REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ile kosztuje najdroższa krowa świata? Chroni ją uzbrojony strażnik

krowa
krowa
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Cena może przyprawić o zawrót głowy. Śnieżnobiała krowa Viatina-19 została sprzedana na aukcji za 4,2 mln dolarów. Ważąca ponad 1100 kg, czyli dwa razy tyle co przeciętny osobnik tej rasy, jest najdroższą krową na świecie.

Najdroższa krowa świata

Niezwykła krowa, Viatina-19, jest stale obserwowana przez kamery, a także chroni ją uzbrojony strażnik. Wielu Brazylijczyków odwiedza jej oborę w gospodarstwie niedaleko miasta Uberaba w stanie Minas Gerais we wschodniej części kraju, aby móc ją zobaczyć.

REKLAMA

Jak podaje agencja Associated Press, cena aukcyjna zwierzęcia była trzy razy większa niż wartość ostatniej najdroższej krowy na świecie. Wynika to z tego, że Viatina-19 bardzo szybko nabrała dużo tkanki mięśniowej, jest bardzo płodna i swoje cechy przekazywała potomstwu. - Jest najbliższa doskonałości" – powiedziała Lorrany Martins, weterynarka opiekująca się krową. - Jest kompletną krową, ma wszystkie cechy, których szukają wszyscy hodowcy - dodała.

Komórki jajowe za 250 tys. dolarów

REKLAMA

Co jest takiego niezwykłego w tym zwierzęciu? Viatina-19 należy do krów mięsnych rasy Nelore i jest ucieleśnieniem brazylijskich ambicji związanych z wieloletnią hodowlą czempionów. Zdarza się, że ze względu na cenę jedno zwierzę ma kilku właścicieli. Hodowcy pozyskują komórki jajowe lub nasienie, dokonują inseminacji zarodków do krów surogatek, mając nadzieję, że wydadzą one na świat kolejne pokolenie czempionów. Możliwość pobrania od Viatiny-19 komórek jajowych to koszt 250 tys. dolarów.

Naukowcy zajmujący się klimatem apelują, aby ograniczyć spożycie wołowiny, gdyż jej produkcja jest największym źródłem gazów cieplarnianych, biorąc pod uwagę globalne rolnictwo. Ponadto tworzenie kolejnych pastwisk prowadzi do coraz większego wylesiania Amazonii. Według danych ministerstwa rolnictwa USA w Brazylii żyje ponad 230 mln krów. A zarazem hodowla bydła jest głównym źródłem rozwoju gospodarczego Brazylii, a rząd stara się podbić nowe rynki, w tym japoński. Brazylia to największy eksporter wołowiny na świecie. 

Zobacz także: Nowoczesna gospodarka rolna
Nowe zasady dzierżawienia gruntów z KOWR

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Więcej ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej Infor.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
W tych bankomatach wypłacisz jedynie 200 zł

We wtorek Euronet przeprowadza akcję protestacyjną mającą na celu zwrócenie uwagi na sytuację operatorów bankomatów. Tego dnia z bankomatów będzie można wypłacić jednorazowo maksymalnie do 200 zł.

Hotele podnoszą ceny, ale to nie odstrasza Polaków. Ich obłożenie rośnie

Według informacji przekazanych przez "Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego", obłożenie hoteli w Polsce systematycznie rośnie z miesiąca na miesiąc. Wyniki majowe okazały się lepsze niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

W Polsce pije się coraz mniej piwa i coraz więcej browarów ma kłopoty finansowe

Browary w Polsce mając oraz więcej problemów, a zwłaszcza kłopotów finansowych. W ciągu ostatnich pięciu lat spożycie piwa spadło o jedną czwartą a długi branży są 23 razy wyższe (!) niż w 2018 roku. Rynek kurczy się choć piwo to wciąż najchętniej kupowany alkohol w Polsce.

 

Od dziś ważna zmiana w prawie transportowym: taksówkarz i kurier muszą mieć polskie prawo jazdy. Będzie paraliż tych usług

Taksówkarz i kurier od dziś tylko z polskim prawem jazdy. Dziś, w poniedziałek 17 czerwca weszła w życie nowelizacja ustawy o transporcie drogowym, w myśl której wszyscy kierowcy oferujący odpłatny przejazd w ramach wszystkich dostępnych aplikacji będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Jak wpłynie to na branżę i naszą codzienną rzeczywistość?

REKLAMA

Branża handlowa w letargu. Co czwarta firma obawia się mniejszych zamówień, a co druga wysokich cen

Branża handlowa w Polsce jest jedyną, która nie wyszła nawet na krótko z kryzysu w ciągu minionych dwóch lat. Menadżerowie nie widzą wciąż sprzyjających okoliczności do prowadzenia biznesu w handlu – ani teraz, ani w najbliższej przyszłości.

Budownictwo narzeka na brak kredytów i sięga po faktoring, to za sprawą coraz wyższych nieregulowanych na czas wzajemnych zobowiązań

Wskaźniki koniunktury poprawiają się i coraz więcej firm prognozuje poprawę płynności. Ale szukające finansowego wsparcia przedsiębiorstwa z budownictwa nie zawsze mogą liczyć na przychylność banków w staraniach o kredyt. Stały się za to klientem numer jeden dla firm faktoringowych. Dotyczy to zwłaszcza mikrofirm.

Pieniądze z KPO. Kto zyska, a kto może stracić?

W ramach KPO do Polski trafiło już 7 mld euro. Czy optymizm inwestycyjny sprawi, że w Polsce na każdym kroku będzie plac budowy, a inflacja znów poszybuje w górę? Które firmy mogą rekordowo zyskać? A kto straci?

Finansowanie ze środków UE. Z jakich programów mogą korzystać przedsiębiorcy z MŚP?

Z jakich programów finansowania może skorzystać przedsiębiorca w 2024 roku? Unia Europejska kontynuuje swoje zaangażowanie we wsparcie przedsiębiorców z MŚP. Stawia na różnorodne programy i ułatwienia, które mają na celu stymulowanie innowacyjności, wzrostu gospodarczego oraz konkurencyjności firm w UE.

REKLAMA

Od 12 czerwca zapłacisz okiem za zakupy. W których sklepach?

12 czerwca w pięciu salonach Empik w całej Polsce rozpoczyna się pilotażowy program płatności biometrycznych. To innowacyjne rozwiązanie opiera się na fuzji biometrii tęczówki oka i twarzy. Dostawcą tej technologii jest polski fintech PayEye, we współpracy z Planet Pay. Program jest pierwszym tego rodzaju w Europie i działa w ramach programu Mastercard Biometric Checkout.

Będzie zakaz nowych licencji na transport międzynarodowy, zablokuje zakładanie jednoosobowych firm

Planowany przez Ministerstwo Infrastruktury pomysł zakazu wydawania licencji dla transportu międzynarodowego może okazać się dużym problemem dla polskich przewoźników. To praktycznie zakaz zakładanie nowych jednoosobowych firm. Ponadto blokada zakupu nowych ciężarówek.

REKLAMA