REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moja firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Bez poprawek do ustawy o roszczeniach pracowniczych

Posłowie nie złożyli poprawek do projektu zmian w ustawie o ochronie roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy. Zgodnie z nimi świadczenia otrzymają pracownicy działających w Polsce firm także wtedy, gdy ich upadłość ogłosi sąd w innym kraju UE.

Jakie wymagania dla produkcji, sprzedaży i importu zabawek - poradnik

Rozporządzenie w sprawie zasadniczych wymagań dla zabawek dostosowuje prawo krajowe do przepisów Unii Europejskiej. Nowe regulacje określają obowiązki przedsiębiorców, zarówno właścicieli sklepów, jak i producentów oraz importerów. Celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom.

Nowy termin umorzeniu zaległości wobec ZUS pod znakiem zapytania

Z powodu zgłoszonej poprawki, sejmowa komisja rodziny zajmie się ponownie projektem ustawy mającym przedłużyć termin składania wniosków o umorzenie zaległości wobec ZUS kobietom prowadzącym działalność gospodarczą, które były np. na zasiłku macierzyńskim.

Polska pokonała Niemcy

Polska zajęła 6 miejsce w raporcie ONZ oceniającym atrakcyjność inwestycyjną państw. Resort gospodarki zapowiada wsparcie innowacyjnych przedsiębiorców.

REKLAMA

W Katowicach młode firmy nie zapłacą podatku od nieruchomości

 Młode firmy, po raz pierwszy rejestrujące działalność gospodarczą w Katowicach, przez rok będą zwolnione z podatku od nieruchomości. Aby się o to ubiegać, muszą zainwestować w remont lub adaptację lokalu co najmniej trzy razy tyle, ile wynosi należy podatek.

Czy mikroblogi to szansa na promocję firmy?

Twitter i jego polski odpowiednik Blip otworzyły przed przedsiębiorstwami zupełnie nowe możliwości. O ile większość serwisów e-marketingowych służy wyłącznie promocji usług i produktów, mikroblog to oprócz tego także doskonałe narzędzie do nawiązania aktywnego kontaktu z klientami.

Chcesz pozyskać kapitał? Wyemituj obligacje!

Emisja obligacji przez firmy jest atrakcyjnym sposobem pozyskiwania kapitału. Obligacje obecnie mogą wyemitować nawet małe przedsiębiorstwa.  Zainteresowanie takim sposobem zdobywania kapitału wzrasta.

Inwestorzy tracą cierpliwość

Nastroje inwestorów uległy zdecydowanemu pogorszeniu. Nie dość, że Ameryka przeżywa niemoc w kwestii zadłużenia, to jeszcze okazało się, że zamówienia na dobra trwałe nie znajdują się na zadowalającym poziomie. Niedźwiedzie panoszą się coraz bardziej.

REKLAMA

Awersja do ryzyka rośnie

W czerwcu popyt na dobra trwałego użytku w USA spadł niespodziewanie o 2,1 proc. m/m. Bez uwzględnienia transportu wzrost wyniósł jedyne 0,1 proc. Na reakcję na Wall Street nie trzeba było długo czekać – indeksy poszły w dół.

Obowiązki ogłoszenia wezwanie przy nabywaniu znacznych pakietów akcji - porada

Z nabywaniem znacznych pakietów akcji spółek publicznych związany jest obowiązek dokonania wezwania do zapisywania się na sprzedaż lub zamianę tych akcji. Wprowadzenie takiego obowiązku miało na celu m.in. ułatwienie drobnemu akcjonariuszowi wyjście ze spółki publicznej, której znaczny pakiet akcji znalazł się w rękach akcjonariusza większościowego.

Jaka strategia inwestycyjna sprawdza się w przypadku funduszy?

Nie bez powodów przy każdym funduszu ustala się minimalny, zalecany okres inwestycji. Eksperci przeanalizowali stopy zwrotu funduszy akcji i obligacji z ostatnich 12 lat, potwierdzając tezę, iż nie warto inwestować przez krótszy czas. Jakie zyski, a jakie straty przynosiły fundusze?

Gdzie program Rodzina na Swoim cieszy się największym powodzeniem?

W pierwszym półroczu 2011 roku przyznano 27,5 tys. kredytów w ramach programu Rodzina na Swoim. Eksperci policzyli, że to o 54 proc. więcej niż w analogicznym okresie w roku ubiegłym. Gdzie jest najtrudniej, a gdzie najłatwiej o kredyt?

Nie będzie "wakacji ubezpieczeniowych" dla przedsiębiorców

Sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny negatywnie zarekomendowała projekt noweli ustaw dot. ubezpieczeń, wprowadzający możliwość odroczenia wpłaty składek na ubezpieczenie dla przedsiębiorców rozpoczynających działalność gospodarczą.

