REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

iGlo Mobile F2000 – telefon na… cztery karty SIM!

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Kamil Rogala
iGlo Mobile F2000
iGlo Mobile F2000

REKLAMA

REKLAMA

Chińczycy nie przestają nas zadziwiać: następca nieistniejącego jeszcze iPhone’a, telefony z nietypowymi funkcjami czy lepsze kopie istniejących już telefonów. Kolejną nowością, która z pewnością zachwyci biznesmenów to nowy telefon z obsługą… aż czterech kart SIM. Poznajmy bliżej ten niecodzienny wynalazek.

Nowość została wyprodukowana przez chińską firmę iGlo Mobile. Telefon obsługujący aż cztery karty sim nosi oznaczenie F2000. Jak to wszystko działa? Otóż nie jest tak różowo, jakby się mogło wydawać. Zasada działania telefonu jest dość prosta. Co prawda cztery karty są aktywne jednocześnie, jednak moduł GSM jest tak naprawdę pojedynczy. Mówiąc w skrócie, karty "meldują" się do stacji bazowych na zmianę. A jak to wygląda w praktyce?

REKLAMA

Nadejście połączenia automatycznie przełącza moduł do danej sieci. Problem może powstać, gdy szybko poruszamy się pomiędzy stacjami poszczególnych operatorów, ale utrata zasięgu może być w najgorszym wypadku parosekundowa, więc szansa na to, że utracimy jakieś połączenie jest bardzo niewielka. Kolejną niedogodnością jest brak możliwości zawieszenia połączenia i przełączenia się na inną kartę w trakcie rozmowy. Co to oznacza?

Sprawdź również: Sieci społecznościowe zagrożeniem dla danych firmowych?

REKLAMA

Otóż gdy wykorzystujemy jedną z linii, dzwoniący na pozostałe słyszą sygnał zajętości i ewentualnie mogą zostać przekierowani na pocztę głosową. O drugim połączeniu powiadamia nas sygnał, ale by je odebrać, musimy zakończyć dotychczasowe. Nie jest to wada eliminująca, nie można mieć wszystkiego, a możliwość operowania aż czterema kartami SIM w jednym urządzeniu z pewnością zasłoni tę niedogodność.

A jak wygląda nawiązywanie połączeń? Co ciekawe, rozwiązane jest to dość wygodnie. Telefon posiada cztery oddzielne klawisze inicjacji połączenia. Nie musimy więc bawić się w przełączanie aktywnej karty, wystarczy, że naciśniemy odpowiadającą pożądanej karcie „zieloną słuchawkę”. Co ważne, książka telefoniczna zawiera listę wszystkich kontaktów z czterech kart i pamięci wbudowanej telefonu. Z każdym zapisanym numerem można połączyć się z dowolnej karty, bez względu na to, w której z pięciu pamięci został zapisany. Oprócz tego istnieje możliwość wyłączenia wybranej karty.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jeśli ktoś myśli, że możliwość obsługi czterech kart SIM to najważniejsza zaleta telefonu, jest w błędzie. F2000 ma również wbudowany odbiornik analogowej telewizji naziemnej PAL/SECAM/NTSC i radio FM z wbudowaną anteną, dzięki czemu nie musimy używać kabla słuchawek jako anteny. Niestety jak na razie nie skorzystamy z funkcji telewizji w naszym kraju, ale funkcja ta warta jest odnotowania.

Przeczytaj też: Jaką drukarkę wybrać, aby druk był tani?

REKLAMA

Sporą wadą telefonu jest kamera z matrycą CMOS i fleszem. Niestety po wykonaniu zdjęcia możemy się słono rozczarować, gdyż będzie ono w rozdzielczości… 0,3 megapiksela! Nawet jak na chiński produkt, jest to wartość wręcz żenująca. Reszta specyfikacji wygląda jednak nieco lepiej. Telefon bazuje na procesorze MTK 6253 i dysponuje pamięcią ROM 64 MB i RAM 32 MB. Mamy również możliwość wykorzystania kart microSD o pojemności do 8 GB.

Telefon iGlo ma wymiary 105x56x13,8 mm i waży 122 g, a producent udziela nań 3-miesięcznej gwarancji. Jego cena, po doliczeniu wszelkich kosztów importu, powinna wynieść około 500-550 złotych. Czy warto? Jeśli ktoś potrzebuje telefonu do rozmów i ma już dość noszenia kilku słuchawek w kieszeni, z pewnością jest to pozycja godna uwagi.

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Prezydent zawetował. Przedsiębiorcy będą dalej płacić wysoką składkę zdrowotną a może rząd podejmie drugą próbę zmiany

Prezydent zawetował ustawę obniżającą składki zdrowotne dla przedsiębiorców. Rząd jednak nie ustępuje i podejmie kolejną próbę, powtarzając rozwiązania przyjęte w ustawie dokładnie w takiej samej treści. Jaka więc ma być składka zdrowotna gdy uda się przeprowadzić zmiany.

Rolnicy wierzą w dobrą koniunkturę - po dłuższej przerwie znów inwestują w maszyny rolnicze

W I kwartale 2025 roku rolnictwo było branżą z największym udziałem w finansowaniu maszyn i urządzeń przez firmy leasingowe – 28%, wynika z danych Związku Polskiego Leasingu. Rolnicy wracają do inwestowania wierząc w poprawę koniunktury w branży.

Mała firma, duże ryzyko. Dlaczego system ochrony to dziś inwestycja, nie koszt [WYWIAD]

Choć wielu właścicieli małych firm wciąż traktuje ochronę jako zbędny wydatek, rosnąca liczba incydentów – zarówno fizycznych, jak i cyfrowych – pokazuje, że to podejście bywa kosztowne. Dziś zagrożeniem może być nie tylko włamanie, ale też wyciek danych czy przestój operacyjny. W rozmowie z Adamem Śliwińskim, wiceprezesem Seris Konsalnet Security, sprawdzamy, jak MŚP mogą skutecznie zadbać o swoje bezpieczeństwo – bez milionowych budżetów, za to z myśleniem przyszłościowym.

Polskie firmy chcą eksportować do USA, co z cłami

Polska gospodarka łapie drugi oddech czy walczy o utrzymanie na powierzchni? Jaka będzie przyszłość eksportu do USA? Eksperci podsumowali pierwszy kwartał 2025. Analizie poddany został nie tylko eksport polskich firm, ale i ogólny bilans handlu zagranicznego.

REKLAMA

Teraz płatności odroczone także przy zakupach dla firmy

Polskie firmy uzyskują dostęp do płatności odroczonych oraz ratalnych w standardzie zbliżonym do tego oferowanego konsumentom. To duże ułatwienie, z którego skorzystają w pierwszej kolejności małe i średnie firmy.

Termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie 2025

Jaki jest termin składania wniosków do ARIMR o dopłaty bezpośrednie w 2025 roku? Czy można złożyć dokumenty po terminie? Co z załącznikami?

Co każdy prezes (CEO) powinien dziś wiedzieć o technologii?

Każda szkoła zarządzania mówi: deleguj odpowiedzialność. Niezależnie czy mówimy o MŚP czy dużej organizacji, zarządzanie technologią powinno więc być oddane w ręce tych, którzy się na niej znają. Z drugiej strony – jeśli mamy wyprzedzić konkurencję, trzeba inwestować i lewarować biznes przez technologię. Żeby robić to efektywnie, kadra zarządzająca musi rozumieć przynajmniej część świata IT. Problem w tym, że świat technologii jest tak przeładowany informacjami, że często nawet eksperci od IT się w nim gubią. Co warto rozumieć? Jak głęboko wchodzić w poszczególne zagadnienia? Jak rozmawiać z zespołem, który zasypuje wieloma szczegółami? Oto krótki, praktyczny przewodnik.

Działania marketingowe jako kompatybilny element Public Relations

Współczesna komunikacja biznesowa coraz częściej wymaga synergicznego podejścia do działań promocyjnych i wizerunkowych. Marketing i Public Relations (PR), choć wywodzą się z różnych tradycji i pełnią odmienne funkcje, dziś coraz częściej przenikają się i wspólnie pracują na sukces marki. W dobie mediów społecznościowych, globalizacji i błyskawicznego obiegu informacji działania marketingowe stają się kompatybilnym, a nierzadko wręcz niezbędnym elementem strategii PR.

REKLAMA

Branża wydawnicza. Czy na wydawaniu i sprzedaży książek da się wciąż zarobić

Tylko czterech na dziesięciu Polaków przeczytało w ubiegłym roku przynajmniej jedną książkę. Choć wynik ten jest nieco niższy niż rok wcześniej, wciąż należy do najlepszych w ostatniej dekadzie. Co to oznacza dla branży wydawniczej, czy na wydawaniu i sprzedaży książek daje się wciąż zarobić?

Pijemy mniej piwa, przez co browary nie płacą na czas swoim dostawcom

Na kondycję branży piwowarskiej, poza spadającym w wyniku zmian kulturowych popytem, najmocniej wpływają dziś rosnące koszty operacyjne oraz zmiany w podatku akcyzowym. Polacy piją mniej piwa, browary mają coraz większe kłopoty.

REKLAMA