REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Kupujemy kamerę internetową

Sebastian Górski
Kamera internetowa
Kamera internetowa

REKLAMA

REKLAMA

Sprawdzanie korków na największych skrzyżowaniach w mieście, monitoring pomieszczeń, uczestnictwo w ważnej telekonferencji w domowym zaciszu oraz rozmowy wideo przez komunikator internetowy z rodziną z zagranicy. To tylko niektóre z zastosowań kamery internetowej, przydatnego i niedrogiego gadżetu. Zanim zdecydujesz się na zakup przeczytaj, na co zwracać uwagę przy wyborze kamery internetowej.

1. Matryca

Sercem każdej kamery (nie tylko internetowej) jest matryca, czyli element odpowiedzialny za przetwarzanie rejestrowanego obrazu na postać cyfrową. Spotykamy zazwyczaj dwa typy matrycy:

REKLAMA

  • urządzenia wyposażone matrycę typu CCD oferują lepszą jakość obrazu są jednak droższe;
  • kamery internetowe z matrycą typu CMOS są tańsze jednak nie gwarantują tak dobrej jakości obrazu jak matryce CCD. Jeśli masz ograniczony budżet i nie zależy Ci na wysokiej rozdzielczości obrazu, szukaj kamery internetowej wyposażonej w matrycę typu CMOS.

W zakresie jakości obrazu powinieneś zwrócić uwagę na dwa parametry:

  • maksymalną rozdzielczość w trybie wykonywania zdjęć oraz przekazywania obrazu wideo (oba parametry mogą się różnić między sobą);
  • liczbę klatek, którą kamera może przetwarzać w ciągu sekundy. Przyzwoita kamera internetowa będzie transmitować płynnie obraz w rozdzielczości 640 x 480 pikseli (prędkość około 30 klatek na sekundę).

2. Sposób montażu

W zależności od typu kamery internetowej, spotykane są różne typy montażu. Dla przykładu, w urządzeniach przeznaczonych dla komputerów przenośnych uchwyt pozwala na montaż bezpośrednio na obudowie wyświetlacza. W każdym z przypadków, w miarę możliwości sprawdź stabilność statywu i możliwość regulacji samego obiektywu.

Polecamy: Pendrive i kamera internetowa w jednym

3. Oprogramowanie

Zazwyczaj w pudełku z kamerą internetową znajdziesz dedykowane oprogramowanie, które ułatwi korzystanie ze wszystkich funkcji danego modelu. Ciekawym rozwiązaniem są różne modyfikacje obrazu, który pojawiają się na ekranie monitora podczas rozmowy. Twój wizerunek może być odpowiednio zamaskowany (opcja przydatna szczególnie dla młodszych internautów, zwiększająca bezpieczeństwo).

Dalszy ciąg materiału pod wideo

4. Dodatkowe funkcje

W zależności od modelu, kamera internetowa potrafi nie tylko przekazywać obraz:

  • dzięki wbudowanemu mikrofonowi rejestruje również dźwięk;
  • obiektyw z funkcją ręcznej lub automatycznej regulacji ostrości może przybliżać obraz;
  • niektóre urządzenia wyposażone są w specjalny sensor, który rozpoznaje twarz użytkownika;
  • poza typową rejestracją wideo, tego typu urządzenia są w stanie zapisywać pojedyncze klatki filmu w postaci zdjęć.

Podsumowanie

REKLAMA

Kamera internetowa do pogaduszek
Jeśli zamierzasz używać kamery internetowej wyłącznie do komunikacji wideo za pomocą komunikatora internetowego wystarczy Ci prosta kamera z matrycą CMOS. Możesz zdecydować się na egzemplarz z ręczną regulacją ostrości obrazu.

Kamera internetowa do monitorowania
Jeśli chcesz monitorować otoczenie komputera powinieneś pomyśleć o urządzeniu z matrycą CCD oraz sensorem rozpoznającym ruch obrazu. Wbudowany mikrofon zapewni Ci również monitorowanie dźwięku otoczenia.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Cyfrowa współpraca księgowych i przedsiębiorców

Postęp w zakresie rozwiązań technologicznych oraz innowacje w sposobie komunikacji pomiędzy urzędami i podmiotami zmieniają sposób prowadzenia przedsiębiorstw - w szczególności małych i mikrofirm. Równocześnie szybka adopcja rozwiązań technologicznych sprawia, że cyfryzacja sektora publicznego - także na linii obywatel - urząd w kontekście przykładowo cyfrowych rozliczeń podatkowych – nabiera rozpędu i będzie coraz intensywniej dotykać również inne powiązane z nią sektory i branże. 

Kto może wystąpić o umorzenie lub odroczenie terminu płatności składek z powodu powodzi?

Których przedsiębiorców dotyczy odroczony termin płatności? Czy wystarczy samo zarejestrowanie firmy na terenie objętym klęską żywiołową? Co w przypadku problemów ze złożeniem dokumentów? ZUS odpowiada na najważniejsze pytania.

Wsparcie dla firm rozwijających się - ulga na innowacyjnych pracowników

Ulga na innowacyjnych pracowników jest przeznaczona dla podatników prowadzących działalność badawczo-rozwojową, przez którą zgodnie z art. 4a pkt 26 ustawy CIT rozumie się działalnością twórczą obejmującą badania naukowe lub prace rozwojowe, podejmowaną w sposób systematyczny w celu zwiększenia zasobów wiedzy oraz wykorzystania zasobów wiedzy do tworzenia nowych zastosowań.

Transformacja zaczyna się od lidera

Rozmowa z Krzysztofem Witkowskim, partnerem w EY Academy of Business, o tym, dlaczego inwestycje w rozwój power skills są dziś konieczne dla wzrostu organizacji

REKLAMA

Karty sportowe to przepis na zdrowie

W dzisiejszym biznesie wsparcie aktywności fizycznej przez pracodawców to nie tylko benefit, ale strategiczna inwestycja w zdrowie, zaangażowanie i efektywność pracowników. Regularna aktywność fizyczna wpływa korzystnie na zdrowie, wydajność, zadowolenie oraz atmosferę w pracy. To zadanie dla działów HR, które mogą wprowadzać proste rozwiązania, jak aktywne przerwy czy dostęp do programów fitness. 

Przedsiębiorca w obliczu powodzi - jakie ma możliwości [KOMENTARZ]

Przedsiębiorca w obliczu powodzi - jakie ma możliwości. Komentuje Monika Piątkowska, doradca podatkowy w e-pity.pl.

Jak bezpiecznie rozpocząć działalność w branży beauty? [Poradnik]

Jak bezpiecznie rozpocząć działalność w branży beauty? Oto poradnik dla przyszłych właścicieli salonów kosmetycznych.

Przedsiębiorcy z terenów objętych powodzią mogą opłacić składki do 15 września 2025 r.

Za okres od 1 sierpnia do 31 grudnia 2024 r. składki można opłacić w terminie do 15 września 2025 r. Do opłaconych w ten sposób składek nie będą naliczane odsetki za zwłokę. Kiedy ZUS może umorzyć składki?

REKLAMA

Wypalenie zawodowe to już problem występujący w każdej firmie. Jak można zminimalizować jego skutki

82 proc. pracowników jest dziś narażonych na wypalenie zawodowe, wynika z badania firmy Mercer przeprowadzonego w sierpniu tego roku. Wszelkie okoliczności, od warunków pracy po sytuację rodzinną i zagrożenia klimatyczne, nie są sprzyjające zmarginalizowaniu tego zjawiska.

Wakacje od ZUS. Nowa ulga dla przedsiębiorców

Wakacje od ZUS. Nowa ulga dla przedsiębiorców. Od 1 listopada 2024 r. przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z wakacji składkowych. Jakie są warunki, by skorzystać z wakacji składkowych? Gdzie należy złożyć wniosek?

REKLAMA