| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > W którym banku wziąć kredyt hipotecznych w PLN?

W którym banku wziąć kredyt hipotecznych w PLN?

Chociaż wakacje trwają już od dobrych kilku tygodni, nie wszyscy myślą o letnim wypadzie za miasto. Również banki nie zapominają o nowych promocjach. Gdzie udać się po kredyt hipoteczny? Eksperci przygotowali przegląd ofert w PLN.

Najlepsze warunki finansowania w PLN udostępnia aktualnie ING Bank Śląski – tak wynika z najnowszego zestawienia kredytów hipotecznych. Zespół, opracowujący ranking, przyjął założenie, że interesować nas będzie kredyt hipoteczny w PLN w kwocie ćwierć miliona zł, z okresem kredytowania, wynoszącym 360 miesięcy, przy LtV na poziomie 80% (20% wkładu własnego).

ING Bank Śląski oferuje warunki kredytowania, do których zaliczyć należy niską marżę, już od 0,85% oraz prowizję na poziomie 1,4%. Miesięczne obciążenie domowego budżetu, czyli rata, wynosi 1 437 zł, zaś rzeczywisty koszt kredytowania kształtuje się na poziomie 5,9%!

Wszystkie oferty kredytowe w jednym miejscu! Sam sprawdź!

Tuż za liderem, na drugim miejscu, znalazła się oferta, przygotowana przez HSBC Bank Polska, w ramach której kredyt udzielany jest bez prowizji (stawka 0%), przy marży na poziomie 1,0%, co sprawia, że rata takiego kredytu opiewa na 1 449 zł, zaś rzeczywista roczna stopa oprocentowania wynosi niecałe 6%.

Na trzeciej pozycji uplasowała się oferta BOŚ Banku, który w ramach promocji udostępnia w pierwszym roku kredytowania marżę, wynoszącą 0,75%, zaś kredyt udzielany jest tylko z prowizją w wysokości 0,5%.

Na ciekawe oferty kredytu hipotecznego, udzielanego bez prowizji, możemy liczyć m.in. w BPH, BNP Paribas Banku oraz PKO Banku Polskim – marża kształtuje się w tych bankach na od 0,79%, jednak po spełnieniu szeregu wymagań, stawianych przez daną instytucję i pozostaje tak niska tylko w pierwszym okresie spłaty.

Najlepsze oferty dostępne są dla klientów, którzy podpisując umowę kredytu hipotecznego w PLN, zdecydują się dodatkowo na spełnienie określonych warunków.

  •  BPH Bank od osób, które chcą skorzystać z najtańszej opcji finansowania, wymaga otwarcia lub dalszego korzystania z wybranego konta osobistego, przy jednoczesnym przekazywaniu nań wynagrodzenia oraz przystąpieniu do pakietu ubezpieczeniowego – co ciekawe, dla promocji z prowizją 0% marża w pierwszym roku spłaty będzie o 0,4pp. wyższa niż w późniejszych latach.
  •  Jeśli na prowadzonym w HSBC Bank Polska rachunku nie wystąpią wpływy minimum 2 500 zł miesięcznie, wówczas marża zostanie podniesiona o 1pp.
  •  W Getin Noble Bank na najlepsze warunki kredytowania mogą liczyć klienci, którzy skorzystają z oferty depozytowej i nabędą wybrany produkt inwestycyjny, zaś w miejsce prowizji mamy do wyboru wykupienie pakietu ubezpieczeń, których koszt wynosi 2,75%.

Szukasz kredytu hipotecznego? Sprawdź je wszystkie w jednym miejscu!

Rekomendacje nadzoru bankowego oraz informacje o ogromnych wahaniach na rynkach walutowych, związane z niepewną sytuacją gospodarczą wielu państw sprawiają, że Polacy wciąż najliczniej korzystają z finansowania w rodzimej walucie, co wiąże się z ponoszeniem wyższych kosztów. Poziom stóp procentowych w naszym kraju jest wciąż na wysokim poziomie, jednak wybranie kredytu w złotym pozwala nam spać spokojniej dzięki uniknięciu ryzyka kursowego. Co więcej, osoby, które nie dysponują znaczącym wkładem własnym, mogą liczyć na większą kwotę kredytu w PLN. Wszystko to sprawa, że kredytowanie w PLN jest tak popularne i ma w naszym kraju wielu zwolenników.

Eksperci TotalMoney.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Warchoł

Prawnik, ekspert w dziedzinie postępowania egzekucyjnego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »