reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Jak prawidłowo ustawić komponenty płyty głównej w BIOS?

Jak prawidłowo ustawić komponenty płyty głównej w BIOS?

Jak już wielokrotnie zaznaczaliśmy w poprzednich częściach poradnika dotyczącego ustawień BIOS-u, w zależności od modelu płyty głównej, a przede wszystkim, w zależności od producenta, nazewnictwo wielu opcji może się od siebie różnić. Nie mniej jednak, nawet początkujący użytkownik powinien zorientować się, o co chodzi, wystarczy podstawowa znajomość języka angielskiego lub słownik pod ręką. Tym razem zajmiemy się kartą o nazwie Integrated Peripherals.

Integrated Perpherals to karta, na której znajdują się przede wszystkim ustawienia trybów pracy napędów oraz portów komputera. Można tutaj również włączyć lub wyłączyć nieużywane kontrolery. Na samym początku warto wyłączyć opcję Onboard Serial Port, gdyż obecnie mało kto korzysta z urządzeń podłączanych przez Serial Port.

Jedną z opcji w opisywanej karcie jest SATA Control Mode. Opcja ta, służy do ustalenia sposobu pracy kontrolerów: IDE (domyślny dla większości dysków), RAID (tworzenie macierzy dyskowych – systemów zbudowanych z co najmniej dwóch twardych dysków, współpracujących w określony sposób), AHCI (podnosi wydajność dysków SATA, uruchomiając służące do tego mechanizmy, np. kolejkowanie odczytu danych).

Zobacz również: Internet - Konsument

W karcie Integrated Peripherals znajdują się również inne, przydatne opcje. Jedną z nich jest Audio Codecs (lub inna nazwa związana ze zintegrowaną kartą muzyczną). Opcja ta włącza lub wyłącza zintegrowany kodek dźwiękowy. Jeśli posiadamy zewnętrzną kartę muzyczną, warto wyłączyć zintegrowaną, aby nie zajmowała niepotrzebnie zasobów systemowych i nie powodowała konfliktów sprzętowych. USB Controllers włącza lub wyłącza kontroler USB, natomiast opcja USB Storage Function umożliwia rozpoznanie urządzeń magazynujących podłączonych przez gniazda USB. Są to opcje, które znajdują się w większości płyt głównych, jeśli jednak w naszym modelu znajdują się inne nieopisane wyżej opcje, warto zajrzeć do instrukcji obsługi, bądź zasięgnąć informacji na stronie internetowej producenta

Zobacz również: Internet - Ciekawostki

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Patrycja Majzner

Ekspert z zakresu rachunkowości i podatków

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama