REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ceny domów w USA na równi pochyłej

Amerykańscy inwestorzy nie biorą pod uwagę tego, że negocjacje między Demokratami i Republikanami mogłyby zakończyć się fiaskiem.
Amerykańscy inwestorzy nie biorą pod uwagę tego, że negocjacje między Demokratami i Republikanami mogłyby zakończyć się fiaskiem.

REKLAMA

REKLAMA

Po poniedziałkowej sesji sytuacja, panująca na rynku ryzykownych aktywów, nie uległa większym zmianom. Inwestorzy nie obawiają się czarnego scenariusza, przewidującego brak porozumienia w sprawie zwiększenia limitu zadłużenia w USA, na tyle, aby radykalnie zmienić swoje zachowanie.

REKLAMA

Nie wydaje się przy tym, żeby dyskusja w tej sprawie była czymś więcej niż polityczną grą. Wszyscy mają świadomość, jakie konsekwencje mogłoby pociągnąć obniżenie ratingu Stanom Zjednoczonym przez którąś z najważniejszych agencji. Przybliżałoby to do powtórki z wydarzeń z jesieni 2008 r., kiedy bankructwo Lehman Brothers doprowadziło do paniki na rynkach. Dziś nikt nie będzie chciał ryzykować takiego scenariusza. Część inwestorów może chcieć dmuchać na zimne, ale ta grupa nie jest w stanie zadecydować o kierunku ruchu cen aktywów. Najwięcej zależy od oczekiwań gospodarczych; wciąż gorącym tematem pozostają wyniki amerykańskich spółek. Zresztą sezon publikacji wyników za II kwartał stopniowo będzie przenosił się do Europy, w tym do Polski. Tradycyjnie jako pierwszy wyniki poda Bank Millennium i zostaną one zapewne potraktowane jako zapowiedź tego, jak radził sobie cały sektor bankowy. Szczególnie interesujące będzie to, jak wypadł segment consumer finance, który jest wysokomarżowy, a w I kwartale przeżywał trudności.

REKLAMA

Wyniki rodzimych spółek nie będą decydować o kierunku notowań. Mogą jedynie wpłynąć na ocenę relatywnej atrakcyjności polskich walorów względem innych spółek z regionu. Sytuacja uzależniona jest od dalszego rozwoju wypadków na świecie.

Dowiedz się także: Czym są fundusze sekurytyzacyjne?

Dobre wyniki polskich spółek zwiększyłyby atrakcyjność polskich firm w oczach zagranicznych inwestorów, którzy obserwują nasz region, ale nie przełożyłyby się na notowania na GPW.

Rynek nieruchomości w Wielkiej Brytanii

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Z analiz Zoopla.co.uk wynika, że ceny mieszkań w okolicach, w których odbywać się będą w przyszłym roku igrzyska olimpijskie w Londynie, rosną wolniej niż w bardziej centralnych dzielnicach. Od lipca 2005 r., czyli od momentu przyznania Londynowi prawa do organizacji olimpiady, ceny w tych częściach Londynu poszły w górę o 18,9%, podczas gdy w stolicy w tym czasie podskoczyły średnio o 27,2%. Jest to traktowane jako kolejne potwierdzenie znaczenia zagranicznego popytu na londyńskim rynku nieruchomości.

Polecamy serwis: Budżet domowy

Rynek nieruchomości w USA

Dziś inwestorzy będą czekać na informacje z amerykańskiego rynku pierwotnego nieruchomości. Poznają czerwcową liczbę domów sprzedanych na nim. Spodziewana jest stagnacja na bardzo niskim poziomie. Odczyt sprzedaży na rynku wtórnym nie skłania do oczekiwania na pozytywne zaskoczenia. Majowy indeks S&P/Case Schiller potwierdzi natomiast utrzymującą się presję na ceny domów. Spodziewane jest przyspieszenie spadku cen do 4,7% r/r.

Zespół analiz
Home Broker

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Polska prezydencja w UE 2025: priorytety przedsiębiorców to m.in. wzmocnienie i ochrona jednolitego rynku UE w związku z rosnącą rolą Chin i wyborami prezydenckimi w USA

Już z początkiem 2025 roku Polska obejmie prezydencję w Radzie UE. Przedsiębiorcy widzą w tym szanse na kształtowanie unijnej polityki, wspieranie jednolitego rynku oraz odpowiedź na wyzwania związane z globalną konkurencją, rosnącą rolą Chin i zmianami politycznymi w USA. Wśród priorytetów są zwiększenie konkurencyjności UE, bezpieczeństwo energetyczne i poszerzenie Unii o Ukrainę i Mołdawię.

Regulacje ESG w transporcie. Z czym to się wiąże?

Branża TSL nie ma łatwo. Firmy z tego sektora muszą zmierzyć się z nowymi wymogami regulacyjnymi i raportowymi – ESG (Environmental, Social, Governance). Chodzi o poprawę standardów środowiskowych, społecznych i zarządzania korporacyjnego. Któe regulacje już są w Europie obowiązkowe, a na które jeszcze czekamy? I najważniejsze - ile trzeba na to wydać i co grozi za ignorowanie tych zmian? 

Na jakie reformy czeka rynek pracy?

Przedsiębiorcy oczekują większego wsparcia od rządu, zwłaszcza w kwestii aktywizacji grup niedoreprezentowanych na rynku pracy. Chcieliby również zmniejszenia kosztów zatrudnienia i zapewnienia dostępu do kandydatów z państw trzecich. Nawołują także do stworzenia warunków sprzyjających rozwojowi kompetencji i kwalifikacji zawodowych. 

Maksymalizacja bezpieczeństwa: Dlaczego oprogramowanie on-premise ma kluczowe znaczenie w świecie zdominowanym przez SaaS?

Jak wynika z szacunków Gartnera, już za 3 lata aż 75 proc. przedsiębiorstw będzie traktować tworzenie kopii zapasowych aplikacji typu SaaS (Oprogramowanie jako Usługa) jako wymóg krytyczny. Jeszcze w tym roku było to 15 proc . Ta istotna różnica wynika z oceny ryzyka. O ile oprogramowanie dostępne w modelu SaaS jest coraz częstszym wyborem organizacji na całym świecie, kluczowe staje się zapewnienie, że przechowywane tam dane są zarówno dobrze chronione, jak i możliwe do odzyskania. W tym kontekście zasadne może być pytanie o dostępne alternatywy, a zwłaszcza możliwość korzystania z tradycyjnego oprogramowania on-premise, które jest instalowane i zarządzane lokalnie.

REKLAMA

3 cechy innowacyjnego przedsiębiorstwa. Jak ważna jest ochrona środowiska? [WYWIAD]

Co dziś często przesądza o wyborze kontrahenta? Jak ważna jest ochrona środowiska w świecie biznesu? Jakie proste rozwiązania mogą wprowadzić wszystkie przedsiębiorstwa branży ogrodniczej? O 3 głównych cechach innowacyjności opowiada członek zarządu przedsiębiorstwa W.Legutko, Adam Legutko.

Jak chronić firmowe pieniądze przez utratą wartości

Wielu przedsiębiorców zastanawia się jak uchronić swój kapitał w czasach wysokiej inflacji. Podobnie jak oni, ich pieniądze powinny pracować. Bank Pekao ma propozycję dla prowadzących działalność gospodarczą, spółkę cywilną lub osobową z uproszczoną księgowością, pozwalającą łączyć wysokie oprocentowanie z elastycznością

Nowe zasady naliczania składki zdrowotnej od 1 stycznia 2025 r. Rząd jest za wprowadzeniem zmian. Co się zmieni?

Nowe zasady naliczania składki zdrowotnej od 1 stycznia 2025 r. Rząd jest za wprowadzeniem zmian. Co się zmieni? Szacuje się, że z tego rozwiązania skorzysta ok. 2,4 mln przedsiębiorców. Rada ministrów przyjęła projekt nowelizacji.

Prognozy na 2025 rok: jakie trendy będą kształtować przyszłość biznesu e-commerce?

Jakie trendy ukształtują branżę e-commerce w nadchodzącym 2025 roku? Jakie narzędzia powinny wykorzystać firmy, żeby się rozwijać?

REKLAMA

InPost Pay – rewolucyjna usługa dla Twojego e-sklepu

W dobie ogromnej konkurencji na rynku e-commerce kluczem do sukcesu jest wyróżnienie się i zwiększenie wygody zakupów dla klientów. InPost Pay to rozwiązanie, które może odmienić oblicze Twojego sklepu internetowego, pomagając zwiększyć konwersję dzięki nowoczesnym udogodnieniom. Dowiedz się, dlaczego warto wdrożyć tę usługę i co możesz dzięki niej zyskać!

Wakacje składkowe 2024 tylko za grudzień. Wniosek trzeba złożyć już w listopadzie

Z wakacji składkowych w 2024 roku można skorzystać już tylko za grudzień. Natomiast wniosek trzeba złożyć już w listopadzie. Państwo opłaci składki za jeden miesiąc za mikroprzedsiębiorców i komorników sądowych. Jakie warunki trzeba spełnić?

REKLAMA