REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Czy e-learning jest skuteczny?

Platformy e-learningowe mogą pełnić różne funkcje, w zależności od przeznaczenia.
Platformy e-learningowe mogą pełnić różne funkcje, w zależności od przeznaczenia.

REKLAMA

REKLAMA

Na rynku szkoleń z roku na rok rośnie zainteresowanie e-learningiem. Z czego to wynika oraz czy e-learning może być skuteczny? Odpowiedzi szukaj w poniższym artykule.

Czym jest e-learning?

E-learning jest jedną z form nauczania na odległość, charakteryzuje się wykorzystaniem elektronicznych środków przekazu, np. komputera, Internetu, urządzeń audiowizualnych itp. Ta metoda zawdzięcza swój rozwój przede wszystkim postępowi technologicznemu i wiąże się bezpośrednio z upowszechnieniem Internetu oraz zwiększaniem przepustowości łącz.

REKLAMA

Po pierwsze narzędzie

REKLAMA

Nauczanie na odległość odbywa się przy pomocy odpowiednich platform i narzędzi. Obecne narzędzia LMS (learning management system) oraz CMS (content management system) umożliwiają realizację zaawansowanych celów edukacyjnych. Jednakże, by przeprowadzić szkolenie dla pracowników, wystarczy prosta platforma podcastowa.

Podcast to forma internetowej publikacji dźwiękowej lub filmowej, najczęściej w postaci regularnych odcinków, z zastosowaniem technologii RSS. Dzięki tej technologii można dowolnie formować swoją stronę internetową, zamieszczać w niej aktualne wiadomości, budować zaplecze merytoryczne składające się z filmów instruktażowych, krótkich ćwiczeń i prelekcji.

Czytaj również: E-learning a tradycyjne szkolenia

Platforma szkoleniowa

Platformy e-learningowe mogą pełnić różne funkcje, w zależności od przeznaczenia. Mogą być wykorzystywane jako strony do nauki języków obcych, na których udostępniane są ćwiczenia tekstowe, materiały audio i wideo. Mogą być również podstawą do przeprowadzania szkoleń dla pracowników poszczególnych firm albo międzynarodowych korporacji.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Podstawową zaletą takiej platformy jest brak ograniczeń związanych z miejscem oraz czasem. Firmy nie muszą borykać się z kosztami podróżowania, rezerwacji sal, dopasowywania terminów szkolenia oraz druku materiałów. Zamiast tego wszyscy pracownicy - rozproszeni po różnych placówkach - mogą przyswajać informacje w dogodnym dla siebie czasie i tempie, a ich postępy są automatycznie sprawdzane i kontrolowane przez zwierzchników.

Polecamy serwis Coaching

REKLAMA

Platformy e –learningowe wciąż poszerzają spectrum swoich możliwości. Ciągły postęp technologiczny umożliwia zastosowanie rozwiązań o różnym stopniu zaawansowania, począwszy od zamieszczania statycznych kursów, aż po dynamiczne, wymagające interakcji szkolącego. Nową jakością ułatwiającą wykorzystywanie metody e-learningu jest podcast, za pomocą którego można w prosty i przejrzysty sposób dodawać pliki audio i wideo.

Podcastowa platforma e-learnigowa staje się narzędziem komunikacji, nie tylko wewnętrznej, ale i zewnętrznej. Firmy za jej pomocą przekazują aktualne informacje o przedsiębiorstwie, dzielą się wiedzą, w której są ekspertem. Własna platforma e-learningowa nie jest domeną jedynie dużych firm, tak ich jak: Getin Bank, Elektrownia Bełchatów czy Cyfrowy Polsat, ale również mniejszych przedsiębiorstw, gdzie ukazują się wszelkiego typu filmy szkoleniowe i instruktażowe, informacyjne, edukacyjne oraz oczywiście promocyjne i reklamowe.

Źródło: www.podcasttv.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

REKLAMA

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

REKLAMA

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

REKLAMA