REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Działalność gospodarcza, E-firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

iGlo Mobile F2000 – telefon na… cztery karty SIM!

Chińczycy nie przestają nas zadziwiać: następca nieistniejącego jeszcze iPhone’a, telefony z nietypowymi funkcjami czy lepsze kopie istniejących już telefonów. Kolejną nowością, która z pewnością zachwyci biznesmenów to nowy telefon z obsługą… aż czterech kart SIM. Poznajmy bliżej ten niecodzienny wynalazek.

Nokia C5 – prosty i funkcjonalny telefon dla tradycjonalistów

Prezentowany telefon nie jest ani ciekawostką, ani nowością wkraczającą na rynek. Nokia C5 jest dostępna w sprzedaży od roku, ale tylko pozornie wydaje się starociem i mało interesującym modelem. Nokia C5 cieszy się ogromną popularnością wśród zadowolonych z niej użytkowników. Poznajmy co kryje się pod tradycyjną obudową z klawiaturą alfanumeryczną.

Packard Bell Liberty Tab – kolejny tablet z Tegrą 2 na pokładzie

Firma Packard Bell oficjalnie zapowiedziała wprowadzenie na europejskie rynki nowego modelu tabletu. Nowość o nazwie Liberty Tab oparta jest na układzie NVIDIA Tegra 2 i pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android. Czy warto będzie czekać na nowość od Packard Bell? Poznajmy szczegóły specyfikacji.

Pamięci masowe – jak kształtuje się przyszłość składowania danych?

Składowanie danych to udręka każdej firmy. Jak wiadomo, dane firmowe są niezwykle ważne, a zapewnienie im bezpieczeństwa jest coraz trudniejsze. Na szczęście wszystko idzie w dobrym kierunku. W zeszłym roku dało się zauważyć zmianę podejścia do sposobów przechowywania danych. Ale co czeka nas w najbliższych latach? Przecież ilość danych ciągle wzrasta. Czy firmy IT i dostawcy pamięci masowych nadążą za firmami?

REKLAMA

Telefon IP Yealink T38G już dostępny

Firma VoIPoint, dystrybutor urządzeń VoIP, wprowadziła nowy telefon IP marki Yealink – T38G, wyposażony w kolorowy wyświetlacz i dwa porty Gigabit Ethernet. Telefon przeznaczony jest dla klientów biznesowych. Posiada menu w języku polskim.

Nokia X7 – multimedialny kombajn od Nokii

Fińska firma Nokia zaprezentowała kolejnego smartfona działającego pod kontrolą systemu Symbian Anna (^3). Nowość nosi oznaczenie X7, a informacje na temat nowości pojawiały się w sieci już od kilku miesięcy. Tym razem jednak możemy już zapoznać się z oficjalną specyfikacją i podziwiać na dobrej jakości zdjęciach. Czym więc zaskoczy nowa Nokia X7.

Klawisze zamiast ekranu dotykowego – jaki telefon wybrać?

Nie dla wszystkich ekran dotykowy to wygoda i funkcjonalność. Niektórzy wolą poczuć pod palcami normalną fakturę klawiszy niż płaski ekran. Niestety rynek nie rozpieszcza miłośników telefonów z tradycyjną klawiaturą fizyczną oferując coraz to nowe smartfony. Na szczęście znajdzie się kilka modeli, które zainteresują komórkowych tradycjonalistów.

Telefon z tradycyjną klawiaturą – jaki wybrać?

Miłośnicy telefonów z tradycyjną klawiaturą nie są rozpieszczani przez producentów. Czasy, w których nowości miały zwykłą klawiaturę alfanumeryczną niestety skończyły się, a w sklepach pojawia się coraz więcej smartfonów z dotykowymi wyświetlaczami. Jaki więc wybrać telefon, jeśli nie chcemy korzystać z dotykowca?

REKLAMA

Jak nie zapłacić podatku kupując samochód firmowy?

Jednorazowa amortyzacja to sen niejednego przedsiębiorcy. Pozwala zakupiony do firmy samochód w całości zaliczyć w koszty, tuż po jego nabyciu. W rezultacie podatek można obniżyć do minimum lub… nie płacić go w ogóle. Jak to zrobić? Przeczytaj.

Za co odpowiada menedżer floty?

Twoja firma zdecydowała się na zmianę metod zarządzania flotą samochodową i sięgnęła po usługi zewnętrznych podmiotów? Nie zapomnij o roli jaką będzie ogrywał teraz menedżer floty oraz o odpowiedzialności z nią związanej.

Jakie są prawa i obowiązki rolników podczas kontroli projektów unijnych?

Jedną z najczęstszych kontroli, której mogą podlegać rolnicy realizujący projekty ze środków unijnych jest tzw. kontrola na miejscu. Jest to kontrola przeprowadzana przez osoby do tego uprawnione bezpośrednio w gospodarstwie rolnika. W przypadku takiej kontroli warto znać prawa i obowiązki zarówno kontrolujących i kontrolowanych. O tym w niniejszym artykule.

Telefon z klawiaturą zamiast smartfona – co wybrać?

Rynek niemal w pełni został opanowany przez różnego rodzaju smartfony z dotykowym wyświetlaczem. Miłośnicy tradycyjnych rozwiązań szukający telefonu mają twardy orzech do zgryzienia, gdyż na rynku pojawia się coraz mniej urządzeń z tradycyjną klawiaturą. Na szczęście na rynku można znaleźć kilka modeli, które z pewnością przypadną do gustu tym, którzy stawiają na tradycyjne rozwiązania.

Przesłanki nieważności umowy o udzielenie zamówienia publicznego

Prawo zamówień publicznych zawiera katalog okoliczności, których zaistnienie powodować może stwierdzenie nieważności umowy w sprawie udzielenia zamówienia publicznego. Jakie to okoliczności? Przeczytaj.

Od kiedy umowa o udzielenia zamówienia zostaje uznana za nieważną?


Sankcją wadliwości umowy w sprawie udzielenia zamówienia jest tzw. nieważność względna (unieważnialność). Możliwe jest wyznaczenie konkretnego momentu, w którym umowa ta staje się nieważna i tym samym nie wywołuje skutków prawnych. Jaki to moment? Przeczytaj.

Względna nieważność umowy o udzielenie zamówienia - porada


Tak zwana "duża nowelizacja" ustawy Prawo zamówień publicznych zmieniła charakter nieważności umowy w sprawie udzielenia zamówienia. Początkowo bezwzględna, obecnie względna. Jakie znaczenie ma zmiana dla przedsiębiorców?

Kiedy można odrzucić ofertę w zamówieniach publicznych?

Prawna dopuszczalność odrzucenia oferty przez zamawiającego uzależniona jest od spełnienia określonych warunków. O jakich przesłankach mowa? Przeczytaj. 

Jakie pułapki podatkowe przy sprzedaży firmowego auta?

Masz zamiar sprzedać samochód, którego używasz do prowadzenia firmy? Jeśli uda ci się zawrzeć umowę to od dochodu zapłacisz podatek. Korzystniejszym rozwiązaniem może być darowizna, w szczególności na rzecz kogoś z najbliższej rodziny.

CFM coraz popularniejszy w Polsce

Rynek CFM w Polsce jest stosunkowo młody, jednak konsekwentnie rośnie. Na koniec ubiegłego roku 13,8 tys. firm korzystało z outsourcingu floty samochodowej. W sumie było to ponad 132 tys. aut.

Na wojnę ze smartfonami - jaki telefon z klawiaturą wybrać?

Miłośnicy tradycyjnych telefonów z pewnością nie cieszą się z faktu, że rynek telefonii komórkowej jest zdominowany przez urządzenia mobilne posiadające panele dotykowe. Z jednej strony nie ma co się dziwić – ekrany dotykowe odsłaniają ogromne pole możliwości, szczególnie jeśli mówimy o ekranach wykonanych w technologii pojemnościowej z funkcją multitouch. Ale czy telefony tradycyjne są aż tak w tyle?

Kiedy Państwowa Inspekcja Pracy może kontrolować przedsiębiorcę?

Państwowa Inspekcja Pracy (PIP) jest instytucją powołaną do sprawowania nadzoru i kontroli przestrzegania prawa pracy, w szczególności przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy (przepisów BHP), a także przepisów dotyczących legalności zatrudnienia i innej pracy zarobkowej. Kiedy i na jakiej podstawie może kontrolować przedsiębiorcę?

Najem dla początkującego przedsiębiorcy - porada

Większość osób rozpoczynających działalność gospodarczą nie dysponuje pomieszczeniem, w którym firma może być prowadzona. Wiąże się to z koniecznością zawarcia umowy najmu. W praktyce wybór lokalizacji i zawarcie umowy o odpowiedniej treści est najważniejszą decyzją dla każdego nowego przedsiębiorcy.

10 angielskich zwrotów prawniczych używanych w osnowie pozwu

Zgodnie z doktryną anglosaską osnowa pozwu powinna skupić się na wykazaniu, że pozwany popełnił czyn niedozwolony, którym naruszył prawa cywilne powoda. Ponieważ w nagłówku pozwu powód i pozwany wskazywani są tylko z imienia i nazwiska lub nazwy, pierwszym elementem osnowy są punkty pozwalające na dokładniejszą identyfikację stron postępowania.

Ile można zarobić na świętach wielkanocnych, czyli jajcarski biznes

Przedświąteczny okres to żniwa dla właścicieli przemysłowych i przydomowych kurników. Rośnie popyt, a razem z nim ceny. Jeśli myślisz, że sprzedaż to rzecz prosta – mylisz się. Handel jajkami to bardzo delikatny biznes.

Jak założyć firmę remontowo-budowlaną? - zatrudnianie pracowników

Każdy kto wykonuje pracę zarobkową, również w firmie remontowo – budowlanej, chciałby pracować na podstawie umowy o pracę. Jednak ta forma zatrudnienia nie jest pożądana z punktu widzenia przedsiębiorcy. Ekspert radzi jakie umowy warto zawierać z pracownikami prowadząc firmę remontowo-budowlaną.

Jak założyć firmę remontowo-budowlaną? - pomysł

W dzisiejszych czasach większość osób wchodzących na rynek pracy, bądź też powracających po dłuższym okresie braku aktywności zawodowej, nie ma szans na etat. W tej sytuacji jedynym rozwiązaniem dla wielu osób jest samodzielne zorganizowanie sobie miejsca pracy, poprzez założenie działalności gospodarczej.

Jak założyć firmę remontowo-budowlaną? - formalności

Założenie firmy budowlanej nie wiąże się z koniecznością uzyskania koncesji, licencji lub zezwoleń. W związku z tym właścicielem firmy budowlanej może być zarówno osoba bez wykształcenia kierunkowego jak również inżynier budownictwa. Na tym rynku wiele ekip działa w szarej strefie. Jest to jednak często jedynie etap przejściowy – do czasu zdobycia kontaktów w branży. Działanie w szarej strefie uniemożliwia ubieganie się o dotacje, jak również wystawianie faktur. Ekspert opisuje, jakie kroki należy przedsięwziąć, aby założyć firmę remontowo – budowlaną.

Jak założyć firmę remontowo-budowlaną? - biznesplan

Firma remontowo - budowlana i dobry biznesplan to podstawa. Jeśli jesteś w trakcie zakładania swojej firmy remontowo – budowlanej lub zamierzasz ją założyć, z pewnością słyszałeś o potrzebie sporządzenia biznesplanu. Słowo to odmieniane jest przez wszystkie przypadki, m.in. w kontekście dotacji z Urzędu Pracy oraz w instytucjach finansowych, które udzielają pożyczek i kredytów przedsiębiorcom, nie tylko początkującym.

Poradnik dla firm remontowo-budowlanych: rękojmia

Jeżeli prowadzisz lub dopiero zamierzasz otworzyć firmę remontowo-budowlaną niniejszy poradnik pomoże Ci przezwyciężyć trudności związane z gąszczem przepisów oraz wynikającymi z nich skomplikowanymi obowiązkami. W tej części ekspert podpowiada jak poradzić sobie z regulacjami dotyczącymi rękojmi.

Nokia E6 z Symbianem 3 – zaawansowane urządzenie biznesowe

Wiele mówiło się o tym, że Symbian prędzej czy później odejdzie do lamusa. Jest to po części prawda, gdyż firma Nokia już wkrótce zrezygnuje z Symbiana na rzecz systemów Microsoftu, jednak ten dzień nie nadejdzie tak szybko. Pojawiły się bowiem nowe modele telefonów z najnowszą wersją Symbiana oznaczonego nazwą kodową „Anna”. Poznajmy Nokię E6 do zastosowań biznesowych.

