| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Technologia > Nowy Office 2010

Nowy Office 2010

Wyciekły pierwsze informacje na temat nowości zawartych w pakiecie Office 2010. Czy będzie wart uaktualnienia z poprzedniej wersji? Kilka funkcji brzmi obiecująco.

W świecie IT żadna tajemnica nie jest w stanie długo przetrwać. Tak jest i w przypadku pakietu Office 2010, na temat którego jak dotąd nie było wiadomo praktycznie nic. Przyjrzyjmy się więc z bliska nowym informacjom.

Zarówno Word, jak i PowerPoint zyskały nowe narzędzie do robienia zrzutów ekranu. Teraz wystarczy tylko kliknąć na jeden z przycisków umieszczonych na wstążce, i już zrzut ekranu aktywnego okna gotowy. Dodatkowo, dzięki możliwościom wstęgowego interfejsu, wyświetlą nam się pod ręką dodatkowe opcje, jeśli domyślny zrzut nas nie satysfakcjonuje. Może to i drobiazg, ale to dopiero początek.

Drugim, o wiele potężniejszym narzędziem, jest funkcja usuwania tła z obrazka. Wyobraźmy sobie, że dysponujemy zdjęciem z potrzebnym nam elementem, ale jest on na tle, które nas zupełnie nie interesuje (na przykład znaczek na masce samochodu). Kilka kliknięć i już mamy sam element, z wyciętymi zbędnymi dla nas elementami. A skoro już o grafice mowa – Office 2010 ma mieć dodanych mnóstwo szablonów SmartArt. Z kolei PowerPoint, podobnie jak Word w poprzednich edycjach, dysponuje teraz edytorem równań.

W pakiecie usprawniono też funkcje bezpieczeństwa. Każdy plik, jaki pobraliśmy z Internetu i otworzymy w Office 2010 będzie otwierany w trybie chronionym. Dopóki go ręcznie nie wyłączymy, jakiekolwiek funkcje edycyjne i wykonywalne będą zablokowane. Sam dokument będziemy mogli również przypisać do konkretnych autorów i nadać im różne uprawnienia edycyjne.

Menu Office zostało również przeorganizowane, by pomieścić więcej funkcji w bardziej wygodnych miejscach. Szczególnie do gustu może przypaść podmenu drukowania, gdzie w jednym miejscu mamy i podgląd wydruku, i wszystkie funkcje korekcyjne.

Źródło: CHIP

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Finesia Consulting Sp. z o.o.

Usługi księgowe i kadrowo-płacowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »