REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Tworzenie nowych miejsc pracy i promowanie przedsiębiorczości w UE

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

Jedna piąta1 młodych Europejczyków nie może dziś znaleźć pracy. Oznacza to ogromne marnotrawstwo talentu i potencjału ludzkiego, co grozi Unii Europejskiej utratą konkurencyjności w nadchodzących latach. W ramach działań mających na celu rozwiązanie tego problemu Komisja Europejska podjęła nowatorską akcję pod nazwą Youth@Work, która ma pomóc w tworzeniu atrakcyjnych i stałych miejsc pracy dla młodych ludzi z terenu Europy.

 

REKLAMA

Akcja Youth@Work pozwoli połączyć młodych ludzi oraz małe i średnie przedsiębiorstwa (MSP), które, jako sektor wychodzący z kryzysu gospodarczego, szybciej niż inne, mają do odegrania ważną rolę w przyspieszeniu naprawy sytuacji gospodarczej w Europie. Celem tej inicjatywy jest pobudzanie zainteresowania pracodawców z sektora MSP zatrudnianiem osób w młodym wieku oraz promowanie wśród młodych ludzi pracy w sektorze MSP jako dobrego startu dla osób zainteresowanych założeniem własnej firmy. O sukcesie tej akcji zadecyduje też zaangażowanie Europejskich Służb Zatrudnienia EURES oraz krajowych publicznych służb zatrudnienia pełniących funkcje pośredników udzielających informacji oraz porad zarówno pracodawcom, jak i młodym ludziom poszukującym pracy.

 

Osoby w młodym wieku najmocniej odczuwają skutki kryzysu gospodarczego, gdyż często brakuje im doświadczenia i kwalifikacji, aby konkurować na rynku pracy, na którym panuje niedobór wolnych stanowisk. Jednak ich świeże spojrzenie na świat oznacza, że mają często nowatorskie pomysły oraz energię, które mogą zaoferować pracodawcom.

 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W ramach akcji Youth@Work podczas targów pracy odbywających się na terenie całej UE organizowane będą sesje poświęcone zagadnieniom, takim jak: tworzenie sieci kontaktów, mentoring oraz rekrutacja. Organizatorzy tych sesji będą aktywnie współpracować z pracodawcami z sektora MSP, młodymi ludźmi oraz z publicznymi służbami zatrudnienia, zachęcając do zatrudniania w europejskich firmach z sektora małych i średnich przedsiębiorstw większej liczby młodych osób poszukujących pracy. Pomysły i entuzjazm młodych ludzi mogą się również przekładać na chęć założenia własnej firmy. Osobom tym brakuje często kompetencji i środków, aby urzeczywistniać te zamiary; program Youth@Work będzie więc stanowić doskonałą okazję do udzielania tym potencjalnym młodym przedsiębiorcom stosownych informacji i wsparcia.

 

W ten sposób akcja Youth@Work przyczyni się do wyprowadzenia Europy z kryzysu gospodarczego oraz do realizacji ambitnego celu sformułowanego w ramach strategii „Europa 2020”, jakim jest podniesienie do 2020 r. wskaźnika zatrudnienia mężczyzn i kobiet w wieku 20-64 lat do poziomu 75 proc. Pomoże także Unii Europejskiej maksymalnie wykorzystać potencjał jej najważniejszego zasobu - młodych ludzi.

 

Akcja Youth@Work została zainicjowana 29 kwietnia 2011 r., podczas odbywających się w Budapeszcie Europejskich Targów Pracy dla Młodych Ludzi. Konferencja była organizowana przez węgierskie publiczne służby zatrudnienia na polecenie rządu węgierskiego, sprawującego aktualnie przewodnictwo Unii Europejskiej, w ramach jego dążenia do umieszczenia problematyki bezrobocia wśród młodych ludzi w programie działań UE.

 

Ta nowa akcja stanowi wsparcie dla podjętej przez UE inicjatywy „Mobilna młodzież”, której celem jest rozszerzenie europejskich systemów edukacyjnych oraz wspomaganie wkraczania młodych ludzi na rynek pracy. „Mobilna młodzież” to jedna z czołowych inicjatyw UE podjętych w ramach unijnej strategii na rzecz wzrostu gospodarczego „Europa 2020”. Ta przyjęta na najbliższe dziesięciolecie strategia ma pomóc w przekształceniu UE w „inteligentną i zrównoważoną gospodarkę sprzyjającą włączeniu społecznemu”.

 

 

1 Eurostat, III kw. 2010 r. (osoby w wieku 15-24 lat).

 

 

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Prawo Przedsiębiorcy

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy wspólnik mniejszościowy zawsze jest na straconej pozycji?

