reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Awersja do ryzyka rośnie

Awersja do ryzyka rośnie

W czerwcu popyt na dobra trwałego użytku w USA spadł niespodziewanie o 2,1 proc. m/m. Bez uwzględnienia transportu wzrost wyniósł jedyne 0,1 proc. Na reakcję na Wall Street nie trzeba było długo czekać – indeksy poszły w dół.

Giełdowych inwestorów coraz bardziej irytuje też niepewność, związana z brakiem politycznego kompromisu w sprawie sposobu obniżenia nadmiernego deficytu budżetowego USA w najbliższych latach, a także zgody na podniesienie limitu zadłużenia po 2 sierpnia b.r. Co ciekawe, dolar na spadek Wall Street zareagował wzrostem – to pokazuje, że mimo prezentowanych przez niektórych analityków krytycznych scenariuszy, dla niektórych inwestorów dolar nadal ma status „safe heaven”. Niemniej pozostałe „bezpieczne przystanie” prezentowały się dzisiaj jeszcze lepiej: drożały frank, jen, złoto, a także pozostałe metale szlachetne.

Przeczytaj również: Co ustalono w kwestii Grecji na szczycie strefy euro?

Utrzymująca się niepewność wokół USA, a także powrót obaw, związanych z Grecją i pozostałymi krajami PIIGS (po nieco krytycznych słowach niemieckiego ministra finansów, jakie padły dzisiaj rano), nie sprzyjały też złotemu. Po południu euro podrożało do 4,0150 zł, a frank do 3,48 zł. Do czasu, kiedy pojawią się ewentualne rozstrzygnięcia politycznego impasu w USA, raczej nie ma co liczyć na to, aby niekorzystna tendencja na złotym miała wyraźnie się odwrócić.

Polecamy serwis: Inwestycje

Obserwowane złamanie poziomu 1,4430-40, a także naruszenie istotnego wsparcia na 1,4400 stawiają stronę grającą na zwyżki w nieco kłopotliwej sytuacji. Strona podażowa na EUR ma szanse sprowadzić notowania nawet w okolice 1,4323, czyli minimum sprzed kilku dni. To znacznie zmniejszy szanse na test wskazywanych wcześniej okolic 1,4550-70, chociaż duża zmienność w najbliższych dniach (biorąc pod uwagę wagę spodziewanych informacji) nie jest wykluczona.

reklama

Czytaj także

Eksperci:

Marek Rogalski

Ekspert ds. rynku walut w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska SA

Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska SA

Dom Maklerski

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Po wypowiedzi niemieckiego ministra finansów, Wolfganga Schauble, który wątpi w szybkie rozwiązanie problemów Grecji i krajów PIIGS, wzrosły obawy, wywołane kryzysem dłużnym.
Po wypowiedzi niemieckiego ministra finansów, Wolfganga Schauble, który wątpi w szybkie rozwiązanie problemów Grecji i krajów PIIGS, wzrosły obawy, wywołane kryzysem dłużnym.

Pakiet Kadrowy: Wynagrodzenia 2020 + Czas pracy 2020 + Zatrudnianie i zwalnianie pracowników + Uprawnienia rodziców w pracy177.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Aneta Juszczuk

Coach

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama