REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moja firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Umowa o praktykę absolwencką

Czy wyrażając zgodę na odbycie praktyki w naszej firmie, mamy jakieś zobowiązania wobec praktykanta, np: urlopy, wynagrodzenie itp.?

Opłata targowa - nowe regulacje

Od 19 czerwca 2011 r. opłatę targową będą płacić właściciele stanowisk na targowiskach innych niż budynki lub ich części. Oznacza to np., że jeśli nawet kiosk na targowisku, z którego prowadzona była sprzedaż, jest uznawany za budowlę i jego właściciel płaci podatek od nieruchomości, to po nowelizacji będzie dodatkowo płacić opłatę targową.

Wysoka dynamika niemieckiego eksportu z korzyścią dla polskiej gospodarki

Niemal o 16 proc. r/r wzrósł w marcu niemiecki eksport, opiewając na 98,3 mld euro. Mimo że nie są to najświeższe dane, trudno przejść obok nich obojętnie. To najlepszy wynik od 1950 roku, kiedy zaczęto gromadzić informacje na temat handlu zagranicznego.

Sytuacja w Grecji ze szkodą dla euro

Sytuacja, panująca w Grecji, rzekomo pozostaje pod kontrolą. Pomysł opuszczenia strefy euro jest równie prawdopodobny co restrukturyzacja długu. Nie można bagatelizować groźby bankructwa.

REKLAMA

Jak założyć firmę remontowo-budowlaną? - krok po kroku

Jeżeli decydujesz się na rozpoczęcie własnej działalności w branży remontowo-budowlanej, czeka Cię nie tylko założenie firmy, ale również, w krótszej lub dłuższej perspektywie, zatrudnienie pracowników. Jakich formalności będziesz musiał dopełnić? Na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę? Ekspert, krok po kroku, podpowiada co zrobić.

Czy ceny mieszkań są stabilne?

Wartość indeksu cen transakcyjnych w kwietniu wyniosła niemalże tyle samo co w marcu, zmniejszając się jedynie o 0,02 proc., do poziomu 877,44 pkt. Eksperci zauważyli, że w skali roku miał miejsce spadek o 2,8 proc. Po uwzględnieniu rocznej inflacji na poziomie 4,3 proc., realny roczny spadek cen transakcyjnych w największych miastach Polski wyniósł 6,5 proc. Jak przekłada się to stopień trudności w znalezieniu własnego lokum?

Czy wideo rozmowy wyprą kontakt z doradcą w banku?

Kryzys przyniósł kres rozwoju sieci bankowych. Koniunktura polepszyła się już, ale instytucje są ostrożne z otwieraniem nowych oddziałów – zauważyli eksperci – wolą zmieniać lokalizację tych już istniejących na lepszą. Dlaczego tendencję do otwierania nowych placówek banków wypiera moda na wideo infolinie?

Jakie konsekwencje pociągnęła za sobą wyprzedaż na rynkach surowców?

Eksperci szukają wyjaśnienia wielkiej skali wyprzedaży surowców w przeszłości. Na rynkach akcji sytuacja sprzyja bykom. Dlaczego drastycznie zmniejszył się apetyt na ryzykowne aktywa?

REKLAMA

Sesja powinna mieć spokojny przebieg

W weekend w „Spieglu” pojawił się komunikat, z którego wynika, że Grecja chce wycofać euro i ponownie wprowadzić na rynek własną walutę. Po tej publikacji sytuacja na rynku powinna ustabilizować się. Kurs EUR/USD raczej nie będzie podlegał większym wahaniom.

Sesja powinna mieć spokojny przebieg

W weekend w „Spieglu” pojawił się komunikat, z którego wynika, że Grecja chce wycofać euro i ponownie wprowadzić na rynek własną walutę. Po tej publikacji sytuacja na rynku powinna ustabilizować się. Kurs EUR/USD raczej nie będzie podlegał większym wahaniom.

Regres w irlandzkim budownictwie postępuje

Na początku dzisiejszego tygodnia może wyklarować się, jakie trendy będą dominować na rynkach ryzykownych aktywów w średnim terminie. Przed weekendem wiele już się wyjaśniło, ale pojawiło się również parę znaków zapytania. Wydaje się, że przesądzone zostały notowania surowców i euro.

Ułatwienia dla firm po powodzi

W ciągu 2 dni od decyzji o wypłacie powodzianie dostaną zasiłki celowe do 2 tys. zł, a przedsiębiorcy specjalne pożyczki. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z usuwaniem skutków powodzi.

Vademecum dla lidera: jakie korzyści płyną z zadawania pytań?

Jeśli chcesz być dobry liderem nie skupiaj się tylko na odpowiedziach. Czas najwyższy żebyś i Ty zaczął zadawać pytania. Poznaj wszystkie korzyści jakie płyną z rozbudowy komunikacji także w tę stronę.

Polska liderem w pozyskiwaniu funduszy

Polska znajduje się na pierwszym miejscu w grupie państw pozyskujących fundusze unijne. Dotychczas trafiło do nas 17,3 mld EUR. Za nami są Hiszpanie, Niemcy i pozostałe kraje UE.

Vademecum: Jak budować zaufanie w zespole?

Zdobywanie i pielęgnowanie zaufania jest bardzo ważną częścią przywództwa i coachingowego stylu zarządzania. Jeżeli ludzie nie ufają przywódcy lub menedżerowi, to zespół nie osiągnie długoterminowego sukcesu, nawet jeżeli będzie miał jasną i czytelną wizję pracy oraz przemyślaną i elegancko sformułowaną strategię. Ekspert radzi jak profesjonalnie budować zaufanie w zespole.

Feedback w pigułce

Nie wiesz jak prawidłowo udzielać informacji zwrotnych? Przeczytaj ten artykuł. Znajdziesz w nim fachowe rady profesjonalnego coacha.

Czy przedsiębiorca może uzyskać negatywną decyzję merytoryczną?

Czy przedsiębiorca, w którego interesie leży uzyskanie negatywnej decyzji merytorycznej, może zwrócić w tej sprawie do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów?

Ekspert radzi: jak korzystać z języka SFC?

Męczą Cię problemy, a ich długotrwałe rozwiązywanie zajmuje drogocenny czas? Sięgnij po SFC. Ekspert wyjaśnia na czym polega Solution Focused Coaching.

Jak rozwiązywać problemy? - poradnik

Problemy potrafią pozbawić zdolności racjonalnego myślenia nawet najbardziej doświadczonych menedżerów. Masz już dość myślenia o problemach w Twojej firmie? Ekspert radzi, jak je skutecznie rozwiązywać.

Unijne granty na promocję przedsiębiorstw za granicą

Jeśli szukasz nowego rynku zbytu dla swoich produktów lub chcesz nawiązać nowe kontakty zagraniczne możesz zrobić to teraz bez ponoszenia przez Twoją firmę dodatkowych kosztów. Unijne fundusze mogą pokryć znaczną cześć kosztów związanych z udziałem polskich przedsiębiorców w międzynarodowych targach, wystawach lub konferencjach. Zaplanuj swój udział w konkursie i zdobądź unijną dotację już teraz.

Cena – najważniejszy element dobrego sklepu internetowego

Wybór odpowiedniego asortymentu do sklepu internetowego to podstawa i pierwszy krok w planowaniu strategii marketingowej tego typu e-biznesu. Niestety nawet najlepiej dobrana oferta towarowa może zostać przyćmiona przez zaniedbanie pozostałych, równie ważnych elementów całej układanki. Na co jeszcze powinniśmy zwracać uwagę?

Jak pokonać nadmierny perfekcjonizm?

Stawianie zbyt wygórowanych zadań do realizacji i wieczna pogoń za nieosiągalną doskonałością - są to tylko niektóre cechy nadmiernego perfekcjonizmu. Ekspert radzi jak go pokonać w 4 krokach.

Pożyczki dla przedsiębiorców poszkodowanych przez powódź

Przedsiębiorcy poszkodowani przez powódź będą się mogli starać o pożyczki na usuwanie szkód majątkowych w prowadzonych przez nich firmach. Rząd przyjął projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach dotyczących usuwania skutków powodzi.

Rośnie wartość eksportu polskiej żywności

W latach 2007-2010 wartość sprzedaży polskiej żywności za granicę zwiększyła się o prawie 40 proc., do 53 mld zł - poinformował w piątek na konferencji prasowej minister rolnictwa Marek Sawicki. Ocenił, że wzrost eksportu żywności ma charakter trwały.

Jak zwalczyć presję i stres? - krok po kroku

Wywieranie demotywującego wpływu na pracowników jest zjawiskiem, które może dotyczyć każdego z nas. W szczególności w marketingu. Ekspert radzi jak zwalczać presję i nie poddać się wszechogarniającemu stresowi pracując w dziale sprzedaży.

Jakie są skutki naruszenia zasad transportu drogowego?

Ekspert radzi jakie konsekwencje grożą w przypadku nieprzestrzegania zasad prowadzenia działalności w zakresie transportu drogowego.

Najważniejsze zasady podczas planowania strategii sklepu internetowego – na co zwracać uwagę?

Sukces nowo otwartego sklepu internetowego zależy w głównej mierze od tego, jak zbudujemy jego strategię na samym początku. W wielu przypadkach nawet dobrze zapowiadający się sklep internetowy z atrakcyjną ofertą i niskimi cenami po krótkim czasie zacznie notować straty lub nie będzie miał dostatecznej liczby klientów. Na co więc zwrócić uwagę podczas planowania strategii sklepu internetowego?

Podstawowe błędy w strategiach sklepów Internetowych – cena i towar

Wielu właścicieli sklepów internetowych myśli, że najniższe ceny i szerokość asortymentu to jedyny słuszny środek na rozwinięcie e-biznesu w postaci sklepu internetowego. Tak wg. nich wygląda prawidłowa strategia marketingowa. Ale gdyby tak najniższe ceny zamienić na ceny przystępne dla Klienta, a szerokość asortymentu przekształcić w jego głębokość w danym szczeblu, z pewnością powstałaby strategia lepsza niż inne, „jedyne i słuszne” strategie marketingowe. Jak więc zaplanować strategię dochodowego sklepu internetowego?

Zmiana siedziby spółki lub miejsca prowadzenia przez nią działalności w UE

Swoboda przedsiębiorczości to jedna z najważniejszych zasad w Unii Europejskiej. Jednak w praktyce jej stosowanie jest utrudnione m.in. przez brak przepisów krajowych umożliwiających zmianę miejsca prowadzenia działalności na obszarze UE.

Pieniądze na e-biznes. Jak uzyskać dofinansowanie z PARP

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozpoczyna nabór wniosków o dofinansowanie e-biznesu. Wnioski można składać w terminie od 9 maja do 3 czerwca 2011 r. Przedsiębiorcy mogą uzyskać z PARP pomoc finansową na tworzenia i rozwój usług elektronicznych.

Lark FreeMe 7.01 – wygodnie i niedrogo

Firma Lark zaprezentowała swój nowy tablet z siedmiocalowym ekranem w bardzo atrakcyjnej cenie. Urządzenie umożliwi czytanie elektronicznych publikacji, dostęp do poczty elektronicznej, kalendarza i kontaktów. Oczywiście nie zabraknie dostępu do Internetu i portali społecznościowych. Czy za niewielką cenę dostaniemy pełnoprawny tablet?

BlackBerry Bold 9900 – oficjalna premiera

Już od dawna w sieci pojawiały się informacje o BlackBerry Bold 9900. Z wielu źródeł wiemy już niemal wszystko o nowym telefonie marki RIM, jednak dopiero teraz spekulacje ucichły po oficjalnym zaprezentowaniu nowego modelu. Poznajmy więc wszystkie najważniejsze parametry nowego Bold 9900.

Jak wprowadzić modułowe centra danych do firmy?

Wiemy już jak wyglądają modułowe centra danych. Znamy ich największe zalety, ale i niektóre bolączki, które warto mieć na uwadze decydując się na to rozwiązanie. Jak więc wygląda wprowadzanie i uruchamianie modułowych centr danych? Co warto wiedzieć?

Modułowe centra danych – czy to dobre rozwiązanie dla firmy?

Modułowe centra danych cieszą się coraz większą popularnością. Przemawia za tym przede wszystkim fakt, że można je wykorzystać w każdej firmie, niezależnie od sektora czy rozmiaru. Ponadto modułowe centra danych są bardzo szybkie we wdrożeniu. Ale czy to rozwiązanie ma same plusy? Na czym to w ogóle polega?

Więcej nowych etatów w USA

W piątek udało się zatrzeć złe wrażenie po słabych notowaniach surowców. Sytuację uratowała publikacja ze Stanów Zjednoczonych. Okazało się, że utworzono dużo więcej miejsc pracy niż zakładali analitycy.

Zaskakująco dobre wyniki Departamentu Pracy

Niewiele brakowało, aby sytuacja po piątkowym odczycie Departamentu Pracy USA zaogniła się. W piątek jasne stało się, że co prawda stopa bezrobocia wzrosła z 8,8 proc. do 9,0 proc., ale na szczęście aż o 244 tys. zwiększyła się również liczba nowych etatów w sektorze pozarolniczym, zaś w sektorze prywatnym – o 268 tys. Pytanie, na jak długo publikacja ta pomoże Amerykanom.

Jakie ubezpieczenie dla pracownika wybrać?

Ubezpieczenie pracownika to dla przedsiębiorcy nie lada wyzwanie. Szereg ofert dostępnych na rynku utrudnia wybór właściwej. Jakimi kryteriami się kierować? Na co zwracać szczególną uwagę?

Jak uniknąć odsetek od zaległości podatkowych?

Odwlekanie zapłaty podatku w czasie może podatnika sporo kosztować. Mowa o odsetkach od zaległości podatkowych. Podatnik nie tylko musi je wpłacić wraz z zobowiązaniem głównym, ale dodatkowo sam wyliczyć. Są jednak sytuacje, gdy odsetek można nie płacić.

Zakupy przez Internet? Uważaj na pułapki!

Niejednokrotnie możemy spotkać w Internecie oferty sprzedaży rzeczy używanych opisywanych przez sprzedawców jako rzeczy znajdujące się w bardzo dobrym, czy wręcz idealnym stanie. Rzeczy te oferowane są najczęściej po wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Nabywanie rzeczy używanych jawi się więc jako doskonały sposób kupowania niemal pełnowartościowych towarów po korzystnych cenach. Jakie uprawnienia przysługują kupującemu, gdy stan zakupionego towaru używanego nie zgadza się z entuzjastycznym opisem sprzedawcy? Czy kupujący zawsze w takim wypadku będzie mógł żądać zwrotu pieniędzy?

Czym jest CEIDG, czyli własna firma przez Internet

Już 1 lipca 2011 roku własną firmę będziemy rejestrować przez internet. Wszystko w jeden dzień i formalnościach zajmujących nie więcej niż 15 minut. Taką możliwość ma dać przyszłym przedsiębiorcom Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej (CEIDG).

W jakim celu powstało CEIDG?

Z dniem 1 lipca 2011 r. rozpocznie funkcjonowanie Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Zastąpi ona rozrzucone po całej Polsce rejestry zawierające dane osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą prowadzone obecnie przez urzędy miast i gmin. Jakie są główne cele tej nowej instytucji? Przeczytaj.

W Polsce warto inwestować

Polska uplasowała się na pierwszym miejscu w badaniu Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej (AHK), jako najlepsza lokalizacja do inwestycji w Europie Środkowo-Wschodniej. Atutami okazały się rozwijająca się gospodarka i stabilność polityczna.

Przedsiębiorcy pozyskać rynek zbytu pomoże państwo

Ministerstwo Gospodarki tworzy krajową sieć Centrów Obsługi Inwestorów i Eksporterów (COIE), która ma pomagać polskim przedsiębiorcom w pozyskiwaniu nowych rynków zbytu. Wsparcie eksperckie dla usług w ramach sieci COIE zapewnią Wydziały Promocji Handlu i Inwestycji MG na całym świecie.

ZUS: rekordowa ilość zaświadczeń wydawanych od reki

Już ponad 340 tys. zaświadczeń o niezaleganiu w opłacaniu składek wydał ZUS swoim klientom od ręki. Tylko w marcu przedsiębiorcy odebrali na cito blisko 50 tys. takich zaświadczeń.

OpenFlow – nowe możliwości czy zbędne zamieszanie?

Usprawnienie przepływu informacji i optymalizowanie ruchu sieciowego w dużej firmie to bardzo ważne zadanie. Jego poprawne wykonanie może skutkować znacznym przyrostem wydajności, a w ogólnym rozrachunku zwiększeniem przychodów w firmie. Czy OpenFlow jest dobrym rozwiązaniem?

Działanie OpenFlow – czy to dobre rozwiązanie dla firmy?

OpenFlow to nowy protokół do zarządzania ruchem, który ma zapewnić użytkownikom niespotykaną dotąd łatwość kontroli nad tym, jak działają ich sieci. Tego typu rozwiązanie w firmie z założenia ma ułatwić przepływ informacji i zarządzanie całą siecią, jednak czy tak jest w praktyce? Na czym dokładnie polega praca protokołu Open Flow?

Dłuższa praca telefonu na baterii – czy to możliwe?

Nie od dziś wiadomo, że jednym z głównych kryteriów wyboru telefonu jest długa praca na baterii. Codzienne ładowanie z pewnością nikogo nie zachęca. Możemy jednak na własną rękę spróbować przedłużyć pracę telefonu na baterii. Jeśli już odpowiednio uformowaliśmy baterię warto pokusić się o inne operacje, które pomogą wydłużyć pracę telefonu.

Zwołanie zgromadzenia wspólników w spółce z o.o.

W spółce z ograniczoną odpowiedzialnością zgromadzenie wspólników (także nadzwyczajne zgromadzenie wspólników) jest zwoływane przez zarząd. Prawo żądania zwołania takiego nadzwyczajnego zgromadzenia mają również wspólnicy. Proszę o wyjaśnienie, co mogą zrobić wspólnicy, gdy zarząd nie chce tego zrobić, tzn. takie żądania pozostawia bez odpowiedzi?

Otwarcie nowych rynków pracy. Szansa czy zagrożenie?

Polscy pracownicy od 1 maja 2011 roku mogą w pełni korzystać z jednej z fundamentalnych zasad i wartości w Unii Europejskiej, jaką jest swobodny przepływ pracowników. Niemcy, Szwajcaria, Austria otwierają, po siedmiu latach ograniczeń, swoje rynki pracy. Co to oznacza dla Polski i dla polskich pracowników?

BIG: nastroje przedsiębiorców coraz lepsze

W ciągu ostatnich trzech miesięcy znacząco wzrosło bezpieczeństwo prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce – wynika z 14. edycji cyklicznego Raportu BIG, przygotowywanego przez Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A.

REKLAMA