Wspólnik posiadający mniejszościowy pakiet udziałów w spółce z o.o. nie musi już na starcie znajdować się na przegranej pozycji w potencjalnym sporze ze wspólnikiem większościowym. Kluczowe jest, aby taki udziałowiec znał swoje prawa w spółce oraz aktywnie i umiejętnie z nich korzystał, co w ostatecznym rozrachunku może przyczynić się do skutecznej obrony interesu wspólnika mniejszościowego i zachowania przez niego wpływu na spółkę.

Polski Akt o Dostępności – jakie zmiany czekają przedsiębiorców?

Od 28 czerwca 2025 r. produkty i usługi wprowadzane na rynek będą musiały spełniać określone wymogi i być dostosowane również do osób z niepełnosprawnościami. To oznacza wiele zmian również dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Polski Akt o Dostępności – jak się przygotować?

Już pod koniec czerwca wchodzi w życie Polski Akt o Dostępności. Nowe przepisy oznaczają dla przedsiębiorców nie tylko obowiązki, ale i nowe możliwości. Kogo dotyczą te zmiany? Co czeka konsumentów, a co przedsiębiorców? Skąd można wziąć pieniądze na ich wprowadzenie?

Zaprojektuj z nami swoją pierwszą innowację – poznaj bezpłatną usługę Innovation Coach i weź udział w wydarzeniu w Łodzi

W dobie dynamicznych zmian technologicznych i rosnącej konkurencji, przedsiębiorcy coraz częściej poszukują sposobów na wdrażanie innowacji w swoich firmach. Nie każdy jednak wie, od czego zacząć, jak zdobyć fundusze na rozwój, czy jak skutecznie przejść przez proces planowania i realizacji innowacyjnego projektu.

REKLAMA

Odroczenie terminu płatności składek ZUS. Kto i na jakich zasadach może skorzystać z odroczenia terminu płatności składek?

Odroczenie terminu płatności składek ZUS. Kto i na jakich zasadach może skorzystać z odroczenia terminu płatności składek? W ubiegłym roku z odroczenia terminu płatności składek najczęściej korzystali mali płatnicy.

Przewodnik po spółce w Delaware – wszystko, co musisz wiedzieć zanim założysz firmę w USA

Założenie spółki w Stanach Zjednoczonych, a w szczególności w stanie Delaware, to marzenie wielu przedsiębiorców – zarówno z Polski, jak i z całego świata. Delaware od dekad uważany jest za światowe centrum dla biznesu dzięki swojej wyjątkowej legislacji, przyjaznemu klimatowi dla przedsiębiorców oraz elastycznym strukturze prawnej. Ale czy spółka w Delaware to dobry wybór dla każdego? I co warto wiedzieć zanim złożysz wniosek o rejestrację?

Europejski Akt Dostępności zacznie obowiązywać od 28 czerwca 2025 roku. Za niespełnienie wymagań dyrektywy wysokie kary

Zbliża się termin, od którego wszystkie firmy świadczące określone usługi lub sprzedające wybrane produkty będą musiały zapewnić ich dostępność dla osób z niepełnosprawnościami. Od 28 czerwca 2025 r. niespełnienie wymagań może wiązać się z wysokimi grzywnami oraz utratą reputacji.

JDG a spółka z o.o. Którą formę działalności wybrać? [Porównanie]

Podejmując decyzję o własnym biznesie, każdy przedsiębiorca staje przed wyborem formy działalności. Większość z nas waha się pomiędzy jednoosobową działalnością gospodarczą (JDG) a spółką z ograniczoną odpowiedzialnością (sp. z o.o.). Każda z tych form ma swoje plusy i minusy. W artykule spróbuję przybliżyć czym się różnią.

REKLAMA

Pożyczka dla firm: Szansa na rozwój czy ryzyko?

Prowadzisz firmę? Na pewno doświadczasz różnych wyzwań związanych z zarządzaniem własnym biznesem. Zmieniające się trendy, rosnąca konkurencja, potrzeba implementowania nowych technologii – to tylko niektóre z powodów, dla których musisz stale szukać sposobów na rozwój i reklamę. Pytanie nierzadko brzmi, skąd wziąć na to pieniądze?

Prognozy: zamiast powrotu Koniunktury, europejskie firmy może dotknąć fala bankructw na niespotykaną dotąd skalę

Po kilku latach wysokiej inflacji i restrykcyjnej polityki pieniężnej banków centralnych, europejskie przedsiębiorstwa z nadzieją patrzyły na rok 2025, oczekując wreszcie wzrostu gospodarczego. W obecnej sytuacji geopolitycznej trudno jednak zachować optymizm.

REKLAMA