HTC Flyer – już wkrótce w sklepach

HTC Flyer to jeden z pierwszych tabletów z Androidem, który w Europie pojawić się miał w drugim kwartale bieżącego roku. Teraz pojawiła się oficjalna informacja o tym, że na europejskie rynki produkt o nazwie Flyer wejdzie dokładnie 9 maja. Poznajmy bliżej nowe urządzenie firmy HTC.

HTC Sensation – oficjalna premiera już wkrótce

Firma HTC zapowiedziała oficjalnie, że już niedługo wprowadzi na rynek nowe urządzenie o nazwie Sensation. Na temat smartfona już od kilku miesięcy krążą plotki i spekulacje w sieci, ale tym razem wszystkie informacje na jego temat są oficjalne i co najważniejsze, prawdziwe. Poznajmy bliżej HTC Sensation.

Na co zwrócić uwagę przy warunkach udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia?


Ustawa nowelizująca Prawo zamówień publicznych z dnia 2 grudnia 2009 r. wprowadziła zmiany w zakresie warunków udziału w postępowaniu. Jakie nowe rozwiązania przyjął ustawodawca? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Na kim spoczywa ciężar dowodu w postępowaniu o udzielenie zamówienia?

Spełnienie warunków umożliwiających wzięcie udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, w razie potrzeby udowodnić musi wykonawca. Jakie reguły rządzą ciężarem dowodu w przypadku zamówień publicznych? Przeczytaj.

Jakie są warunki udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia?

Warunki udziału w postępowaniu odnoszą się do właściwości podmiotowej wykonawcy. Od ich spełnienia uzależniony jest udział wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.

Poradnik dla firm remontowo-budowlanych: prawa i obowiązki stron umowy o dzieło

Ekspert wyjaśnia jak poradzić sobie z kwestiami dotyczącymi materiału, z którego dzieło ma zostać wykonane; skutkami nierozpoczęcia prac w umówionym terminie, a także uprawnieniami zamawiającego do żądania zmiany sposobu wykonania dzieła. Firmy remontowo-budowlane w praktyce często mają do czynienia z prawami i obowiązkami stron umowy o dzieło innymi niż określone w przepisach dotyczących rękojmi.

Jakie nowe zasady zawieszania działalności gospodarczej?

W Sejmie uchwalił nowelizację ustawy z 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej. Zmiany dotyczą między innymi zasad zawieszania działalności gospodarczej. System zawieszania prowadzenia działalności gospodarczej czeka mała rewolucja.

Jakie zasady dostępu do danych w CEIDG?

1 lipca 2011 r. ruszy CEIDG (Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej). To centralny rejestr przedsiębiorców - osób fizycznych, który zastąpi prowadzone dotąd przez poszczególne gminy ewidencje. Na jakich zasadach możliwy będzie dostęp do rejestru? Przeczytaj.

Sprzęt, a oprogramowanie do analizowania sieci – jak to działa?

Problemy z siecią zawsze są dość ciężkie do zażegnania, ale dzięki analizatorom sieci ich eliminacja jest o wiele szybsza i skuteczniejsza. Jak działają analizatory sieci? Czy w każdych warunkach spełnią swoje zadanie?

Kłopoty z siecią – analizator receptą na problemy?

Zarządzanie siecią LAN, rozwiązywanie problemów oraz tworzenie wydajnej infrastruktury pod wymagające aplikacje a także szybki audyt bezpieczeństwa – nie są to proste zadania. Mimo to, mogą być prostsze jeśli skorzystamy z dobrego analizatora sieci. Na czym polega praca tego urządzenia?

Nowe podejście do licencji – niedrogo i legalnie

Oprogramowanie w firmie to niezwykle ważny składnik całego systemu IT. Bez odpowiedniego oprogramowania nawet najdroższy sprzęt jest bezużyteczny. Niestety niektóre firmy bardzo zaniedbują ten aspekt licząc na to, że nadrobią w innej dziedzinie. Jak to jest w praktyce?

Uwierzytelnianie komputerów w firmowej sieci – czy to się sprawdza?

Pisaliśmy już o zasadzie uwierzytelniania komputerów i użytkowników podłączających się do firmowej sieci. Pozwala to zwiększyć kontrolę w sieci, a co za tym idzie zwiększyć jej bezpieczeństwo. Przedstawimy po krótce podstawowe zasady uwierzytelniania komputerów w firmowej sieci.

BlackBerry Touch 9860, Torch 2 9810 i Bold Touch 9900 – oficjalna specyfikacja

Nie da się ukryć, że co jakiś czas w sieci pojawiają się informacje o nowych smartfonach kanadyjskiego RIM. W Sieci pojawiły się właśnie pełne specyfikacje trzech nadchodzących smartfonów. Czy mamy do czynienia z czymś ciekawym i wartym uwagi, czy jest to kolejna kopia konkurencji w nowej obudowie?

Koszty i utrzymanie Open Source – czy to jest w pełni darmowe?

Firmy decydujące się na „przesiadkę” na oprogramowanie open source chcą nie tylko oszczędzić, ale również mieć dostęp do częstych aktualizacji i możliwości dowolnej konfiguracji oprogramowania według własnych potrzeb. Wielu sceptyków jednak twierdzi, że open source to gniazdo wielu błędów, które należy naprawić na własną rękę, a to kosztuje. Czy tak jest w rzeczywistości?

Zalety Open Source – czy firma na tym skorzysta?

Jak już wiemy, różnice między open source a pozycjami komercyjnymi są dość znaczne. Po pierwsze open source jest o wiele tańsze (zazwyczaj nawet darmowe), ma możliwość ingerencji w kod i dokonywania zmian, możemy również liczyć na częste aktualizacje. Ale co jeszcze oferuje otwarte źródło i czy warto je stosować w firmie?

Jak powinna wyglądać ochrona sieci LAN?

Firmowa sieć bardzo często narażona jest na ataki z zewnątrz. Próba kradzieży danych, podglądanie czy zwykłe szpiegowanie to norma. Aby do tego nie dopuścić należy zabezpieczyć firmową sieć. Jak to zrobić? Czy są jakieś sprawdzone sposoby?

Open Source w firmie – szansa czy zagrożenie?

Dla wielu osób open source to świetna alternatywa dla komercyjnego oprogramowania, które można stosować w domu. Ale czy open source sprawdzi się w firmie? Okazuje się, że tak, a oszczędności jakie wygeneruje pokrywają wady tego rozwiązania. Poznajmy bliżej open source i jego wpływ na firmę.

Czy LAN może być bezpieczniejszy od sieci Wi-Fi?

Ostatnio bardzo dużo mówi się o zagrożeniach pojawiających się w sieciach Wi-Fi. W większości przypadków jest tak, że wszelkie problemy z bezpieczeństwem zrzuca się na sieci bezprzewodowe i ich „wrodzone” ryzyko. Gdyby jednak przyjrzeć się kontroli dostępu, stan bezpieczeństwa większości sieci przewodowych w polskich firmach jest wręcz opłakany. Czy jest inna możliwość poprawienia bezpieczeństwa w sieciach firmowych?

Jakie są skutki ogłoszenia orzeczenia KIO w procesie udzielania zamówienia?

Dotychczas Krajowa Izba Odwoławcza podczas ogłaszania orzeczenia odczytywała zarówno sentencję, także uzasadnienie. Nowelizacja z dnia 2 grudnia 2009r. wprowadziła jednak zmiany w procedurze. Jak orzekanie przebiega obecnie?

Acer Iconia Tab A500 – niedrogo i konkretnie

Firma Acer, znana przede wszystkim z produkcji komputerów i podzespołów, poinformowała o dacie sprzedaży oraz co równie ważne, cenie nowego tabletu Acer Iconia Tab A500. Początkowo zdradzono informacje dotyczące rynku amerykańskiego, jednak wieści zza oceanu są bardzo pozytywne – jest spora szansa na to, że urządzenie trafi do Europy i tym samem może do Polski. Ile trzeba będzie zapłacić za tablet z Androidem Honeycomb oraz co będzie oferował?

Poradnik dla firm remontowo-budowlanych - ustalenie sposobu wynagrodzenia

Osoby prowadzące firmy remontowo-budowlane najczęściej zawierają umowy o dzieło. Jest to umowa na podstawie której przyjmujący zamówienie zobowiązuje się do wykonania oznaczonego dzieła, a zamawiający do zapłaty wynagrodzenia. W niniejszym cyklu nie będę jednak omawiał wszystkich przepisów dotyczących tejże umowy, ale skoncentruję się na tych, których stosowanie może okazać się najbardziej przydatne w momentach krytycznych, kiedy dochodzi do sporu z zamawiającym.

REKLAMA