REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moja firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Mniej korzyści dla małych podatników

Od 2009 roku limit przychodów, który wpływa na status małego podatnika, będzie mniejszy o 312 tys. zł. W efekcie zmniejszy się liczba małych podatników oraz zostaną ograniczone ich przywileje.

Lokata inwestycyjna

Lokata inwestycyjna jest produktem bankowym, łączącym elementy typowej lokaty terminowej z inwestycjami na rynku kapitałowym. Połączenie tych dwóch instrumentów finansowych ma na celu zwiększenie opłacalności inwestowania oraz zminimalizowanie ryzyka wynikającego z inwestowania na giełdzie.

Konto dla nastolatka

Coraz częściej rodzice zakładają konta swoim pociechom już po komunii, gdy w kieszeni dziecka pojawi się nadmiar gotówki. Jednak pełne prawa przysługujące posiadaczowi rachunku uzyska dziecko po ukończeniu 13 roku życia.

Rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (ROR)

W obecnych czasach, prawie każdy korzysta już z rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, popularnego ROR. Służy on do rozliczeń finansowych, regulowania rachunków, gromadzenia oszczędności.

REKLAMA

Lokaty dla oszczędzających

Dla oszczędzających dobrym rozwiązaniem może być założenie progresywnej lokaty progowej, do której można dopłacać określone kwoty bez konieczności podpisywania nowych umów.

Lokaty progresywne

Założenie lokaty progresywnej umożliwia dysponowanie kapitałem i sprzyja oszczędnościom, ale oprocentowanie roczne nie zawsze jest atrakcyjne.

Ile stracę zrywając lokatę strukturyzowaną

Przy wycofaniu pieniędzy z produktu strukturyzowanego otrzyma się zwrot depozytu pomniejszony o ewentualną opłatę za zerwanie lokaty i odsetki gwarantowane. Nie ma też mowy o dodatkowych zyskach z części inwestycyjnej.

Jak wybrać najlepszą dla siebie lokatę

Lokaty bankowe mogą różnić się nie tylko oprocentowaniem, ale także sposobem naliczania odsetek, kapitalizacją i możliwością wycofania jej zamknięcia przed terminem. Pozornie podobne do siebie lokaty mogą przynieść różne zyski.

REKLAMA

Atrakcyjność kont oszczędnościowych

Nie warto zamrażać całości swoich oszczędności na rok lub więcej. Można zostawić sobie dostęp do pieniędzy, które wykorzystamy, gdy pojawią się ciekawe okazje inwestycyjne. W tej sytuacji można zainteresować się lokatami o krótszych terminach, ale te - o tym musimy pamiętać - zazwyczaj mają niższe oprocentowanie.

Ile można zarobić na czysto

Obecny sukces lokat to właśnie zasługa rosnącego oprocentowania. A rośnie ono przede wszystkim z powodu wzrostu inflacji. Polacy chętnie powierzają pieniądze bankom na 7 proc., ponieważ ostatnie kilka lat przyzwyczaiły ich do znacznie niższych stawek.

Haczyki w reklamach lokat

W czasie, gdy na giełdach dominują spadki, na topie są bezpieczne inwestycje. Wśród nich najczęściej wykorzystywane są lokaty bankowe, których oprocentowanie znacznie wzrosło pod wpływem silnej konkurencji między bankami oraz rosnących stóp procentowych.

Zamknięcie konta osobistego

W ostatnich czasach banki często proponują nam przeniesienie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego oferując lepsze warunki. Zamknięcie rachunku powinno się odbyć w formie pisemnego wypowiedzenia umowy.

Kapitał na przyszłość

Odkładając systematycznie niewielką część miesięcznych dochodów, możemy zgromadzić kapitał na przyszłość. Jeśli dobrze przygotujemy strategię inwestycyjną, oszczędzane pieniądze będą na siebie nieustannie pracować.

Zamiast lokaty - konto oszczędnościowe

Konta oszczędnościowe dzięki swojej funkcjonalności plasują się między rachunkami rozliczeniowymi a lokatami terminowymi. W porównaniu do lokat terminowych, mogą zapewnić wyższy zysk i jednocześnie płynność środków.

Na czym zarabiam, czyli instrumenty bazowe

Wyrafinowane produkty finansowe rynku terminowego i lokat strukturyzowanych oparte są na określonym instrumencie bazowym, którym mogą być: akcje, obligacje, indeksy giełdowe, waluty lub surowce.

Na czym polega opakowanie lokaty strukturyzowanej

Klient zawierając lokatę strukturyzowaną, często nie widzi złożoności tego produktu. Z punktu widzenia prawa jednak, może to być polisa inwestycyjna. Takie opakowanie produktu pozwala na uniknięcie podatku od zysków kapitałowych.

