| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Jak prawidłowo ustawić konfigurację napędów w BIOS?

Jak prawidłowo ustawić konfigurację napędów w BIOS?

BIOS – przez wiele osób uważany za miejsce, w które niedoświadczony użytkownik nie powinien zaglądać. Prawda jest taka, że nie wszystko jest takie straszne, jak inni to opisują. Niektóre funkcje mogą być ustawione nawet przez użytkownika, który nie zna się na komputerach tak, jak doświadczony informatyk. Poznajmy kolejną część poradnika. Tym razem dowiemy się jak ustawić rozpoznawanie napędów.

Wszelkie opcje są zazwyczaj podzielone na logiczne grupy w zależności od przeznaczenia. Niestety nie w każdym przypadku jest idealnie, wciąż bowiem zdarzają się BIOS-y rażące bałaganem i brakiem logiki. Dlatego też, podczas ustawiania BIOS-u, warto uważać i zachować ostrożność.

Czas, datę oraz dostępność kanałów do napędów ustawiamy na karcie Standard CMOS Features. Oczywiście nazwa karty może się różnić, nie mniej jednak fraza Standard oraz CMOS pojawia się w większości przypadków. Dla każdego kanału (IDE Channel) mamy do wyboru trzy opcje: Auto, Manual, None. Początkowo wszędzie powinno być ustawione Auto. Po włączeniu komputera podłączone napędy zostaną rozpoznane automatycznie.

Jeśli jednak chcemy przyspieszyć start maszyny, to w następnej kolejności wszystkie niewykorzystywane kanały najlepiej ustawić na None. Korzystając z takiego ustawienia, komputer zajmie się wyłącznie podłączonymi napędami i nie będzie tracił czasu na wykrywanie kolejnych, nieistniejących napędów.

W tej samej karcie znajdziemy również opcję nazwaną na przykład Drive A, oznaczającą stację dyskietek. Z pewnością mało kto ma stację dyskietek w swoim komputerze, więc również tutaj ustawiamy opcję None.

Zobacz również: Komputer - Poradnik zakupowy

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Mamiński & Wspólnicy sp.k.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »