reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Podstawy komputerowe: Opróżnianie kosza

Podstawy komputerowe: Opróżnianie kosza

Kiedy wyrzucasz do kosza pocztę reklamową (zwaną spamem), nie znika ona zupełnie z komputera — zostaje jedynie przeniesiona z pulpitu do kosza. Tak jest właśnie skonstruowany Kosz systemu Windows. Wędrują tam stare pliki, ale możesz je odzyskać do momentu opróżnienia przez Ciebie kosza lub do chwili, kiedy ilość śmieci przekroczy ustawiony limit i system sam pozbędzie się kilku plików.

1. Aby samodzielnie opróżnić kosz, kliknij prawym klawiszem myszy na ikonie kosza na pulpicie systemu Windows Vista, a następnie wybierz opcję Opróżnij Kosz z pojawiającego się menu skrótów.

2. W okienku dialogowym z pytaniem o potwierdzenie kliknij Tak, aby potwierdzić, że chcesz usunąć dane elementy. Pokaże się okno dialogowe postępu, pokazujące usuwane elementy.

3. Pamiętaj, że po opróżnieniu Kosza wszystkie znajdujące się w nim poprzednio pliki nie będą już dla Ciebie dostępne.

4. Do momentu trwałego usunięcia elementów według procedury opisanej powyżej lub do chwili, kiedy system Windows sam usunie pliki z powodu zapełnienia w całości miejsca w Koszu, można odzyskać znajdujące się tam elementy. Zacznij od kliknięcia prawym klawiszem myszy na ikonie pulpitu, a następnie wybierz opcję Otwórz. Potem wybierz element, który chcesz odzyskać, i kliknij łącze Przywróć ten element, znajdujące się u góry okna kosza.

5. Możesz zmodyfikować właściwości kosza, klikając na nim prawym klawiszem i wybierając opcję Właściwości. W oknie dialogowym, które się pojawi, możesz zmienić maksymalną pojemność kosza oraz miejsce przechowywania usuniętych plików na twardym dysku. Możesz również odznaczyć opcję wywołującą okno dialogowe potwierdzania, kiedy usuwasz zawartość kosza.

Artykuł jest fragmentem książki: Komputer dla seniorów. Informatyka dla bystrzyków, Nancy C. Muir, wyd. Helion,

Porady internetowe, newsy i ciekawostki - czytaj na internet.wieszjak.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

Własne

Zdjęcia


Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Wróbel

doradca, interim manager PM Doradztwo Gospodarcze Sp. z o.o.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama