reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Czy Ameryka pójdzie na dno?

Czy Ameryka pójdzie na dno?

Priorytetem dla Amerykanów są: zwiększenie limitu zadłużenia i odbudowanie zaufania inwestorów. Dojście do porozumienia przez Demokratów i Republikanów oraz pozytywne, kwartalne wyniki spółek powinny doprowadzić do wzrostu kursu USD/CHF.

Jedna z hipotez zatonięcia „Titanica” jako przyczynę katastrofy wskazuje… brak lornetek w punkcie obserwacyjnym. Gdyby oficerzy mieli je przy sobie podczas wacht, uniknięto by tragedii. Ameryka niczym „Titanic” zmierza na spotkanie ze swoją górą lodową. Tamtejsza gospodarka już wkrótce może „zderzyć się” z kryzysem zadłużeniowym. W krótkim okresie ważne jest jedynie to, by zwiększyć pułap maksymalnego zadłużenia. Jeżeli jednak politycy nie zaczną myśleć w horyzoncie dłuższym niż jedna kadencja i nie zmniejszą istotnie długów, USA z największej gospodarki mogą stać się największym wrakiem na dnie. Pierwszym sygnałem ostrzegawczym będzie wzmożona nerwowość inwestorów wraz z kolejnymi godzinami.

Przeczytaj również: Co ustalono w kwestii Grecji na szczycie strefy euro?

Jak na razie nikt jednak nie bierze na poważnie takiej opcji. Zakładając, że politycy po prostu starają się ugrać jak najwięcej punktów w sondażach przed przyszłorocznymi wyborami, inwestorzy skupią się na wynikach kwartalnych spółek. W tym tygodniu 180 z listy 500 największych przedsiębiorstw magazynu „Fortune” ogłosi swoje wyniki kwartalne. Wśród nich będą Amazon, Ford, Visa i Exxon Mobil. Lepsze wyniki dadzą inwestorom powód do optymizmu i na parkiety giełdowe może powrócić zieleń.

Polecamy serwis: Kredyty

Najbliższym obszarem wsparcia dla swissy będzie 0,78769-0,79055. Po dywergencji spadkowej, widocznej na CCI, kurs USD/CHF spadł do poziomu 0,8150 w połowie lipca. Wsparcie na 0,78769-0,79055 tworzą zasięgi Fibo od poprzednich fal spadków wyższego i niższego rzędu z 11.2008-11.2009 oraz 13.05-07.06.2011. Zatrzymanie kursu dolara do franka w tych okolicach uwiarygadnia dodatkowo dolna linia kanału spadkowego. Ponieważ kurs cały czas znajduje się poniżej długookresowej średniej kroczącej, wspomniany obszar może być jedynie chwilowym przystankiem na drodze do kolejnej, psychologicznej bariery: 0,70000. Od rozwoju sytuacji w USA i wyników spółek zależy, czy ta granica zostanie osiągnięta.

Bartosz Boniecki,
Główny Ekonomista Alchemii Inwestowania

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Ekspert:

Alchemia-Inwestowania

doradztwo

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Jak dotąd nikt nie traktuje na poważnie groźby bankructwa USA.
Jak dotąd nikt nie traktuje na poważnie groźby bankructwa USA.

Pracodawca w kryzysie (PDF)49.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Andrzej Wal

http://www.w-a-l.pl/

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama