reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Podstawy komputerowe: Rozmieść ikony na pulpicie

Podstawy komputerowe: Rozmieść ikony na pulpicie

Po pewnym czasie eksploatacji komputera może się okazać, że masz zbyt wiele ikon na pulpicie. Możesz rozmieścić ikony w uporządkowanych szeregach, w oparciu o pewne kryteria, na przykład w porządku od najczęściej do najmniej używanych.

1.Na początku kliknij prawym klawiszem myszy na pulpicie i wybierz opcję Widok w pojawiającym się menu skrótów; upewnij się, że nie jest zaznaczona opcja Autorozmieszczanie. (Jeżeli opcja ta jest zaznaczona, odznacz jąprzed przejściem do kolejnego etapu).

2. Kliknij prawym klawiszem pulpit systemu Windows Vista. W menu skrótów, które się pojawi, wybierz opcję Sortuj według, a następnie wybierz odpowiadające Ci kryterium rozmieszczenia ikon na pulpicie  Możesz rozmieścić je na przykład alfabetycznie, według nazwy lub od najmniejszego do największego pliku.

3. Możesz również kliknąć dowolną ikonę pulpitu i przeciągnąć ją w inne miejsce na pulpicie — na przykład oddzielić ją od pozostałych ikon pulpitu, aby móc ją później łatwo odnaleźć.

4.Jeżeli rozmieściłeś lub ręcznie przestawiłeś ikony pulpitu w różne miejsca i chcesz natychmiast poszeregować je w rzędach wzdłuż lewego boku pulpitu, poślij je na miejsce za pomocą opcji Autorozmieszczanie. Kliknij prawym przyciskiem na pulpit, a następnie wybierz Widok/Autorozmieszczanie.

Artykuł jest fragmentem książki: Komputer dla seniorów. Informatyka dla bystrzyków, Nancy C. Muir, wyd. Helion,

Porady internetowe, newsy i ciekawostki - czytaj na internet.wieszjak.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

Własne

Zdjęcia


Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Rafał Mikołajewski

prawnik, doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama