Kategorie

Wsparcie małych przedsiębiorstw w województwie małopolskim – dokumentacja

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Wsparcie małych przedsiębiorstw w województwie małopolskim – dokumentacja
inforCMS
Przedsiębiorcy zainteresowani otrzymaniem wsparcia na działania inwestycyjne w swoich firmach powinni złożyć wymaganą dokumentację aplikacyjną w terminie do 19 maja 2010 roku. Nabór wniosków prowadzi Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości z siedzibą w Krakowie.

W ramach ogłoszonego konkursu o wsparcie mogą wnioskować wyłącznie małe przedsiębiorstwa. Celem konkursu jest wyłonienie projektów, które przyczyniają się do poprawy konkurencyjności przedsiębiorstw w województwie małopolskim.

Katalog możliwych typów projektów jest szeroki i dofinansowanie można otrzymać np. na rozbudowę zakładu produkcyjnego czy zasadniczą zmianę systemu produkcji.

Pierwszym krokiem do możliwości pozyskania dotacji jest przygotowaniem dokumentacji aplikacyjnej i jej złożenie. Taka dokumentacja jest poddawana szczegółowej ocenie na dwóch etapach. Podczas każdego z etapów przedsiębiorca może wnosić poprawki i uzupełnienia na zasadach i w terminach określonych w regulaminie konkursu. Warto poznać te zasady, aby nie zaprzepaścić swojej szansy na uzyskanie dotacji. 

Wniosek należy dostarczyć osobiście przez posłańca, listem poleconym lub przesyłką kurierską. Nabór wniosków odbywa się w dni robocze w godzinach od 8.00 do 16.00.

Polecamy serwis Mała firma

Ocena formalna wniosku o dofinansowanie

Reklama

Po złożeniu i zarejestrowaniu wniosku o dofinansowaniu jest on poddawany ocenie pod kątem spełniania wymagań formalnych. Podczas tej oceny badana jest m.in. kwalifikowalność wnioskodawcy, tzn. czy przedsiębiorca spełnia wymagania stawiane w konkursie (czy jest małym przedsiębiorcą w rozumieniu przepisów unijnych), kompletność i poprawność wnioski i załączników do wniosku, spójność zapisów, montaż finansowy. 

Kryteria wyboru projektów stanowią załącznik do Uszczegółowienia Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Są dostępne pod adresem strony internetowej: http://www.malopolskie.pl

Reklama

Jest to ocena tzw. zero-jedynkowa, czyli jeśli wniosek spełnia dane kryterium otrzymuje 1, a jeśli nie spełnia otrzymuje 0. Pamiętajmy, że po złożeniu dokumentacji aplikacyjnej istnieje możliwość je poprawy lub uzupełniania. Podczas oceny formalnej, jeżeli istnieje konieczność uzupełnienia, poprawienia lub udzielenia dodatkowych wyjaśnień do wniosku, przedsiębiorca jest wzywany do ich złożenia. Wezwanie takie następuje za pomocą faksu i/lub e-maila. Musimy pamiętać, że po stronie wnioskodawcy ciąży obowiązek zapewnienia działającego faksu oraz wskazania prawidłowego numeru faksu i/lub adresu e-mail. W przypadku wystąpienia problemów w transmisji faksu, wnioskodawca jest zawiadamiany za pośrednictwem e-maila. 

Wnioskodawca składa wyjaśnienia lub dokonuje uzupełnienia lub poprawy dokumentacji w terminie wskazanym przez Instytucję Oceniającą Konkurs, co do zasady nie krótszym niż 5 dni roboczych, liczonych z początkiem następnego dnia od daty doręczenia, za pośrednictwem faksu lub e-maila, wezwania do złożenia wyjaśnień, uzupełnienia lub poprawy dokumentacji.

Zapoznaj się także Dokumentacja na wsparcie elektronicznego biznesu. Działanie 8.2 POIG

Musimy pamiętać, że uzupełnieniu lub poprawie podlegają wyłącznie elementy wskazane do uzupełnienia w wezwaniu. Uzupełnienie dokumentacji oznacza złożenie 2 egzemplarzy pełnej wersji wniosku o dofinansowanie lub załączników, zgodnie z uwagami przekazanymi w piśmie do wnioskodawcy. Po złożeniu wyjaśnień, dokonaniu uzupełnień lub poprawy wniosek jest poddawany ponownej ocenie formalnej, której wynik jest wynikiem ostatecznym. W przypadku pozytywnej oceny formalnej wniosek jest przekazywany do oceny pod kątem spełniania kryteriów merytorycznych.

Szczegółowe informacje dotyczące trybu przeprowadzania oceny wniosku o dofinansowanie w ramach tego konkursu zawiera regulamin, dostępny na stronie internetowej: http://www.mcp.malopolska.pl

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Moja firma
  1 sty 2000
  21 cze 2021
  Zakres dat:
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail

  Tydzień Przedsiębiorcy 21-25 czerwca

  Tydzień Przedsiębiorcy 21-25 czerwca. W dniu 21 czerwca przypada Dzień Przedsiębiorcy. Z tej okazji Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii zaprasza w tym roku firmy i przedsiębiorców, w tym szczególności z sektora MŚP, na specjalnie zorganizowane wydarzenia. Potrwają one do 25 czerwca 2021 r. Podczas organizowanych w tym celu spotkań, telekonferencji, webinariów i podcastów MRPiT chce wesprzeć małe i średnie przedsiębiorstwa praktyczną wiedzą, doświadczeniem i kontaktami na rzecz rozwoju ich działalności biznesowej tak w kraju, jak i na rynkach Unii Europejskiej, a także pozaunijnych.

  Które firmy stać na sztuczną inteligencję?

  Sztuczna inteligencja odmieniana jest przez wszystkie przypadki. Chociaż średnie i małe firmy nie mają embarga na technologie wykorzystujące SI, praktyka pokazuje, że istnieje wewnętrzny opór. Dlaczego tak się dzieje?

  Firma w Czechach. Przedsiębiorcy pomału odpuszczają

  Nawet o kilkaset procent wzrosła w ostatnich tygodniach liczba pytań kierowanych do firm pomagających prowadzić firmę w Czechach. Ale jak podkreślają eksperci, nie każdy biznes można przenieść do Czech czy na Słowację. Wyjaśniamy dlaczego.

  Handel hurtowy i detaliczny szuka pracowników

  Przedsiębiorcy z sektora handlu detalicznego i hurtowego w najbliższych trzech miesiącach mają zamiar dość intensywnie rozbudowywać swoje zespoły. Kogo głównie poszukują pracodawcy?

  Tokenizacja - słowo klucz w nowoczesnym biznesie. Co można stokenizować?

  Tokenizacja to termin zdobywający ostatnimi czasy olbrzymią popularność, w szczególności w środowiskach biznesowych. Przedsiębiorcy zaczynają żywiej interesować się możliwościami, jakie oferuje ta oparta na technologii blockchain forma cyfryzacji. Pytanie tylko, cyfryzacji… czego? Jak działa blockchain? Czym jest tokenizacja? Co to jest token? Jakie są rodzaje tokenów? Co można stokenizować? Jak przeprowadzić cyfryzację biznesu poprzez tokenizację? Wyjaśniają eksperci z Kancelarii Prawnej RPMS Staniszewski & Wspólnicy

  Ceny mieszkań rosną wolniej niż zarobki

  Ceny mieszkań. W trakcie trwającej hossy mieszkaniowej pensje Polaków wzrosły o prawie 53% - sugerują dane GUS. To prawie tyle, o ile zdrożały w międzyczasie nieruchomości. W ostatnim kwartale znowu pensje wyprzedziły ceny. Oby nie na chwilę.

  Odejście od chowu klatkowego jest niemożliwe

  Resort rolnictwa przygląda się działaniom KE ws. chowu klatkowego. Tymczasem branża stoi na stanowisku, że rezygnacja z chowu klatkowego nie jest możliwa.

  Przedsiębiorcy częściej źle oceniają jakość pracy zdalnej

  Po upływie kilkunastu miesięcy model pracy zdalnej przynosi gorsze efekty zdaniem co trzeciego pracodawcy. Najmniej zadowoleni z home office są przedstawiciele handlu, przemysłu i mikrofirm.

  Działalność gospodarcza a status osoby bezrobotnej

  Czy osoba prowadząca działalność gospodarczą z wpisem do CEIDG może uzyskać status osoby bezrobotnej? Jak wygląda sytuacja spółek prawa handlowego i działalności nierejestrowej?

  Dariusz Bliźniak: dlaczego drzewa i zieleń stają się kapitałem?

  Ślad węglowy to jedno z największych wyzwań XXI wieku, które nie pozostaje obojętne zarówno pojedynczym obywatelom, jak i całym rządom poszczególnych państw - mówi Dariusz Bliźniak.

  PR w firmie. Czym jest pozycjonowanie eksperckie?

  Pozycjonowanie eksperckie - na czym polega ten rodzaj prowadzenia dialogu z publicznością (a docelowo – przyszłymi klientami)? Jakie narzędzia są niezbędne w skutecznym pozycjonowaniu eksperckim?

  Audi RS e-tron GT: w 3,2 sek. do setki w elektryku! Pierwsza jazda.

  Audi e-tron GT choć jest elektryczny, powstaje w tej samej fabryce co R8. Choć nie emituje spalin, generuje potężną ilość emocji.

  Jacek Czauderna: Panie Premierze, przedsiębiorcy czekają na konkrety [PODCAST]

  Polski Ład to kolejna piękna, marketingowa, ale polityczna akcja – mówi Jacek Czauderna. Na co mogą liczyć przedsiębiorcy? Zapraszamy do wysłuchania podcastu.

  Opłacalność fotowoltaiki - co się zmieni od 2022 roku?

  Opłacalność fotowoltaiki. Szykują się duże zmiany na rynku fotowoltaiki. Ministerstwo Klimatu i Środowiska przekazało do konsultacji publicznych projekt ustawy, który m.in. reguluje nowe zasady dla prosumentów. Co to oznacza? Jak mówi Jakub Jadziewicz, Członek Zarządu Alians OZE - „Magazyny energii staną się niezbędnym elementem instalacji fotowoltaicznej”. Dla rynku PV niebawem rozpocznie się nowy rozdział.

  Uproszczone Postępowanie Restrukturyzacyjne to już 84% wszystkich spraw

  UPR okazało się niewątpliwie czarnym koniem restrukturyzacji ostatnich kilkunastu miesięcy. Na koniec czwartego kwartału ubiegłego roku UPR stanowiło 52% wszystkich postępowań restrukturyzacyjnych. Na czym polega UPR?

  Zastaw rejestrowy na pojeździe. Czym jest i kiedy jest wpisywany?

  Zastaw rejestrowy na pojeździe. Czyli dziś opowiemy o tym, czemu pojawia się taka adnotacja w dokumentach pojazdu i jak się jej pozbyć.

  Małgorzata Ławnik: oszczędność na pracownikach to pierwszy krok do strat w biznesie

  Zignorowanie potencjału, jaki niosą ze sobą pracownicy, jest jednym z największych błędów przedsiębiorstw, ponieważ to właśnie od zatrudnionych osób zależy przyszłość firmy – mówi Małgorzata Ławnik, dyrektor Pionu Personalnego Kaufland Polska.

  Nadanie nowego numeru VIN. Na czym polega?

  Nadanie nowego numeru VIN może być konieczne po poważnej modyfikacji pojazdu. jak przeprowadzić procedurę zgodnie z przepisami?

  Polski Ład napędzi ceny mieszkań. Będzie drożej

  Polski Ład. Mieszkania to wciąż atrakcyjna lokata kapitału, dlatego ich ceny pomimo pandemii idą cały czas w górę. Eksperci prognozują, że wprowadzenie Polskiego Ładu przyczyni się do zwiększenia inflacji, a tym samym do jeszcze wyższych wzrostów cen mieszkań. W praktyce może być trudniej uzyskać kredyt hipoteczny, a tym samym kupić nowe lokum.

  Jaką rolę w transformacji cyfrowej firm odgrywa chmura obliczeniowa?

  Chmura obliczeniowa w trakcie pandemii zyskała na znaczeniu. Korzyści płynące z jej wdrożenia to m.in. optymalizacja kosztów, zwiększenie efektywności operacyjnej, ale przed wszystkim wzrost biznesu. Co jeszcze zyskują firmy w chmurze?

  Wydanie dowodu rejestracyjnego zatrzymanego przez Policje

  Wydanie dowodu rejestracyjnego zatrzymanego przez Policje. Czyli jak odzyskać dokumenty pojazdu po kontroli funkcjonariuszy?

  Jaki jest cel nowelizacji ustawy odległościowej?

  Ustawa odległościowa to jedno z założeń transformacji energetycznej. Lądowa energetyka wiatrowa ma być korzyścią dla branży, dostawców energii wiatrowej, ale też mieszkańców i samorządów. Na czym mają polegać zmiany?

  Będą zmiany w ustawie o cudzoziemcach

  Ustawa o cudzoziemcach - będą zmiany dotyczące cudzoziemców prowadzących działalność gospodarczą w Polsce i będących uczestnikami programów wsparcia.

  Jak branża gastronomiczna może na nowo zdobyć klientów?

  Przed branżą gastronomiczną pojawiło się nowe wyzwanie. W jaki sposób ponownie pozyskać kandydatów do pracy? Czy pomoże im w tym pozytywny wizerunek pracodawcy?

  Praca w IT - home office, ale projekty nierozwojowe

  Warunki zatrudnienia na rynku pracy IT są lepsze niż przed pandemią – wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez firmę HRK S.A. Zdaniem 39% specjalistów pracujących w IT COVID-19 miał pozytywny wpływ na ich branżę.