| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Jak odnaleźć ostatnio edytowane pliki w Office 2010?

Jak odnaleźć ostatnio edytowane pliki w Office 2010?

W starszych wersjach pakietu Office użytkownicy cenili sobie funkcję, która umożliwiała błyskawiczny dostęp do ostatnio otwieranych dokumentów. Najczęściej wystarczyło rozwinąć menu Plik i po prostu wybrać dowolny interesujący nas dokument. W najnowszej wersji pakietu Office, funkcja ta co prawda została rozbudowana, ale nie wiedzieć czemu, została również ukryta. Obecnie, aby dostać się do dokumentów trzeba wykonać więcej kroków. Na szczęście można to zmienić.

Klikamy na kartę Plik, a następnie na kategorię Ostatnio używane. W prawej części okna, u jego dołu zaznaczamy opcję Uzyskaj szybki dostęp do tej liczby... W pole obok wpisujemy liczbę dokumentów, jaka ma być wyświetlana na liście. Ostatnio otwierane pliki pojawią się od razu w menu Plik

Kolejną dość przydatną funkcją może okazać się możliwość tak zwanego przypięcia danego dokumentu do listy ostatnio otwieranych. Przypięty dokument będzie wyświetlany na liście zawsze bez względu na to, kiedy był edytowany. Jest to przydatne szczególnie gdy pracujemy z jednym dokumentem każdego dnia.

Zobacz również: Internet - Programy

Aby przypiąć jeden dokument na stałe, klikamy nazwę dokumentu w kolumnie Ostatnio używane dokumenty, a następnie wybranie polecenia Przypnij do listy. Co ciekawe do wykazu można dołączyć nie tylko pliki, ale również całe katalogi. Wybiera się je z kolumny Ostatnio używane miejsca.

Zobacz również: Internet - Szybkie porady

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Paweł Ludwiczak

Radca prawny, specjalizujący się w tematach związanych z obsługą prawną przedsiębiorców, prawem korporacyjnym, zamówieniami in house, publicznym transportem zbiorowym i Compliance.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »