REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nie widać końca zniżek na warszawskiej giełdzie

REKLAMA

REKLAMA

Coraz więcej wskazuje na to, że uporanie się z kryzysem dłużnym nie przyjdzie nam tak łatwo. Demokraci i Republikanie dalecy są od rychłego porozumienia, a pomoc udzielona Grecji nie jest dla uczestników rynku wystarczającym argumentem za inwestowaniem kapitału.

REKLAMA

Takie przekonanie umacniają komentarze, mówiące o tym, że USA mogą stracić najwyższy rating nawet jeśli limit zadłużenia zostanie podniesiony. Podobny wydźwięk ma brak zaufania inwestorów do włoskich czy hiszpańskich obligacji. To pokazuje, że uratowanie jednego albo dwóch państw przed bankructwem nie oznacza, iż kolejne nie wpadną w tarapaty. Strach przed takim obrotem spraw byłby zapewne mniejszy gdyby nie nieustanne oznaki spowalniania koniunktury gospodarczej na świecie. Tym razem wrażenie na inwestorach zrobiły znacznie słabsze od oczekiwanych dane o zamówieniach na dobra trwałego użytku w USA. Spadły w skali miesiąca o 2,1%.

REKLAMA

Nasza giełda w dalszym ciągu radzi sobie w warunkach podwyższonej niepewności słabo. Wczoraj indeks WIG przełamał 12-miesięczną średnią, dając tym samym wyraźny sygnał, że zniżki nie tylko nie kończą się, ale mogą się utrwalić. Rok temu to właśnie ta średnia powstrzymała ruch w dół rodzimego parkietu, więc skoro teraz nie jest w stanie doprowadzić do poprawy koniunktury, trzeba traktować ją jako oznakę jego słabości.

Dowiedz się także: Ile uncji złota były warte poszczególne surowce na przestrzeni czterech minionych dekad?

Nastrojów nie poprawiły Beżowa Księga w Stanach Zjednoczonych, wskazująca na osłabiające się tempo rozwoju w USA, a także publikowane dziś w Azji i Europie wyniki finansowe spółek.

WIG przełamał 12-miesięczną średnią kroczącą, a to oznacza, że zniżki na rodzimym parkiecie powinny mieć trwały charakter.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polecamy serwis: Kursy walut

Rynek nieruchomości w USA

W minionym tygodniu doszło do odreagowania po znaczącym ożywieniu w zakresie refinansowania przez Amerykanów wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów hipotecznych. Po zwyżce o 23,1% tydzień wcześniej w minionym tygodniu liczba wniosków o tego rodzaju kredyty zmniejszyła się o 5,5%. Natomiast wzmocnił się spadek pod względem ilości kredytów na kupno domów. Tym razem wyniósł on 3,8%, po symbolicznym regresie tydzień wcześniej. Udział wniosków o refinansowanie kredytów obniżył się nieznacznie, do 69,6% z 70,1% tydzień wcześniej.

Rynek nieruchomości w Wielkiej Brytanii

Wykonano już 88% prac budowlanych w ramach przygotowań do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Jednocześnie koszty z tym związane mogą okazać się niższe o 16 mln funtów od planowanych i wynieść 7,25 mld funtów. Wydatki będą znacząco mniejsze w przypadku dwóch poprzednich gospodarzy Olimpiad. Chiny na pekińskie Igrzyska wydały 70 mld USD, a Grecja na ateńską imprezę przeznaczyła środki w wysokości 16 mld USD.

Zespół analiz
Home Broker

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

REKLAMA

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

REKLAMA

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

Paragon fiskalny przy sprzedaży on-line: kiedy i jak powinien wystawić sprzedawca oraz dostarczyć klientowi [wszystkie przypadki]

Dla klientów kupowanie w e-sklepach jest wygodniejsze niż w placówkach stacjonarnych. Dla samych sprzedawców jednak procedura ta jest dużo bardziej skomplikowana od strony fiskalnej. Dotyczy to zwłaszcza wystawiania paragonów i obowiązków w podatku VAT.

REKLAMA