REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nokia C5 – prosty i funkcjonalny telefon dla tradycjonalistów

Kamil Rogala
Nokia C5
Nokia C5

REKLAMA

REKLAMA

Prezentowany telefon nie jest ani ciekawostką, ani nowością wkraczającą na rynek. Nokia C5 jest dostępna w sprzedaży od roku, ale tylko pozornie wydaje się starociem i mało interesującym modelem. Nokia C5 cieszy się ogromną popularnością wśród zadowolonych z niej użytkowników. Poznajmy co kryje się pod tradycyjną obudową z klawiaturą alfanumeryczną.

Zacznijmy od podstaw, czyli od opisania podstawowych funkcji telefonu. Nokia C5 działa pod kontrolą systemu Symbian, który kontroluje działanie między innymi ekranu QVGA o przekątnej 2,2-cala, aparatu 3,2Mpix czy kamerki VGA do wideorozmów. Oprócz tego do dyspozycji użytkownika oddano wyjście słuchawkowe typu mini jack 3,5mm, Bluetooth oraz slot na kartę pamięci typu microSD. Nie brakuje również dostępu do Market-Ovi Store.

REKLAMA

Największą zaletą modelu C5 jest bez wątpienia moduł GPS. Wielu użytkowników telefonu chwali sobie jego duży zasięg, ale przede wszystkim najbardziej cenią sobie to, że jest w stu procentach darmowy. Za działanie nawigacji nie musimy nic płacić, a dla wielu to jest najważniejsze. Z opinii użytkowników możemy dowiedzieć się, że GPS jest wręcz niezawodny, a jedynym minusem zdaje się być długi czas rozruchu aplikacji.

Polecamy: Klawisze zamiast ekranu dotykowego – jaki telefon wybrać?

REKLAMA

Jak już wiemy, kontrolę nad telefonem sprawuje system Symbian. Dla jednych to wielka zaleta, dla innych spora wada – wszystko zależy od upodobań. Podobne różnice w opinii dotyczą baterii – jedni ją chwalą, inni narzekają. Wszystko to zależy od tego, jaki telefon użytkownik Nokii C5 posiadał wcześniej. Trzeba przyznać, że bateria opisywanego modelu nie należy do rekordzistów w kwestii działania. Z drugiej jednak strony nie możemy narzekać, a długość działania zależy również od sposobu korzystania z telefonu.

Do wad urządzenia można zaliczyć również brak łączności Wi-Fi, co w dzisiejszych czasach, gdy niemal praktycznie w każdym miejscu możemy „złapać” darmową sieć, jest sporym minusem. Z drugiej jednak strony, Nokia C5 nie aspiruje do miana telefonu biznesowego, a raczej takiego ze średniej półki cenowej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Z pewnością zaletą telefonu jest jego design i jakość materiałów użytych do jego budowy. Zdecydowana większość użytkowników uważa, że Nokia C5 jest wygodna w obsłudze, ma intuicyjne menu oraz dobrze leży w dłoni. Jeśli ktoś lubi robić zdjęcia telefonem, nie powinien spodziewać się zaskakującej jakości. Wbudowany aparat nie zachwyca, a jego możliwości są dość małe. Z drugiej jednak strony, aparat w telefonie jest tylko gadżetem, używanym w momencie, gdy nie mamy nic lepszego pod ręką.

Zobacz również: Kłopoty z siecią – analizator receptą na problemy?

Największą zaletą telefonu jest bez wątpienia jego cena. Za sporą funkcjonalność oraz darmowy GPS warto zapłacić około 400 złotych. Oczywiście Nokia C5 jest jak najbardziej godna polecenia. Opinie użytkowników są bardzo pochlebne i działają na korzyść słuchawki. Jeśli szukamy telefonu funkcjonalnego o minimalistycznym wyglądzie i nie lubimy dotykowych wyświetlaczy – Nokia C5 będzie świetnym wyborem.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Współpraca na styku biznesu i nauki to nieocenione korzyści także dla firm

    Współpraca praktyków biznesu z instytucjami naukowymi wielu z nas kojarzy się głównie z działalnością społeczną. Korzyści dla uczelni i ich studentów są bowiem dość oczywiste. Mowa m.in. o dostępie do najnowszej wiedzy praktycznej i możliwości warsztatowego pogłębiania umiejętności uczniów, co pośrednio buduje także prestiż szkoły wyższej. A co z takiej współpracy może wynieść biznes? Wbrew pozorom to nie tylko poczucie dobrze wypełnionej misji, ale też korzyści ekonomiczne i wizerunkowe.

    Kto zakłada firmę by spełnić swoje marzenia a kto przechodzi na swoje, by skorzystać z okazji

    Daleko za sobą mamy już etap szybkiego przyrostu firm wskutek wymuszania przez dotychczasowych pracodawców przejścia na samozatrudnienie. Teraz rynek młodych firm znormalniał i niewiele różni się od innych, w krajach o ustabilizowanej od dekad gospodarce.

    Przedsiębiorcy z listą oczekiwań do nowego rządu. Na co liczą najbardziej?

    Lista oczekiwań przedsiębiorców wobec nowego rządu jest całkiem długa, a otwierają ją: odblokowanie środków z KPO, przywrócenie dialogu społecznego i stabilności wprowadzania zmian w przepisach czy powrót do poprzedniego sposobu rozliczania składki zdrowotnej.

    1000 zł na całe świąteczne zakupy? Taka kwota wystarczy połowie Polaków

    Ponad połowa badanych Polaków planuje przeznaczyć na wszystkie świąteczne (chodzi oczywiście o Święta Bożego Narodzenia) zakupy do 1000 zł - wynika z badania opublikowanego 6 grudnia 2023 r. przez Mastercard. Dodano, że ok. 46 proc. odkłada na ten cel z dużym wyprzedzeniem.

    REKLAMA

    Prawdziwa szynka, wędlina, kiełbasa, wędzonka – z czego powinny być zrobione? Określi rozporządzenie

    Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi przygotował 5 grudnia 2023 r. projekt rozporządzenia, które ma na celu wprowadzenie zasad stosowania określeń "szynka" „wędlina”, „wędzonka”, „kiełbasa” przy znakowaniu produktów żywnościowych. Po wejściu w życie tych przepisów będzie jasne jakie produkty będą mogły być oznaczane na opakowaniach tymi określeniami. Projekt ten spotkał się ze sprzeciwem polskich producentów żywności roślinnej.

    Do 200 tys. euro i szansa rozwoju w USA. 10-12 polskich startupów zostanie wybranych w I kwartale 2024 roku

    Maverick Nation wyselekcjonuje technologiczne startupy z Polski i umożliwi im rozwój w Stanach Zjednoczonych. Na początku II kwartału 2024 roku swoich sił w USA spróbuje od 10 do 12 polskich startupów, które na ten cel otrzymają do 200 tys. euro i niespotykane dotąd wsparcie biznesowe. To pierwszy polski, całkowicie prywatny projekt tego typu, utworzony bez wsparcia publicznego ze strony Polskiego Funduszu Rozwoju czy Europejskiego Funduszu Innowacji, co jest ewenementem w inicjatywach tego typu.

    Co dostaniemy zamiast podwyżki w 2024 roku? Firmy szukają oszczędności. Ale pracownicy mogą na tym zyskać!

    Widmo wysokich kosztów firmowych skłania pracodawców do szukania rozwiązań, które pozwolą optymalizować wydatki. Jednym z nich jest wdrożenie strategii pozapłacowej bazującej na benefitach żywieniowych, która zapewnia oszczędności zarówno firmie, jak i zatrudnionym. Aby przyciągnąć i zatrzymać talenty, firmy coraz częściej już na etapie rekrutacji informują o wartości finansowej benefitów, ponieważ kandydaci nie mają świadomości, z czego składa się całkowity pakiet wynagrodzeń. 

    Branża transportowa najdłużej czeka na pieniądze od kontrahentów

    Branża TSL jest najszybciej rozwijającym się sektorem gospodarki. Najważniejszą składową tego sukcesu jest transport, który w ciągu ostatnich 10 lat zwiększył zatrudnienie o blisko ćwierć miliona osób (najnowszy raport „Transport drogowy w Polsce 2023”). Skąd zatem biorą się finansowe wyzwania i problemy tej branży? Chociażby z długich terminów płatności. 

    REKLAMA

    Które branże mają najlepsze perspektywy na przyszły rok?

    Pozytywne dane z NBP pokazujące wzrost wskaźnika prognoz popytu dają optymizm firmom. Które branże mają najlepsze perspektywy? 

    Czy inwestorzy w spółki memowe są bardziej skłonni do inwestowania w kryptowaluty czy w akcje?

    Czy inwestorzy którzy wcześniej kupowali akcje memowej spółki GameStop mogą być zainteresowani bardziej tradycyjną giełdą? Jakie są główne trendy dominujące wśród osób wybierających inwestowanie w te nowe instrumenty?

    REKLAMA