REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Odtwarzacz MP3
Odtwarzacz MP3

REKLAMA

REKLAMA

Dzisiejsze odtwarzacze MP3 to wielofunkcyjne i tanie urządzenia, które nie tylko pozwalają na słuchanie muzyki, lecz również oglądanie zdjęć, filmów oraz nagrywanie notatek głosowych.  Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego modelu sprawdź na co zwracać szczególną uwagę.

1. Nośnik danych

Wybór rodzaju nośnika danych odtwarzacza MP3 zależy od tego, ile miejsca potrzebujesz na swoje pliki audio i w jaki sposób będziesz go wykorzystywać:

REKLAMA

  • twardy dysk zagwarantuje wystarczającą ilość miejsca nawet dla największej biblioteki muzycznej. Niektóre modele oferują pojemności przekraczające nawet 100 GB. Musisz jednak pamiętać, że twardy dysk jest wrażliwy na wstrząsy i upadki z dużych wysokości. Odtwarzacz z takim typem nośnika będzie również cięższy. Powyższe czynniki z pewnością zdyskwalifikują go wśród bardziej aktywnych użytkowników;
  • pamięć flash nie posiada żadnych ruchomych części mechanicznych i z powodzeniem może być stosowana w nieprzychylnych dla twardych dysków warunkach (np. podczas joggingu). Odtwarzacze MP3 wyposażone w tego typu nośnik są dużo lżejsze, mniejsze i oszczędniejsze w zużyciu energii. Możesz je nosić na szyi lub zamocować w specjalnym uchwycie bezpośrednio na ramieniu. Obecnie, najbardziej pojemne odtwarzacze MP3 mogą pomieścić maksymalnie 32 GB danych.

2. Możliwość rozszerzenia pamięci

Niektóre modele odtwarzaczy MP3, szczególnie te wyposażone w mniej pojemną pamięć flash posiadają specjalne gniazdo do podłączenia zewnętrznej karty pamięci. Najczęściej spotykane standardy takich kart to:

  • Secure Digital (SD);
  • MultiMediaCard (MMC);
  • Memory Stick (MS).

Dzięki temu rozwiązaniu możesz zwiększyć ilość dostępnej pamięci na swoje pliki. Oczywiście, wiąże się to z dodatkowym kosztem, bowiem karty pamięci raczej nie znajdziesz w zestawie z odtwarzaczem MP3.

3. Zasilanie bateryjne

Jak nietrudno się domyśleć, od tego zależy jak długo będziesz mógł się cieszyć muzyką ze swojego odtwarzacza MP3, bez konieczności ponownego ładowania baterii. Masz do wyboru dwa typu urządzeń:

  • z baterią wymienną typu AA lub AAA, potocznie zwaną 'paluszkiem. Możliwe jest również stosowanie baterii wielokrotnego ładowania (tzw. 'akumulatorów'), do których potrzebujesz jednak specjalnej ładowarki. Częściej tego typu zasilanie spotykane jest w odtwarzaczach z pamięcią flash;
  • z wbudowaną baterią, którą ładujesz za pomocą dołączonego zasilacza lub przez port USB po podłączeniu do komputera. Tego typu odtwarzacze MP3 są zazwyczaj droższe i zazwyczaj wyposażone w twardy dysk.

4. Z wyświetlaczem, czy bez?

Wybór między modelami odtwarzaczy MP3 wyposażonych w wyświetlacz lub całkowita rezygnacja z niego zależy wyłącznie od preferencji użytkownika. Wybierz:

Dalszy ciąg materiału pod wideo
  • model bez wyświetlacza, jeśli zależy ci na niewielkim rozmiarze i małej wadze urządzenia oraz długim czasie pracy na baterii bez konieczności wymiany lub ładowania;
  • model z wyświetlaczem, jeśli zamierzasz oglądać zdjęcia oraz filmy i skutecznie zarządzać biblioteką plików zgromadzonych w pamięci odtwarzacza MP3. Przemyśl zakup droższego, aczkolwiek wygodniejszego w obsłudze modelu z ekranem dotykowym.

5. Funkcje

Pakiet funkcji jakie posiada odtwarzacz może zdecydować o jego wyborze. Zwróć szczególną uwagę na następujące kwestie:

  • obsługę najpopularniejszych formatów audio. W zależności od producenta na liście obsługiwanych formatów powinny się znaleźć MP3, WAVE, WMA, ASF, OGG, AAC oraz AIFF;
  • sprawdź czy odtwarzacz ma wbudowany korektor dźwięku, który pozwala dopasować brzmienie do rodzaju odtwarzanego dźwięku;
  • niezwykle ważny jest system nawigacji odtwarzacza (w postaci przycisków lub ekranu dotykowego), który musi być wygodny oraz intuicyjny w obsłudze;
  • wbudowany tuner radiowy FM, pozwoli słuchać ulubionych audycji i rozgłośni radiowych;
  • przeglądarka zdjęć, obsługująca najczęściej pliki w formacie JPEG;
  • odtwarzacz wideo, obsługujący najczęściej pliki w formacie AVI, WMV, MOV oraz MPEG4;
  • dyktafon, dzięki któremu zarejestrujesz dźwięk.

6. Komunikacja z komputerem (oprogramowanie)

W zależności od modelu oraz producenta, każdy odtwarzacz MP3 w inny sposób wymienia dane z komputerem. Zazwyczaj w komplecie znajdziesz płytę CD z odpowiednim oprogramowaniem.

Zobacz także: Jak wybrać kamerę do firmy - pamięć flash czy dysk twardy?

Zobacz także: Kupujemy pendrive

Podsumowanie

REKLAMA

Odtwarzacz dla aktywnych
Jeśli jesteś miłośnikiem sprintu i żyjesz aktywnie, lepszym wyborem będzie dla ciebie lekki odtwarzacz MP3 z pamięcią flash, który zawiesisz na szyi lub przypniesz do ramienia. Nie potrzebujesz wodotrysków. Najważniejsza jest dla Ciebie wytrzymałość, zatem zwracaj uwagę na jakość wykonania obudowy.

Odtwarzacz dla pasywnych
Jeśli preferujesz delektowanie się muzyką w domowym zaciszu i szukasz urządzenia do wygodnego przechowywania zbiorów wybierz odtwarzacz MP3 z pojemnym twardym dyskiem. Waga urządzenia oraz jego wymiary nie mają w tym wypadku tak wielkiego znaczenia, jak obecność dużego, kolorowego wyświetlacza oraz bogatego pakietu funkcji.

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Make European BioTech Great Again - szanse dla biotechnologii w Europie Środkowo-Wschodniej

W obliczu zmian geopolitycznych w świecie Europa Środkowo-Wschodnia może stać się nowym centrum biotechnologicznych innowacji. Czy Polska i kraje regionu są gotowe na tę szansę? O tym będą dyskutować uczestnicy XXIII edycji CEBioForum, największego w regionie spotkania naukowców, ekspertów, przedsiębiorców i inwestorów zajmujących się biotechnologią.

Jak ustanowić zarząd sukcesyjny za życia przedsiębiorcy? Procedura krok po kroku

Najlepszym scenariuszem jest zaplanowanie sukcesji zawczasu, za życia właściciela firmy. Ustanowienie zarządu sukcesyjnego sprowadza się do formalnego powołania zarządcy sukcesyjnego i zgłoszenia tego faktu do CEIDG.

Obowiązek sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju w Polsce: wyzwania i możliwości dla firm

Obowiązek sporządzania sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju dotyczy dużych podmiotów oraz notowanych małych i średnich przedsiębiorstw. Firmy muszą działać w duchu zrównoważonego rozwoju. Jakie zmiany w pakiecie Omnibus mogą wejść w życie?

Nowa funkcja Google: AI Overviews. Czy zagrozi polskim firmom i wywoła spadki ruchu na stronach internetowych?

Po latach dominacji na rynku wyszukiwarek Google odczuwa coraz większą presję ze strony takich rozwiązań, jak ChatGPT czy Perplexity. Dzięki SI internauci zyskali nowe możliwości pozyskiwania informacji, lecz gigant z Mountain View nie odda pola bez walki. AI Overviews – funkcja, która właśnie trafiła do Polski – to jego kolejna próba utrzymania cyfrowego monopolu. Dla firm pozyskujących klientów dzięki widoczności w internecie, jest ona powodem do niepokoju. Czy AI zacznie przejmować ruch, który dotąd trafiał na ich strony? Ekspert uspokaja – na razie rewolucji nie będzie.

REKLAMA

Coraz więcej postępowań restrukturyzacyjnych. Ostatnia szansa przed upadłością

Branża handlowa nie ma się najlepiej. Ale przed falą upadłości ratuje ją restrukturyzacja. Przez dwa pierwsze miesiące 2025 r. w porównaniu do roku ubiegłego, odnotowano już 40% wzrost postępowań restrukturyzacyjnych w sektorze spożywczym i 50% wzrost upadłości w handlu odzieżą i obuwiem.

Ostatnie lata to legislacyjny rollercoaster. Przedsiębiorcy oczekują deregulacji, ale nie hurtowo

Ostatnie lata to legislacyjny rollercoaster. Przedsiębiorcy oczekują deregulacji i pozytywnie oceniają większość zmian zaprezentowanych przez Rafała Brzoskę. Deregulacja to tlen dla polskiej gospodarki, ale nie można jej przeprowadzić hurtowo.

Ekspansja zagraniczna w handlu detalicznym, a zmieniające się przepisy. Jak przygotować systemy IT, by uniknąć kosztownych błędów?

Według danych Polskiego Instytutu Ekonomicznego (Tygodnik Gospodarczy PIE nr 34/2024) co trzecia firma działająca w branży handlowej prowadzi swoją działalność poza granicami naszego kraju. Większość organizacji docenia możliwości, które dają międzynarodowe rynki. Potwierdzają to badania EY (Wyzwania polskich firm w ekspansji zagranicznej), zgodnie z którymi aż 86% polskich podmiotów planuje dalszą ekspansję zagraniczną. Przygotowanie do wejścia na nowe rynki obejmuje przede wszystkim kwestie związane ze szkoleniami (47% odpowiedzi), zakupem sprzętu (45%) oraz infrastrukturą IT (43%). W przypadku branży retail dużą rolę odgrywa integracja systemów fiskalnych z lokalnymi regulacjami prawnymi. O tym, jak firmy mogą rozwijać międzynarodowy handel detaliczny bez obaw oraz o kompatybilności rozwiązań informatycznych, opowiadają eksperci INEOGroup.

Leasing w podatkach i optymalizacja wykupu - praktyczne informacje

Leasing od lat jest jedną z najpopularniejszych form finansowania środków trwałych w biznesie. Przedsiębiorcy chętnie korzystają z tej opcji, ponieważ pozwala ona na rozłożenie kosztów w czasie, a także oferuje korzyści podatkowe. Warto jednak pamiętać, że zarówno leasing operacyjny, jak i finansowy podlegają różnym regulacjom podatkowym, które mogą mieć istotne znaczenie dla rozliczeń firmy. Dodatkowo, wykup przedmiotu leasingu niesie ze sobą określone skutki podatkowe, które warto dobrze zaplanować.

REKLAMA

Nie czekaj na cyberatak. Jakie kroki podjąć, aby być przygotowanym?

Czy w dzisiejszych czasach każda organizacja jest zagrożona cyberatakiem? Jak się chronić? Na co zwracać uwagę? Na pytania odpowiadają: Paweł Kulpa i Robert Ługowski - Cybersecurity Architect, Safesqr.

Jak założyć spółkę z o.o. przez S24?

Rejestracja spółki z o.o. przez system S24 w wielu przypadkach jest najlepszą metodą zakładania spółki, ze względu na ograniczenie kosztów, szybkość (np. nie ma konieczności umawiania spotkań z notariuszem) i możliwość działania zdalnego w wielu sytuacjach. Mimo tego, że funkcjonowanie systemu s24 wydaje się niezbyt skomplikowane, to jednak zakładanie spółki wymaga posiadania pewnej wiedzy prawnej.

REKLAMA