REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

USB 3.0 – czym charakteryzuje się nowy standard?

Kamil Rogala
Do tej pory mogliśmy korzystać z trzech trybów transferu: LowSpeed, FullSpeed i HighSpeed
Do tej pory mogliśmy korzystać z trzech trybów transferu: LowSpeed, FullSpeed i HighSpeed
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Prawdę mówiąc, USB 3.0 jest na rynku już od jakiegoś czasu, ale jeszcze mało kto miał okazję skorzystać z dobrodziejstw jakie oferuje. A trzeba przyznać, że nowy standard to znaczący krok naprzód. Co ciekawe, przystosowanie komputera do obsługi USB 3.0 nie jest bardzo trudne i kosztowne. Poznajmy najpierw, co oferuje nowy standard?

REKLAMA

Jeszcze do niedawna kopiowanie dużej ilości danych, na przykład filmu DVD o wadze ok. 4 GB z dysku zewnętrznego lub pendrive’a na komputer zajmowało bardzo dużo czasu. W tym czasie można było spokojnie zjeść obiad lub przynajmniej przekąskę. Teraz, przy użyciu USB 3.0 kopiowanie zajmie dziesięciokrotnie mniej czasu, a to wszystko dzięki trybowi Super – Speed. Co prawda nowa technologia to ogromne korzyści, niestety ogromna większość dostępnych na rynku komputerów jeszcze porty starszego typu. Na szczęście jest możliwość przystosowania starszego sprzętu do najnowszego standardu. Jak to zrobić?

REKLAMA

Z pewnością wiele osób zastanawia się, co stanie się ze starszymi akcesoriami na USB 2.0. Czy trzeba będzie je wymienić? Oczywiście, że nie. Poza tym, na czym miałaby polegać przewaga myszki na USB 3.0 nad starszym odpowiednikiem? To samo tyczy się klawiatury czy innych urządzeń peryferyjnych. Dlatego też USB 3.0 jest w pełni kompatybilny ze starszym standardem, co oznacza, że wszystkie dotychczasowe peryferia będą współpracowały z nowym standardem. Ponadto nowe wtyczki USB 3.0 praktycznie nie różnią się wyglądem od tych starszych i pasują do starszych wejść. Oczywiście działa to również w drugą stronę.

Sprawdź też: Czy sklep internetowy musi… sprzedawać?

REKLAMA

Do tej pory mogliśmy korzystać z trzech trybów transferu: LowSpeed, FullSpeed i HighSpeed. Dzięki USB 3.0 do tej trójki dołączył tryb SuperSpeed. Swoją drogą ciekawe, jak będą nazywały się kolejne tryby – HyperSpeed, MegaSpeed? Wracając do tematu, nowy tryb realizowany jest przez dodatkowy moduł sterujący niezależny od standardowego układu obsługującego porty USB 2.0. Na czym to polega? Mówiąc prosto, hub USB 3.0 jest w zasadzie hubem USB 2.0 wzbogaconym o osobny hub SuperSpeed.

Ciekawym rozwiązaniem jest również zwiększenie natężenia prądu w gniazdku USB 3.0. Dzięki temu, nowy standard pozwala na podłączenie dysków zewnętrznych bez dodatkowego zasilania. Oczywiście stoi za tym większe zużycie energii, ale dzięki temu możemy zrezygnować z dodatkowych zasilaczy, które przecież również potrzebują prądu do działania. Dzięki takiemu rozwiązaniu, większe dyski 3,5 cala, które do tej pory potrzebowały zasilacza, a przez to ich mobilność była znikoma, dzięki zastosowaniu ESB 3.0 zyskują nową funkcjonalność.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz również: Agencja interaktywna – jak wybrać i na co zwracać uwagę?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Co trapi sektor MŚP? Nie tylko inflacja, koszty zarządzania zasobami ludzkimi i rotacja pracowników

Inflacja przekładająca się na presję płacową, rosnące koszty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz wysoka rotacja – to trzy główne wyzwania w obszarze pracowniczym, z którymi mierzą się obecnie firmy z sektora MŚP. Z jakimi jeszcze problemami kadrowymi borykają się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa?

Badania ankietowe GUS: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S)

Główny Urząd Statystyczny od 1 do 23 grudnia 2024 r. będzie przeprowadzał obowiązkowe badania statystyczne z zakresu rolnictwa. Chodzi o następujące badania: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S).

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników w 2025 r.? To już pewne

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników? To już pewne. 27 listopada 2024 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy. Wigilia od 2025 r. będzie dniem wolnym od pracy. Co z niedzielami handlowymi? 

Zeznania świadków w sprawach o nadużycie władzy w spółkach – wsparcie dla wspólników i akcjonariuszy

W ostatnich latach coraz częściej słyszy się o przypadkach nadużyć władzy w spółkach, co stanowi zagrożenie zarówno dla transparentności działania organizacji, jak i dla interesów wspólników oraz akcjonariuszy. Przedsiębiorstwa działające w formie spółek kapitałowych z założenia powinny funkcjonować na zasadach transparentności, przejrzystości i zgodności z interesem wspólników oraz akcjonariuszy. 

REKLAMA

BCM w przemyśle: Nie chodzi tylko o przestoje – chodzi o to, co tracimy, gdy im nie zapobiegamy

Przerwa w działalności przemysłowej to coś więcej niż utrata czasu i produkcji. To potencjalny kryzys o wielowymiarowych skutkach – od strat finansowych, przez zaufanie klientów, po wpływ na środowisko i reputację firmy. Dlatego zarządzanie ciągłością działania (BCM, ang. Business Continuity Management) staje się kluczowym elementem strategii każdej firmy przemysłowej.

Z czym mierzą się handlowcy w czasie Black Friday?

Już 29 listopada będzie wyczekiwany przez wielu konsumentów Black Friday. Po nim rozpocznie się szał świątecznych zakupów i zarazem wytężonej pracy dla handlowców. Statystyki pokazują, że Polacy z roku na rok wydają i zamawiają coraz więcej. 

Taryfa C11. Szaleńcze ceny prądu w Polsce: 1199 zł/MWh, 2099 zł/MWh, 2314 zł/MWh, 3114 zł/MWh

To stawki dla biznesu. Małe i średnie firmy (MŚP nie będzie w 2025 r. objęty zamrożeniem cen prądu. 

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc.

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc. Ekspert przypomina: bezpieczeństwo nie jest kosztem, a inwestycją, która zapewnia ciągłość i stabilność operacyjną

REKLAMA

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm. Interweniuje u premiera Donalda Tuska i marszałka Sejmu Szymona Hołowni.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że przygotowuje kolejne wypłaty świadczenia.

REKLAMA