REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Dobry pomysł = sukces – czy to zawsze się sprawdza?

Kamil Rogala
Internet nie jest złotą rybką, która spełnia życzenia każdego, kto po nią sięgnie.
Internet nie jest złotą rybką, która spełnia życzenia każdego, kto po nią sięgnie.

REKLAMA

REKLAMA

Zazwyczaj dobry pomysł na biznes to świetna zapowiedź dużego sukcesu. To często się sprawdza, ale dobry pomysł sam na siebie nie zapracuje. Potrzebna jest promocja, rozwinięcie projektu, późniejszy rozwój i utrzymanie. Ale czy tylko na to należy uważać? Co jeszcze jest ważne, oprócz genialnego pomysłu?

Nic w biznesie, również tym internetowym nie dzieje się samoczynnie. Efekty początkowych działań i wielkiego zapału nie są długotrwałe i po jakimś czasie wymaga utrzymania czy odnowienia. Nawet, jeśli wpadliśmy na genialny pomysł i klienci wręcz rzucili się na naszą ofertę, musimy przecież wszystko zrealizować tak, aby klienci byli zadowoleni i do nas wrócili, a to już zwiastuje ciężką pracę.

REKLAMA

Internet nie jest złotą rybką, która spełnia życzenia każdego, kto po nią sięgnie. Jeśli chcemy korzystać z usług takiej rybki musimy o nią dbać, w innym przypadku ucieknie od nas zostawiając jedynie ślad dawnego dobrobytu. Pamiętajmy, że żaden biznes, nawet ten oparty na cudownym pomyśle sam się nie rozwinie. Po prostu: szczęściu trzeba pomóc!

Zobacz również: Czy dobry pomysł jest jedyną receptą na udany e-biznes?

REKLAMA

Jeśli więc jesteśmy pewni naszego pomysłu, za wszelką cenę nie zmarnujmy naszej szansy. Jeśli wejdziemy na rynek ze świetnym pomysłem, ale nie będziemy w stanie go rozwinąć przez lenistwo, brak zaangażowania i motywacji lub bujanie w obłokach, z pewnością bardzo szybko znajdzie się ktoś, kto wykorzysta nasz pomysł i odpowiednio go rozwinie. Nam wtedy pozostanie podziwianie tego, jak nasz pomysł w cudzych rękach zamienia się w wielki sukces.

Musimy podjąć takie działania, aby nie zaprzepaścić być może jedynej szansy na sukces. W sieci znajdziemy wielu entuzjastów, którzy mieli genialny pomysł, ale zabrakło im wytrwałości w ich realizacji. Nie naśladujmy takiego podejścia! Zamiast wyskoczyć od razy z pomysłem i opublikować go w sieci, lepiej zaczekać i przemyśleć przyszłe kroki. Spokojne i przyszłościowe myślenie może być receptą na udany i lukratywny e-biznes. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Sprawdź też: Pomysł na E-biznes – czy to się w ogóle opłaca?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Co trapi sektor MŚP? Nie tylko inflacja, koszty zarządzania zasobami ludzkimi i rotacja pracowników

Inflacja przekładająca się na presję płacową, rosnące koszty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz wysoka rotacja – to trzy główne wyzwania w obszarze pracowniczym, z którymi mierzą się obecnie firmy z sektora MŚP. Z jakimi jeszcze problemami kadrowymi borykają się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa?

Badania ankietowe GUS: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S)

Główny Urząd Statystyczny od 1 do 23 grudnia 2024 r. będzie przeprowadzał obowiązkowe badania statystyczne z zakresu rolnictwa. Chodzi o następujące badania: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S).

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników w 2025 r.? To już pewne

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników? To już pewne. 27 listopada 2024 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy. Wigilia od 2025 r. będzie dniem wolnym od pracy. Co z niedzielami handlowymi? 

Zeznania świadków w sprawach o nadużycie władzy w spółkach – wsparcie dla wspólników i akcjonariuszy

W ostatnich latach coraz częściej słyszy się o przypadkach nadużyć władzy w spółkach, co stanowi zagrożenie zarówno dla transparentności działania organizacji, jak i dla interesów wspólników oraz akcjonariuszy. Przedsiębiorstwa działające w formie spółek kapitałowych z założenia powinny funkcjonować na zasadach transparentności, przejrzystości i zgodności z interesem wspólników oraz akcjonariuszy. 

REKLAMA

BCM w przemyśle: Nie chodzi tylko o przestoje – chodzi o to, co tracimy, gdy im nie zapobiegamy

Przerwa w działalności przemysłowej to coś więcej niż utrata czasu i produkcji. To potencjalny kryzys o wielowymiarowych skutkach – od strat finansowych, przez zaufanie klientów, po wpływ na środowisko i reputację firmy. Dlatego zarządzanie ciągłością działania (BCM, ang. Business Continuity Management) staje się kluczowym elementem strategii każdej firmy przemysłowej.

Z czym mierzą się handlowcy w czasie Black Friday?

Już 29 listopada będzie wyczekiwany przez wielu konsumentów Black Friday. Po nim rozpocznie się szał świątecznych zakupów i zarazem wytężonej pracy dla handlowców. Statystyki pokazują, że Polacy z roku na rok wydają i zamawiają coraz więcej. 

Taryfa C11. Szaleńcze ceny prądu w Polsce: 1199 zł/MWh, 2099 zł/MWh, 2314 zł/MWh, 3114 zł/MWh

To stawki dla biznesu. Małe i średnie firmy (MŚP nie będzie w 2025 r. objęty zamrożeniem cen prądu. 

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc.

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc. Ekspert przypomina: bezpieczeństwo nie jest kosztem, a inwestycją, która zapewnia ciągłość i stabilność operacyjną

REKLAMA

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm. Interweniuje u premiera Donalda Tuska i marszałka Sejmu Szymona Hołowni.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że przygotowuje kolejne wypłaty świadczenia.

REKLAMA