| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Blog firmowy > Czy każdy pomysł na e-biznes się sprawdzi?

Czy każdy pomysł na e-biznes się sprawdzi?

Większość osób, które nie są zaznajomione z realiami internetowego rynku uważa, że internauci przyjmą z otwartymi rękoma praktycznie każdy nowy pomysł. Prawdopodobnie świadomość internetowa tych osób zatrzymała swój rozwój kilka lat temu. Czasy się zmieniły, a internauci są niezwykle wybredną i kapryśną grupą odbiorców. Jak więc wystrzegać się nietrafionych pomysłów?

Żyjemy w XXI wieku, w czasach, w których klienci nie muszą rywalizować o podstawowe dobra, gdyż rynek jest przepełniony niemal wszystkim. Czasy PRL-u dano minęły, a deficyt nawet na papier toaletowy czy wyroby czekoladopodobne minął, miejmy nadzieję, bezpowrotnie. Dlatego też chcąc „wrzucić” do sieci jakikolwiek pomysł z nadzieją, że się przyjmie, powinniśmy poważnie się nad tym zastanowić.

W dzisiejszych czasach sieć jest swoistym rogiem obfitości, z którego możemy czerpać niemal wszystko – od artykułów spożywczych po narzędzia budowlane. Nie brakuje nam niczego, a obfitość ta wywołała w internautach daleko idącą wybredność. Wybredność ta ma poniekąd wpływ na ogromną konkurencyjność tego rynku. Wszystkie firmy, którym zależy na kliencie, zrobią niemal wszystko, by go do siebie przyciągnąć.

Sprawdź też: Realizacja zamówień i wizerunek sklepu internetowego – jak wszystko zaplanować?

Wracając do tematu. Zanim zdecydujemy się zainwestować swój czas, zaangażowanie i oczywiście pieniądze w realizację swojego pomysłu na biznes internetowy, powinniśmy sprawdzić wszystkie możliwe okoliczności, które mogłyby stać się przeszkodami. Po pierwsze należy sprawdzić, czy żadne inne przedsiębiorstwo nie prowadzi biznesu na bazie naszego pomysłu. Jeśli tak, warto sprawdzić jakim cieszy się to zainteresowaniem.

Po drugie, najgorszym rozwiązaniem jest myślenie o tym, ile pieniędzy zarobimy i jakie korzyści z tego wyciągniemy. Zamiast tego, warto zastanowić się, jakie korzyści możemy zaoferować naszym przyszłym klientom. Warto również zastanowić się, czy na rynku w ogóle istnieje zapotrzebowanie na usługi lub towary, które chcemy oferować. W e-biznesie bardzo łatwo o pomyłkę i nieudany pomysł, dlatego też zanim rzucimy się na głęboką wodę, lepiej sprawdzić, czy się na niej utrzymamy, gdyż konkurencja na pewno nie rzuci nam koła ratunkowego… a jeśli już, z pewnością rzuci nam koło wypełnione kamieniami. 

Zobacz również: Najważniejsze zasady podczas planowania strategii sklepu internetowego – na co zwracać uwagę?

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Simpkins & Co Solicitors

Jedna z najlepszych firm prawniczych w południowej Anglii

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »