REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Telefon z klawiaturą zamiast smartfona – co wybrać?

Kamil Rogala
Sony Ericsson W995
Sony Ericsson W995

REKLAMA

REKLAMA

Rynek niemal w pełni został opanowany przez różnego rodzaju smartfony z dotykowym wyświetlaczem. Miłośnicy tradycyjnych rozwiązań szukający telefonu mają twardy orzech do zgryzienia, gdyż na rynku pojawia się coraz mniej urządzeń z tradycyjną klawiaturą. Na szczęście na rynku można znaleźć kilka modeli, które z pewnością przypadną do gustu tym, którzy stawiają na tradycyjne rozwiązania.

Sony Ericsson W995 – dla miłośników muzyki i fotografii

REKLAMA

Sony Ericsson W995 to telefon bardzo nietypowy, którego trudno zakwalifikować do konkretnej serii. Z jednej strony jest to pełnoprawny Walkman, czyli telefon muzyczny, z drugiej strony idealnie pasuje do serii C, czyli modeli Cyber-Shot nastawionych na fotografię. Urządzenie wyposażono w funkcjonalne przyciski po bokach obudowy i rewelacyjne oprogramowanie do odtwarzania plików multimedialnych.

Oprócz tego do dyspozycji użytkownika oddano świetnej jakości aparat fotograficzny o imponującej rozdzielczości 8.1Mpx z Autofocusem i funkcją rozpoznawania twarzy. Do tego duży 2,6-calowy ekran, Wi-Fi, GPS, gniazdo jack 3,5mm a nawet tak zwany kickstand. Sony Ericsson W995 to naprawdę ciekawa pozycja dla każdego wymagającego użytkownika, który nie chce korzystać z dotykowego ekranu. Za urządzenie zapłacimy około 800 złotych.

Polecamy: Open Source w firmie – szansa czy zagrożenie?

Sony Ericsson C905 – dla miłośników uwieczniania chwil

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Model C905 to kolejna pozycja dla miłośników urządzeń firmy Sony Ericsson. Telefon oznaczony symbolem C905 to flagowy telefon z serii Cyber-Shot. Telefon ten dysponuje nie tylko świetnym aparatem fotograficznym o rozdzielczości 8Mpx ze stabilizatorem obrazu, ale również wcale nie odbiegającym od niego poziomem oprogramowaniem. Całości dopełnia będąca rzadkością w telefonach komórkowych lampa ksenonowa.

Tak jak w modelu W995, tak samo w C905 znajdziemy Wi-Fi, GPS, slot na kartę pamięci czy odbiornik radia FM. Do ciekawostek, nieco zabawnych z pewnością należy obecność opcji wideorozmów przy jednoczesnym braku frontalnej kamery. Można sobie wyobrazić, że połączenia tego typu muszą wyglądać dość zabawnie – na co się zdecydować, oglądać rozmówcę czy pozwolić mu oglądać siebie?

Cena urządzenia nie jest wygórowana i oscyluje w granicach 450-550 na nowe urządzenie. To z pewnością świetna alternatywa dla drogich smartfonów. Jeśli jednak szukamy telefonu nietypowego, następna propozycja powinna zwrócić na siebie uwagę.

Sprawdź również: Kłopoty z siecią – analizator receptą na problemy?

Nokia E55 – nietypowa klawiatura pół-QWERTY

REKLAMA

Nokia E55 to ciekawe urządzenie wyposażone przez producenta w nietypową klawiaturę pół-QWERTY. Skąd takie określenie? Otóż telefon ma mniej klawiszy niż typowa konstrukcja QWERTY, ale nieco więcej niż telefon ze zwykłą klawiaturą alfanumeryczną. Klawiszy w zasadzie nie ma wiele, bo zaledwie tylko 2 kolumny więcej niż w standardowym panelu numerycznym, a całość spełnia zadanie pełnoprawnej klawiatury wykonanej w układzie QWERTY. A jak to działa?

Jedno przyciśnięcie klawisza odpowiada pierwszej widocznej na nim literze, kolejne drugiej. Trzeba przyznać, że takie rozwiązanie wymusza na użytkowniku porzucenie wszelkich przyzwyczajeń z poprzednich telefonów i naukę nowego standardu. Całość zapakowana jest w metalową obudowę. Nie zabrakło również takich funkcji jak Wi-Fi, GPS, akceleromter, a także obsługi wszystkich zakresów GSM i UMTS co czyni z niego dobrego kandydata dla osób często podróżujących. Nokię E55 kupimy za około 750 złotych.

Sony Ericsson C905
Nokia E55
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Branża gastronomiczna chętnie korzysta z nowych technologii. Kody QR zamiast tradycyjnego menu będą już standardem?

    Nowe technologie napędzają branżę gastronomiczną. Usprawniają pracę, zmniejszają marnowanie produktów, ułatwiają kontakt z klientem. Rozwój będzie postępował i digitalizacja to jeden z najważniejszych kierunków w rozwoju tego biznesu.

    Firmy nie są zainteresowane ulgą B+R? A może nie wiedzą, że mogą skorzystać

    Ulga B+R. Dane dotyczące wybranych ulg z rozliczenia PIT za 2022 rok są zaskakujące. W porównaniu z rokiem wcześniejszym, skorzystano z ponad 36% mniej odliczeń zmniejszających podstawę opodatkowania z tytułu kosztów uzyskania przychodów, poniesionych na działalność badawczo-rozwojową. Jak komentują to eksperci?

    Wzrost płacy minimalnej: pracodawcy będą ciąć koszty a pracownicy stracą zapał do pracy?

    Wzrost płacy minimalnej w 2024 r. będzie wyzwaniem dla przedsiębiorców. Niektórzy eksperci prognozują, że paradoksalnie może wpłynąć negatywnie na nastroje pracowników i spowodować kolejne podwyżki. 

    Akcje, obligacje, giełda, rynek kapitałowy – komentarz rynkowy - listopad 2023 r. Jak rynek zareagował na wynik wyborów?

    W listopadowym komentarzu rynkowym eksperciVIG/C-QUADRAT TFI sprawdzają jak zachowują się obligacje korporacyjne oraz skarbowe w aktualnym otoczeniu makroekonomicznym; zastanawiają się, czy rynki akcji mogą kontynuować wzrosty z początku listopada. A także analizują jak wynik wyborów przełożył się na krajowy rynek akcji. 

    REKLAMA

    Złota jesień dla branży reklamowej. Politycy dali zarobić. Nowe trendy w bilboardach

    Politycy zapewnili polskiej branży reklamowej w 2023 roku owocne jesienne zbiory. W przypadku reklamy outdoor przychody wzrosły o 25% w porównaniu z anabolicznym okresem minionego roku. To dla tego segmentu rynku dobry znak, choćby dlatego, że niebawem czekają nas dwie kampanie wyborcze. Jednak najważniejsze dla branży reklamy jest to, że nie musi ona “wisieć” na pasku polityków. Nadal tę formę reklamy najczęściej wybierają firmy z sektora handlowego. To on stoi za najbardziej kreatywnymi rozwiązaniami i inwestycjami w cyfrową część reklamy zewnętrznej. 

    Gazetki promocyjne, kupony, spersonalizowane listy - Polacy wciąż lubią tę formę promocji

    Polacy potrafią szukać promocji i świadomie robić zakupy. Informacji szukamy w internecie, ale równie chętnie sięgamy po tradycyjne gazetki i listy z ofertami. 

    Włamania na konto e-mail możesz nie zauważyć! Jak działają cyberprzestępcy?

    Cyberprzestępcy wciąż szukają nowych sposobów na wyłudzanie danych. Na przykład przejmując konto e-mail przenoszą wybrane wiadomości do ukrytych folderów lub usuwają je, tak aby ofiary nie widziały alertów bezpieczeństwa. 

    Technologia rozpoznawania obrazu szansą dla sklepów z monitoringiem półek

    Technologia rozpoznawania obrazu może poprawić efektywność zarządzania sprzedażą. Nie tylko skróci do minimum czas potrzebny na przeprowadzenie audytu, ale i zmniejszy koszty. Eksperci przewidują, że sektor wdrażania tej technologii w ciągu najbliższych 4 lat będzie się rozwijał średnio o 20,4 proc. rocznie.

    REKLAMA

    Chleb coraz gorszy i coraz droższy? Co nas czeka od nowego roku?

    Ceny pieczywa się stabilizują? Może chwilowo, bo według ekspertów od 2024 roku kilka czynników może mocno wpłynąć na finalne ceny detaliczne. Branża piekarnicza ma kilka pomysłów dla nowego rządu. 

    Branżę handlową w walce z kradzieżami wspiera technologia. A liczba kradzieży rośnie

    Polacy w tym roku mogą przebić liczbę zamówień internetowych i zakupów stacjonarnych w Black Friday względem ubiegłego roku. Na pewno natomiast już na ten moment odnotowano wzrost liczby kradzieży w sklepach. Jak właściciele radzą sobie z kradzieżami? Jak mogą monitorować ruch w sklepie? 

    REKLAMA