REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Lokata, Fudusze inwestycyjne

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Ponad 500 osób z „Lokatą wspólną” w Open Finance

Internetowy oddział Open Finance po raz kolejny promuje nowy produkt w zakresie lokat on-line. W pierwszym tygodniu trwania oferty z „Lokaty wspólnej” skorzystało ponad 500 klientów.

Konto Wyjątkowe z dostawą do domu

W niecałe dwa tygodnie po zaoferowaniu Klientom Konta Wyjątkowego BOŚ S.A. modyfikuje i ulepsza swoją ofertę. Od teraz Konto Wyjątkowe - z oprocentowaniem środków 8%, bezpłatnymi przelewami i darmowymi wypłatami gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce - można założyć bez wychodzenia z domu.

Bezpieczeństwo kapitału i zysk – czy to możliwe

Według najbardziej optymistycznych szacunków, Polacy zainwestują w 2009 roku w produkty strukturyzowane nawet 9-10 mld złotych. A ile rzeczywiście można na nich zarobić?

Pomyślmy jak najwcześniej o przyszłości dziecka

Przyszłość naszego dziecka to – obok emerytury – najważniejszy cel długoterminowego oszczędzania. Nie od dzisiaj wiadomo, że jednym z elementów dobrego startu w dorosłość jest odpowiednie wykształcenie. W Polsce edukacja na studiach wyższych na państwowych uczelniach jest teoretycznie bezpłatna, ale w praktyce wiąże się z nią szereg kosztów.

REKLAMA

Strategie inwestycyjne

Dobór odpowiedniej strategii inwestycyjnej zależy od wielu czynników, takich horyzont inwestycyjny, wielkość kapitału, możliwość systematycznego oszczędzania. Najważniejszym czynnikiem jednak charakter i osobowość inwestora.

Regularne inwestowanie w fundusze opłaciło się

Kto regularnie inwestował w fundusze akcji pomimo spadków na giełdach, dziś – po trzech miesiącach wzrostów – odrobił już połowę strat poniesionych w trwającej od połowy 2007 roku bessie. To znacznie więcej niż w przypadku tych, którzy w fundusze zainwestowali jednorazowo – wynika z analizy Open Finance.

Jak oszczędzać bez podatku Belki

Ktoś, kto nie chce dzielić się z fiskusem zyskami ze swoich oszczędności, ma do wyboru sporo możliwości niepłacenia 19-proc. podatku Belki. Banki coraz częściej oferują produkty „antypodatkowe” – wynika z analizy Open Finance.

Spada oprocentowanie lokat

Banki nadal obniżają oprocentowanie depozytów, mimo że w ostatnim czasie Rada Polityki Pieniężnej nie zdecydowała się na kolejną obniżkę stóp procentowych – wynika z danych zebranych przez Open Finance.

REKLAMA

Uporządkuj portfel inwestycyjny

Wiosenne porządkowanie portfela inwestycyjnego w tym roku jest o tyle niewdzięcznym zadaniem, że większość inwestorów poniosła straty wynikające z załamania rynków finansowych.

Czy banki wprowadzają klientów w błąd

Czy można mieć pretensje do banków, że z reklam lokat nie dowiemy się wszystkiego o produkcie? Co pewien czas w mediach można usłyszeć, że banki wprowadzają klientów w błąd. To zbyt odważne i nie do końca prawdziwe stwierdzenie. Lepszym określeniem byłoby: banki w reklamie nie informują wprost o wszystkich aspektach oferty.

Banki nadal kuszą lokatami

Oprocentowanie depozytów nadal utrzymuje się na wysokim poziomie, a banki obniżają je wolniej niż można było się tego spodziewać.

Ranking lokat bankowych

Coraz więcej banków rozszerza ofertę lokat bankowych, proponując więcej okresów, na jakie można zdeponować pieniądze. Lokatę można założyć już nie tylko na miesiąc, trzy czy rok, ale również na jedną noc 10 dni, dwa, cztery, a nawet 18 miesięcy. Może to być przydatny zwłaszcza dla tych osób, które nie szukają zysków, a chcą po prostu zamrozić oszczędności na ściśle określony okres.

Inwestowałeś? Sprawdź czy musisz zapłacić podatek

Nieubłaganie zbliża się 30 kwietnia, ostatni dzień w którym należy złożyć zeznanie podatkowe za poprzedni rok. Ponieważ od zysków z kapitałów pieniężnych płaci się 19-proc. „podatek Belki”, smutny obowiązek rozliczenia podatkowego dotyczy także inwestorów, choć nie wszystkich.

Co dalej z lokatami bankowymi

Ostatnie kilkanaście miesięcy to czas lokat bankowych. Przepływały na nie ogromne kwoty wycofywane z funduszy inwestycyjnych, giełdy czy innych bardziej ryzykownych instrumentów. Co ciekawe, im większy był rynek depozytów bankowych, tym wyższe oprocentowanie ulokowanych w nich środków.

Struktury to przede wszystkim bezpieczeństwo

Inwestując w lokaty strukturyzowane wielu inwestorów oczekiwało krociowych zysków. W czasach kryzysu jednak, zyski z popularnych struktur bywały niższe od tych z lokat bankowych.

Struktura z pełną czy częściową ochroną kapitału

W Polsce najwięcej produktów strukturyzowanych gwarantuje 100-proc. zwrot kapitału, ale można też spotkać inwestycje z częściową, np. 80-proc. czy 90-proc. ochroną. Który produkt wybrać?

Trwa wojna na odsetki

Mimo spadających stóp procentowych, w agresywnej walce o klientów niektóre banki zdecydowały się na niewielkie podwyżki oprocentowania lokat.

Fundusze DWS zawiesiły umarzanie jednostek uczestnictwa

Trzy fundusze zarządzane przez DWS Polska TFI zawiesiły zbywanie i umarzanie jednostek uczestnictwa. To pierwszy taki przypadek w historii tej branży w Polsce. Choć dla klientów jest to sytuacja wielce dyskomfortowa, działanie to de facto podjęto bacząc na ich interesy.

Mniejsze zyski na lokatach

Stopy procentowe spadają, a w ślad za nimi oprocentowanie lokat banków. Dzisiaj niektóre banki oferują niemal połowę odsetek, na jakie mogliśmy liczyć jeszcze pod koniec 2008 roku.

Zarządzaj finansami przez Internet

Dla klientów korzystających z rozwijających się usług bankowości elektronicznej dostępna jest szeroka gama możliwości. Coraz więcej banków rozszerza zakres dostępnych za pośrednictwem Internetu produktów i usług. Możemy już nie tylko robić przelewy, stałe zlecenia, zarządzać kartą kredytową, ale i założyć lokatę, obserwoać zyski ze swoim funduszy i produktów strukturyzowanych.

Spada oprocentowanie lokat

Banki tną oprocentowanie lokat, ale nadal można znaleźć takie, które przynoszą 7 czy 8% – wynika z najnowszego porównania lokat przez analityków Open Finance.

Klient najlepszym doradcą

Coraz częściej do zdobywania nowych klientów banki angażują… klientów. Aktywni klienci są często dobrze wynagradzani.

Fundusze akcyjne znowu na minusie

W styczniu kolejny miesiąc z rzędu spore zyski osiągali posiadacze funduszy inwestujących w papiery nominowane w walutach, zwłaszcza w dolarze. Chwile niepewności przeżywali właściciele jednostek uczestnictwa funduszy polskich obligacji. Najgorzej wypadły fundusze inwestujące na polskim rynku akcji.

Niższe odsetki na lokatach Noble Banku

Bank obniżył oprocentowanie lokat terminowych w złotych i walutach obcych, lokaty rentierskiej i rachunków ROR.

Produkty strukturyzowane w 2009 roku

Oprocentowanie lokat bankowych spada, na giełdzie wciąż niestabilna sytuacja. Czy w tych warunkach na atrakcyjności zyskają produkty strukturyzowane? Nie gwarantują one wypłaty zysku, ale dają gwarancję zwrotu wpłaconego kapitału.

Aktywa funduszy inwestycyjnych już nie spadają

Kryzys rynków finansowych, który ogarnął już wszystkie kontynenty zdziesiątkował portfele funduszy inwestycyjnych. Kupującym na początku 2008 roku jednostki funduszy zrównoważonych, po roku pozostała zaledwie połowa z zainwestowanego kapitału.

W co warto inwestować w 2009 roku

Po fatalnym dla inwestorów 2008 r. wszyscy posiadacze nadwyżek finansowych zastanawiają się w co inwestować. Które inwestycje mają szanse przynieść zysk, a przynajmniej zapewnią ochronę przed inflacją? Czy najgorsze już za nami?

Zyskowne konta oszczędnościowe

Analitycy prognozują stopniowe obniżanie oprocentowania lokat bankowych. Konta oszczędnościowe jak na razie uniknęły obniżek oprocentowania jakie dotknęły lokaty.

Lokaty strukturyzowane w czasach kryzysu

Rynki finansowe z perspektywy 2008 wywołują skrajne emocje, lecz z perspektywy rynku produktów strukturyzowanych był to bardzo udany rok. Wraz ze wzrostem awersji względem ryzyka, "struktury" stały się w wielu portfelach optymalnym rozwiązaniem.

Fundusze inwestycyjne w grudniu 2008 r.

Ubiegły rok dla funduszy akcji okazał się najgorszym w ich kilkunastoletniej historii. Odrobienie strat przekraczających nierzadko 50%. zajmie im sporo czasu. Tymczasem w najlepsze trwa hossa na rynku obligacji i wiele wskazuje na to, że najbliższe pół roku będzie należeć do inwestujących w nie funduszy.

Czy podatek Belki to zawsze 19%

Stawka podatku od zysków kapitałowych wynosi 19%. W praktyce jednak okazuje się, że kwota naliczonego podatku może być wyższa lub niższa.

Poliso-lokata zapewnia zyski bez podatku

Poliso-lokata, nazywana również polisą lokacyjną, choć działa na podobnej zasadzie, jak tradycyjna lokata, to jednak zyski z niej nie są opodatkowane. Środki należy wpłacić na z góry określony okres, który może trwać od 3 miesięcy do 3 lat (takie są aktualnie oferty). Tak, jak w przypadku lokat o stałym oprocentowaniu, wpłacając środki na polisę lokacyjną wiemy, jaką kwotę odsetek otrzymamy.

Obligacje okazały się lepsze od akcji

Po latach hossy na rynku akcji, podczas której obligacje zostały niemal zapomniane, mamy do czynienia ze zwrotem sytuacji o 180% jeśli chodzi o postrzeganie atrakcyjności obligacji.

Koniec dużych zysków na lokatach

Nowy rok przyniósł znaczne obniżki oprocentowania depozytów, i coraz trudniej znaleźć wysokooprocentowane lokaty. Obecne zmiany sugerują abyśmy spieszyli się z znalezieniem odpowiedniej oferty. Analitycy Open Finance przyjrzeli się, gdzie jeszcze mamy szanse ulokować nasze oszczędności na wysoki procent.

Czas na fundusze obligacji

Generalnie fundusze inwestycyjne w 2009 roku nie będą mieć wiele do powiedzenia, a jedyna niemrawo rysującą się na horyzoncie szansa na wygranie rywalizacji z depozytami może trafić się funduszom obligacji.

Oprocentowanie lokat będzie spadać

Banki potrzebujące kapitału w ostatnim okresie prześcigają się w oprocentowaniu lokat. Ze wszystkich stron jesteśmy bombardowani reklamami lokat o „najwyższym” oprocentowaniu. Według analityków jednak, oprocentowanie lokat może zacząć spadać.

Dobre prognozy dla obligacji w 2009 r.

Obligacje uznawane są (błędnie) za substytut lokaty bankowej. Ceny obligacji na rynku wtórnym zmieniają się w kierunku przeciwnym do ich rentowności. Rentowność z kolei zmienia się na ogół w kierunku zgodnym ze zmianami poziomu oprocentowania lokat bankowych.

Bank PKO BP ukarany za nieuczciwą reklamę lokat

Bank PKO BP naruszył prawo wprowadzając konsumentów w błąd w trakcie kampanii reklamowej lokaty terminowej "Max Lokata" - uznała Prezes UOKiK i nałożyła na spółkę ponad 5,7 mln zł kary.

Najlepsze lokaty terminowe

Banki prześcigają się w oprocentowaniu lokat. Z reklam dowiadujemy się, że każda oferta jest najlepsza na rynku. Oszczędzającym w ten sposób trudno porównać między sobą tak wiele lokat bankowych. Analitycy Open Finance pomagają inwestorom rozwiązać ten problem.

Rating funduszy inwestycyjnych - listopad 2008

Podsumowując listopad szczególne powody do zadowolenia powinni mieć przede wszystkim inwestorzy, którzy przed miesiącem zakupili jednostki funduszy obligacji. Najprawdopodobniej na tym jednak nie koniec, nadchodzące miesiące mogą być dla nich okresem żniw. Posiadacze funduszy akcji cieszą się jedynie z wyhamowania tempa w jakim ostatnio tracili pieniądze.

Dyspozycja wkładem na wypadek śmierci

Nie wszyscy klienci banków zdają sobie sprawę, że niepotrzebny jest testament, aby wskazać osobę uposażoną do środków na rachunku lub lokacie bankowej w wypadku śmierci posiadacza rachunku.

Lokaty walutowe - łatwy zysk czy zbyt duże ryzyko

Rosnące stopy procentowe oraz spadki na rynkach akcji spowodowały renesans lokat terminowych. Obecnie banki prześcigają się w wysokości oferowanego oprocentowania. Stawki sięgają nawet 9-10% (Polbank, BPH, Alior Bank).

IKE - Indywidualne konta emerytalne

Ustawa o indywidualnych kontach emerytalnych daje nam możliwość poprawienia swojej przyszłej emerytury w ramach III filaru ubezpieczeń społecznych.

Czy zawsze płacimy prowizję od konwersji funduszy

Konwersja oznacza przeniesienie środków z jednego funduszu do innego w ramach tego samego TFI. W praktyce polega ona na odkupienie jednostek uczestnictwa w jednym funduszu i nabycie w drugim.

Fundusze - inwestycja dla wytrwałych

Kupując jednostki funduszy inwestycyjnych spodziewamy się ponadprzeciętnych zysków, znacznie większych od tych jakie uzyskamy na lokatach terminowych w banku. Należy jednak pamiętać, że w przypadku funduszy, horyzont inwestycyjny jest o wiele dłuższy. Inwestor musi uzbroić się w cierpliwość, aby przeczekać ewentualną dekoniunkturę na giełdzie.

Bessa odchudziła fundusze inwestycyjne

Dekoniunktura panująca na rynkach finansowych od połowy 2007 roku spowodowała, że Polacy masowo wycofywali swoje oszczędności z funduszy inwestycyjnych. Popularne podczas hossy fundusze akcyjne i mieszane, teraz straciły najwięcej.

Czy stracimy pieniądze w przypadku bankructwa banku lub TFI

Czy kłopoty finansowe banku depozytariusza lub towarzystwa funduszy inwestycyjnych mogą spowodować, że właściciele jednostek uczestnictwa funduszu stracą swoje oszczędności?

Czy warto inwestować podczas spadków

Czy giełdowa bessa to dobry moment żeby inwestować w fundusze? A jeśli tak, to w jakie? Te same powody, które sprawiają, że umarzanie jednostek funduszy podczas spadków wydaje się mało racjonalne, zwiększają atrakcyjność funduszy dla tych wszystkich, którzy dopiero przymierzają się do rozpoczęcia inwestowania. Szanse na załapanie się „na dołek” można obecnie ocenić jako spore, ale jest też pewne „ale”.

Co z funduszami w czasie bessy

Rok temu zainwestowałem w fundusz akcji i do tej pory straciłem już połowę pieniędzy, co robić? Sprzedać czy przeczekać? Jak długo funduszom może zająć odrabianie dotychczasowych strat?

Większe gwarancje depozytów bankowych

24 listopada br. Prezydent Lech Kaczyński podpisał nowelizację ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym. Nowa ustawa obowiązuje od 28 listopada 2008r. Dzięki nowej regulacji zwiększone zostały gwarancje dla depozytów bankowych do równowartości 50 tys. euro.

REKLAMA