Poliso-lokaty

Poliso-lokaty pojawiły się po wprowadzeniu podatku od zysków kapitałowych tzw. „podatku  Belki” jako produkty pozwalające ominąć ten podatek. Są one alternatywą dla tradycyjnych lokat, produkt ten powstał dzięki współpracy towarzystw ubezpieczeniowych z bankami.

Zarabianie na indeksach

Najczęściej wybieraną strategią inwestycyjną lokat strukturyzowanych jest tworzenie lokat opartych na indeksach. Część lokaty mająca przysporzyć nam zysków przeznaczona jest na kupno opcji opartej na specjalistycznym indeksie. W skład indeksu wchodzić mogą różnego rodzaju produkty: akcje spółek, surowce, waluty lub całe fundusze.

Dywersyfikacja portfela lokaty strukturyzowanej

Dywersyfikacja portfela oznacza lokowanie pieniędzy w różnego rodzaju inwestycje. Jako jedną z możliwych strategii lokat strukturyzowanych analitycy Open Finance przedstawiają jednoczesne inwestowanie w różne produkty finansowe.

Jak ukryć partycję (dla zaawansowanych)

Jak ukryć partycję twardego dysku przed niepożądanymi użytkownikami w taki sposób, aby nadal mieć dostęp do znajdujących się na niej plików?

Socjotechnika - zabójcza broń cyberprzestępców

Nawet najdoskonalsze systemy zabezpieczeń nie pomogą, kiedy zawiedzie czynnik ludzki. Doskonale wiedzą o tym autorzy wirusów, trojanów oraz robaków internetowych, wśród których zaczyna dominować trend do coraz częstszego wykorzystywania socjotechniki w celu prowokowania użytkowników do samodzielnego pobierania niebezpiecznych plików lub przekazywania poufnych danych. Mimo rosnącej świadomości w zakresie wiedzy o niebezpieczeństwach związanych z korzystaniem z Internetu, nadal duża grupa ludzi daje się złapać na tę przysłowiową "elektroniczną przynętę".

Zarabianie na rynkach surowcowych

Istnieje wiele strategii inwestycyjnych lokat strukturyzowanych. Jedną z bardziej popularnych strategii jest inwestowanie na rynkach surowcowych.

Zyski z energii odnawialnej

Jedną z głównych strategii inwestycyjnych lokat strukturyzowanych jest inwestowanie w ekologiczną energię odnawialną.

Zerwanie lokaty strukturyzowanej

Zawierając lokatę strukturyzowaną, należy pamiętać, że oznacza to zablokowanie pieniędzy na dłuższy okres czasu. Wcześniejsze zerwanie lokaty może przynieść stratę.

Co to jest lokata strukturyzowana

Instytucje finansowe oferują coraz bardziej wyrafinowane sposoby inwestowania. Dają ochronę kapitału i jednocześnie kuszą perspektywą czerpania zysków z rynków giełdowych, surowcowych czy nieruchomości.

Oprocentowanie stałe czy zmienne

Banki oferują lokaty z dwoma rodzajami oprocentowania: stałym lub zmiennym. Wybór zależy od sytuacji na rynku finansowym i czasu trwania lokaty.

Podstawowe kryteria wyboru lokaty

Głównymi parametrami lokaty terminowej są oprocentowanie i kapitalizacja. Największy wpływ na nasze zyski ma wysokość oprocentowania, które uzależnione jest od wysokości stóp procentowych.

Konta oszczędnościowe

Zamiast lokaty warto założyć konto. Bez zamrażania pieniędzy można osiągnąć większy zysk. W ostatnim czasie wiele reklam telewizyjnych przekonuje nas do tego rodzaju inwestycji.

Czy zarobimy na lokacie

Banki kuszą klientów coraz wyższym oprocentowaniem lokat. Może się jednak okazać, że zysku z nich nie będzie. Mogą nawet przynieść stratę.

Zerwanie lokaty

Renesans lokat bankowych

Ranking lokat bankowych - wrzesień 2008

Rozchwianie nastrojów panujące ostatnio na rynkach kapitałowych oraz znaczne wahania indeksów giełdowych nie zachęcają do bardziej odważnych posunięć inwestycyjnych. Szukając atrakcyjnej i bezpiecznej lokaty nadwyżek finansowych na najbliższy rok, warto zwrócić szczególną uwagę na lokaty bankowe.

Czy lokata strukturyzowana jest ryzykowna

Inwestując w lokaty strukturyzowane powinniśmy nie tylko liczyć na zysk, ale pomyśleć o ewentualnych stratach.

Jak zareagować na komunikat "no boot device" (dla zaawansowanych)

Co zrobić kiedy po włączeniu komputera na ekranie pojawia się komunikat "no boot device"? Możesz samodzielnie dokonać ekspertyzy i odpowiedzieć na pytanie skąd wziął się taki komunikat.

Taka sama wysokość składek przez cały rok

W piątek posłowie uchwalili zmiany w ustawie o systemie ubezpieczeń społecznych. Jedna z nich zakłada, że podstawa wymiaru składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe będzie ustalana raz na rok.

Faktyczne zyski z lokaty bankowej

Banki kuszą klientów coraz wyższym oprocentowaniem lokat. Może się jednak okazać, że zysku z nich nie będzie. Mogą nawet przynieść stratę.

Sejm za zmianami antydyskryminacyjnymi i dotyczącymi higieny pracy

Sejm poparł zmiany w Kodeksie pracy w zakresie przepisów antydyskryminacyjnych oraz bezpieczeństwa i higieny pracy. Za nowelizacją opowiedziało się w piątek 393 posłów, przeciw było dwóch.

Sejm odrzucił projekt ustawy w sprawie święta Trzech Króli

Sejm odrzucił w piątek obywatelski projekt ustawy ustanawiającej święto Trzech Króli - 6 stycznia - dniem wolnym od pracy. Wniosek o odrzucenie złożyli posłowie PO.

Podatnicy łatwiej rozliczą VAT

Sejm uchwalił obszerną nowelizacją ustawy o VAT, która wprowadza przepisy mające na celu uproszczenie rozliczania podatku i zniesienie ograniczeń formalnoprawnych.

Zawieszający firmę bez prawa do świadczeń

Przedsiębiorcy, którzy od 20 września tego roku mogą zawieszać działalność gospodarczą, powinni dobrze się zastanowić przed podjęciem takiej decyzji. Może się okazać, że jeśli ulegną wypadkowi w okresie faktycznego prowadzenia firmy, nie otrzymają świadczeń z tego tytułu.

Wyższe koszty projektów z Unii

Trudniej będzie o kredyt na finansowanie inwestycji wspieranych pieniędzmi z Unii Europejskiej. Banki deklarują, że nie ograniczą akcji kredytowej, ale podnoszą marże na kredytach dla firm. Dzięki funduszom z UE spadek dynamiki wzrostu PKB będzie mniejszy, nawet o 0,5 pkt proc.

Niższa opłata za wydanie interpretacji

20 września weszły w życie znowelizowane przepisy ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Jedną z zasadniczych zmian jest obniżenie opłaty za wydanie wiążącej interpretacji.

Pracownik otrzyma RMUA przez internet

Od przyszłego roku pracodawcy będą mogli przekazywać pracownikom raporty o zapłaconych składkach w formie elektronicznej.

Utrata ryczałtu od początku roku

Przedsiębiorca opłacający ryczałt, który przekroczy limit przychodów 150 tys. euro w trakcie roku, straci prawo do ryczałtu od początku następnego roku. Obecnie prawo to traci od następnego miesiąca po przekroczeniu limitu.

Reforma zmienia formalności celne

Ostatnia nowelizacja Wspólnotowego Kodeksu Celnego zmienia podejście do kontroli celnych. Kontrole będą oparte na analizie ryzyka i będą łączyć się z nowymi obowiązkami przedsiębiorców. Korzyścią dla przedsiębiorców będzie stosowanie deklaracji elektronicznych.

Pracownik może mieć nawet 12-miesięczny okres wypowiedzenia

Zgodnie z art. 36 par. 1 k.p. długość okresów wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony zależy od stażu pracy u danego pracodawcy. Czy jest możliwe stosowanie dłuższych okresów wypowiedzenia niż przewidziane w tym artykule?

Wydatki na nadzór zostaną kosztem

Rząd chce wprowadzić do przepisów ustawy o CIT definicję ubezpieczyciela i zmienić przepisy dotyczące kosztów podatkowych.

Bezpieczeństwo lokat w polskich bankach

Bezpieczeństwo lokat złożonych przez osoby fizyczne w polskich bankach jest zagwarantowane w 100% przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny do równowartości 50 tys. Euro.

Sejmowa komisja za wydłużeniem urlopów macierzyńskich po urodzeniu wieloraczków

Wydłużenie urlopów macierzyńskich po urodzeniu wieloraczków zarekomendowała w czwartek sejmowa Komisja Nadzwyczajna do spraw Zmian w Kodyfikacjach. Według jej propozycji, od 2014 roku urlop mógłby trwać nawet 45 tygodni.

80 proc. firm w Polsce blokuje pracownikom zasoby internetu

80 procent firm blokuje w Polsce pracownikom dostęp do niektórych zasobów sieci, m.in. stron internetowych; firmy będą to robić coraz częściej - wynika z badania przeprowadzonego przez D-Link oraz International Data Group.

REKLAMA