REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak założyć firmę remontowo-budowlaną? - pomysł

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Kioskprawny.pl
Kancelaria prawnicza
W przypadku firmy remontowo-budowlanej miesięczne koszty prowadzenia działalności są bardzo niskie.
W przypadku firmy remontowo-budowlanej miesięczne koszty prowadzenia działalności są bardzo niskie.

REKLAMA

REKLAMA

W dzisiejszych czasach większość osób wchodzących na rynek pracy, bądź też powracających po dłuższym okresie braku aktywności zawodowej, nie ma szans na etat. W tej sytuacji jedynym rozwiązaniem dla wielu osób jest samodzielne zorganizowanie sobie miejsca pracy, poprzez założenie działalności gospodarczej.

Poszukując pomysłu na biznes warto w pierwszej kolejności rozważyć te, które charakteryzują się wysoką marżą i niskimi kosztami rozpoczęcia działalności. Idealny biznes cechuje się również tym, że przynosi dochody od pierwszych dni działalności. Jeśli spróbujemy sił w takim biznesie, nawet w razie fiaska naszego przedsięwzięcia nie zostaniemy na lodzie z długami, ale będziemy mogli szukać szczęścia przy realizacji innych inicjatyw. Założenie firmy remontowo – budowlanej wydaje się być dobrym pomysłem, szczególnie dla mężczyzn mających zdolności manualne, tzw. złotych rączek.

REKLAMA

Zobacz: Jak założyć własną firmę?

Za założeniem firmy remontowo – budowlanej przemawiają w szczególności:

  • Bardzo małe nakłady na początku działalności. Można je dodatkowo zmniejszyć korzystając w początkowym etapie z wypożyczalni drobnego sprzętu budowlanego.
  • Możliwość płacenia obniżonego ZUS dla osób pierwszy raz prowadzących działalność gospodarczą.
  • Nie ma potrzeby wynajmowania lokalu, co znacznie obniża koszty w stosunku do innych pomysłów na działalność gospodarczą. Twoje biuro może się mieścić w salonie, natomiast sprzęt możesz magazynować w przydomowym garażu.

W związku z powyższym miesięczne koszty prowadzenia działalności są bardzo niskie i naprawdę mało zaryzykujesz, jeśli spróbujesz swoich sił w tym biznesie. Są jednak rzeczy, na których nie powinieneś oszczędzać, a mianowicie:

  • Obsługa księgowa. Teoretycznie możesz samemu prowadzić księgowość, w praktyce jednak dobrze jest powierzyć tą trudną i odpowiedzialną pracę specjalistom. Zaoszczędzi Ci to wiele stresu. Cena usług księgowych dla osób prowadzących działalność gospodarczą jednoosobowo rozpoczyna się od 200 zł.
  • Ubezpieczenie OC.

Firmy remontowo – budowlane zakładane są przez absolwentów budowlanych szkół średnich oraz politechnik, jednakże do wykonywania wielu opłacalnych prac nie są potrzebne żadne specjalne kwalifikacje ani uprawnienia budowlane. W praktyce zdarza się, że takie usługi świadczą osoby nie mające żadnego wykształcenia, ale również doktoranci, którzy doceniają możliwość osiągnięcia w tej branży wysokich zarobków.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wybór formy opodatkowania dochodów

Badanie rynku, konkurencja

REKLAMA

W tym przypadku badanie rynku nie wiąże się z koniecznością zlecenia przeprowadzenia badań wyspecjalizowanej instytucji badawczej. Po prostu powinieneś sprawdzić, czy na rynku, na którym zamierzasz działać, jest jeszcze miejsce na nowy podmiot. Zorientuj się, czy firmy, z którymi masz zamiar konkurować, mają wolne terminy.

Jeżeli remont mieszkania trzeba zamawiać na kilka tygodni do przodu, a właściciele firm nie chcą słyszeć o negocjowaniu cen robocizny, to dobra prognoza, że na Twoje usługi znajdą się chętni. Jeśli natomiast firmy ostro rywalizują o zlecenia i są gotowe do znacznej obniżki cen, może to znaczyć, że rynek jest już nasycony. Jeszcze przed dokonaniem pierwszych nakładów możesz zamieścić w lokalnej gazecie ogłoszenie, w którym opiszesz zakres wykonywanych prac. W zależności od tego, jaki będzie odzew, możesz ocenić swoje szansę na zdobycie pierwszych zamówień.

Rejestracja firmy

Sposób pozyskiwania zleceń

Truizmem jest pisanie, że najlepszą reklamą jest poczta pantoflowa. Na rekomendacje zadowolonych klientów mogą liczyć firmy obecne już na rynku. Z tego powodu w tym miejscu przybliżę inne metody pozyskiwania zleceń.

  • Gazety ogłoszeniowe

W wielu miastach popularne są gazety ogłoszeniowe, kupowane przez osoby zainteresowane określonymi produktami lub usługami. W Radomiu i Lublinie bardzo dobrą opinią wśród przedsiębiorców cieszy się gazeta Anonse. Ogłoszenia w gazetach są dobrą i dość tanią metodą pozyskiwania zleceń. Musisz jednak liczyć się z wieloma telefonami od osób, które nie mają w tej chwili zamiaru korzystać z Twoich usług, ale sondują rynek.

  • Kartki i kolor

Tanią i skuteczną reklamą są ogłoszenia z wyrywanymi karteczkami. Ogłoszenia nie muszą być kolorowe, możesz więc wydrukować je na domowej drukarce i ponacinać nożykiem introligatorskim lub nożyczkami. Ważne jest miejsce, w którym Twoje ogłoszenie zostanie umieszczone. Z pewnością warto zaistnieć z taką reklamą w nowo zasiedlanych budynkach, w których mieszkania sprzedawane są w stanie deweloperskim.

  • Współpraca z architektem

Wiele ekip remontowo – budowlanych ceni sobie współpracę z architektami wnętrz oraz pośrednikami w obrocie nieruchomościami. Osoby te są często pytane o zaufanych fachowców.

  • Strona internetowa

O tym, że doskonałym narzędziem marketingowym jest strona internetowa, nie trzeba nikogo przekonywać. Aby jednak spełniała prawidłowo swoją funkcję, musisz pamiętać o kilku prostych rzeczach.

Po pierwsze, na stronie powinien być zamieszczony formularz. Twoi klienci znacznie chętniej napiszą do Ciebie, jeśli nie będą musieli wchodzić na swoją pocztę lub uruchamiać programu pocztowego. Po drugie, warto zadbać o zamieszczenie na stronie internetowej odpowiedniego zdjęcia, pod którym będzie napisane kilka zdań o Tobie i Twojej specjalizacji. To ważne, ponieważ Twoi klienci znacznie chętniej zaproszą do mieszkania fachowca, który nie jest dla nich anonimowy. Dobrze jest zlecić wykonanie strony internetowej firmie, która ma za sobą już kilka udanych realizacji.

Polecamy: Poradnik dla firm remontowo-budowlanych: prawa i obowiązki stron umowy o dzieło

  • Zostań ekspertem

Dobrym pomysłem może okazać się także blog, na którym będziesz udzielał porad dotyczących remontów. Twoi czytelnicy będą postrzegać Cię jako eksperta. Prowadzenie takiego bloga jest czasochłonne, ale renomy nie można nigdzie kupić. Kiedy już będziesz miał stronę internetową, pamiętaj o jej pozycjonowaniu, abyś zawsze był pierwszy, kiedy Twój potencjalny klient wpiszę w google frazę np. "Hrubieszów usługi budowlane"

  • Reklama kontekstowa

Doskonałą, ale niestety drogą formą reklamy jest reklama kontekstowa w wyszukiwarce Google, tzw. Google Adwords. Dzięki częstym promocją możesz jednak zapoznać się z właściwościami tej formy reklamy za darmo i dzięki temu pozyskać pierwsze zlecenia. Google Adwords charakteryzuje się tym, że reklamodawca nie płaci za emisję reklamy, ale za kliknięcia na link, który kieruje osobę zainteresowaną produktem lub usługą na stronę reklamodawcy. Jeśli na takiej stronie jest formularz kontaktowy, możesz liczyć na maile z pytaniami o szczegóły oferty.

Polecamy: Poradnik dla firm remontowo-budowlanych: rękojmia

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Będą duże problemy. Obowiązkowe e-fakturowanie już za kilka miesięcy, a dwie na trzy małe firmy nie mają o nim żadnej wiedzy

Krajowy System e-Faktur (KSeF) nadchodzi, a firmy wciąż nie są na niego przygotowane. Nie tylko od strony logistycznej czyli zakupu i przygotowania odpowiedniego oprogramowania, ale nawet elementarnej wiedzy czym jest KSeF – Krajowy System e-Faktur.

Make European BioTech Great Again - szanse dla biotechnologii w Europie Środkowo-Wschodniej

W obliczu zmian geopolitycznych w świecie Europa Środkowo-Wschodnia może stać się nowym centrum biotechnologicznych innowacji. Czy Polska i kraje regionu są gotowe na tę szansę? O tym będą dyskutować uczestnicy XXIII edycji CEBioForum, największego w regionie spotkania naukowców, ekspertów, przedsiębiorców i inwestorów zajmujących się biotechnologią.

