Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu cło. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące cło.
Cło antydumpingowe na truskawki z Chin wygasa w kwietniu
Aktualizacja: 16.02.2012
Cło antydumpingowe na truskawki z Chin wygaśnie 18 kwietnia – poinformowała Komisja Europejska. Producenci truskawek mają powód do obaw. Wygaśnięcie cła antydumpingowego na truskawki może doprowadzić do gwałtownych spadków obrotu małych i średnich firm. »
Kumulacja pochodzenia towarów a wysokość należnego cła - porada
Aktualizacja: 10.05.2011
Pochodzenie towarów jest bardzo ważnym elementem, który wpływa w znaczącym stopniu na wysokość należnego cła. Kumulacja pochodzenia jest jednym ze sposobów określenia pochodzenia towarów. Jakie są rodzaje kumulacji? Jak określona została kwestia wywozu towarów z preferencyjnym pochodzeniem w oparciu o kumulację? »
Aktualizacja: 23.03.2011
TARIC to w kilku słowach informacje taryfowe, stawki celne, zakazy importu i eksportu oraz ograniczenia obrotu towarowego. Jakie informacje dokładnie zawiera ta baza? Jak korzystać z jej wyszukiwarki? »
Do czego służą bazy MRN i QUOTA?
Aktualizacja: 23.03.2011
MRN i QUOTA to bazy danych opracowane przez Komisję Europejską gromadzące dane dotyczące podatków i cła. Jak z nich korzystać? Przeczytaj. »
Czym jest EORI- Wspólnotowy System Rejestracji i Identyfikacji Podmiotów Gospodarczych?
Aktualizacja: 22.03.2011
Wspólnotowy System Rejestracji i Identyfikacji Podmiotów Gospodarczych (EORI)jest częścią tworzonego w UE środowiska elektronicznego cła, które powstaje w ramach programu wirtualnego środowiska dla administracji celnych i handlu w UE. Sprawdź, do kogo skierowany jest program i jakie daje korzyści. »
Czym jest ECICS – Europejski Spis Celny Substancji Chemicznych?
Aktualizacja: 15.11.2011
Europejski Spis Celny Substancji Chemicznych jest narzędziem informacji zarządzanym przez Dyrekcję Generalną Komisji Europejskiej, które m.in. pozwala ja jednoznaczną identyfikację substancji chemicznych. Baza coraz częściej stosowana jest oficjalnie przez organy celne, laboratoria celne i podmioty gospodarcze zajmujące się handlem wszystkich substancji chemicznych, w związku z czym jej zasięg stale się rozszerza. Dowiedz się, jakie korzyści daje ECISC i jakie substancje mogą zostać do niego wpisane. »
Kim jest upoważniony przedsiębiorca AEO
Aktualizacja: 23.02.2011
Internet pęka w szwach od ofert szkoleniowych zwieńczonych uzyskaniem certyfikatu AEO. Firmy doradcze wskazują na uzależnienie od jego posiadania możliwości korzystania z postępowania uproszczonego. Kim naprawdę jest upoważniony przedsiębiorca AEO? Przeczytaj. »
Jakie zadania ma Służba Celna?
Aktualizacja: 09.12.2011
Ogólnie rzecz ujmując wszyscy celnicy (funkcjonariusze celni) tworzący Służbę Celną mają pilnować zgodności z prawem przywozu towarów na obszar celny Wspólnoty Europejskiej (WE) oraz wywozu towarów z obszaru celnego WE. Służba Celna realizuje też szereg innych obowiązków, w szczególności w zakresie podatku akcyzowego oraz podatku od gier. »
Zmiany zasad kontroli Służby Celnej od 31 października 2009 r.
Aktualizacja: 09.12.2011
31 października 2009 r. wchodzi w życie nowa ustawa z 27 sierpnia 2009 r. o Służbie Celnej (Dz.U. Nr 168, poz. 1323). Od tego dnia ulegną m.in. zmianie zasady wszczynania niektórych rodzajów kontroli wykonywanych przez funkcjonariuszy i pracowników Służby Celnej, w szczególności w zakresie upoważnień, jakie muszą być okazywane kontrolowanym. »
Służba Celna wyda zezwolenia na loterie fantowe i promocyjne
Aktualizacja: 15.12.2011
Już niedługo przedsiębiorca chcący zorganizować loterię fantową, promocyjną, czy audiotekstową będzie musiał udać się po zezwolenie do urzędów lub izb celnych, a nie jak dotąd do Ministra Finansów, czy Izby Skarbowej. »
Bankructwo – przybywa upadłości konsumenckich [AUDIO]
Doradztwo podatkowe i prawne. Outsourcing usług księgowych i HR. Audyty finansowe.
Zostań ekspertem portalu Infor.pl »