reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Temat: turystyka

Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu turystyka. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące turystyka.

Szczepionka to szansa na to, żeby do hoteli zaczęli wracać goście

Aktualizacja: 04.02.2021

Szczepionka daje nadzieję, że znów chętniej będziemy podróżować. Rok 2021 to początek długiej drogi do nowej normalności dla branży hotelarskiej - mówi Joanna Ostrowska. »

Rosną długi branży turystycznej przez zimowy lockdown [AUDIO]

Aktualizacja: 19.01.2021

Zimowy lockdown kolejny raz pokrzyżował wyjazdowe plany wielu Polaków. Już co trzecia osoba w związku z pandemią odłożyła lub zrezygnowała z wydatków na ten cel - wynika z „Barometru oszczędności” Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej SA. »

Dodatkowe postojowe dla hoteli, turystyki i sportu. Sprawdź jak otrzymać [AUDIO]

Aktualizacja: 18.12.2020

Postojowe dla hoteli, organizatorów turystyki i obiektów sportowych - przedsiębiorcy z tych branż mogą ubiegać się o dodatkowe świadczenie postojowe. »

Dariusz Wojtal: Sezon zimowy jest już dla turystyki stracony [PODCAST]

Aktualizacja: 03.12.2020

Dariusz Wojtal jest gościem podcastu Obiektywnie o biznesie i podkreśla, że turystyka jest na skraju załamania. Jak dodaje skumulowany termin ferii też turystyce nie pomoże. Zapraszamy do wysłuchania podcastu. »

Gowin zapowiada pomoc dla pilotów wycieczek

Aktualizacja: 30.11.2020

Piloci wycieczek otrzymają pomoc w ramach tarczy branżowej. Ponadto przygotowywane są rozwiązania m.in. dla klubów fitness i lodowisk. »

3 mln zł trafiło do turystów za odwołane wycieczki

Aktualizacja: 10.11.2020

Jak poinformował Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny pierwsze wypłaty z Turystycznego Funduszu Zwrotów za odwołane z powodu epidemii wycieczki przekroczyły 3 mln zł. »

Turystyczny Fundusz Zwrotów - tysiące firm złożyło już wnioski

Aktualizacja: 30.10.2020

Obowiązująca od października tarcza turystyczna wprowadziła szereg zmian pomocowych dla branży turystycznej. Dodatkowo w październiku weszła w życie ustawa, która przewiduje przyznanie dodatkowego świadczenia postojowego dla agentów turystycznych. »

Odwołujesz wycieczkę turystyczną? Musisz zwrócić pieniądze [VIDEO]

Aktualizacja: 16.10.2020

Od 1 października podróżni, których imprezy turystyczne zostały odwołane z powodu pandemii mogą ubiegać się o zwrot całości wpłaconych pieniędzy. »

Tarcza 5.0 dla turystyki i kultury wchodzi w życie

Aktualizacja: 14.10.2020

Od 15 października przedsiębiorcy z branży turystycznej, estradowej i wystawienniczej będą mogli wnioskować do ZUS o dodatkowe wsparcie. Tylko na Mazowszu z pomocy może skorzystać niemal 21 tys. firm. »

Świadczenie postojowe dla agentów turystycznych

Aktualizacja: 12.10.2020

Dodatkowe świadczenie postojowe otrzymają agenci turystyczni. 9 października br. weszła w życie ustawa o zmianie niektórych ustaw w celu przeciwdziałania społeczno-gospodarczym skutkom COVID-19 »

Koronawirus Niemcy. Ograniczenia w branży turystycznej

Aktualizacja: 08.10.2020

Prowadzisz biznes i współpracujesz z kontrahentami z niemieckiej branży turystycznej? Sprawdź, jakie restrykcje wprowadził niemiecki rząd. »

Turystyka miejska odrabia straty

Aktualizacja: 06.10.2020

Zamiast zagranicznych wakacji - urlop w kraju.A najlepiej weekend w mieście. Coraz większym zainteresowaniem, jak potwierdzają wyniki sondy „City break po polsku”, cieszą się w Polsce wyjazdy w formule weekendowej. Nie w góry czy nad morze, ale właśnie do miast udaje się wielu turystów w poszukiwaniu atrakcji i aktywnego wypoczynku. »

3 formy wsparcia dla branży turystycznej. Wnioski od 15 października

Aktualizacja: 02.10.2020

Jest pomoc dla turystyki. Od 15 października kolejni przedsiębiorcy będą mogli wnioskować do ZUS o wsparcie. Nowe przepisy wprowadzają trzy formy wsparcia dla przedstawicieli branży turystycznej, estradowej i wystawienniczej. »

Pożyczki dla firm turystycznych z Polski Wschodniej

Aktualizacja: 30.09.2020

Już blisko pół tysiąca firm działających w branży turystycznej w Polsce Wschodniej skorzystało z pożyczek na rozwój turystyki. Dzięki nim przedsiębiorstwa mogą nie tylko inwestować, lecz także sfinansować bieżące wydatki i utrzymać działalność w trudnym dla branży czasie pandemii. »

Tarcza 5.0 - jakie wsparcie otrzyma branża turystyczna?

Aktualizacja: 28.09.2020

Od 15 października kolejni przedsiębiorcy będą mogli wnioskować do ZUS o wsparcie. Nowe przepisy wprowadzają trzy formy wsparcia dla przedstawicieli branży turystycznej, estradowej i wystawienniczej - przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych. »

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Kot

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama