REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wsparcie małych przedsiębiorstw w województwie małopolskim – dokumentacja

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Wsparcie małych przedsiębiorstw w województwie małopolskim – dokumentacja
Wsparcie małych przedsiębiorstw w województwie małopolskim – dokumentacja
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Przedsiębiorcy zainteresowani otrzymaniem wsparcia na działania inwestycyjne w swoich firmach powinni złożyć wymaganą dokumentację aplikacyjną w terminie do 19 maja 2010 roku. Nabór wniosków prowadzi Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości z siedzibą w Krakowie.

W ramach ogłoszonego konkursu o wsparcie mogą wnioskować wyłącznie małe przedsiębiorstwa. Celem konkursu jest wyłonienie projektów, które przyczyniają się do poprawy konkurencyjności przedsiębiorstw w województwie małopolskim.

REKLAMA

Katalog możliwych typów projektów jest szeroki i dofinansowanie można otrzymać np. na rozbudowę zakładu produkcyjnego czy zasadniczą zmianę systemu produkcji.

Pierwszym krokiem do możliwości pozyskania dotacji jest przygotowaniem dokumentacji aplikacyjnej i jej złożenie. Taka dokumentacja jest poddawana szczegółowej ocenie na dwóch etapach. Podczas każdego z etapów przedsiębiorca może wnosić poprawki i uzupełnienia na zasadach i w terminach określonych w regulaminie konkursu. Warto poznać te zasady, aby nie zaprzepaścić swojej szansy na uzyskanie dotacji. 

Wniosek należy dostarczyć osobiście przez posłańca, listem poleconym lub przesyłką kurierską. Nabór wniosków odbywa się w dni robocze w godzinach od 8.00 do 16.00.

Polecamy serwis Mała firma

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Ocena formalna wniosku o dofinansowanie

REKLAMA

Po złożeniu i zarejestrowaniu wniosku o dofinansowaniu jest on poddawany ocenie pod kątem spełniania wymagań formalnych. Podczas tej oceny badana jest m.in. kwalifikowalność wnioskodawcy, tzn. czy przedsiębiorca spełnia wymagania stawiane w konkursie (czy jest małym przedsiębiorcą w rozumieniu przepisów unijnych), kompletność i poprawność wnioski i załączników do wniosku, spójność zapisów, montaż finansowy. 

Kryteria wyboru projektów stanowią załącznik do Uszczegółowienia Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Są dostępne pod adresem strony internetowej: http://www.malopolskie.pl

REKLAMA

Jest to ocena tzw. zero-jedynkowa, czyli jeśli wniosek spełnia dane kryterium otrzymuje 1, a jeśli nie spełnia otrzymuje 0. Pamiętajmy, że po złożeniu dokumentacji aplikacyjnej istnieje możliwość je poprawy lub uzupełniania. Podczas oceny formalnej, jeżeli istnieje konieczność uzupełnienia, poprawienia lub udzielenia dodatkowych wyjaśnień do wniosku, przedsiębiorca jest wzywany do ich złożenia. Wezwanie takie następuje za pomocą faksu i/lub e-maila. Musimy pamiętać, że po stronie wnioskodawcy ciąży obowiązek zapewnienia działającego faksu oraz wskazania prawidłowego numeru faksu i/lub adresu e-mail. W przypadku wystąpienia problemów w transmisji faksu, wnioskodawca jest zawiadamiany za pośrednictwem e-maila. 

Wnioskodawca składa wyjaśnienia lub dokonuje uzupełnienia lub poprawy dokumentacji w terminie wskazanym przez Instytucję Oceniającą Konkurs, co do zasady nie krótszym niż 5 dni roboczych, liczonych z początkiem następnego dnia od daty doręczenia, za pośrednictwem faksu lub e-maila, wezwania do złożenia wyjaśnień, uzupełnienia lub poprawy dokumentacji.

Zapoznaj się także Dokumentacja na wsparcie elektronicznego biznesu. Działanie 8.2 POIG

Musimy pamiętać, że uzupełnieniu lub poprawie podlegają wyłącznie elementy wskazane do uzupełnienia w wezwaniu. Uzupełnienie dokumentacji oznacza złożenie 2 egzemplarzy pełnej wersji wniosku o dofinansowanie lub załączników, zgodnie z uwagami przekazanymi w piśmie do wnioskodawcy. Po złożeniu wyjaśnień, dokonaniu uzupełnień lub poprawy wniosek jest poddawany ponownej ocenie formalnej, której wynik jest wynikiem ostatecznym. W przypadku pozytywnej oceny formalnej wniosek jest przekazywany do oceny pod kątem spełniania kryteriów merytorycznych.

Szczegółowe informacje dotyczące trybu przeprowadzania oceny wniosku o dofinansowanie w ramach tego konkursu zawiera regulamin, dostępny na stronie internetowej: http://www.mcp.malopolska.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Moja firma
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Rolnicy ruszyli do skupów. Czy da się jeszcze zarobić na zbożu?

  W obliczu obaw o dalszy spadek cen, rolnicy postanowili sprzedać zboża ze swoich magazynów. Już w styczniu, punkty skupu zakupiły 538,8 tys. ton zbóż, co stanowi wzrost o 10% w porównaniu z analogicznym okresem w roku 2023 i o 17% w stosunku do grudnia poprzedniego roku. 

  Dojście do niskiej inflacji wymaga kontraktu społecznego, który jest jak umowa widmo

  Niska inflacja to kontrakt społeczny. Taki kontrakt jest jak umowa widmo, ale osiągany jest głównie wysiłkiem banku centralnego, bo NBP jest odpowiedzialny za stabilność cen w gospodarce.

  Sektor MŚP chętniej sięga po kredyty, a banki zaostrzają kryteria ich przyznawania

  Popyt na kredyty długoterminowe ze strony małych przedsiębiorców jest najwyższy od lat. Jedocześnie banki przyznają, że zaostrzają kryteria kredytowe. Czy alternatywna forma finansowania, czyli faktoring, będzie przeżywał ożywienie?  

  Przedsiębiorcy mają obawy czy uda się wydać pieniądze z KPO. Polska ma na to o połowę mniej czasu niż inne kraje

  Pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy – KPO dla Polski to doskonała wiadomość, ale trzeba się pospieszyć, by je efektywnie wydać, apelują przedsiębiorcy. Kraje, które dostały pieniądze europejskie bez opóźnień aktualnie są już w połowie drogi w ich wydatkowaniu. Polska będzie musiała wdrożyć wysokie tempo, by żadne dotacje nie przepadły.

   

  REKLAMA

  Wakacje składkowe dla małych przedsiębiorców. Nowa wersja projektu ustawy z rocznym limitem wydatków

  Ministerstwo Rozwoju i Technologii opublikowało nową wersję projektu ustawy o tzw. wakacjach składkowych. Obniżono w nim szacunek kosztu rozwiązania dla finansów publicznych w 10 lat do 20,4 mld zł z niemal 25 mld zł.

  Model pracy w firmie: work-life balance czy work-life integration? Pracować by żyć, czy żyć, by pracować?

  Zacierają się granice między życiem prywatnym i zawodowym. Jednak dla większości pracowników życie osobiste jest ważniejsze niż zawodowe. Pracodawcy powinni wsłuchiwać się w potrzeby i oczekiwania swoich pracowników i w zależności od tego wybierać model pracy w firmie.

  Jak handel wykorzystuje nowe technologie

  Technologia to nieodłączna część funkcjonowania nowoczesnej dystrybucji towarów. Pracownicy sektora sprzedaży nie wyobrażają sobie bez niej pracy. Tak wynika z raportu Slack przygotowanego na bazie ankiety wśród dyrektorów i menadżerów z sektora handlowego. 

  Komisja Europejska wydała wstępną pozytywną ocenę pierwszego wniosku z Krajowego Planu Odbudowy

  Mamy dobrą wiadomość: jest formalna zgoda KE ws. akceptacji pierwszego wniosku z Krajowego Planu Odbudowy, jak też warunku związanego z Kartą Praw Podstawowych UE - poinformowała w czwartek minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

  REKLAMA

  Ukrainie trzeba pomagać, ale import produktów rolnych do Unii Europejskiej nie może mieć takiej formy jak obecnie

  Po wybuchu wojny doszło do załamania wymiany handlowej Ukrainy. Obecnie głównym kierunkiem ukraińskiej sprzedaży zagranicznej jest Unia Europejska. Otwarcie UE na ukraiński import produktów rolnych nie może mieć takiej formy jak obecnie. Rolnicy polscy i z innych krajów unijnych nie wytrzymają konkurencji.

  Firma źle zarządzająca ryzykiem może pożegnać się z ubezpieczeniem?

  Jedynie 44 proc. firm w Polsce ma sformalizowaną politykę zarządzania ryzykiem. Podejście do zarządzania ryzykiem w biznesie wciąż wymaga jeszcze dużo pracy. Co firmy ubezpieczają najczęściej? 

  REKLAMA