Jak ustanowić zarząd sukcesyjny za życia przedsiębiorcy? Procedura krok po kroku

Najlepszym scenariuszem jest zaplanowanie sukcesji zawczasu, za życia właściciela firmy. Ustanowienie zarządu sukcesyjnego sprowadza się do formalnego powołania zarządcy sukcesyjnego i zgłoszenia tego faktu do CEIDG.

Obowiązek sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju w Polsce: wyzwania i możliwości dla firm

Obowiązek sporządzania sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju dotyczy dużych podmiotów oraz notowanych małych i średnich przedsiębiorstw. Firmy muszą działać w duchu zrównoważonego rozwoju. Jakie zmiany w pakiecie Omnibus mogą wejść w życie?

REKLAMA

Nowa funkcja Google: AI Overviews. Czy zagrozi polskim firmom i wywoła spadki ruchu na stronach internetowych?

Po latach dominacji na rynku wyszukiwarek Google odczuwa coraz większą presję ze strony takich rozwiązań, jak ChatGPT czy Perplexity. Dzięki SI internauci zyskali nowe możliwości pozyskiwania informacji, lecz gigant z Mountain View nie odda pola bez walki. AI Overviews – funkcja, która właśnie trafiła do Polski – to jego kolejna próba utrzymania cyfrowego monopolu. Dla firm pozyskujących klientów dzięki widoczności w internecie, jest ona powodem do niepokoju. Czy AI zacznie przejmować ruch, który dotąd trafiał na ich strony? Ekspert uspokaja – na razie rewolucji nie będzie.

Coraz więcej postępowań restrukturyzacyjnych. Ostatnia szansa przed upadłością

Branża handlowa nie ma się najlepiej. Ale przed falą upadłości ratuje ją restrukturyzacja. Przez dwa pierwsze miesiące 2025 r. w porównaniu do roku ubiegłego, odnotowano już 40% wzrost postępowań restrukturyzacyjnych w sektorze spożywczym i 50% wzrost upadłości w handlu odzieżą i obuwiem.

Ostatnie lata to legislacyjny rollercoaster. Przedsiębiorcy oczekują deregulacji, ale nie hurtowo

Ostatnie lata to legislacyjny rollercoaster. Przedsiębiorcy oczekują deregulacji i pozytywnie oceniają większość zmian zaprezentowanych przez Rafała Brzoskę. Deregulacja to tlen dla polskiej gospodarki, ale nie można jej przeprowadzić hurtowo.

Ekspansja zagraniczna w handlu detalicznym, a zmieniające się przepisy. Jak przygotować systemy IT, by uniknąć kosztownych błędów?

Według danych Polskiego Instytutu Ekonomicznego (Tygodnik Gospodarczy PIE nr 34/2024) co trzecia firma działająca w branży handlowej prowadzi swoją działalność poza granicami naszego kraju. Większość organizacji docenia możliwości, które dają międzynarodowe rynki. Potwierdzają to badania EY (Wyzwania polskich firm w ekspansji zagranicznej), zgodnie z którymi aż 86% polskich podmiotów planuje dalszą ekspansję zagraniczną. Przygotowanie do wejścia na nowe rynki obejmuje przede wszystkim kwestie związane ze szkoleniami (47% odpowiedzi), zakupem sprzętu (45%) oraz infrastrukturą IT (43%). W przypadku branży retail dużą rolę odgrywa integracja systemów fiskalnych z lokalnymi regulacjami prawnymi. O tym, jak firmy mogą rozwijać międzynarodowy handel detaliczny bez obaw oraz o kompatybilności rozwiązań informatycznych, opowiadają eksperci INEOGroup.

REKLAMA

Leasing w podatkach i optymalizacja wykupu - praktyczne informacje

Leasing od lat jest jedną z najpopularniejszych form finansowania środków trwałych w biznesie. Przedsiębiorcy chętnie korzystają z tej opcji, ponieważ pozwala ona na rozłożenie kosztów w czasie, a także oferuje korzyści podatkowe. Warto jednak pamiętać, że zarówno leasing operacyjny, jak i finansowy podlegają różnym regulacjom podatkowym, które mogą mieć istotne znaczenie dla rozliczeń firmy. Dodatkowo, wykup przedmiotu leasingu niesie ze sobą określone skutki podatkowe, które warto dobrze zaplanować.

Nie czekaj na cyberatak. Jakie kroki podjąć, aby być przygotowanym?

Czy w dzisiejszych czasach każda organizacja jest zagrożona cyberatakiem? Jak się chronić? Na co zwracać uwagę? Na pytania odpowiadają: Paweł Kulpa i Robert Ługowski - Cybersecurity Architect, Safesqr.

REKLAMA