reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Jak prawidłowo ustawić BIOS? Wejście do BIOS’u

Jak prawidłowo ustawić BIOS? Wejście do BIOS’u

Znajomość opcji BIOS’u może się przydać nie tylko miłośnikowi podkręcania i wyciskania z komputera wszystkiego, co się da. BIOS, jeśli jest właściwie skonfigurowany, sprawia, że komputer pracuje stabilniej, wydajniej, sprawia mniej problemów, a nawet zużywa mniej prądu i mniej hałasuje. Poznajmy, więc najważniejsze oraz mniej znane opcje BIOS’u.

Większość producentów stosuje własne sposoby rozmieszczenia poszczególnych opcji BIOS’u i ich ustawienia. Niektóre płyty główne dysponują bardzo rozbudowanym, przejrzyście zaprojektowanym BIOS’em z dużą liczbą opcji i szerokimi zakresami ustawień oraz wieloma informacjami dodatkowymi, inne zaś dają użytkownikowi absolutne minimum ustawień i konfiguracji. Nie mniej jednak wszelkie porady można stosować w przypadku wielu producentów, gdyż nazewnictwo i rozmieszczenie opcji jest dość podobne. Oczywiście mogą wystąpić pewne różnice w nazewnictwie, rozmieszczeniu i zakresach ustawień opcji, jednak będą to różnice kosmetyczne i łatwe do rozwikłania.

Zobacz również: Internet - Konsument

Aby wprowadzić jakiekolwiek zmiany do ustawień, trzeba znaleźć sposób na dostanie się do BIOS’u. Za każdym razem po włączeniu komputera wyświetla się obraz powitalny. Mogą to być informacje o systemie lub logo przygotowane przez firmę. Jeśli w czasie wyświetlania się ekranu powitalnego wciśniemy klawisz Pause, będziemy mogli zapoznać się z wyświetlonymi komunikatami. Możemy również między innymi znaleźć informacje, który klawisz pozwala na wejście do ustawień BIOS’u. Najczęściej jest to klawisz Del. Jest to typowe dla ogromnej większości płyt, choć zdarzają się wyjątki. W niektórych modelach dostęp do BIOS’u otwierają klawisze F1, F2 bądź F10. W następnym poradniku dowiemy się jak skonfigurować podstawowe ustawienia. 

Zobacz również: Internet - Samouczek

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja44.25 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Nizioł

radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama