REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Sytuacja na rynkach w dalszym ciągu jest napięta

Na amerykańskim rynku mieszkaniowym ma miejsce ożywienie, ale tylko w niektórych regionach.
Na amerykańskim rynku mieszkaniowym ma miejsce ożywienie, ale tylko w niektórych regionach.

REKLAMA

REKLAMA

Inwestorzy w dalszym ciągu nie mogą odetchnąć z ulgą. Zaplanowane na wczoraj głosowanie w Izbie Reprezentantów, podczas którego na wokandę miał trafić projekt cięć budżetowych i nowego limitu zadłużenia w USA, nie doszło do skutku. Ponadto Hiszpanii grozi obniżenie ratignu.

REKLAMA

Kryzys finansów publicznych w strefie euro w dalszym ciągu się tli. Nie dziwi więc utrzymywanie się niepewnej atmosfery na rynkach finansowych, jak również stopniowe przenikanie niekorzystnego klimatu do gospodarki. Potwierdzeniem pierwszego jest spadkowy tydzień na rynkach akcji, surowców czy obligacji wysokiego ryzyka. W drugiej kwestii warto zwrócić uwagę na lipcowe pogorszenie nastrojów brytyjskich konsumentów, regres nastrojów w biznesie i wśród konsumentów strefy euro. Przypomnijmy, że wcześniej opublikowany indeks nastrojów amerykańskich konsumentów też wykazał znaczący regres.

REKLAMA

Dziś wydarzeniem dnia będzie publikacja wstępnych danych o amerykańskim PKB w II kwartale. W ujęciu zannualizowanym ma utrzymać się tempo wzrostu z 3 pierwszych miesięcy tego roku, czyli 1,9%. Na razie poznaliśmy tempo rozwoju szwedzkiej gospodarki w II kwartale. Spadło ono do 5,3% w skali roku z 6,4% kwartał wcześniej, w ujęciu kwartalnym zwyżka przyspieszyła z 0,8% do 1%. Po publikacji amerykańskiego PKB poznamy jeszcze lipcowe dane, dotyczące kondycji przemysłu w regionie Chicago oraz ostateczny odczyt indeksu nastrojów konsumentów w USA, opracowywany przez Uniwersytet Michigan.

Nie należy liczyć na to, że problemy, nurtujące inwestorów, zostaną w dniu dzisiejszym rozstrzygnięte.

Dowiedz się także: Czy Barack Obama uzdrowi Amerykę?

Rynek nieruchomości w USA

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Lepiej od oczekiwań wypadła czerwcowa liczba podpisanych umów kupna domów w Stanach Zjednoczonych. W minionym miesiącu podniosła się o 2,4%, w porównaniu z majem, kiedy to zwyżka przekroczyła 8%. Przyczyn poprawy upatruje się w niskich kosztach finansowania oraz atrakcyjnych cenach, po jakich można kupić nieruchomości. W skali roku wzrost liczby podpisanych umów wyniósł w czerwcu 17%. 

Polecamy serwis: Kursy walut

Indeks, obrazujący aktywność w tym względzie, miał w ubiegłym miesiącu 90,9 pkt., co oznacza, że wciąż był na niższym poziomie niż w 2001 r., kiedy to wyznaczono jego wartość po raz pierwszy na poziomie 100 pkt. Największy wzrost aktywności kupujących odnotowano na Zachodzie, nieco mniejszy na Południu. Na Środkowym Zachodzie oraz Północnym Wschodzie doszło natomiast do spadku.

Rynek nieruchomości w Wielkiej Brytanii

Według Nationwide ceny domów w Wielkiej Brytanii podniosły się w lipcu o 0,2%, w porównaniu z czerwcem. W ujęciu rocznym odnotowały spadek o 0,4%. Dane są więc zbieżne z tym, na co wskazywały inne instytucje. Brytyjski rynek pogrążony jest w stagnacji.

Zespół analiz
Home Broker

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Od dziś ważna zmiana w prawie transportowym: taksówkarz i kurier muszą mieć polskie prawo jazdy. Będzie paraliż tych usług

Taksówkarz i kurier od dziś tylko z polskim prawem jazdy. Dziś, w poniedziałek 17 czerwca weszła w życie nowelizacja ustawy o transporcie drogowym, w myśl której wszyscy kierowcy oferujący odpłatny przejazd w ramach wszystkich dostępnych aplikacji będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Jak wpłynie to na branżę i naszą codzienną rzeczywistość?

Branża handlowa w letargu. Co czwarta firma obawia się mniejszych zamówień, a co druga wysokich cen

Branża handlowa w Polsce jest jedyną, która nie wyszła nawet na krótko z kryzysu w ciągu minionych dwóch lat. Menadżerowie nie widzą wciąż sprzyjających okoliczności do prowadzenia biznesu w handlu – ani teraz, ani w najbliższej przyszłości.

Budownictwo narzeka na brak kredytów i sięga po faktoring, to za sprawą coraz wyższych nieregulowanych na czas wzajemnych zobowiązań

Wskaźniki koniunktury poprawiają się i coraz więcej firm prognozuje poprawę płynności. Ale szukające finansowego wsparcia przedsiębiorstwa z budownictwa nie zawsze mogą liczyć na przychylność banków w staraniach o kredyt. Stały się za to klientem numer jeden dla firm faktoringowych. Dotyczy to zwłaszcza mikrofirm.

Pieniądze z KPO. Kto zyska, a kto może stracić?

W ramach KPO do Polski trafiło już 7 mld euro. Czy optymizm inwestycyjny sprawi, że w Polsce na każdym kroku będzie plac budowy, a inflacja znów poszybuje w górę? Które firmy mogą rekordowo zyskać? A kto straci?

REKLAMA

Finansowanie ze środków UE. Z jakich programów mogą korzystać przedsiębiorcy z MŚP?

Z jakich programów finansowania może skorzystać przedsiębiorca w 2024 roku? Unia Europejska kontynuuje swoje zaangażowanie we wsparcie przedsiębiorców z MŚP. Stawia na różnorodne programy i ułatwienia, które mają na celu stymulowanie innowacyjności, wzrostu gospodarczego oraz konkurencyjności firm w UE.

Od 12 czerwca zapłacisz okiem za zakupy. W których sklepach?

12 czerwca w pięciu salonach Empik w całej Polsce rozpoczyna się pilotażowy program płatności biometrycznych. To innowacyjne rozwiązanie opiera się na fuzji biometrii tęczówki oka i twarzy. Dostawcą tej technologii jest polski fintech PayEye, we współpracy z Planet Pay. Program jest pierwszym tego rodzaju w Europie i działa w ramach programu Mastercard Biometric Checkout.

Będzie zakaz nowych licencji na transport międzynarodowy, zablokuje zakładanie jednoosobowych firm

Planowany przez Ministerstwo Infrastruktury pomysł zakazu wydawania licencji dla transportu międzynarodowego może okazać się dużym problemem dla polskich przewoźników. To praktycznie zakaz zakładanie nowych jednoosobowych firm. Ponadto blokada zakupu nowych ciężarówek.

Mikrofirmy budowlane mogą się pożegnać z kredytami?

Przeterminowane zaległości firm budowlanych to już ponad półtora miliarda złotych. Większość zadłużonych przedsiębiorców to mikrofirmy. Prognozowana poprawa płynności wcale nie oznacza, że firmy mogą liczyć na kredyty bankowe.

REKLAMA

Rewolucja w handlu internetowym. Szczegółowe dane trafią do skarbówki

Szczegółowe informacje o transakcjach internetowych, w tym wynajmu mieszkań, będą przekazywane do Urzędu Skarbowego. Dodatkowo, konta na platformach takich jak Allegro, OLX czy Vinted mogą zostać zablokowane, a wypłaty wstrzymane - informuje "Gazeta Wyborcza".

Połowa konsumentów deklaruje, że wybierze firmę wspierającą odpowiedzialny rozwój zamiast tej, która nie podejmuje takich działań

Inwestowanie ESG (Environmental, Social, Governance), czyli społeczna odpowiedzialność biznesu może być odpowiedzią na pościg za wynikami. Celem działalności firm powinno być dziś nie tylko osiąganie dobrych wyników finansowych, widocznych w raportach kwartalnych, ale także budowanie otoczenia społecznego, ochrona środowiska czy wspieranie ważnych inicjatyw. To istotne dla wielu inwestorów instytucjonalnych, jak również detalicznych, którzy wybierają inwestycje online mające na uwadze środowisko i otoczenie społeczne.

REKLAMA