reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Polacy nie spóźniają się do pracy

Polacy nie spóźniają się do pracy

Polacy deklarują, że nie spóźniają się w ogóle do pracy, a tylko 20 proc. zdarza się to raz w miesiącu lub rzadziej. Głównym powodem spóźnień są problemy z komunikacją miejską i korki. Co ciekawe, naszym rodakom częściej zdarza się wyjść z pracy wcześniej niż do niej spóźnić – wynika z najnowszego raportu instytutu badawczego ARC Rynek i Opinia.

 

Z badania ARC Rynek i Opinia wynika, że Polacy są punktualni i na czas zjawiają się w pracy. Ponad połowa badanych deklaruje, że nigdy nie spóźnia się do pracy, a 1/5 robi to tylko raz w miesiącu lub rzadziej. Jak już badanym zdarzy się przyjść później, to nie jest to więcej niż 10 min. (66,8 proc. odpowiedzi). Powodem spóźnienia są zazwyczaj problemy z komunikacją miejską i korki. Takiej przynajmniej wymówki używają przed swoimi przełożonymi.

 

Są jednak tacy, którzy się w ogóle się nie usprawiedliwiają. Ta grupa stanowi blisko 1/4 badanych. Co ciekawe, okazuje się, że ludzie młodzi (szczególności z grupy wiekowej 18-24 lat), będący na początku swojej kariery, spóźniają się do pracy częściej niż ich starsi koledzy. 

 

Naszym rodakom nie zdarza się też wychodzić z pracy przed czasem. Taką deklaracje składa 40 proc. badanych. 35 proc. robi to raz w miesiącu lub rzadziej. Podobnie jak w przypadku spóźnień, polscy pracownicy starają się nie szaleć ze zwalnianiem się z pracy. Jeśli już wychodzą wcześniej, to nie jest to więcej niż 10 min.

 

Badanie zrealizowano metodą ankiet internetowych CAWI na ogólnopolskiej próbie 814 internautów w dniach 8-11 lipca 2011.

 

 ARC Rynek i Opinia

www.arc.com.pl

reklama

Czytaj także

Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Radosław Graboś

Doradca podatkowy, Head of Tax w Kancelarii Brysiewicz i Wspólnicy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama