| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Jak dodać własne elementy na wstążce w pakiecie Office 2010?

Jak dodać własne elementy na wstążce w pakiecie Office 2010?

Wstążka pojawiła się w Office 2007. Dzięki niej, mamy wiele dodatkowych funkcji pod ręką. W aktualnej wersji pakietu wstążka jest bardziej elastyczna. Producent umożliwił jej modyfikowanie i dostosowywanie do własnych potrzeb. Warto zaznaczyć, że modyfikacja Wstążki w jednym programie pakietu nie ma wpływu na interfejs pozostałych aplikacji.

Aby dokonać zmian otwieramy jeden z programów i klikamy Wstążkę prawym przyciskiem myszy. Następnie wybieramy polecenie Dostosuj Wstążkę. Aby dodać kartę używamy przycisku Nowa karta. Automatycznie zostanie utworzona na karcie jedna grupa.

W następnym kroku zaznaczamy kartę i klikamy przycisk Zmień nazwę, aby nadać nowej karcie preferowaną nazwę. W podobny sposób możemy zmodyfikować całą grupę. Jeśli chcemy dodać kolejne grupy, w tym celu używamy przycisku Dodaj grupę. Kolejność wyświetlania kart na Wstążce oraz grup na karcie możemy zmienić za pomocą przycisków strzałek umieszczonych z prawej strony okna.

Zobacz również: Internet - Szybkie porady

Następnie zaznaczamy jedną z grup, a w lewej części okna wybieramy polecenie, które chcemy na niej umieścić. Pamiętajmy, że wykaz poleceń możemy zwęzić wybierając z listy powyżej odpowiedni filtr. Przydatny jest na przykład Polecenia, których nie ma na Wstążce. Aby przenieść polecenie na Wstążkę klikamy przycisk Dodaj, jeżeli chcemy je usunąć wybieramy Usuń. Możemy również przeciągać polecenia myszą, co ułatwi zdefiniowanie kolejności wyświetlania dodanych komend. Wszelkie zmiany zatwierdzamy przyciskiem OK.

Zobacz również: Internet - Samouczek

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Finelog

Finelog sprawia, że logistyka przestaje ograniczać Twój biznes. Tam, gdzie większość ludzi widzi tylko problemy, my widzimy wyzwania i, co jeszcze ważniejsze, rozwiązania.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »