REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moja firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

ASUS Eee Pad Slider SL101 – już niedługo trafi do sprzedaży

Na początku roku pojawiły się informacje na temat bardzo ciekawego urządzenia o nazwie ASUS Eee Pad Slider SL101. Ostatnio urządzenie trafiło do amerykańskiej Federalnej Komisji ds. Łączności (FCC) co oznacza, że już niebawem możemy spodziewać się urządzenia w sprzedaży. Czego możemy się spodziewać po nowym sprzęcie?

Ile kosztuje założenie własnej działalności gospodarczej?

Choć ustawa deregulacyjna, która weszła w życie 1 lipca 2011 roku, zmniejszyła liczbę formalności, które należy dopełnić, by założyć swoją działalność, to nie obniżyła kosztów. Za co i ile trzeba zapłacić?

Dell Streak 10 Pro – czy nowy tablet zawalczy z iPadem 2?

Firma Dell zaprezentowała w Chinach swój najnowszy dodatek do linii tabletów Streak. Nowy, 10-calowy model opiera się na systemie Android Honeycomb i prezentuje się naprawdę imponująco. Czy nowe urządzenie będzie w stanie zawalczyć, a być może nawet wygrać z iPadem 2?

Kolejne urządzenie z Windowsem Phone 7 na pokładzie od HTC

Firma HTC po ogłoszeniu smartfonów o nazwach Arrive, HD7 i Surround, planuje powiększenie swojej oferty o nowy model. Nowe urządzenie o nazwie Omega to już czwarte urządzenie pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Windows Phone 7. Poznajmy specyfikację nowego urządzenia. Czy jest, na co czekać?

REKLAMA

K-Touch W700 – smartfon z systemem działającym w chmurze

Ostatnio dość często mówi się o oprogramowaniu i systemach działających w chmurze, czyli poza urządzeniem. Pewnym zaskoczeniem może być nowy smartfon K-Touch W700 z systemem działającym w chmurze. Jak prezentuje się nowe urządzenie i czy jest warte uwagi?

Marvel Digital Mercury Tab TBT-10C – ciekawy tablet już w sprzedaży

Kolejna dość słabo znana firma na naszym rynku wprowadza do sprzedaży nowy tablet z serii Mercury Tab. Tym razem jest to konstrukcja oznaczona symbolem TBT-10C, wyposażona w wielodotykowy ekran o przekątnej 7 cali. Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android „Gingerbread” 2.3. Co jeszcze oferuje nowe urządzenie?

Rekordowo wysokie notowania franka

Szacunkowa inflacja HICP w strefie euro zaliczyła trudny do wyjaśnienia spadek do 2,5 proc. r/r w lipcu z 2,7 proc. r/r w czerwcu. Jednocześnie Jose Zapatero podał datę przyśpieszonych wyborów, które odbędą się 20 listopada. Pod koniec września hiszpański rząd podda się do dymisji.

Rosną oczekiwania inflacyjne Polaków

Ekonomiści przewidują, że pod koniec roku inflacja nadal będzie znajdowała się powyżej celu inflacyjnego – jej wartość w tym czasie szacują na 4-4,1 proc. W lipcu do 4,7 proc. wzrosły oczekiwania inflacyjne osób prywatnych, podczas kiedy miesiąc wcześniej znajdowały się na poziomie 4,2 proc., jak wynika z danych NBP.

REKLAMA

Cordia Tab – tablet dla miłośników wolnego oprogramowania

Dla osób, które mają już dość powtarzających się specyfikacji i dwóch systemów operacyjnych przygotowano urządzenie o nazwie Cordia Tab. Urządzenie jest owocem współpracy społeczności miłośników wolnego oprogramowania. Co ciekawe, pomysłodawcą takiego rozwiązania był nasz rodak - Tomasz Sterna. Jego marzeniem było stworzenie tabletu, który mógłby pracować pod kontrolą dowolnego systemu operacyjnego opierającego się na jądrze Linux: Cordia HD, MeeGo, Ubuntu, a nawet Android. Jak prezentuje się ten eksperymentalny tablet?

