REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Powody dla których wybieramy outsourcing

Konrad Gurbała
Specjalista z zakresu szkoleń i rozwoju pracowników, właściciel firmy Nowe Modele Biznesowe – outsourcingu działu szkoleń.
Zarządzanie szkoleniami i rozwojem pracowników staje się dzięki temu ważnym punktem całej strategii rozwoju firmy.
Zarządzanie szkoleniami i rozwojem pracowników staje się dzięki temu ważnym punktem całej strategii rozwoju firmy.

REKLAMA

REKLAMA

Kierownictwo firmy ma wciąż wrażenie, że konkurencja jest o 3 kroki do przodu, pomimo czynionych przez nie ciągłych wysiłków. Ciągła presja związana z redukcją kosztów … innymi słowy rzeczywistość, w której rozpoznaje się zapewne wiele firm z różnych sektorów.

REKLAMA

Managerowie działów szkoleń i rozwoju wciąż mają za zadanie zrealizować więcej projektów przy mniejszych nakładach … W takich warunkach, firmy coraz bardziej polegają na zewnętrznych dostawcach usług, aby zapewnić obsługę ważnych procesów biznesowych, a jednocześnie zredukować koszty. Dodatkowo, te z firm, które doświadczają międzynarodowej ekspansji opierają się na dostawcach w celu projektowania, dostarczenia i koordynacji procesów rozwojowych pracowników ponad podziałami geograficznymi.

REKLAMA

Wszystko to nazbyt oczywiste stwierdzenia. Istnieje jeszcze jeden powód, dla którego warto pomyśleć o outsourcingu – jest to najszybszy i najbardziej efektywny sposób aby dokonać transformacji rozwojowej. Bez outsourcingu, dostawca jest odpowiedzialny jedynie za nabycie, podtrzymanie i udoskonalenie infrastruktury technicznej. Odpowiednia firma outsourcingowa dostarcza również doskonałej jakości usługi i redukuje koszty przy jednoczesnym re engineeringu procesów biznesowych. Pokrótce, im lepszy partner w outsourcingu, tym łatwiej jest zarządzać kompleksowością i ograniczyć ryzyko dotyczące strategicznych inicjatyw rozwojowych.

Przeczytaj także: Jak wygląda współpraca przy outsourcingu usług księgowych?

Zarządzanie szkoleniami i rozwojem pracowników staje się dzięki temu ważnym punktem całej strategii rozwoju firmy. 

W przypadku outsourcingu procesów rozwojowych, zawsze pojawia się podobne pytania, które dobrze ujmuje anglojęzyczny skrót „make or buy ?”. Korzyściami z wyboru opcji „make” jest na pewno pełna kontrola nad procesem rozwojowym, od początku do końca oraz brak ryzyka wydostania się kapitału intelektualnego organizacji na zewnątrz. W przypadku wyboru opcji „buy” na pewno zyskujemy zdecydowanie na czasie realizacji zlecenia oraz na całościowych kosztach jego realizacji. Co na pewno jest efektywniejszym rozwiązaniem z punktu widzenia zarządzania biznesowego niejednej organizacji. Dlatego tez coraz większa jest liczba firm, które nie czują już bezwzględnej konieczności prowadzenia projektów rozwojowych z wykorzystaniem jedynie własnych zasobów i infrastruktury. Pewne rodzaje ekspertyzy o wiele łatwiej jest „pozyskać” poza firmą niż żmudnie opracowywać je wewnątrz. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polecamy serwis Szkolenia

Dlatego tez outsourcing funkcji szkoleniowej nie jest już jedynie tymczasowym rozwiązaniem, ale krytycznym komponentem długoterminowej strategii konkurencyjnej. W coraz większym stopniu oczekuje się również od managerów działów szkoleń i rozwoju działania jak wewnętrzny konsultant, który jest ukierunkowany przede wszystkim na klienta i realizację celów strategicznych przedsiębiorstwa.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
KAS: Nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym

Spółki, fundacje i stowarzyszenia nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną, aby rozliczać się elektronicznie. Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-US.

Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

Coraz więcej firm zatrudnia freelancerów. Przedsiębiorcy opowiadają dlaczego

Czy firmy wolą teraz zatrudniać freelancerów niż pracowników na etat? Jakie są zalety takiego modelu współpracy? 

Lavard - kara UOKiK na ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Firmy wprowadzały w błąd konsumentów kupujących odzież

UOKiK wymierzył kary finansowe na przedsiębiorstwa odzieżowe: Polskie Sklepy Odzieżowe (Lavard) - ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Konsumenci byli wprowadzani w błąd przez nieprawdziwe informacje o składzie ubrań. Zafałszowanie składu ubrań potwierdziły kontrole Inspekcji Handlowej i badania w laboratorium UOKiK.

REKLAMA

Składka zdrowotna to parapodatek! Odkręcanie Polskiego Ładu powinno nastąpić jak najszybciej

Składka zdrowotna to parapodatek! Zmiany w składce zdrowotnej muszą nastąpić jak najszybciej. Odkręcanie Polskiego Ładu dopiero od stycznia 2025 r. nie satysfakcjonuje przedsiębiorców. Czy składka zdrowotna wróci do stanu sprzed Polskiego Ładu?

Dotacje KPO wzmocnią ofertę konkursów ABM 2024 dla przedsiębiorców

Dotacje ABM (Agencji Badań Medycznych) finansowane były dotychczas przede wszystkim z krajowych środków publicznych. W 2024 roku ulegnie to zmianie za sprawą środków z KPO. Zgodnie z zapowiedziami, już w 3 i 4 kwartale możemy spodziewać się rozszerzenia oferty dotacyjnej dla przedsiębiorstw.

"DGP": Ceneo wygrywa z Google. Sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej

Warszawski sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej. Nie wolno mu też przekierowywać ruchu do Google Shopping kosztem Ceneo ani utrudniać dostępu do polskiej porównywarki przez usuwanie prowadzących do niej wyników wyszukiwania – pisze we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

Drogie podróże zarządu Orlenu. Nowe "porażające" informacje

"Tylko w 2022 roku zarząd Orlenu wydał ponad pół miliona euro na loty prywatnymi samolotami" - poinformował w poniedziałek minister aktywów państwowych Borys Budka. Dodał, że w listopadzie ub.r. wdano też 400 tys. zł na wyjazd na wyścig Formuły 1 w USA.

REKLAMA

Cable pooling - nowy model inwestycji w OZE. Warunki przyłączenia, umowa

W wyniku ostatniej nowelizacji ustawy Prawo energetyczne, która weszła w życie 1 października 2023 roku, do polskiego porządku prawnego wprowadzono długo wyczekiwane przez polską branżę energetyczną przepisy regulujące instytucję zbiorczego przyłącza, tzw. cable poolingu. Co warto wiedzieć o tej instytucji i przepisach jej dotyczących?

Wakacje składkowe. Od kiedy, jakie kryteria trzeba spełnić?

12 kwietnia 2024 r. w Sejmie odbyło się I czytanie projektu nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Projekt nowelizacji przewiduje zwolnienie z opłacania składek ZUS (tzw. wakacje składkowe) dla małych przedsiębiorców. 

REKLAMA