca odzyska pieniądze wyłożone na edukację pracownika?

Firmy, które decydują się na finansowanie edukacji pracowników nie będą mogły odzyskać pełnych kosztów poniesionych na szkolenie pracownika w przypadku, gdy pracownik po ukończeniu edukacji odejdzie z firmy.

Czy warto szkolić pracownika?

Nie ulega wątpliwości, że wykształcenie pracownika może przełożyć się na wymierne rezultaty osiągane przez firmę. Warto zatem pomyśleć o tym by pomóc pracownikowi w jego dalszej edukacji. Wcześniej należy jednak sprawdzić, jakie obowiązki w przypadku finansowania edukacji pracownika obciążają firmę i czy taka inwestycja będzie rzeczywiście dla firmy opłacalna.

Jak lepiej zarządzać firmą rodzinną?

Na to pytanie mają szansę uzyskać odpowiedź przedsiębiorcy firm rodzinnych, którzy wezmą udział w projekcie „Firmy rodzinne”, organizowanym przy współudziale Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Dzięki kompleksowemu programowi uczestnicy dowiedzą się jak efektywniej zarządzać firmą rodzinną, jak stworzyć nową wizję rozwoju firmy oraz jak budować lepsze relacje z pracownikami.

Jak podnieść kwalifikacje zawodowe pracowników działu handlowego firmy?

Niewątpliwą korzyścią z podnoszenia kwalifikacji zawodowych pracowników działu handlowego w firmie jest lepsza obsługa klientów, co bardzo realnie przekłada się na zyski oraz postrzeganie firmy na rynku. Jednak myli się ten, kto myśli, że w takiej sytuacji nic prostszego jak tylko szkolić odpowiednio personel i oczekiwać spodziewanych efektów w przyszłości.

Projekty 45 plus szansą na podniesienie kwalifikacji

W związku z dynamicznym wzrostem liczby projektów finansowanych przez środki pochodzące z Europejskiego Funduszu Społecznego, zaczęto wyodrębniać różne grupy docelowe, do których adresowane są poszczególne przedsięwzięcia. Jedną z takich grup, dla której tworzona jest coraz bogatsza oferta kursów i szkoleń podnoszących kwalifikacje bądź umożliwiających zdobycie nowego zawodu, są osoby powyżej 45 roku życia.

Jak rozwiązać problem z zawieszaniem się przeglądarki Internet Explorer?

Mimo że stabilność nowej wersji Internet Explorera została znacznie poprawiona, przeglądarka i tak od czasu do czasu może się zawiesić. Zazwyczaj przyczyną tego problemu są dodatki, takie jak formaty ActiveX lub paski narzędzi. Aby dowiedzieć się, czy są one przyczyną problemu, warto uruchomić Internet Explorer bez dodatków.

Jak wyłączyć sprzętową akcelerację w przeglądarce Internet Explorer 9?

Najnowsza wersja przeglądarki Microsoftu, to również sprzętowa akceleracja elementów stron web. Jeśli jednak chcemy oszczędzić kartę grafiki, istnieje prosty sposób na wyłączenie tej funkcji. Pamiętajmy również, że wyłączenie sprzętowej akceleracji powoduje automatyczne uruchomienie programowego mechanizmu przyspieszania elementów witryn internetowych.

Jakich kodeków użyć do kompresji materiałów wideo na strony WWW?

Bardzo często zdarza się, że posiadamy świetny film, klip lub ciekawy materiał, który chcielibyśmy zamieścić w Internecie. Niestety wtedy okazuje się, że wcale nie jest to takie proste. Jakich kodeków należy użyć w takiej sytuacji?

Jak włączyć automatyczne czyszczenie folderu plików tymczasowych podczas zamykania Internet Explorera?

Wielu użytkowników po zamknięciu przeglądarki usuwa pliki, które zostały zapisane podczas przeglądania stron WWW. Powodem są głównie względy bezpieczeństwa, ale i prywatności szczególnie, gdy używamy komputera, z którego korzysta wiele osób. Jeśli jednak ciągłe powtarzanie procedury usuwania jest męczące i nie chcemy tracić czasu na zacieranie śladów swojej obecności w Internecie, możemy skonfigurować program Internet Explorer do wykonywania tego zadania automatycznie, dzięki temu przeglądarka zadba o to każdorazowo przy jej zamykaniu.

Aktualizacja systemu czy nowa instalacja?

Jeżeli kupiliśmy nowy komputer bez zainstalowanego systemu operacyjnego lub też wymieniliśmy uszkodzony dysk twardy i nie mamy zainstalowanego systemu Windows, nie my wyboru i musimy instalować system od podstaw. Jeśli jednak mamy Windows XP lub Vistę i chcemy zmienić system na nowszy, możemy skorzystać z dwóch sposobów: instalacji lub aktualizacji.

Jak wyłączyć powiadomienia wyświetlane w dymkach w Windows 7?

Komunikaty zwane potocznie „dymkami”, pojawiające się w zasobniku systemowym w systemach Windows. Komunikaty te informują użytkownika o występujących w systemie zdarzeniach, problemach czy zagrożeniach. Co prawda dla początkujących użytkowników są one bardzo pomocne, jednak po dłuższej pracy z systemem stają się zbędne, a niekiedy wręcz irytujące. Na szczęście można się ich pozbyć.

Jak umieścić film z sieci w prezentacji w Power Point 2010?

Pakiet Office 2010 oferuje swoim użytkownikom mnóstwo nowych możliwości. Jedną z nich jest możliwość umieszczania za pomocą najnowszego PowerPointa filmów bezpośrednio z Internetu. Po umieszczeniu filmu w prezentacji, możemy je odtwarzać jak w tradycyjnej przeglądarce. Dzięki temu można uatrakcyjnić i zilustrować pokaz na przykład materiałem z YouTube.

Myśleć jak idealny manager

Pewnego pięknego dnia, w ośrodku w wysokich górach, kiedy rozpoczynałyśmy szkolenie z umiejętności managerskich, wydarzyło się Coś... Na szkoleniach zawsze się Coś dzieje. Ale to było Coś Innego. Witający nas Dyrektor w ramach wstępu, przytoczył kilka cytatów z jednej z gazet, która dokonała przedruku artykułu z innej gazety. Nosił on tytuł „Myśleć na pięć sposobów” i odpowiadał na pytanie: „Co to znaczy myśleć jak manager?”.

Kilka subiektywnych myśli o motywacji (i o tym, dlaczego jej nie ma...)

Zastanawiałeś się kiedyś nad tym co Cię motywuje? Skąd czerpiesz siłę by sprostać każdemu stojącemu przed tobą wyzwaniu? Który z Twoich szefów miał na ciebie największy wpływ? Co konkretnie robił, co powodowało, że chciało ci się chcieć?

Co to jest coaching skupiony na rozwiązaniach?

Przyjrzyj się przez chwilę najbardziej strategicznym spotkaniom: by dowiedzieć się co firma potrzebuje zrobić w przyszłości niektórzy managerowie czują potrzebę wypowiedzenia długiej dołującej listy tego, co idzie źle. Co nie jest dobre albo co nie jest dobre wystarczająco? Dlaczego konkurenci są lepsi? Co już dawno powinno być zrobione? Jakie są powody dla których nie zrobiliśmy jeszcze x,y,z? Kto ponosi odpowiedzialność za to, że jesteśmy w tym miejscu? Czy ja to wina? Ile czasu już straciliśmy i jak niewiele czasu zostało?

Refleksje coacha – zapanuj nad czasem

Coraz częściej moi klienci mówią o czasie. Coraz częściej okazuje się, że nie zawsze robią z danym im czasem to co chcą. Raczej znajdują się w błędnym kole powinności, spełniania oczekiwań innych, udowadniania sobie i innym jak bardzo wartościowymi są ludźmi. W pogoni za straconymi bezpowrotnie minutami zapominają o swoich wartościach, o tym co dla nich w życiu ważne i czego tak naprawdę chcą, do czego tak naprawdę dążą…co chcą zrobić z resztą darowanego im życia… Zapominają, że tak naprawdę mają wybór. A ty o tym pamiętasz?

Refleksje coacha -Managerze coach’uj swoich pracowników

To hasło coraz częściej rozbrzmiewa na korytarza i w gabinetach różnych firm. Manager chce dobrze, ale nie zawsze wie, co to dokładnie znaczy… Często dochodzi więc do takich absurdów, które na długo pozostają w pamięci przecoachowanych pracowników i oczywiście managerów, jako wydarzenia traumatyczne. Dlatego najwyższy już czas rozpocząć dyskusję na temat managerów – coachów.
Masz ochotę?

Refleksje Coacha - siła przekonań

Myślałeś kiedyś o tym co myślisz? Zastanawiałeś się nad tym, jakie wzorce pojawiają się w twojej głowie? Wiesz co się dzieje w przestrzeni między twoimi uszami? Jesteś świadomy tego co do siebie mówisz, gdy twoje usta milczą? Być może wreszcie nadszedł czas by się nad tym zastanowić…

Jak dodać własne elementy na wstążce w pakiecie Office 2010?

Wstążka pojawiła się w Office 2007. Dzięki niej, mamy wiele dodatkowych funkcji pod ręką. W aktualnej wersji pakietu wstążka jest bardziej elastyczna. Producent umożliwił jej modyfikowanie i dostosowywanie do własnych potrzeb. Warto zaznaczyć, że modyfikacja Wstążki w jednym programie pakietu nie ma wpływu na interfejs pozostałych aplikacji.

Startuj z własnym biznesem dzięki unijnej dotacji

Dzięki środkom z Unii Europejskiej możesz otrzymać jednorazową dotację inwestycyjną na założenie własnej firmy. Jeśli zatem męczy Cię praca u kogoś i zawsze marzyłeś o założeniu własnego biznesu powinieneś niezwłocznie zainteresować się możliwościami, jakie oferuje na ten cel Program Kapitał Ludzki.

Jak odnaleźć ostatnio edytowane pliki w Office 2010?

W starszych wersjach pakietu Office użytkownicy cenili sobie funkcję, która umożliwiała błyskawiczny dostęp do ostatnio otwieranych dokumentów. Najczęściej wystarczyło rozwinąć menu Plik i po prostu wybrać dowolny interesujący nas dokument. W najnowszej wersji pakietu Office, funkcja ta co prawda została rozbudowana, ale nie wiedzieć czemu, została również ukryta. Obecnie, aby dostać się do dokumentów trzeba wykonać więcej kroków. Na szczęście można to zmienić.

Jak otworzyć stare dokumenty w pakiecie Office 2010?

Jakiś czas temu światło dzienne ujrzał nowy pakiet biurowy Office w wersji 2010. Powoli, acz systematycznie nowy pakiet zacznie wypierać z biur i domów starszą wersję z 2007 roku. Wiele osób obawia się, że nowa wersja wprowadzi spore zamieszanie oferując nowe, nieznane funkcje i rozwiązania, a także problemową kompatybilność z poprzednimi wersjami. Dla tych, którzy ciągle obawiają się nowości, z pewnością pomocny okaże się poradnik pokazujący, jak korzystać z najnowszego dzieła Microsoftu.

Jak przywrócić domyślne schematy zasilania w Windows Vista i Windows 7?

Plany lub inaczej nazywając, schematy zasilania to zestawy ustawień dla sprzętu i systemu określające sposób, w jaki komputer zużywa energię. Schematy te pomagają oszczędzać energię albo maksymalizować wydajność komputera. Plany zasilania są szczególnie ważne dla użytkowników note– i netbooków. Czasami przez nieumyślne mieszanie opcjami możemy doprowadzić do niemałego bałaganu. Schematy można dowolnie modyfikować, ale na szczęście nie da się przypadkowo usunąć domyślnych ustawień. Jeśli narobiliśmy bałaganu w ustawieniach, przywrócenie ustawień fabrycznych na szczęście nie jest żadnym problemem.

Jak dodać polecenie "Otwórz w notatniku" do menu podręcznego w Windows 7?

Jeśli jakiś plik chcemy otworzyć w notatniku, możemy skorzystać z poleceń Otwórz za pomocą, Wybierz program domyślny… etc. Oczywiście, że możemy otworzyć dany plik za pomocą notatnika w taki właśnie sposób, ale jeśli naprawdę często otwieramy coś za pomocą tego prostego programu, warto zatroszczyć się o skuteczniejszą i o wiele wygodniejszą metodę. Wystarczy mała przeróbka w rejestrze systemowym i po sprawie.

Jak dostosować zachowanie ikon w obszarze powiadomień w Windows 7?

Lista widocznych ikonek w zasobniku systemowym jest ograniczana, żeby zapobiec zajęciu przez nie zbyt dużej powierzchni paska zadań. Na szczęście istnieje możliwość, aby samodzielnie dokładnie określić, które z ikon mają być widoczne przez cały czas, a które tylko po rozwinięciu zasobnika.

Ochrona danych osobowych metodą e - learningu

Czy wiesz, że firmy dysponujące danymi osobowymi zobowiązane są do przestrzegania szeregu obowiązków wynikających z przepisów prawa, w szczególności oczywiście ustawy o ochronie danych osobowych. Problematyka ochrony danych dotyczy bardzo szerokiego gremium podmiotów, wśród których są także takie, które nie mogą sobie pozwolić na przeszkolenie w godzinach pracy wszystkich osób mających dostęp do danych, co jest istotnym elementem właściwego zabezpieczenia danych.

Jak zapisać ustawienia w BIOS?

Po prawej stronie głównego menu BIUS-u, znajdują się opcje związane z zapisywaniem i odzyskiwaniem ustawień oraz ochroną dostępu do komputera. Pamiętajmy, że ich wybranie powoduje natychmiastowe wykonanie konkretnej akcji bez otwierania podrzędnych stopni menu. Poznajmy nieco bliżej opcje związane z ochroną dostępu i zapisywaniem ustawień.

Jakie procesy szkoleniowe możemy outsourcować?

W niewielu organizacjach dział szkoleń postrzegany jest jako źródło dochodów, a raczej jako funkcja administracyjna. Praktycy szkoleń i rozwoju na pewno nie zgodzą się z tym stwierdzeniem i będą mieć na pewno dużo racji, jednakże z drugiej strony niewielu z nich posiada rzeczywiste mierniki pokazujące bezpośrednie przełożenie nabytej wiedzy na wskaźniki finansowe.

Powody dla których wybieramy outsourcing

Kierownictwo firmy ma wciąż wrażenie, że konkurencja jest o 3 kroki do przodu, pomimo czynionych przez nie ciągłych wysiłków. Ciągła presja związana z redukcją kosztów … innymi słowy rzeczywistość, w której rozpoznaje się zapewne wiele firm z różnych sektorów.

Jak ustawić wartości graniczne temperatury i prędkości wentylatorów w BIOS?

Podczas ustawiania BIOS-u warto zwrócić uwagę na opcje zebrane na karcie PC Health Status (w zależności od modelu płyty głównej, nazwa karty może być różna). Opcje te odpowiadają za kontrolę napięć i temperatury najważniejszych komponentów oraz umożliwiają sterowanie podłączonymi do płyty wentylatorami.

Jak ustawić wiele stron startowych w przeglądarce Firefox?

Przeglądarki internetowe standardowo pozwalają nam na ustawienie tylko jednej strony startowej. Na szczęście w przeglądarce Forefox możliwe jest uruchamianie programu z kilkoma otwartymi stronami naraz. Dzięki temu szybciej przejrzymy interesujące Cię strony internetowe, które często odwiedzasz. Przydaje się to szczególnie rano, gdy z kubkiem kawy zasiadamy do komputera, włączamy przeglądarkę, która wyświetla nam wszystkie konta pocztowe i najświeższe informacje z kraju i ze świata.

Jak ustawić opcje zarządzania i oszczędzania energii w BIOS?

Po przebrnięciu przez podstawowe opcje dotyczące ustawień godziny, kolejności bootowania komputera oraz opcji jego uruchamiania, warto poświęcić chwilę nieco poważniejszym ustawieniom. Sprawdźmy, co kryje się pod nazwą Power Management Setup.

Jak prawidłowo ustawić komponenty płyty głównej w BIOS?

Jak już wielokrotnie zaznaczaliśmy w poprzednich częściach poradnika dotyczącego ustawień BIOS-u, w zależności od modelu płyty głównej, a przede wszystkim, w zależności od producenta, nazewnictwo wielu opcji może się od siebie różnić. Nie mniej jednak, nawet początkujący użytkownik powinien zorientować się, o co chodzi, wystarczy podstawowa znajomość języka angielskiego lub słownik pod ręką. Tym razem zajmiemy się kartą o nazwie Integrated Peripherals.

REKLAMA