REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moja firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Podstawy komputerowe: Zmiana rozmiaru okien

Możesz zmniejszać lub powiększać okna, aby móc bardziej skupić się na tym, na którym w danym momencie chcesz pracować, lub widzieć więcej niż jedno z nich w danej chwili.

Podstawy komputerowe: Przełączanie się pomiędzy programami

Na pulpicie możesz mieć otwarte dwa programy lub więcej, a nawet dwa okna pojedynczej aplikacji lub więcej. Ostatni program, z którym pracowałeś, będzie programem aktywnym.

Podstawy komputerowe: Uruchamianie programów

Zanim będziesz mógł użyć programu, musisz go uruchomić. Wykonaj tę czynność za pomocą któregoś z poniższych sposobów.

Podstawy komputerowe: Tworzenie skrótu do pliku lub folderu

Skróty to małe i poręczne ikonki, które można umieścić na pulpicie, abyś mógł szybko uruchomić te elementy, z których często korzystasz.

REKLAMA

Podstawy komputerowe: Wyszukiwanie plików w Eksploratorze

Eksplorator Windows jest programem, który można wykorzystać do wyszukiwania pliku lub folderu. Wyszukiwanie to polega na nawigowaniu pośród folderów lub podfolderów. Jest to świetny sposób znajdowania potrzebnych plików w komputerze.

Podstawy komputerowe: Konfiguracja paska bocznego

Pasek boczny systemu Windows to długi, pionowy pasek wyświetlany z boku pulpitu. Znajdują się na nim miniprogramy nazywane gadżetami, zapewniające podstawowe informacje i łatwy dostęp do często używanych narzędzi. Gadżetów można używać na przykład do wyświetlania pokazu slajdów i stale uaktualnianych nagłówków wiadomości lub do wyszukiwania danych kontaktowych.

Podstawy komputerowe: Opróżnianie kosza

Kiedy wyrzucasz do kosza pocztę reklamową (zwaną spamem), nie znika ona zupełnie z komputera — zostaje jedynie przeniesiona z pulpitu do kosza. Tak jest właśnie skonstruowany Kosz systemu Windows. Wędrują tam stare pliki, ale możesz je odzyskać do momentu opróżnienia przez Ciebie kosza lub do chwili, kiedy ilość śmieci przekroczy ustawiony limit i system sam pozbędzie się kilku plików.

Podstawy komputerowe: Rozmieść ikony na pulpicie

Po pewnym czasie eksploatacji komputera może się okazać, że masz zbyt wiele ikon na pulpicie. Możesz rozmieścić ikony w uporządkowanych szeregach, w oparciu o pewne kryteria, na przykład w porządku od najczęściej do najmniej używanych.

REKLAMA

Podstawy komputerowe: Dostosowywanie paska Szybkiego uruchamiania

Pasek Szybkiego uruchamiania może być przydatnym narzędziem służącym do uruchamiania programów, zaś dostosowanie go polega na umieszczeniu w nim programów,
z których często będziemy korzystali.

Podstawy komputerowe: Praca z menu Start

Menu start jest jednym z podstawowych części składowych pulpitu systemu Windows. Z jego poziomu możemy uruchomić każdą aplikację, przejrzeć zasoby wszystkich dysków i folderów. Oto kilka podstawowych porad dotyczących jego eksploatacji.

Podstawy komputerowe: czym jest pulpit ?

Myśl o pulpicie w kategoriach centrum zarządzania wszystkimi oknami, które możesz otworzyć w komputerze, kiedy chcesz wykonać zamierzone zadania. Pulpit pojawi się, kiedy po raz pierwszy włączysz komputer. Możesz korzystać z różnych elementów pulpitu, aby otwierać pliki i zarządzać nimi, zmieniać ustawienia systemu Windows, korzystać z internetu i wykonywać wiele innych czynności.

Czy notebook jest dobrym prezentem na komunie?

Nieuchronnie zbliża się okres komunii. To właśnie teraz rodzice oraz inni członkowie rodziny zastanawiają się nad pierwszym poważnym prezentem dla swoich pociech. W co warto zainwestować, żeby nie paść wyłącznie ofiarą najnowszych trendów, a jednocześnie podarować dziecku coś, co mu się spodoba i posłuży co najmniej kilka lat?

Optymalizacja danych z wieloma niewiadomymi (Excel)

W dzisiejszych czasach, gdy rynek jest niezwykle dynamiczny a na finanse firmy wpływa wiele zewnętrznych czynników. W analizie finansowej pomocna nam będzie optymalizacja danych z wieloma niewiadomymi. Funkcja ta umożliwia maksymalizację, wyniku finansowego i minimalizację kosztów prowadzenia. Za całe zamieszanie odpowiedzialny jest Solver.

Analiza wielowariantowa z wykorzystaniem scenariuszy (Excel)

Microsoft Office Excel 2007 posiada w swoich zasobach bardzo przydatne narzędzie jakim jest Menedżer scenariuszy. Umożliwia on  przeprowadzenie wielowariantowej analizy danych. Scenariusze pomocne są przy budowaniu kilku wariantów działalności firmy, np. optymistyczne przychody, zakładane przychody, oraz sprawdzać, jak przy zdefiniowanych argumentach będą następowały zmiany.

Tablicowanie wzorów w analizie wrażliwości (Excel)

W przypadku analizy wrażliwości często wykorzystuje się jedną zmienną. Łatwiej będzie nam podczas dokonywania obliczeń jeśli skorzystamy z tablicowania wzorów. 

Turbulencje na rynkach giełdowych źle wróżą debiutowi PZU

Duże spadki cen akcji na wszystkich parkietach giełdowych na kilka dni przed debiutem PZU nie tylko ograniczają szansę na duże zyski, ale podnoszą też ryzyko straty. Być może na zysk będzie trzeba trochę poczekać. Przykłady Lotosu i Enei pokazują, że taka strategia też może być opłacalna.

Kiedy kontaktować się przez e-mail?

Poczta elektroniczna tym różni się od EMS, że nie ma charakteru mediacyjnego (wiadomość jest przekazywana bezpośrednio na komputer innego uczestnika) i jest asynchroniczna (ludzie odpowiadają, kiedy jest im wygodnie).

Kiedy korzystać z EMS?

W systemie spotkań w sieci (EMS – Electronic Meeting Support – Elektroniczny System Wsparcia Spotkania) uczestnicy piszą do siebie na oddzielnych komputerach. EMS ma charakter mediacyjny (wykorzystuje wypróbowane rozwiązania techniczne) i zazwyczaj synchroniczny (wszyscy biorą jednocześnie udział w dyskusji).

Kiedy organizować wideokonferencję?

Wideokonferencje, po zainstalowaniu małych kamer, mogą być transmitowane na dużym ekranie w specjalnym pomieszczeniu konferencyjnym lub na ekranach telewizorów znajdujących się w kilku pomieszczeniach bądź na laptopach uczestników spotkania.

Spotkania bezpośrednie a e-spotkania

Kiedyś wszystkie spotkania miały charakter bezpośredni. Dzisiejsza technologia oferuje wiele innych możliwości.

Silne tąpnięcie na Wall Street

W czwartek na giełdzie w Nowym Jorku inwestorom puściły nerwy. Indeks Dow Jones zanurkował w drugiej połowie sesji tracąc niemal w ciągu kilku minut niemal 1000 pkt. To największy od 1987 r. dzienny spadek tego wskaźnika.

Zasady budowania projektu Metodą Fiszek

Budowanie struktury projektu można rozpocząć, stosując Metodę Fiszek. Metoda ta opiera się na przygotowaniu dla każdego z działań fiszki według określonych zasad.

Zasady przygotowania wniosku

Projekt realizowany przez beneficjenta powinien spełniać określone wymogi, aby informacje go dotyczące mogły być z łatwością przeniesione do wniosku o dofinansowanie.

Prawniku płać za swoje błędy

Rośnie liczba wniosków o rekompensatę z tytułu błędów adwokatów i radców prawnych. Rocznie 2 – 3 procent prawników spotyka się z roszczeniami ze strony klientów.

Protest na odrzucenie wniosku w konkursie dla firm w małopolskim

W konkursie na projekty inwestycyjne w województwie małopolskim, wnioskodawcom przysługuje prawo do wniesienia protestu na wynik oceny wniosku. Zawartość protestu, jako środka odwoławczego jest ściśle określona zapisami Regulaminu konkursu.

Ocena wniosku na wsparcie małych przedsiębiorstw w małopolskim

Udzielenie wsparcia z funduszy unijnych następuje na podstawie dokumentacji aplikacyjnej złożonej przez przedsiębiorcę w trakcie naboru wniosków. Po złożeniu wniosku możemy zostać poproszeni o jej uzupełnienie, poprawę lub udzielenie dodatkowych wyjaśnień. Wystąpienie takiej sytuacji wcale nie musi przekreślać szansy na zdobycie unijnych pieniędzy.

Wsparcie małych przedsiębiorstw w województwie małopolskim – dokumentacja

Przedsiębiorcy zainteresowani otrzymaniem wsparcia na działania inwestycyjne w swoich firmach powinni złożyć wymaganą dokumentację aplikacyjną w terminie do 19 maja 2010 roku. Nabór wniosków prowadzi Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości z siedzibą w Krakowie.

Analiza wrażliwości (Excel 2007)

Analiza wrażliwości jest jedną z najczęściej używanych funkcji Excela 2007. Pozwala ona na ustalenie progu rentowności inwestycji przy zmieniających się czynnikach. Dzięki niej możemy obserwować w jaki sposób dane wyjściowe zawarte w arkuszu zostaną zmienione, gdy zmienimy dane wejściowe.

Równania z jedną niewiadomą (Excel)

Jedną z podstawowych funkcjonalności związanych z optymalizacją danych jest możliwość symulowania równań z jedną niewiadomą. Co stanie się z zyskiem firmy, jeśli zmniejszona zostanie marża, bądź jak będą wyglądały koszty przedsięwzięcia przy użyciu droższych materia!ów wykończeniowych — to podstawowe pytania, na które
firmy muszą odpowiadać codziennie.

Socjotechnika – człowiek jako najsłabsze ogniwo bezpieczeństwa

Dzisiejszy krajobraz zagrożeń jest bardzo złożony. Cyberprzestępcy wykorzystują cały ich wachlarz, aby "porywać" komputery użytkowników i nielegalnie zarabiać pieniądze. Zagrożenia te obejmują różne rodzaje trojanów, robaki, wirusy oraz exploity, które umożliwiają szkodliwemu oprogramowaniu wykorzystywanie luk w zabezpieczeniach systemu operacyjnego lub aplikacji.

Jak spam odzwierciedla globalną gospodarkę

Ilość spamu w Internecie jest już tak duża, że na stałe wpisała się w nasze życie. Spotykamy go na co dzień, musimy z tym żyć, a spam jako globalne zjawisko zaczął odzwierciedlać zdarzenia globalnej gospodarki.Nie zauważymy tego otwierając własną skrzynkę i patrząc na reklamy. Jeżeli jednak przyjrzeć się temu zjawisku jako całości, wyraźnie widać, że tematy niechcianych wiadomości i ogólne tendencje w spamie są ściśle związane z globalną sytuacją finansową.

Zagrożenia ze strony portali społecznościowych

Korzystanie z serwisów społecznościowych jest obecnie tak mocno zakorzenione w naszych codziennych nawykach, że nie wyobrażamy sobie jak żyliśmy bez nich wcześniej. Ciężko znaleźć obecnie w pracy, szkole, kogokolwiek kto nie korzysta z żadnego z nich. Ponieważ portale te przyciągają tak wielu ludzi, z których większość jest nieświadoma potrzeby ochrony internetowej, nie pozostają one obojętne także cyberprzestępcom, którzy czekają, by jak najszybciej zarobić pieniądze kosztem użytkowników.

Najpopularniejsze wirusy kwietnia 2010 wg Kaspersky Lab

Kaspersky Lab prezentuje jak co miesiąc listę najczęściej atakującego nas szkodliwego oprogramowania. Zestawienie zostało przygotowane w oparciu o dane wygenerowane przez system KLoud Security Network (KSN) - innowacyjną technologię gromadzenia danych o infekcjach zaimplementowaną w produktach firmy Kaspersky Lab przeznaczonych dla użytkowników indywidualnych.

VAT należny od nagród w sprzedaży premiowej będzie kosztem

1 stycznia 2011 r. wejdą w życie przepisy, które pozwolą zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów VAT należny od nagród wydawanych w ramach sprzedaży premiowej. Stosowne zmiany zostaną wprowadzone do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz do ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Nowa teczka akt osobowych dla pracownika zatrudnionego na zastępstwo

Jedna z naszych pracownic jest na urlopie macierzyńskim. Chcielibyśmy do powrotu pracownicy zatrudnić na jej stanowisku na umowę na zastępstwo osobę, która rok temu była u nas zatrudniona na tej samej podstawie. Czy w takiej sytuacji musimy dla niej założyć nową teczkę akt osobowych?

Łatwiejszy dostęp do podpisu elektronicznego

Nowe przepisy ułatwią dostęp do podpisu elektronicznego. Usprawnią również reprezentowanie za pomocą podpisu elektronicznego osób prawnych, w tym przedsiębiorców.

Marketing szeptany czy raczej szemrany?

Kampanie marketingu szeptanego szturmem zdobyły polski rynek reklamowy. Są jednak coraz częściej postrzegane jako nieetyczne i ryzykowne. Na czym polega prawdziwy marketing szeptany i co zrobić aby nie zamienił się w marketing szemrany?

Przedsiębiorcy wybierają najlepsze urzędy skarbowe

Już po raz ósmy przedsiębiorcy ocenią, które urzędy skarbowe zasługują na miano najbardziej przyjaznych – w ramach kolejne edycji konkursu „Urząd skarbowy przyjazny przedsiębiorcy”.

Jaka jest różnica między przyjęciem prywatnym i służbowym?

Często nam się wydaje, że przyjęcia po godzinach pracy, to przyjęcia prywatne, czyli takie, podczas których powinna obowiązywać etykieta towarzyska. Jednak często jest inaczej.

Ceny surowców ugięły się pod presją rynku walutowego

Przełom kwietnia i maja to istne surowcowe eldorado. Szczególnie dla ropy naftowej. Jeszcze w poniedziałek za baryłkę trzeba było płacić prawie 90 dolarów. Następne dwa dni były niczym dwa wiadra zimnej wody na rozpalone głowy „inwestorów”. W tym czasie jej cena zjechała o niemal 8 proc.

Kończą się pieniędze na szkolenia ze środków unijnych

Zostało już tylko mniej niż 60 proc. unijnych pieniędzy na organizację szkoleń. Najszybciej wydawane są fundusze przewidziane na aktywizację osób bezrobotnych.

Rynek nie reaguje na dobre wiadomości

Na rynkach finansowych narasta przewrażliwienie w sprawie potencjalnych problemów z finansami publicznymi w kolejnych krajach.

Niejasne przepisy kredytu Rodzina na swoim

Ustawa dotycząca preferencyjnych kredytów hipotecznych Rodzina na swoim kryje wiele nieścisłości, które są chętnie wykorzystywane przez kredytobiorców. Także tych, którzy nie powinni korzystać z programu.

Doradco podatkowy możesz reklamować swoje usługi

Doradcy podatkowi mogą reklamować swoje usługi, ale na zasadach określonych w zasadach etyki. Reklama musi być obiektywna, rzetelna i wyważona.

W kwietniu zyskali właściciele jednostek funduszy otwartych

Przeciętna stopa zwrotu funduszy otwartych w kwietniu była dodatnia. W rankingu funduszy przygotowanym przez firmę Expander nie brakuje niespodzianek.

Reformy gorzkim lekiem dla Greków

Doniesienia z Grecji nie schodzą z nagłówków gazet. Wiadomości te mają bardzo negatywny wpływ na wspólną walutę.

Kwalifikowalności a środki trwałe, nieruchomości i amortyzacja

Poniżej przedstawiono szczegółowe uwarunkowania kwalifikowalności pozycji kosztowych, które najczęściej występują w projektach realizowanych przez MSP, a budzą jednocześnie wątpliwości.

Zasady kwalifikowania wydatków w ramach RP w mazowieckim– część II

Unia Europejska oferuje pomoc dla przedsiębiorców z Mazowsza w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Warto poznać podstawowe zasady kwalifikowania wydatków w ramach tego programu aby móc skuteczniej ubiegać się o dofinansowania swojej inwestycji.

Zasady kwalifikowania wydatków w ramach RPO w mazowieckim – część I

Informacje z zakresu kwalifikowania wydatków w ramach danego Programu Operacyjnego są niezbędne do przygotowania dokumentacji i aplikowania o środki unijne.

Freddie Mac znowu ma kłopoty

Po względnym uspokojeniu nastrojów na zamknięciu w środę, na parkietach giełd azjatyckich w czwartek znów pojawiły się duże spadki. Indeks NIKKEI spadł o 3,3%.

REKLAMA