Co wybrać: kantor czy bankomat?

Przed wyjazdem na wakacje warto poszukać banku, który umożliwia bezpłatne wypłaty z bankomatów za granicą. Eksperci uczulają jednak na fakt, że w niektórych przypadkach bardziej opłacalna będzie wymiana gotówki w kantorze. W których krajach możemy zaoszczędzić, wymieniając euro na miejscową walutę?

Doraźne rozwiązania w USA ze szkodą dla złotego

Trudno jest jednoznacznie zinterpretować opublikowane we wtorek wskaźniki. Indeks zaufania amerykańskich konsumentów wypadł lepiej niż prognozowano, ale GfK okazał się gorszy od oczekiwań. Również sektor amerykańskich nieruchomości pozostaje w dołku.

Dlaczego tylko 5% nabywców kupiłoby mieszkanie bez balkonu?

Eksperci policzyli, że mieszkanie bez balkonu kosztuje przeciętnie o 6% mniej. Taki zakup może więc stanowić sporą oszczędność. Dlaczego jednak 19 nabywców na 20 nie zdecydowałoby się na kupno mieszkania bez balkonu, loggii lub tarasu?

Wybór dostawcy usług IT - poradnik

Wybór dostawcy usług IT to dla wielu małych firm decyzja, która może mieć istotny wpływ na przyszłość biznesowego przedsięwzięcia. Jak dokonać właściwego wyboru dostawcy usług IT? Przeczytaj poradę eksperta.

Amerykańscy konsumenci mają mocne nerwy

Amerykańska gospodarka nie dostała jeszcze mata, ale na ostateczne rozstrzygnięcie jej losów przyjdzie nam trochę poczekać. Uczestnicy rynku wierzą co prawda w sukces negocjacji między Demokratami i Republikanami, ale nie kwapią się do inwestowania większego kapitału. W tym należy upatrywać przyczyny powolnych spadków giełdowych indeksów.

Amerykańscy konsumenci mają mocne nerwy

Amerykańska gospodarka nie dostała jeszcze mata, ale na ostateczne rozstrzygnięcie jej losów przyjdzie nam trochę poczekać. Uczestnicy rynku wierzą co prawda w sukces negocjacji między Demokratami i Republikanami, ale nie kwapią się do inwestowania większego kapitału. W tym należy upatrywać przyczyny powolnych spadków giełdowych indeksów.

Przyspieszanie Firefoksa 4.0 – jak to zrobić?

Codzienna praca z przeglądarką internetową potrafi zająć mnóstwo czasu, szczególnie, jeśli nie działa ona tak, jak należy. Jeśli korzystamy z najnowszej wersji Firefoksa, możemy ją nieco przyspieszyć. Okazuje się, że potrzebujemy dłuższej chwili aby nasza przeglądarka działała o wiele sprawniej. Jak to zrobić?

Jak pozbyć się brudu z firmowego komputera?

Jak już wspominaliśmy w poprzednim artykule, brud w komputerze może narobić wiele szkód, a w najlepszym przypadku jedynie spowolnić komputer. Zabrudzony komputer chodzi głośniej, jest mniej stabilny i bardzo się grzeje, co może z kolei doprowadzić do poważnej awarii. Warto zatem od czasu do czasu przeprowadzić czyszczenie komputera. Nie zajmie to długo, a komfort pracy ulegnie znacznej poprawie. Jak się do tego zabrać?

USB 3.0 – czym charakteryzuje się nowy standard?

Prawdę mówiąc, USB 3.0 jest na rynku już od jakiegoś czasu, ale jeszcze mało kto miał okazję skorzystać z dobrodziejstw jakie oferuje. A trzeba przyznać, że nowy standard to znaczący krok naprzód. Co ciekawe, przystosowanie komputera do obsługi USB 3.0 nie jest bardzo trudne i kosztowne. Poznajmy najpierw, co oferuje nowy standard?

Polska chce 46 mln euro na rekompensaty dla producentów warzyw

Agencja Rynku Rolnego zmieniła wniosek w sprawie wysokości rekompensat za straty poniesione przez polskich rolników w wyniku wystąpienia fali zakażeń wywołanych bakterią e-coli. Obecnie Polska stara się o 46 mln euro.

Czyszczenie firmowego komputera – czy to jest ważne?

Komputer się grzeje, często się zawiesza, a na dodatek jest bardzo głośny i niestabilny? Być może to wina brudu, który poniewiera się w komputerze. Nie mamy tu na myśli zanieczyszczonego dysku, a kurz i brud, który dostawał się przez cały czas do wnętrza obudowy i osiadał na wentylatorach i radiatorach wewnątrz. Okazuje się, że wystarczy kilkanaście minut, aby temperatura w komputerze spadła, stabilność uległa poprawie, a kultura pracy wróciła do akceptowalnego poziomu. Czy czystość w komputerze jest ważna?

