reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Manager > Zarządzanie zespołem > Jak motywować sprzedawców do efektywnej sprzedaży?

Jak motywować sprzedawców do efektywnej sprzedaży?

Każdy menedżer zadaje sobie podobne pytania: Co zrobić aby lepiej sprzedawali? Jak ich zachęcić do lepszych wyników? Ty wiesz i oni też wiedzą, że im więcej będą mieli klientów, im większą będą mieli sprzedaż tym więcej będą zarabiali pieniędzy.

Ale czy tylko w tym tkwi problem? Czy tylko dlatego nas wszystkich dopada znużenie i mimo tego, że wiemy to nie chce nam się pracować i działać? Niestety w większości przypadków tak jest. To przypadłość każdego z nas. Każdy potrzebuje motywacji do działania. Każdy z nas jest sprzedawcą czy tego chcemy czy też nie, czy zdajemy sobie z tego sprawę czy też nieświadomie to robimy. Codziennie coś sprzedajemy : produkty, pomysły itp.

Codziennie coś kupujemy. Jak rozpalić w kimś ogień zaangażowania, entuzjazmu i motywacji do działania i sprzedaży? Teoretycznie odpowiedź możesz znaleźć w setkach dobrych publikacji, książek na temat motywacji, entuzjazmu autorów o ogólnoświatowej popularności i wielkim autorytecie i uznaniu itp. I wierzę, że już nie jedną książkę na ten temat przeczytałeś drogi Czytelniku.

Zobacz: Feedback w pigułce

Teoretycznie wszystko jest proste ale praktycznie jak wdrożyć to w życie? Mało tego jak zmotywować innych skoro czasami sam masz trudności aby zmotywować siebie samego do działania? Pierwszym krokiem w motywowaniu siebie i innych jest udzielenie samemu sobie odpowiedzi na pytanie:

czym jest dla Mnie Mój Sukces?Odpowiedź na to pytanie jest pierwszym krokiem do spełnienia swoich marzeń. Jeżeli jesteś menadżerem masz o tyle trudniej, że musisz pobudzić w ludziach chęć kreowania swoich celów i marzeń aby w ten sposób wiedzieli czym dla nich jest ich sukces. Wiele osób ma tak zwany słomiany zapał. Jeżeli nie jesteś menedżerem a chcesz osiągnąć sukces musisz nauczyć się sam kontrolować siebie i swoje cele a przede wszystkim etapy działania do realizacji celów.

Trudną rzeczą jest zmotywowanie ludzi do działania w kilka godzin, co robię w swojej pracy codziennie widząc wiele znudzonych swoja pracą ludzi. Dlatego też postaram się w ogromnym skrócie nauczyć Cię drogi Czytelniku prostej zasady do tego abyś sam zaczął się motywować do działania. Działanie to proces dążenia do celu. Aby osiągnąć sukces najpierw musisz odpowiedzieć sobie czym jest dla Ciebie sukces? Musisz go określić bardzo dokładnie, opisać na kartce każdy jego szczegół.

Cechą ludzi wielkich jest to, że potrafią skupiać się na celu a nie na przeszkodach jakie napotykają na drodze do swojego SUKCESU. Nie zawsze sukces menadżera jest spójny z sukcesem handlowca. Dlatego to Ty i tylko Ty możesz skutecznie zacząć się motywować utrzymując kilka prostych zasad w zastosowaniu. Każdy kto osiąga sukces bardzo dokładnie wie jak on ma wyglądać i czym jest. Dlatego aby dotrzeć do celu potrzebny jest plan działania. Twój plan działania.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Ekspert:

Anna Kopciowska

Coach, Trener Biznesu, Rozwoju Osobistego i Motywacji

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Trudną rzeczą jest zmotywowanie ludzi do działania w kilka godzin, co robię w swojej pracy codziennie widząc wiele znudzonych swoja pracą ludzi.
Trudną rzeczą jest zmotywowanie ludzi do działania w kilka godzin, co robię w swojej pracy codziennie widząc wiele znudzonych swoja pracą ludzi.

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dawid Tomaszewski

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama