Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu leasing. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące leasing.
Co różni kredyt samochodowy od leasingu?
Aktualizacja: 10.08.2016
Wielu przedsiębiorców korzysta z dodatkowego finansowania, aby powiększyć park maszynowy lub też rozbudować flotę samochodową o kolejne pojazdy pomagające w prowadzeniu działalności gospodarczej. Najczęściej wykorzystywanymi produktami są zatem kredyty bankowe oraz leasing (operacyjny lub finansowy, w zależności od potrzeb przedsiębiorcy). Oba rodzaje finansowania znacząco się różnią, chociaż ich oprocentowanie może być bardzo zbliżone. »
Jakie są konsekwencje, gdy leasingowane auto zostanie skradzione?
Aktualizacja: 28.07.2016
Leasing to bardzo popularna metoda na finansowanie samochodu. Jednak, jakie będą konsekwencje dla leasingobiorcy gdy pojazd zostanie skradziony lub rozbity w tak dużym stopniu, że ubezpieczyciel stwierdzi tzw. szkodę całkowitą? »
Przekształcenie leasingu operacyjnego w leasing finansowy dla celów bilansowych
Aktualizacja: 20.07.2016
Umowy leasingu są kwalifikowane w prawie bilansowym inaczej niż w prawie podatkowym. Często zdarza się, że umowy uznane przez przepisy podatkowe za leasing operacyjny są traktowane w prawie bilansowym jak umowy leasingu finansowego. Zatem w dniu podpisania umowy leasingu jednostka powinna dokonać jej kwalifikacji odpowiednio do leasingu operacyjnego bądź finansowego. »
Czy nowa firma ma szansę na leasing?
Aktualizacja: 02.06.2016
Czy nowa firma ma szansę na leasing? Jakie wymogi trzeba spełnić, by nająć przedmiot w procedurze leasingowej? »
Leasing - kiedy można rozwiązać umowę?
Aktualizacja: 17.05.2016
Rozwiązanie umowy leasingu jest możliwe na mocy porozumienia stron. W jakich przypadkach finansujący i korzystający mogą wypowiedzieć umowę? »
Leasing na 102 lub 105% - co to oznacza?
Aktualizacja: 09.05.2016
Co to oznacza, że leasing jest udzielany na 102 lub 105%? Czy takie formy leasingu są opłacalne? Wyjaśniamy to na konkretnym przykładzie. »
Konsekwencje przedwczesnego podpisania protokołu zdawczo odbiorczego przy umowie leasingu
Aktualizacja: 14.04.2016
Jakie są konsekwencje podpisania protokołu zdawczo odbiorczego przy umowie leasingu w przypadku, gdy przedmiot tej umowy nie został jeszcze wydany? Okazuje się, że ta powszechna praktyka niesie ze sobą przykre konsekwencje dla obu stron umowy leasingowej. »
Co lepsze – leasing czy kredyt na auto firmowe?
Aktualizacja: 11.03.2016
Wielu przedsiębiorców poszukuje alternatywnych źródeł finansowania zakupu pojazdów służbowych. Najczęściej brane pod uwagę to kredyt lub leasing. Czym różnią się między sobą? Który jest lepszy? »
Zakończenie umowy leasingu i najmu – skutki dla rozliczeń VAT
Aktualizacja: 09.03.2016
Zakończenie umowy leasingu lub umowy najmu powoduje powstanie różnego rodzaju tytułów do rozliczeń między stronami. Rozliczenia te wywołują liczne wątpliwości skutkujące rozliczeniem zarówno podatku należnego, jak i naliczonego. Wątpliwości te sprowadzają się m.in. do ustalenia, czy czynność wynikająca z zakończenia umowy podlega opodatkowaniu oraz czy skutkuje koniecznością korekty podatku naliczonego. »
Dlaczego rośnie w Polsce zainteresowanie autami poleasingowymi?
Aktualizacja: 19.01.2016
Polacy coraz śmielej podchodzą do zakupu aut poleasingowych. Choć auta firmowe cieszą nadal przeciętną opinią to kultura ich obsługi rośnie, a z nią także i popyt na tego typu pojazdy. »
Samochód dla firmy: Co lepsze - leasing czy kredyt?
Aktualizacja: 14.01.2016
Jak sfinansować samochód firmowy? Czy skorzystać z leasingu, czy może warto zaciągnąć kredyt? Oba rozwiązania mają wady i zalety. »
Szybki leasing samochodu - nowa usługa na polskim rynku
Aktualizacja: 10.12.2015
Dzięki nowej, przyspieszonej usłudze finansowania samochodu osobowego klienci będą mogli go nabyć w leasingu w równie krótkim czasie jak wtedy gdyby kupowali go za gotówkę. Nowa usługa realizowana jest przez Raiffeisen Leasing. »
Leasing - chętnie wykorzystywana przez firmy forma finansowania
Aktualizacja: 16.11.2015
Rośnie zainteresowanie leasingiem wśród krajowych firm. Według ekspertów z branży trend ten utrzyma się jeszcze przez wiele lat. Wszystko z uwagi na szereg korzyści jakie daje leasing swojemu klientowi. »
Jak zaewidencjonować w pkpir wstępną opłatę za leasing samochodu?
Aktualizacja: 08.10.2015
Opłata wstępna wniesiona przeze mnie przy zawarciu umowy leasingu operacyjnego wyniosła 45% wartości samochodu. Kiedy mogę tę opłatę zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu w pkpir? Jednorazowo - w dacie otrzymania faktury, czy proporcjonalnie do okresu trwania umowy leasingu? »
Aktualizacja: 06.10.2015
Jak mamy odliczyć VAT z faktury za leasing samochodu osobowego, jeżeli w trakcie miesiąca, w którym wystawiono fakturę, a przed jej otrzymaniem zmieniliśmy decyzję o sposobie wykorzystywania tego samochodu? »