Rząd pracuje nad nowelizacją ustawy o europejskich radach zakładowych

Pracownicy wspólnotowych firm mają skuteczniej korzystać z prawa do informowania i konsultowania z nimi najważniejszych decyzji - zakłada przyjęty we wtorek przez rząd projekt nowelizacji ustawy o europejskich radach zakładowych.

Spadło bezrobocie

Stopa bezrobocia w czerwcu wyniosła 11,8 proc., wobec 12,2 w maju - podał GUS. Sezon na prace wakacyjne zachęca przedsiębiorców do zwiększania zatrudnienia.

Sprzedaż detaliczna rośnie, ale powoli

Sprzedaż detaliczna wzrosła w czerwcu br. o 10,9 proc. - podał GUS. To kolejna dobra wiadomość dla sektora małych i średnich firm.

Polacy nie spóźniają się do pracy

Polacy deklarują, że nie spóźniają się w ogóle do pracy, a tylko 20 proc. zdarza się to raz w miesiącu lub rzadziej. Głównym powodem spóźnień są problemy z komunikacją miejską i korki. Co ciekawe, naszym rodakom częściej zdarza się wyjść z pracy wcześniej niż do niej spóźnić – wynika z najnowszego raportu instytutu badawczego ARC Rynek i Opinia.

Jakie ułatwienia dla pracodawców wprowadza nowelizacja ustawy o PIP

Inspektor pracy  będzie mógł ustnie pouczyć pracodawcę o uchybieniach ujawnionych w trakcie kontroli, a kontrolowany przedsiębiorca będzie mógł złożyć oświadczenie o terminie usunięcia tych uchybień. Inspektorzy pracy nie będą też uczestniczyli w przejmowaniu obiektów budowlanych, w których pracę mają wykonywać pracownicy.

Amerykanie trzymają inwestorów w niepewności

Uczestnicy rynku zastanawiają się, kiedy zapadnie decyzja w kwestii podniesienia limitu zadłużenia USA i jakie warunki zostaną przyjęte. Analitycy finansowi rozważają możliwość ogłoszenia pierwszego prowizorium tuż przed 2 sierpnia i wprowadzenia drugiej prowizorki na pół roku, ewentualnie do końca 2012 r., kiedy to wypadają wybory prezydenckie.

Spółka komandytowa, czyli sposób na niezależność rodzinnej firmy

Jak pozyskać środki na rozwój rodzinnego biznesu, zachowując niezależność? Najlepiej wybrać spółkę komandytową. Ekspert wyjaśnia dlaczego.

Co sprawdzić przed wzięciem pożyczki w banku?

Wiele osób, które szukają dogodnej dla siebie pożyczki, odstręcza czytanie „gwiazdek” i „drobnych druczków”. Czy porównanie dostępnych na rynku ofert na prawdę jest takie trudne? Eksperci radzą, jak powinni postępować przyszli pożyczkobiorcy.

W którym banku wziąć kredyt hipotecznych w EUR?

Kurs franka szwajcarskiego wciąż osiąga rekordowo wysokie poziomy, co nie pozostaje bez szkody dla kredytobiorców, którzy zasłużyli się w tej walucie, kiedy notowania CHF były korzystne. Eksperci radzą rozważyć opcję kredytowania w CHF. Które oferty są godne uwagi?

Skróty s.k. i S.K.A. - co one oznaczają i dlaczego coraz częściej je spotykamy?

Coraz częściej spotkać można nazwy firm typu MediaSklep sp. z.o.o. S.K.A. Do skrótu z o.o., który oznacza formę prawną spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, dawno już przywykliśmy. Nie każdy jednak radzi sobie z rozszyfrowaniem skrótu S.K.A. lub s.k.

Kiedy refinansować kredyt?

Kredyt refinansowy to produkt dla kredytobiorców, którzy płacą zbyt wysokie raty. Komu opłaca się sięgnąć po tego typu rozwiązanie? Analityk finansowy wymienia wszystkie plusy i minusy refinansowania zadłużenia.

Polska atrakcyjna dla zagranicznych inwestorów

Polska jest na szóstym miejscu na świecie pod względem atrakcyjności lokowania inwestycji, a Kraków jest najlepszym miejscem na świecie do lokowania centrów usług dla biznesu. Tak wynika z raportu inwestycyjnego Konferencji Narodów Zjednoczonych ds. Handlu i Rozwoju (UNCTAD).

Czy lokaty antypodatkowe zostaną?

Ministerstwo Finansów nie zajmie się obecnie pracami nad nowymi zasadami opodatkowania. Eksperci uważają, że może to przedłużyć żywotność lokat antypodatkowych. Czy to znaczy, że opłaca się zakładać długoterminowe depozyty, pozwalające ominąć podatek Belki?

Ceny domów w USA na równi pochyłej

Po poniedziałkowej sesji sytuacja, panująca na rynku ryzykownych aktywów, nie uległa większym zmianom. Inwestorzy nie obawiają się czarnego scenariusza, przewidującego brak porozumienia w sprawie zwiększenia limitu zadłużenia w USA, na tyle, aby radykalnie zmienić swoje zachowanie.

GUS: 42,3 tys. pracowników do zwolnienia

Z danych na koniec czerwca 2011 roku wynika, że 405 zakładów pracy zadeklarowało zwolnienie w najbliższym czasie 42,3 tys. pracowników, w tym z sektora publicznego 29,8 tys. osób - podał GUS w komunikacie.

Spółka komandytowo-akcyjna sposobem na rodzinny biznes

Jak pozyskać środki na rozwój rodzinnego biznesu, zachowując niezależność? Najlepiej decydując się na założenie spółki komandytowo-akcyjnej. Ekspert wyjaśnia dlaczego.

Ustawa antyspreadowa jeszcze w tym tygodniu?

Do końca tego tygodnia Sejm przyjmie ustawę zmniejszającą koszty obsługi kredytów walutowych poprzez ograniczenie wysokości spreadów. Dla kredytobiorców będzie to duża ulga.

Dwudziestoletni PIT

26 lipca 1991 r. uchwalono ustawę o podatku dochodowym od osób fizycznych, która weszła w życie od 1 stycznia 1992 r.. Minęło więc okrągłe 20 lat z PIT-em. Ten znany nam wszystkim podatek doczekał się od tego czasu ok. 150 nowelizacji. Ale czy te liczne zmiany sprawiły, że jest to podatek jasny i klarowny? Z pewnością nie, o czym świadczy ogromna ilość interpretacji podatkowych dotyczących PIT i wiele pytań na naszym forum w każdym "sezonie PIT-owym".

Europejskie prawo umów, czyli łatwiejszy handel internetowy

Jesienią zostanie przedstawione Komisji Europejskiej tzw. europejskie prawo umów - oświadczyła komisarz ds. sprawiedliwości Viviane Reding. Unijne prawo kontraktowe może uprościć handel internetowy.

Coraz mniej firm płaci w terminie

Niespełna 60 proc. przedsiębiorców przyznaje, że terminowo reguluje swoje zobowiązania wobec kontrahentów - ujawnia "Parkiet" na podstawie kwartalnych danych zbieranych przez NBP.

Kredyt kupiecki - wybawienie czy szybka droga do bankructwa?

W uproszczeniu kredyt kupiecki polega na sprzedaży towaru z odroczonym terminem płatności. Nie ma takiej branży, w której by go nie stosowano. Pozwala na szybszą sprzedaż towarów i usług. Wiele firm, zwłaszcza małych nie miałyby w ogóle szansy istnieć na rynku bez tego narzędzia.

Jak prawidłowo zgłosić i wyrejestrować zleceniobiorcę

Zatrudnianie osób na podstawie umowy-zlecenia w przekonaniu przedsiębiorców jest dla nich korzystniejsze, gdyż jest mniej sformalizowane, a co za tym idzie, pracodawca ma mniej obowiązków.

Handel internetowy w ramach UE będzie łatwiejszy

 Jesienią Komisji Europejskiej zajmie się tzw. europejskim prawe umów. Prawo to pierwotnie miałoby obejmować wyłącznie umowy sprzedaży dokonywane przez internet i pozwoliłoby stronom decydować, jakie prawo zostanie zastosowane w transakcji: prawo UE czy prawo kraju członkowskiego.

Czy Ameryka pójdzie na dno?

Priorytetem dla Amerykanów są: zwiększenie limitu zadłużenia i odbudowanie zaufania inwestorów. Dojście do porozumienia przez Demokratów i Republikanów oraz pozytywne, kwartalne wyniki spółek powinny doprowadzić do wzrostu kursu USD/CHF.

Wzrasta popyt na złoto

Inwestorzy po raz kolejny zwrócili się w kierunku bezpiecznej przystani, która pozwoliłaby zabezpieczyć kapitał przed efektami ubocznymi kryzysu dłużnego krajów strefy euro i problemów, z jakimi boryka się amerykańska gospodarka. W efekcie ceny złota i srebra idą w górę.

Wzrasta popyt na złoto

Inwestorzy po raz kolejny zwrócili się w kierunku bezpiecznej przystani, która pozwoliłaby zabezpieczyć kapitał przed efektami ubocznymi kryzysu dłużnego krajów strefy euro i problemów, z jakimi boryka się amerykańska gospodarka. W efekcie ceny złota i srebra idą w górę.

REKLAMA