reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Programy dla firm > Jak zaszyfrować plik lub folder

Jak zaszyfrować plik lub folder

Jeśli chcesz zabezpieczyć plik lub folder przed dostępem innych użytkowników komputera możesz je w łatwy sposób zaszyfrować za pomocą funkcji o nazwie EFS wbudowanej w Windows XP.

Funkcja o nazwie EFS (Encrypted File System pozwala użytkownikowi systemu Windows XP na szybkie zablokowanie dostępu do pliku lub folderu dla innych użytkowników komputera. Odszyfrować takie dane może tylko użytkownik, na którego koncie zostały one uprzednio zaszyfrowane. Aby zaszyfrować plik lub folder wykonaj poniższe kroki:

  1. W Eksploratorze zaznacz plik lub folder, który zamierzasz zaszyfrować i kliknij na nim prawym klawiszem myszy z menu kontekstowego wybierając Właściwości
  2. Na zakładce Ogólne kliknij przycisk Zaawansowane
  3. W oknie o nazwie Atrybuty zaawansowane zaznacz opcję Szyfruj zawartość, aby zabezpieczyć dane, a następnie potwierdź całą operację naciskając OK
  4. Jeśli szyfrujesz tylko plik może pokazać się komunikat z pytaniem, czy szyfrować sam plik, czy również folder, w którym się znajduje.

Ważne!
Szyfrowanie plików oraz folderów jest dostępne wyłącznie dla posiadaczy komputerów z systemem operacyjnym Windows XP Professional, na partycji twardego dysku z systemem plików NTFS.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR
Nowa matryca stawek VAT – PKWiU, CN378.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Beata Kielar-Tammert

Radca prawny wpisany na Listę Radców Prawnych przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu. Właścicielka Kancelarii Prawnej www.bktkancelaria.pl, autorka wielu artykułów o tematyce prawniczej publikowanych w czasopismach, na blogu oraz w mediach społecznościowych, specjalizująca się w prawie Unii Europejskiej, prawie gospodarczym i prawach cudzoziemców.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama