reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Komentarze rynkowe > Sytuacja na rynkach w dalszym ciągu jest napięta

Sytuacja na rynkach w dalszym ciągu jest napięta

Inwestorzy w dalszym ciągu nie mogą odetchnąć z ulgą. Zaplanowane na wczoraj głosowanie w Izbie Reprezentantów, podczas którego na wokandę miał trafić projekt cięć budżetowych i nowego limitu zadłużenia w USA, nie doszło do skutku. Ponadto Hiszpanii grozi obniżenie ratignu.

Kryzys finansów publicznych w strefie euro w dalszym ciągu się tli. Nie dziwi więc utrzymywanie się niepewnej atmosfery na rynkach finansowych, jak również stopniowe przenikanie niekorzystnego klimatu do gospodarki. Potwierdzeniem pierwszego jest spadkowy tydzień na rynkach akcji, surowców czy obligacji wysokiego ryzyka. W drugiej kwestii warto zwrócić uwagę na lipcowe pogorszenie nastrojów brytyjskich konsumentów, regres nastrojów w biznesie i wśród konsumentów strefy euro. Przypomnijmy, że wcześniej opublikowany indeks nastrojów amerykańskich konsumentów też wykazał znaczący regres.

Dziś wydarzeniem dnia będzie publikacja wstępnych danych o amerykańskim PKB w II kwartale. W ujęciu zannualizowanym ma utrzymać się tempo wzrostu z 3 pierwszych miesięcy tego roku, czyli 1,9%. Na razie poznaliśmy tempo rozwoju szwedzkiej gospodarki w II kwartale. Spadło ono do 5,3% w skali roku z 6,4% kwartał wcześniej, w ujęciu kwartalnym zwyżka przyspieszyła z 0,8% do 1%. Po publikacji amerykańskiego PKB poznamy jeszcze lipcowe dane, dotyczące kondycji przemysłu w regionie Chicago oraz ostateczny odczyt indeksu nastrojów konsumentów w USA, opracowywany przez Uniwersytet Michigan.

Nie należy liczyć na to, że problemy, nurtujące inwestorów, zostaną w dniu dzisiejszym rozstrzygnięte.

Dowiedz się także: Czy Barack Obama uzdrowi Amerykę?

Lepiej od oczekiwań wypadła czerwcowa liczba podpisanych umów kupna domów w Stanach Zjednoczonych. W minionym miesiącu podniosła się o 2,4%, w porównaniu z majem, kiedy to zwyżka przekroczyła 8%. Przyczyn poprawy upatruje się w niskich kosztach finansowania oraz atrakcyjnych cenach, po jakich można kupić nieruchomości. W skali roku wzrost liczby podpisanych umów wyniósł w czerwcu 17%. 

Polecamy serwis: Kursy walut

Indeks, obrazujący aktywność w tym względzie, miał w ubiegłym miesiącu 90,9 pkt., co oznacza, że wciąż był na niższym poziomie niż w 2001 r., kiedy to wyznaczono jego wartość po raz pierwszy na poziomie 100 pkt. Największy wzrost aktywności kupujących odnotowano na Zachodzie, nieco mniejszy na Południu. Na Środkowym Zachodzie oraz Północnym Wschodzie doszło natomiast do spadku.

Według Nationwide ceny domów w Wielkiej Brytanii podniosły się w lipcu o 0,2%, w porównaniu z czerwcem. W ujęciu rocznym odnotowały spadek o 0,4%. Dane są więc zbieżne z tym, na co wskazywały inne instytucje. Brytyjski rynek pogrążony jest w stagnacji.

Zespół analiz
Home Broker

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Na amerykańskim rynku mieszkaniowym ma miejsce ożywienie, ale tylko w niektórych regionach.
Na amerykańskim rynku mieszkaniowym ma miejsce ożywienie, ale tylko w niektórych regionach.

Tarcza antykryzysowa – pomoc dla pracodawców poszkodowanych w wyniku pandemii koronawirusa (PDF)29.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Aleksandra Kutyma

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama