REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Doraźne rozwiązania w USA ze szkodą dla złotego

We wtorek inwestorzy nie tylko śledzili przebieg negocjacji, dotyczących limitu zadłużenia USA, ale również obserwowali wskaźniki rynkowego sentymentu.
We wtorek inwestorzy nie tylko śledzili przebieg negocjacji, dotyczących limitu zadłużenia USA, ale również obserwowali wskaźniki rynkowego sentymentu.

REKLAMA

REKLAMA

Trudno jest jednoznacznie zinterpretować opublikowane we wtorek wskaźniki. Indeks zaufania amerykańskich konsumentów wypadł lepiej niż prognozowano, ale GfK okazał się gorszy od oczekiwań. Również sektor amerykańskich nieruchomości pozostaje w dołku.

REKLAMA

Podany do wiadomości publicznej o 16.00 indeks Conference Board przełamał złą passę. Po trzech miesiącach spadków, miernik nastrojów konsumentów za oceanem wreszcie pozytywnie zaskoczył. Wzrost do 59,5, z prognozowanego 57,1, pokazał, że kupujący w USA w dalszym ciągu stanowią siłę napędową tamtejszej gospodarki. Również o 16.00 napłynęły informacje z sektora nieruchomości. Sprzedaż nowych domów wciąż jest bardzo niska – na poziomie 312 tysięcy w ujęciu rocznym. Rynek pierwotny musi czekać na poprawę oczekiwań gospodarstw domowych w dłuższym okresie.

REKLAMA

Słabiej od oczekiwań wypadły nastroje niemieckich konsumentów. Dodatkowo, skorygowano w dół poprzedni odczyt i w rezultacie dzień zakończył się na GPW spadkiem WIG 20 o 0,33%. Giełda traci, wraz z nią spada też wartość złotego. W ciekawej sytuacji znajduje się obecnie wartość dolara w relacji do złotego. Kurs tej pary trafił do obszaru ważnego wsparcia. Jego potwierdzenie i wybicie w górę może osłabić złotego do poziomu 3,04 za jednostkę waluty amerykańskiej.

Dowiedz się także: Czy Barack Obama uzdrowi Amerykę?

Polecamy serwis: Lokaty

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Analiza techniczna wskazuje na trzy powody, dla których wartość dolara względem złotego nie powinna spaść poniżej 2,7410-438. Po pierwsze, na tym poziomie znajduje się zniesienie 61,8% poprzednich wzrostów (oznaczonych jasnoniebieską linią). Jest to ważny poziom, zgodnie z proporcjami Fibonacciego. Tę wartość uwiarygodniają również linia trendu spadkowego, prowadzona od końca listopada 2010 oraz utworzony w niedzielę (i przez to nieco mniej istotny) młot (oznaczony niebieskim prostokątem). Szanse na wybicie w górę będą rosnąć wraz z pogarszającymi się nastrojami globalnymi i przedłużającym się impasem wokół podniesienia limitu maksymalnego zadłużenia Stanów Zjednoczonych. Najbardziej prawdopodobne jest rozwiązanie tymczasowe, które jednakże nie poprawi widoków na dalszą przyszłość. Rozczarowanie inwestorów na rynku Forex takim obrotem spraw może skierować kurs USD/PLN w stronę 3,0435-3,0484.

Bartosz Boniecki,
Główny Ekonomista Alchemii Inwestowania

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Rozwój sztucznej inteligencji jak rewolucja przemysłowa? Firmy gotowe na zmiany

    Do 2030 r. będzie dziesiątki milionów nowych miejsc pracy dzięki SI - tak wynika z raportu McKinsey. Światowe Forum Ekonomiczne akcentuje jednak, że wiele stanowisk ulegnie likwidacji. O tym, że firmy muszą dostosować się do nowej rzeczywistości, wiadomo, pytanie brzmi - jak szybko? 

    Kalendarz marketingowy – czym jest i jak może pomóc w działalności małej firmy?

    Co to jest kalendarz marketingowy? Jak można wykorzystać to narzędzie do marketingu internetowego małych i średnich firm?

    Polska największym producentem jabłek w UE. Jabłek jemy jednak mało

    Polska jest największym producentem jabłek w Unii Europejskiej oraz 4. ich producentem na świecie. Mimo, że w naszym kraju tych owoców jest pod dostatkiem, a jabłko jest promowane jako owoc narodowy, jego spożycie nie rośnie. W gospodarstwach domowych zjada się rocznie ok. 11-12 kg jabłek na osobę.

    Hipermarkety tańsze niż dyskonty? Gdzie bardziej opłaca się robić zakupy?

    W sklepach ceny wciąż rosną, ale w niektórych trochę wolniej. Gdzie teraz opłaca się robić zakupy? Co lepiej kupić w dyskoncie a co w supermarkecie? Czy w najbliższym czasie można spodziewać się, że we wszystkich sklepach wzrost rdr. będzie jednocyfrowy? 

    REKLAMA

    Pożary paneli fotowoltaicznych. Jak zminimalizować ryzyko?

    Jak każdy inny rodzaj instalacji, fotowoltaika jest narażona na usterki i awarie: przegrzanie, uszkodzenia, przepięcia, a w skrajnych przypadkach nawet na pożary. Chociaż do zaprószenia ognia dochodzi bardzo rzadko, zawsze trzeba pamiętać o środkach ostrożności. Jak zminimalizować ryzyko awarii?

    Ze sztuczną inteligencją logistyka nie będzie już taka sama

    Sztuczna inteligencja w logistyce to przyszłość. W łańcuch dostaw z użyciem AI chce zainwestować już ponad 60% firm. Co może ułatwić ta technologia? 

    Nowy trend - zmiana okularów co sezon?

    Okulary jako element stylizacji i w dodatku regularnie wymieniany zgodnie z trendami już nikogo nie dziwi. Przychody na rynku okularów są coraz wyższe i będą się jeszcze zwiększać. Nie tylko ze względu na starzejące się społeczeństwo. 

    Bezpieczeństwo w leśnictwie. Apel przedsiębiorców o interwencję państwa

    W obliczu rosnącej liczby tragicznych wypadków w leśnictwie, przedsiębiorcy leśni wzywają do pilnej reakcji ze strony państwa. Postulują o zwiększenie nadzoru nad Lasami Państwowymi, odpolitycznienie kadr oraz opracowanie strategii dla sektora leśno-drzewnego. Ale czy ich głos zostanie wysłuchany?

    REKLAMA

    Pieniądze dla rolników uprawiających kukurydzę. Do 80 proc. kwoty wynikającej z niezapłaconych faktur lub rachunków. Do kiedy wnioski?

    Do 6 października 2023 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o pomoc finansową dla producenta rolnego, który w 2022 r. lub 2023 r. co najmniej raz nie otrzymał zapłaty za sprzedaną kukurydzę - poinformowała Agencja.

    Czy Technologia Internetu Rzeczy zrewolucjonizuje sektor farmaceutyczny?

    Łańcuch dostaw w sektorze farmaceutycznym to duże wyzwanie - bezpieczeństwo i jakość produktu jest obwarowana licznymi uregulowaniami i przepisami. Systemy i urządzenia oparte o technologię Internetu Rzeczy – IoT (z ang. Internet of Things) wydają się logicznym rozwiązaniem. 

    REKLAMA