Smasung Galaxy S Plus – lekko zretuszowany hit już w Polsce

Nie da się ukryć, że model Samsung Galaxy S to jeden z najpopularniejszych telefonów w ofercie koreańskiego producenta. Od wprowadzenia na rynek w zeszłym roku, telefon sprzedał się w nakładzie przeszło 14 miliona sztuk. Nic więc dziwnego, że na rynku pojawiła się poprawiona wersja hitu. Czy nowy model wnosi coś nowego do specyfikacji?

Fujitsu Toshiba - pierwszy smartfon z systemem Windows Phone 7.5

Dopiero co firma Microsoft zakończyła prace nad nową wersją systemu operacyjnego Windows Phone 7.5 o nazwie kodowej Mango, a producenci już zapowiadają pierwsze urządzenia, w których zostanie zastosowany nowy system. Pierwszą firmą, która pochwaliła się nowym smartfonem jest Fujitsu Toshiba. Czy możemy spodziewać się czegoś ciekawego?

HTC 7 Mozart – nowe urządzenie z systemem Windows Phone

Firma HTC nie śpi i co chwilę wypuszcza nowe telefony na rynek. Tym razem portfolio firmy wzbogacił model HTC 7 Mozart, który był już znany w sieci od jakiegoś czasu. Tym razem, możemy przyjrzeć się oficjalnej specyfikacji, która ucina wszelkie spekulacje i niejasności. Czym więc charakteryzuje się nowy model HTC?

HTC 7 Pro – telefon z Windows Phone 7 i klawiaturą QWERTY

Telefon HTC 7 Pro to kolejna pozycja w portfolio firmy, którą warto poznać nieco bliżej. Nowe urządzenie wyposażone w pełną klawiaturę QWERTY ma dość biznesowe aspiracje. Ponadto urządzenie posiada nowy system Windows Phone 7 od Microsoftu. Jak prezentuje się nowe urządzenie i czy jest godne uwagi?

Który bank oferuje najlepszy kredyt „Rodzina na Swoim” na lipiec - sierpień 2011?

Na biurko prezydenta trafiła znowelizowana ustawa o kredytach z dopłatami. Zdaniem ekspertów jest już praktycznie przesądzone to, że do końca sierpnia 2011 roku wejdą w życie zmiany, które w efekcie bardzo ograniczą dostępność Rodziny na Swoim. Do którego banku udać się po finansowanie, zanim zaczną obowiązywać nowe zasady?

Dlaczego pośrednik w obrocie nieruchomościami powinien dokumentować dokonywane czynności?

Pośrednik ma obowiązek dokumentowania dokonywanych przez siebie czynności, wynikający ze standardów zawodowych. Przestrzeganie tego obowiązku ma bardzo praktyczne znaczenie. Ułatwia bowiem dochodzenie należności od nieuczciwych klientów biura. Jest to szczególnie ważne, ponieważ niekorzystne otoczenie prawne, kreowane w dużym stopniu przez Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, nie sprzyja prowadzeniu tego rodzaju działalności gospodarczej.

Jak pośrednik w obrocie nieruchomościami może zabezpieczyć się przed nieuczciwym klientem?

Zredagowanie umowy pośrednictwa, która zabezpieczy interesy biura nieruchomości jest z każdym rokiem coraz trudniejsze. Wynika to m.in. z działalności Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Często zdarza się, że klienci biur pośrednictwa, po wykonaniu pracy przez pośrednika, uchylają się od zapłaty wynagrodzenia, powołując się na obecność w umowie klauzul abuzywnych, niewykonanie przez pośrednika usługi itd. Ekspert radzi jak pośrednik może zabezpieczyć się przed nieuczciwym klientem.

Który bank oferuje najlepszy kredyt hipoteczny w PLN na lipiec-sierpień 2011?

Wakacje w tym roku sprzyjają bankom, gdyż chętnych na kredyty nie brakuje. Eksperci przypominają, że wzmożony ruch wymusza większą konkurencję i oznacza promocyjne obniżki marż oraz prowizji. Kto tak naprawdę oferuje najlepsze warunki kredytowania?

Jedna hipoteka zabezpieczy kilka wierzytelności - porada

Wchodząca w życie 20 lutego 2012 roku ustawa z 26 czerwca 2009 roku o zmianie ustawy o księgach wieczystych i hipotece oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2009 Nr 131 poz. 1075) umożliwi zabezpieczenie kilku wierzytelności jedną hipoteką. Wskazaną powyżej możliwość dopuszczają artykuły 68(1)-68(2) nowelizacji.

Który fundusz parasolowy wybrać?

Pod parasolem można schronić się przed fiskusem. Ekspert wyjaśnia, na jakich zasadach działają fundusze parasolowe i doradza, który fundusz wybrać?

Wnioski o uprawnienia do bezpłatnych emisji CO2 tylko do końca lipca

31 lipca 2011 roku mija wstępny termin ubiegania się o uprawnienia do bezpłatnych przydziałów emisji gazów cieplarnianych, a co za tym idzie udziału w handlu uprawnieniami od 2013 roku. Do składania odpowiednich wniosków zobligowane są wszystkie podmioty prowadzące instalacje określone w dyrektywie 2003/87/WE. Zanim dane trafią do KOBiZE muszą zostać poddane ocenie akredytowanego weryfikatora.

Czy deweloperzy budują mieszkania w odpowiednich miejscach?

Deweloperzy budują coraz więcej mieszkań, dzięki czemu nieruchomości tanieją. Eksperci obawiają się jednak o stabilność finansową firm deweloperskich. Czy nowe projekty są realizowane w odpowiednich miejscach?

Obowiązki informacyjne przy znacznych pakietach akcji - porada

Dla akcjonariusza spółki publicznej wiedza na temat struktury akcjonariatu oraz siły głosu poszczególnych akcjonariuszy na walnym zgromadzeniu spółki publicznej jest na wagęzlota. Dysponując tymi informacjami jest w stanie określić swoją pozycję w przypadku posiadania określonego pakietu akcji.

Sytuacja na rynkach w dalszym ciągu jest napięta

Inwestorzy w dalszym ciągu nie mogą odetchnąć z ulgą. Zaplanowane na wczoraj głosowanie w Izbie Reprezentantów, podczas którego na wokandę miał trafić projekt cięć budżetowych i nowego limitu zadłużenia w USA, nie doszło do skutku. Ponadto Hiszpanii grozi obniżenie ratignu.

NIP tylko dla prowadzących działalność gospodarczą

Sejm przyjął w piątek wszystkie poprawki Senatu doprecyzowujące nowelizację ustawy o zasadach ewidencji oraz identyfikacji podatników i płatników. Nowelizacja ustawy o zasadach ewidencji oraz identyfikacji podatników i płatników, do której Senat zgłosił 17 poprawek, likwiduje od 1 stycznia 2012 r. obowiązek posiadania NIP dla osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej.

Zegarek tyka coraz głośniej

Spotkanie w sprawie planu republikańskiego spikera Johnego Boehnera nie odbyło się. O 4 rano Republikanie postanowili przełożyć termin głosowania w Izbie Reprezentantów. Okazało się bowiem, że nie wiadomo, czy projekt przejdzie – został on zablokowany przez Tea Party.

Prawo autorskie - vademecum

Czy można wiecznie osiągać zysk z wykonanej jeden raz pracy? Czy są szanse, że przepracowany tydzień będzie przynosił zyski do końca życia? Tak – pod warunkiem, że jest się autorem utworu.

Klauzule pod okiem UOKiK

UOKiK uważniej przygląda się klauzlom w umowach przygotowywanych przez przedsiębiorców. Dyscyplinarne skreślenie z listy uczestników oznacza brak zwrotu zapłaconych kosztów – to jedna z klauzul stosowana przez przedsiębiorcę prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą GoWork.pl w Siedlcach.

HTC Omega – mocna specyfikacja następcy Mozarta

Firma HTC (High Tech Computer) co jakiś czas raczy nas nowym urządzeniem. Tym razem jest to HTC Omega działający na platformie Microsoftu. Urządzenie jest niepisanym następcą modelu Mozart. Czy nowe urządzenie może zagrozić konkurencji? Okazuje się, że tak. Poznajmy bliżej specyfikację nowego urządzenia marki HTC.

HTC Puccini – kolejne informacje w sieci

Od dawna wiadomo, że informacje w sieci na temat nowych urządzeń nie zawsze mają wiele wspólnego z prawdą. Niekiedy rzeczywistość bardzo brutalnie weryfikuje wcześniejsze plotki. Od jakiegoś czasu w sieci pojawiają się nowe informacje na temat nowego tabletu marki HTC. Urządzenie o nazwie Puccini prezentuje się naprawdę ciekawie, ale czy informacje w Internecie potwierdzą się w rzeczywistości?

Sejm: wnioski do ZUS o umorzenie zaległości można składać bez ograniczeń czasowych

Sejm jednogłośnie uchwalił w czwartek nowelizację m.in. ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych eliminującą termin składania wniosków o umorzenie zaległości wobec ZUS przez kobiety prowadzące działalność gospodarczą, które były np. na zasiłku macierzyńskim.

Sejm znowelizował ustawę o ochronie roszczeń pracowników

Sejm znowelizował w czwartek ustawę o ochronie roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy. Zgodnie z nią świadczenia otrzymają pracownicy działających w Polsce firm także wtedy, gdy ich upadłość ogłosi sąd w innym kraju UE.

Tablet Amazon Kindle – rewolucja czy nieporozumienie?

Już od jakiegoś czasu coraz częściej mówi się o nadchodzącym tablecie Amazon Kindle. Do tej pory firma znana była głównie z produkcji czytników e-booków, więc z pewnością wiele osób zastanawia się, jak sobie poradzi na rynku tabletów. Poznajmy kilka informacji na temat nadchodzącego urządzenia.

Naczelna Izba Lekarska naruszyła konkurencję

Naczelna Izba Lekarska naruszyła prawo antymonopolowe - stwierdził UOKiK. Zabraniając lekarzom przepisywania na receptę niektórych produktów podlegających legalnemu obrotowi dopuściła się praktyki naruszającej konkurencję. Prezes UOKiK nałożyła na Izbę karę finansową w wysokości blisko 50 tys. zł.

PFE będą mogły przyjmować składki od zagranicznych pracodawców

Sejm jednogłośnie znowelizował ustawę o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych. Przewiduje ona, że Pracownicze Fundusze Emerytalne będą mogły przyjmować składki od zagranicznych pracodawców.

Deloitte: Polskie firmy skoncentrowanie na lokalnym rynku

 Polskie firmy chcą szukać rynków zbytu przede wszystkim w kraju - wynika z badań przeprowadzonych przez firmę doradczą Deloitte wśród dyrektorów finansowych spółek (CFO). Poszerzenia działalności na kraje zachodniej Europy chce co dziesiąte przedsiębiorstwo.

Polacy biorą krótsze urlopy

 W I kwartale liczba dłuższych wyjazdów urlopowych w kraju spadła o 12 proc. Wyjazdy są krótsze, ale droższe nawet o 30 proc. Rosną za to wpływy od zagranicznych turystów - informuje "Rzeczpospolita", powołując się na dane Instytutu Turystyki.

Przedsiębiorcy nie sprawdzają swoich marek

O sprzedaży produktu lub usługi często decyduje w znacznej mierze jego nazwa. Jak sprawdzić, czy naszej nazwy ktoś już nie zastrzegł?

Włoskie spekulacje ze szkodą dla euro

Na rynku pojawiły się spekulacje, jakoby włoski minister, Giulio Tremonti, miał podać się do dymisji. Te podejrzenia odbiły się niekorzystnie na notowaniach euro. W rezultacie aukcję włoskich obligacji trudno zaliczyć do udanych.

Udostępniania danych osobowych - nowe zasady

Udostępnianie danych osobowych uległo modyfikacji w związku ze zmianami w ustawie o ochronie danych osobowych. W świetle nowych przepisów nasuwa się pytanie: jak należy udostępniać dane by nie łamać prawa?

Jakie są rodzaje kart zbliżeniowych?

Eksperci szacują, że w chwili obecnej Polacy są posiadaczami 6,5 mln kart zbliżeniowych. 90 proc. tych nowoczesnych plastików pochodzi z pięciu banków. Które instytucje planują w najbliższym czasie wprowadzić bezstykowe karty?

Jak działa nowy standard USB 3.0?

Nowy standard USB 3.0, mimo że jest na rynku już dość długo, nadal wzbudza spore zainteresowanie. Niestety popularność nowego standardu rośnie dość powoli, dlatego też postaramy się wyjaśnić kilka pojęć związanych z USB 3.0, aby nie był on dla wszystkich taką wielką tajemnicą. Poznajmy więc zasady działania USB 3.0 oraz prędkość transferu danych.

E-faktura w e-biznesie – jakie są korzyści takiego rozwiązania?

Dla wielu przedsiębiorców, samo słowo VAT przyprawia o zawrót głowy i zwiększa ciśnienie. Niestety w naszym kraju od wielu lat to konieczność. Z punktu widzenia Skarbu Państwa, ten znienawidzony przez wielu VAT jest jednym z najskuteczniejszych źródeł dochodów. Niestety od podatku VAT nie uciekniemy, ale z pewnością możemy usprawnić cała procedurę i co najważniejsze, zmniejszyć związane z nią koszty.

Przejście na USB 3.0 – czy to się opłaca?

Na rynku komputery fabryczne wyposażone w kontroler USB 3.0 wciąż są rzadkością. Na szczęście bez większego wysiłku czy nakładu dużych pieniędzy możemy sami zmodernizować nasz sprzęt. Jak to zrobić i czy to jest opłacalne? Jakie korzyści przyniesie taka modernizacja?

Inwestorom puszczają nerwy

Wczoraj cierpliwość inwestorów skończyła się. Publikacje na temat amerykańskiej gospodarki przyniosły mizerne informacje. Kapitał, przeznaczony wcześniej na ryzykowne aktywa, został wycofany.

Nie widać końca zniżek na warszawskiej giełdzie

Coraz więcej wskazuje na to, że uporanie się z kryzysem dłużnym nie przyjdzie nam tak łatwo. Demokraci i Republikanie dalecy są od rychłego porozumienia, a pomoc udzielona Grecji nie jest dla uczestników rynku wystarczającym argumentem za inwestowaniem kapitału.

Nie widać końca zniżek na warszawskiej giełdzie

Coraz więcej wskazuje na to, że uporanie się z kryzysem dłużnym nie przyjdzie nam tak łatwo. Demokraci i Republikanie dalecy są od rychłego porozumienia, a pomoc udzielona Grecji nie jest dla uczestników rynku wystarczającym argumentem za inwestowaniem kapitału.

Zmiany w świadczeniach dla ZUS 2011

Od 20 lipca zmienił się katalog przypadków wydłużających bieg terminu przedawnienia w odniesieniu do należności składkowych. Obowiązują także nowe zasady dotyczące zwrotu i przedawnienia składek nienależnie opłaconych.

Należności firm dla ZUS przedawnią się później

Wydłużenie biegu terminu przedawnienia oraz nowe zasady zwrotu to efekt zmian w Ustawie o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw. Nowe przepisy dotyczą bezpośrednio przedsiębiorców.

Jak odzyskać pieniądze dzięki obciążeniu zwrotnemu?

Jak zabezpieczyć się podczas wakacji na wypadek, gdyby sprzedawca wycieczki nie dotrzymał warunków umowy? Eksperci proponują, żeby płacić za swój wyjazd kartą. Dzięki temu zabiegowi możemy doprowadzić do tzw. obciążenia zwrotnego (ang. chargeback) i odzyskać zainwestowane pieniądze.

Czy sytuacja na rynku mieszkaniowym poprawi się?

W lipcu prawdopodobnie trzeci raz z rzędu spadną ceny mieszkań w perspektywie kolejnych 12 miesięcy. Zdaniem ekspertów obserwowane na rynku ożywienie miało charakter sezonowy i było związane z kupnem nieruchomości dla studentów. Czy podaż na rynku pierwotnym osiągnie rekordowo wysoki poziom?

REKLAMA