REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wsparcie małych przedsiębiorstw w województwie małopolskim – dokumentacja

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Wsparcie małych przedsiębiorstw w województwie małopolskim – dokumentacja
Wsparcie małych przedsiębiorstw w województwie małopolskim – dokumentacja
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Przedsiębiorcy zainteresowani otrzymaniem wsparcia na działania inwestycyjne w swoich firmach powinni złożyć wymaganą dokumentację aplikacyjną w terminie do 19 maja 2010 roku. Nabór wniosków prowadzi Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości z siedzibą w Krakowie.

W ramach ogłoszonego konkursu o wsparcie mogą wnioskować wyłącznie małe przedsiębiorstwa. Celem konkursu jest wyłonienie projektów, które przyczyniają się do poprawy konkurencyjności przedsiębiorstw w województwie małopolskim.

REKLAMA

Katalog możliwych typów projektów jest szeroki i dofinansowanie można otrzymać np. na rozbudowę zakładu produkcyjnego czy zasadniczą zmianę systemu produkcji.

Pierwszym krokiem do możliwości pozyskania dotacji jest przygotowaniem dokumentacji aplikacyjnej i jej złożenie. Taka dokumentacja jest poddawana szczegółowej ocenie na dwóch etapach. Podczas każdego z etapów przedsiębiorca może wnosić poprawki i uzupełnienia na zasadach i w terminach określonych w regulaminie konkursu. Warto poznać te zasady, aby nie zaprzepaścić swojej szansy na uzyskanie dotacji. 

Wniosek należy dostarczyć osobiście przez posłańca, listem poleconym lub przesyłką kurierską. Nabór wniosków odbywa się w dni robocze w godzinach od 8.00 do 16.00.

Polecamy serwis Mała firma

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Ocena formalna wniosku o dofinansowanie

REKLAMA

Po złożeniu i zarejestrowaniu wniosku o dofinansowaniu jest on poddawany ocenie pod kątem spełniania wymagań formalnych. Podczas tej oceny badana jest m.in. kwalifikowalność wnioskodawcy, tzn. czy przedsiębiorca spełnia wymagania stawiane w konkursie (czy jest małym przedsiębiorcą w rozumieniu przepisów unijnych), kompletność i poprawność wnioski i załączników do wniosku, spójność zapisów, montaż finansowy. 

Kryteria wyboru projektów stanowią załącznik do Uszczegółowienia Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Są dostępne pod adresem strony internetowej: http://www.malopolskie.pl

REKLAMA

Jest to ocena tzw. zero-jedynkowa, czyli jeśli wniosek spełnia dane kryterium otrzymuje 1, a jeśli nie spełnia otrzymuje 0. Pamiętajmy, że po złożeniu dokumentacji aplikacyjnej istnieje możliwość je poprawy lub uzupełniania. Podczas oceny formalnej, jeżeli istnieje konieczność uzupełnienia, poprawienia lub udzielenia dodatkowych wyjaśnień do wniosku, przedsiębiorca jest wzywany do ich złożenia. Wezwanie takie następuje za pomocą faksu i/lub e-maila. Musimy pamiętać, że po stronie wnioskodawcy ciąży obowiązek zapewnienia działającego faksu oraz wskazania prawidłowego numeru faksu i/lub adresu e-mail. W przypadku wystąpienia problemów w transmisji faksu, wnioskodawca jest zawiadamiany za pośrednictwem e-maila. 

Wnioskodawca składa wyjaśnienia lub dokonuje uzupełnienia lub poprawy dokumentacji w terminie wskazanym przez Instytucję Oceniającą Konkurs, co do zasady nie krótszym niż 5 dni roboczych, liczonych z początkiem następnego dnia od daty doręczenia, za pośrednictwem faksu lub e-maila, wezwania do złożenia wyjaśnień, uzupełnienia lub poprawy dokumentacji.

Zapoznaj się także Dokumentacja na wsparcie elektronicznego biznesu. Działanie 8.2 POIG

Musimy pamiętać, że uzupełnieniu lub poprawie podlegają wyłącznie elementy wskazane do uzupełnienia w wezwaniu. Uzupełnienie dokumentacji oznacza złożenie 2 egzemplarzy pełnej wersji wniosku o dofinansowanie lub załączników, zgodnie z uwagami przekazanymi w piśmie do wnioskodawcy. Po złożeniu wyjaśnień, dokonaniu uzupełnień lub poprawy wniosek jest poddawany ponownej ocenie formalnej, której wynik jest wynikiem ostatecznym. W przypadku pozytywnej oceny formalnej wniosek jest przekazywany do oceny pod kątem spełniania kryteriów merytorycznych.

Szczegółowe informacje dotyczące trybu przeprowadzania oceny wniosku o dofinansowanie w ramach tego konkursu zawiera regulamin, dostępny na stronie internetowej: http://www.mcp.malopolska.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

REKLAMA

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

REKLAMA

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

REKLAMA