| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Awersja do ryzyka rośnie

Awersja do ryzyka rośnie

W czerwcu popyt na dobra trwałego użytku w USA spadł niespodziewanie o 2,1 proc. m/m. Bez uwzględnienia transportu wzrost wyniósł jedyne 0,1 proc. Na reakcję na Wall Street nie trzeba było długo czekać – indeksy poszły w dół.

Giełdowych inwestorów coraz bardziej irytuje też niepewność, związana z brakiem politycznego kompromisu w sprawie sposobu obniżenia nadmiernego deficytu budżetowego USA w najbliższych latach, a także zgody na podniesienie limitu zadłużenia po 2 sierpnia b.r. Co ciekawe, dolar na spadek Wall Street zareagował wzrostem – to pokazuje, że mimo prezentowanych przez niektórych analityków krytycznych scenariuszy, dla niektórych inwestorów dolar nadal ma status „safe heaven”. Niemniej pozostałe „bezpieczne przystanie” prezentowały się dzisiaj jeszcze lepiej: drożały frank, jen, złoto, a także pozostałe metale szlachetne.

Przeczytaj również: Co ustalono w kwestii Grecji na szczycie strefy euro?

Utrzymująca się niepewność wokół USA, a także powrót obaw, związanych z Grecją i pozostałymi krajami PIIGS (po nieco krytycznych słowach niemieckiego ministra finansów, jakie padły dzisiaj rano), nie sprzyjały też złotemu. Po południu euro podrożało do 4,0150 zł, a frank do 3,48 zł. Do czasu, kiedy pojawią się ewentualne rozstrzygnięcia politycznego impasu w USA, raczej nie ma co liczyć na to, aby niekorzystna tendencja na złotym miała wyraźnie się odwrócić.

Polecamy serwis: Inwestycje

Obserwowane złamanie poziomu 1,4430-40, a także naruszenie istotnego wsparcia na 1,4400 stawiają stronę grającą na zwyżki w nieco kłopotliwej sytuacji. Strona podażowa na EUR ma szanse sprowadzić notowania nawet w okolice 1,4323, czyli minimum sprzed kilku dni. To znacznie zmniejszy szanse na test wskazywanych wcześniej okolic 1,4550-70, chociaż duża zmienność w najbliższych dniach (biorąc pod uwagę wagę spodziewanych informacji) nie jest wykluczona.

Czytaj także

Eksperci:

Marek Rogalski

Ekspert ds. rynku walut w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska SA

Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska SA

Dom Maklerski

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Po wypowiedzi niemieckiego ministra finansów, Wolfganga Schauble, który wątpi w szybkie rozwiązanie problemów Grecji i krajów PIIGS, wzrosły obawy, wywołane kryzysem dłużnym.
Po wypowiedzi niemieckiego ministra finansów, Wolfganga Schauble, który wątpi w szybkie rozwiązanie problemów Grecji i krajów PIIGS, wzrosły obawy, wywołane kryzysem dłużnym.

Odpowiedzialność członków zarządu spółek kapitałowych79.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Adwokacka Ratajczak Adwokaci

Kancelaria Adwokacka

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »